دستگیری عامل حادثه تلخ سعادت آباد
۸۴۰۱۴۷
۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۱
۱۴۵۰۸
معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری عامل تصادف منجر به مرگ در سعادت آباد خبر داد.

خبرگزاری مهر: معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری عامل تصادف منجر به مرگ در سعادت آباد خبر داد.

سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری راننده جوان یک خودرو ۲۰۶ خبر داد که پس از تصادف شدید با یک خانم، از محل تصادف گریخته و مصدوم تصادف نیز با وجود اقدامات درمانی فوت کرده است.

ساعت ۱۱:۰۰ مورخه ۲۱/‏۱۰/‏۱۳۹۷‬ فردی به هویت مشخص با مراجعه به کلانتری ۱۳۴ شهرک قدس اعلام نمود که خودرو پژو ۲۰۶ سفید رنگی با یک عابر پیاده خانم ۴۳ ساله در آدرس سعادت آباد - چهارراه سرو تصادف کرده و منجر به مصدومیت این خانم شده و خودرو ۲۰۶ از محل متواری شده است؛ با حضور مأموران کلانتری در بیمارستان و تأیید موضوع، پرونده‌ای در این خصوص تشکیل شد.

با گذشت ۱۳ روز از زمان تصادف، در مورخه ۰۴/‏۱۱/‏۱۳۹۷‬ به کلانتری ۱۳۴ شهرک قدس اعلام شد که مصدوم صحنه‌ی تصادف به علت شدت صدمات وارده فوت کرده است. لذا پرونده‌ای در این خصوص تشکیل و جهت شناسایی راننده متواری به اداره دهم پلیس آگاهی ارجاع شد.

با انجام تحقیقات میدانی و بازبینی فیلم چندین دوربین مداربسته محل وقوع تصادف، خودرو ضارب با مشخصات پژو ۲۰۶ سفید رنگ به شماره انتظامی ایران ۱۰ / *** س ۹۱ با مالکیت شخصی به نام محمدرضا (۳۰ ساله) شناسایی شد؛ محمدرضا برابر هماهنگی با مقام قضائی دستگیر و در تحقیقات اظهار داشت خودرو را در مورخه ۳۰/‏۰۵/‏۱۳۹۷‬ به صورت وکالتی به فردی به نام حمید فروخته است.

با شناسایی حمید. ک (۴۸ ساله) وی به اداره دهم پلیس آگاهی منتقل شد اما او نیز عنوان داشت که خودرو ۲۰۶ را با یک قولنامه دستی به دامادشان به هویت علیرضا. ر فروخته است.

علیرضا به اداره دهم احضار شد و در تحقیقات، ضمن تکذیب اظهارات حمید عنوان داشت: من خودرو را در مورخه ۰۱/‏۱۱/‏۹۷‬ از ایشان برای پدرم خریداری نمودم و در زمان حادثه خودرو در اختیار ما نبوده است و از موضوع تصادف اطلاعی ندارم.

در شرایطی که هر سه متهم منکر هرگونه دخالت در صحنه تصادف بودند، اقدامات ویژه پلیسی در دستور کار کاراگاهان اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفت تا نهایتاً مشخص شد مرتضی. ر (۱۸ ساله فرزند علیرضا) در محل تصادف حضور داشته است؛ همزمان و در ادامه‌ی تحقیقات پلیسی مشخص شد که خودرو ۲۰۶ صحنه تصادف به یک مغازه فروش و تعویض شیشه خودرو در منطقه سعادت آباد – خیابان کوهستان منتقل شده است.

با شناسایی مغازه تعویض شیشه اتومبیل در منطقه سعادت آباد، کارآگاهان اداره دهم به این مغازه مراجعه و به تحقیقات از صاحب مغازه پرداختند؛ صاحب مغازه در اظهاراتش عنوان داشت: من در کار فروش و تعویض شیشه خودرو فعالیت دارم؛ در دی ماه سال، جهت تعویض شیشه یک خودرو ۲۰۶ به آدرس خانه‌ای در منطقه سعادت آباد مراجعه و شیشه جلو یک دستگاه خودرو پژو ۲۰۶ سفید رنگ که از ناحیه پایین سمت چپ شکسته بود را تعویض نمودم؛ افراد حاضر در محل مدعی بودند که خودرو چند روز قبل در اختیار پسرشان بوده که در درگیری با افرادی ناشناس این اتفاق رخ داده است.

با توجه به اظهارات صاحب مغازه، تصاویر کلیه متهمان پرونده به رؤیت وی رسید که بلافاصله تصویر مرتضی را شناسایی کرد و اظهار داشت: در زمان تعویض شیشه، این شخص (مرتضی) در محل حضور داشته و مخاطب اظهارات نفرات حاضر ایشان بود.

با توجه به شواهد، دلایل و مستندات به دست آمده، مرتضی ۱۸ ساله در مورخه ۰۴/‏۱۲/‏۹۷‬ بازداشت و به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد؛ مرتضی در تحقیقات اولیه منکر هرگونه ارتباط خود با تصادف بود اما نهایتاً به ناچار لب به اعتراف گشود و ضمن اعتراف صریح به رانندگی با خودرو ۲۰۶ سفید رنگ در زمان تصادف عنوان داشت: روز جمعه مورخه ۲۱/‏۱۰/‏۹۷‬ با خودرو پژو ۲۰۶ سفید رنگ از منزل خارج تا به دنبال برادرم به میدان شهرداری بروم. در چهار راه سرو در حالی که چراغ سبز بود قصد سبقت گرفتن از یک خودرو پژو پارس را داشتم که ناگهان با متوفیه برخورد نمودم. چون تازه گواهینامه گرفته بودم، ترسیدم و از محل متواری و به منزل بازگشتم.

سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با اعتراف صریح متهم، قرار قانونی از سوی بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه ۳۲ تهران صادر و به زندان معرفی شد و پرونده مربوطه نیز در مرجع قضائی مربوطه در حال رسیدگی است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:47 - 1397/12/18
خدالعنت کنه به سرهنگ هایی که به هرکس وناکسی گواهینامه میدند
پاسخ ها
A 21
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۸
گواهینامه پایه سوم رو نمیدونم ولی پایه دوم و سوم خیلی خیلی سخت شده ولی دوست عزیز بیشتر مشکلات تصادف به خودمون بر میگرده خیلی از تصادفات در اثر خواب آلودگی و مصرف زهرماری و الکل هست
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۸
موافقم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
لعنت ب خودت نامرد.
Iran, Islamic Republic of
12:56 - 1397/12/18
وحشی تر از راننده 206 نداریم!!!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۸
اقا یا خانم این چه حرفیه که زدی؟ وحشی خطاب کردن راننده یه نوع ماشین نشون میده شخصیتت چقدر مزخرفه خدا بهت سلامت عقل و روحی بده
amir
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۸
راننده 206 وحشی این چ حرفیه کمی شخصیت فرهنگ داشته باشین بد نیس
Iran, Islamic Republic of
15:04 - 1397/12/18
من کاری به رانندگی افتضاحح این دوستمون ندارم... ولی وقتی چراغ برای ماشین سبزه برای عابر پیاده قرمزه... متاسفانه عابر پیاده اصولا این موضوع رو شوخی می گیره و بدون توجه رد می شه و این فاجعه به بار میاد... طوری که اون عابر نبااااااااااااااااااااااااااااااید رد می شد... فرهنگ سازی نشده
پاسخ ها
جواد
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۸
چرا راننده رو نمیگید عابر بد بخت رو خط عابر داره میره
اونجا هم چراغ قرمز چشمک زن داره ولی راننده انگار خیابون ارث پدریش هست گاز میده که عابر رد نشه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
جناب جوادعزیز متن رو درس بخونید.. . نوشته چراغ سبز بود....... پسر چراغ چشمک زن قرمز در کار نبوده
France
16:02 - 1397/12/18
یه جوون ۱۸ ساله با عابر تصادف کرده ، اینهمه کش و تاب نداره و نظرات
Iran, Islamic Republic of
17:23 - 1397/12/18
راننده وحشی بیشعور نفهم اگه پدر و مادر خودت بوده همین کار رو میکردی؟
گوساله خرسوار
Iran, Islamic Republic of
18:28 - 1397/12/18
سلام.اولا :وحشی خطاب کردن همه رانندگان ۲۰۶ کار درستی نیست،رانندگانی هستند که با وجود اینکه جوان هم هستند ولی خیلی خوب رانندگی میکنند..،دوما:در کشور ما هم باید مانند خارج این قانون وضع بشود که چنانچه هنگام سبز بودن چراغ برای راننده، عابری از عرض خیابان عبور کرد و حدثه رخ راننده مقصر شناخته نشود تا عابرین هم در رد شدن از عرض خیابان دقت کنند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج