ثانیه‌های تلخ برای پرسپولیسی‌ها
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
استخدام_1
کتاب لند_1
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 1
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_3
استخدام_3
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 4
استخدام_4
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 2
دکتر استرکی_2
استخدام_2
کتاب لند_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۸۴۱۹۸۰
۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۲
۵۳۲۱
بازی با السد برای دومین بار در لیگ قهرمانان آسیا بود که پرسپولیسی‌ها در ثانیه‌های پایانی بازی را به میزبان خود واگذار می‌کردند.

وبسایت نود: پرسپولیسی‌ها در دومین بازی خود در لیگ قهرمانان آسیا در سال 2019 در ثانیه‌ها آخر بازی را با یک گل به السد قطر واگذار کردند. این برای اولین بار نبود که پرسپولیس در لحظات آخر بازی خود را به یک تیم در لیگ قهرمانان آسیا می‌بازد.

سرخپوشان پایتخت در فصل گذشته هم که توانستند برای اولین بار به فینال لیگ قهرمانان آسیا برسند و در نهایت نایب قهرمان این رقابت‌ها هم شوند، تجربه‌ی چنین باختی را همراه با برانکو ایوانکوویچ داشتند. بعد از باخت لحظه آخری پرسپولیس مقابل السد قطر، چند باخت لحظه آخری سرخپوشان پایتخت را مرور کرده‌ایم.

ثانیه آخر در آسیا

فصل گذشته پرسپولیس در مرحله‌ی یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا باید به مصاف الجزیره امارات می‌رفت. بازی رفت دو تیم در امارات برگزار شد. شاگردان برانکو ایوانکوویچ در تیم پرسپولیس بازی را خوب شروع کردند و توانستند در نیمه اول توسط علی علیپور دروازه‌ی الجزیره را باز کنند و با یک گل برتری به رختکن بروند. در نیمه دوم الجزیره به بازی برگشت و توانست 2 گل به پرسپولیس در دقایق 52 و 77 بزند و از این تیم با نتیجه‌ی 2 بر یک جلو بیفتد.

در حالی که کمتر 10 دقیقه تا پایان وقت قانونی بازی زمان مانده بود، پرسپولیسی‌ها صاحب یک ضربه پنالتی شدند. گادوین منشا پشت ضربه‌ی پنالتی ایستاد. با وجود اینکه پنالتی منشا را دروازه‌بان الجزیره گرفت، داور بازی به دلیل اینکه دروازه‌بان این تیم قبل از زدن ضربه جلو آمده بود، پنالتی را مردود اعلام کرد و منشا برای دومین بار پشت ضربه‌ی پنالتی ایستاد و اینبار برخلاف جهت دروازه‌بان در دقیقه 84 دروازه‌ی الجزیره را باز کرد تا بازی به تساوی 2 بر 2 برسد.

ثانیه‌های تلخ برای پرسپولیسی‌ها

گل منشا اما پایان بازی نبود و نماینده امارات در وقت‌های تلف شده‌ی بازی و در دقیقه (6+90) روی یک ارسال با ضربه‌ی سر دروازه‌ی پرسپولیس را باز کرد تا شاگردان برانکو در ثانیه‌ها پایانی بازی را به میزبان خود با نتیجه‌ی 3 بر 2 واگذار کنند.

پرسپولیسی‌ها در بازی برگشت 2 بر یک از سد الجزیره در ورزشگاه آزادی با 2 گلی که احمد نوراللهی روی یک شوت دیدنی و سید جلال حسینی به ثمر رساندند، گذشتند و توانستند این تیم اماراتی را حذف کنند و خود را به یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا و جدال با الدحیل قطر برسانند.

شب تلخ

برانکو ایوانکوویچ بعد از اینکه در اواخر لیگ چهاردهم به پرسپولیس آمد، برای لیگ پانزدهم تیم را خودش بست. پرسپولیسی‌ها لیگ را خوب شروع نکردند و در 3 هفته‌ی ابتدایی لیگ فقط یک امتیاز گرفته بودند. آن‌ها در هفته‌ی چهارم باید در ورزشگاه آزادی به مصاف ذوب‌آهن می‌رفتند. شاگردان برانکو تیم برتر میدان بودند و توانستند در نیمه دوم توسط امید عالیشاه که یک پنالتی هم در بازی از دست داده بود، گل اول را به شاگردان یحیی گل‌محمدی در تیم ذوب‌آهن بزنند.

ذوبی‌ها بعد از این گل به بازی برگشتند و در دقیقه‌ی 76 توسط کاوه رضایی بازی را به تساوی کشاندند. این گل پایان بازی نبود و تصمیم بحث‌برانگیز علیرضا فغانی در دقایق پایانی بازی و گرفتن هند پنالتی از محسن بنگر نتیجه را تغییرداد. با اعلام پنالتی برای ذوب‌آهن، مسعود حسن‌زاده در دقیقه (1+90) از روی نقطه‌ی پنالتی دروازه‌ی سرخپوشان پایتخت را باز کرد تا ذوبی‌ها بازی را از حریف خود در ورزشگاه آزادی ببرند و وضعیت پرسپولیس در جدول بحرانی شود.

البته آن پنالتی آخرین اتفاق آن بازی نبود و علیرضا فغانی در دقیقه (4+90) محسن بنگر مدافع پرسپولیسی‌ها را روی برخوردی که با مظاهری دروازه‌بان ذوب‌آهن داشت، با دادن کارت زرد دوم از بازی اخراج کرد.

در نهایت در آن فصل پرسپولیسی‌ها با تفاضل گل کمتر نسبت به استقلال خوزستان، نایب قهرمان لیگ برتر شدند.

از گل مردود تا باخت در دربی

بازی رفت دربی بزرگ تهران در لیگ دهم، در هفته‌ی یازدهم برگزار شد. علی دایی هدایت پرسپولیس را بر عهده داشت و پرویز مظلومی هم استقلالی‌ها را هدایت می‌کرد. پرسپولیس آن بازی را هجومی آغاز کرد و در دقیقه 6 توانست توسط محمد نوری به گل برسد.

گلی که توسط کمک داور بازی به اشتباه آفساید اعلام شد که بعدا با اعتراض پرسپولیسی‌ها همراه بود. بازی تا دقیقه 90 گلی به همراه نداشت اما فرهاد مجیدی کاپیتان استقلالی‌ها در دقیقه (1+90) روی توپی که محمد نوری در میانه‌های میدان لو داد و به مجتبی جباری رسید و پاس استادانه‌ی جباری توانست دروازه‌ی پرسپولیس را باز کند تا شاگردان دایی دربی را با یک گل به رقیب سنتی خود واگذار کنند.

گلی که فرهاد مجیدی به پرسپولیس زد و دویدن‌ها و نرسیدن شیث رضایی روی آن صحنه به فرهاد مجیدی، تا سال‌ها در بین کری خوانی‌های هواداران استقلال برای هواداران پرسپولیس قرار داشت.

گل تماشایی

در لیگ نهم هدایت پرسپولیس بر عهده‌ی زلاتکو کرانچار بود. سرخپوشان پایتخت در هفته‌ی نوزدهم آن دوره از رقابت‌ها باید به مصاف استقلال اهواز در این شهر می‌رفتند. بازی دو تیم تا دقایق پایانی با تساوی بدون گل دنبال می‌شد که در دقیقه (2+90) آبی‌های اهوازی روی یک ضربه‌ی ایستگاهی دیدنی توسط میلاد میداوودی به گل رسیدند و بازی را با همان یک گل بردند.

بعد از آن باخت در اهواز، کرانچار فقط دو بازی دیگر روی نیمکت پرسپولیس نشست و بعد از آن جای خود را به علی دایی داد.

بازگشت در بازگشت

یکی از تلخ‌ترین شکست‌های پرسپولیسی‌ها در دربی به دربی برگشت لیگ چهارم برمی‌گردد. آن روزها هدایت پرسپولیس بر عهده‌ی راینر زوبل آلمانی بود و امیر قلعه‌نویی هم هدایت آبی پوشان پایتخت را بر عهده داشت. در آن بازی ابتدا استقلال توسط رضا عنایتی به گل رسید.

بعد از گلزنی استقلالی‌ها، پرسپولیسی‌ها به بازی برگشتند و با گل‌های شیث رضایی که به عنوان بازیکن تعویضی به زمین آمده بود و سهراب انتظاری موفق شدند از رقیب سنتی خود پیش بیفتند.

در حالی که کمتر از 15 دقیقه تا پایان بازی زمان باقی مانده بود محمود فکری کار را برای استقلال به تساوی کشید و در ثانیه‌های پایانی بازی بود که پیروز قربانی روی سانتری که فرزاد مجیدی برای او کرد موفق شد گل برتری را به پرسپولیس بزند تا استقلالی‌ها بازگشت پرسپولیسی‌ها به بازی را با یک بازگشت دیگر جواب دهند و رقیب سنتی خود را با نتیجه‌ی 3 بر 2 از پیش روی بردارند.

البته پرسپولیسی‌ها هم خاطره‌ی خوشی چند سال بعد از گلزنی در ثانیه‌های پایانی در دربی داشتند و با گل ایمون زاید توانستند رقیب سنتی خود را با نتیجه‌ی 3 بر 2 شکست دهند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
تاپ لپتاپ_1
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_3
تاپ لپتاپ_3
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی4
تاپ لپتاپ_4
تاپ لپتاپ_2
شیرآلات زمانی_2
بهمن پور_داخلی2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
آف دکور _فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
شفا_فوترموبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
شفا_فوتر
کیان برنا_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
آیلین_فوتر کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
آیلین_تزریق چربی
کلینیک فرشته_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
آف دکور _فوتر