سانسور کارگردان «آشغال‌های...» در تلویزیون
۸۴۰۰۸۲
۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۶
۴۹۴۶
یکی از تناقض های بامزه تلویزیون دیروز شکل گرفت. زمانی که عوامل برنامه «نقد سینما» با اجرای بهروز افخمی از نقد و بررسی «آشغالهای دوست داشتنی» در قسمت روز گذشته آن خبر دادند، اما کارگردان فیلم لو داد به دلیل ممنوع التصویر بودن امکان حضور در استودیو را ندارد!

بانی فیلم: یکی از تناقض های بامزه تلویزیون دیروز شکل گرفت. زمانی که عوامل برنامه «نقد سینما» با اجرای بهروز افخمی از نقد و بررسی «آشغالهای دوست داشتنی» در قسمت روز گذشته آن خبر دادند، اما کارگردان فیلم لو داد به دلیل ممنوع التصویر بودن امکان حضور در استودیو را ندارد!

محسن امیریوسفی همچنان مغضوب تلویزیون

محسن امیریوسفی در این زمینه نوشت: «قرار بود جمعه شب در برنامه سینمایی نقد سینما در مورد فیلم «آشغالهای دوست‌داشتنی» با آقای افخمی صحبت کنم، ولی شب گذشته تهیه‌کننده محترم برنامه اطلاع دادند که از طرف تلویزیون اجازه حضور در این برنامه به من داده نشده است. این در حالی است که آذرماه من در برنامه «میزانسن» شبکه ۵ در مورد بحث پروانه ساخت صحبت کردم ولی شاید چون آن موقع بیکار و فقط به دنبال اکران فیلمم بودم، خطری برای تلویزیون وجود نداشت، ولی الان به علت اکران «آشغالهای دوست‌داشتنی» فیلمسازی خطرناک شده‌ام! متاسفانه پیش از این هم از پخش تیزر تلویزیونی محروم شدیم و توجهی به درخواست ما نشد».

البته امیریوسفی در این باره یک اشتباه کرده و برنامه «میزانسن» را متعلق به شبکه تهران دانسته، در حالی که این برنامه از شبکه شما پخش می شود. در واقع تفاوت هنجارها و مناسبات در معاونت سیما و معاونت استانهای صدا و سیما موجب شده تا ورود این کارگردان در یک شبکه مجاز و در شبکه ای دیگر، هر دو متعلق به یک سازمان، غیرمجاز تلقی شود.

بد نیست مدیران سیما دست کم در زمینه ممنوع التصویر کردن افراد سیاستی هماهنگ را اتخاذ کنند تا از خلق چنین موقعیتهای گنگ و متناقضی پیشگیری شود.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج