کمدین‌هایی که باعث شدند اندکی غم‌ها را فراموش کنیم
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
ریزخور_1
کلاسینو_1
سفیر بار ساقدوش_1
لاله زار مال_3
سفیر بار ساقدوش_3
کلاسینو_3
اپیلاسیون نانا 3
ریزخور_3
ریزخور_4
اپیلاسیون نانا 4
کلاسینو_4
سفیر بار ساقدوش_4
لاله زار مال_4
لاله زار مال_2
ریزخور_2
اپیلاسیون نانا 2
سفیر بار ساقدوش_2
کلاسینو_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۸۴۲۷۹۲
۰۳ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۶
۱۰۹۳۰
پای صحبت کمدین‌ها که بنشینی به شما خواهند گفت که خنداندن مردم در شرایط سخت اقتصادی کار آسانی نیست، اما همین شرایط را می‌توان دستمایه‌ای قرار داد تا برای چند لحظه هم که شده خنده را روی لب مردم بنشانند. امسال که مملو از خبر‌های عجیب بود، کمدین‌ها کار به‌مراتب دشوارتری داشتند.

روزنامه همشهری: پای صحبت کمدین‌ها که بنشینی به شما خواهند گفت که خنداندن مردم در شرایط سخت اقتصادی کار آسانی نیست، اما همین شرایط را می‌توان دستمایه‌ای قرار داد تا برای چند لحظه هم که شده خنده را روی لب مردم بنشانند. امسال که مملو از خبر‌های عجیب بود، کمدین‌ها کار به‌مراتب دشوارتری داشتند، اما در بزنگاه‌ها و در قالب برنامه‌هایی مثل دورهمی و خندوانه، کنسرت‌های خنده و با انتشار کلیپ‌های خنده‌آور در فضای مجازی به تلطیف فضای جامعه کمک کردند و از این‌رو نامشان در گوشه ذهن مردم مانده است. ۵ کمدینی که بیش از همه برای خنداندن مردم تقلا کردند را در این گزارش معرفی کردیم و از آن‌ها درباره برنامه‌هایی که برای سال آینده تدارک دیده‌اند پرسیده‌ایم.

حسن ریوندی

صاحب کلیپ‌های میلیونی

به‌رغم محدودیت‌های نسبی که در فضای مجازی اعمال شد، شبکه‌های اجتماعی هنوز هم بستر مناسبی برای رساندن پیام هنرمندان به‌ویژه کمدین‌ها به مردم است و خیلی از طنزپرداز‌ها حتی از خبر‌ها و اتفاقات تلخ اقتصادی به‌عنوان دستمایه‌ای برای خنداندن مردم در فضای مجازی بهره بردند. حسن ریوندی که قبل از ظهور کمدین‌های نسل جدید، با اجرای کمدی در برنامه‌های مناسبتی به تلویزیون راه پیدا کرد، امسال هم بیش از هر کمدین دیگری کلیپ‌هایش در فضای مجازی پخش شد و به همین دلیل او را به‌عنوان یکی از برترین کمدین‌های سال انتخاب کردیم. ریوندی در ۱۵ سالگی برای نخستین‌بار در سبزوار روی سکوی مدرسه برنامه کمدی اجرا کرد و همکلاسی‌هایش را به تحسین واداشت.

کمدین‌هایی که امسال باعث شدند چند دقیقه‌ای غم‌هایمان را فراموش کنیم

بعد‌ها توسط یکی از دوستانش که در زمینه کار شعبده‌بازی و تردستی فعالیت می‌کرد، پایش به برنامه‌های مناسبتی باز شد و درنظرسنجی‌ها رتبه اول را کسب کرد، اما گاهی هم مورد بی‌مهری تماشاگران قرار گرفته است: «یک بار ۱۰ سال پیش جوانی از داخل جمعیت کاغذی به‌دست من داد که روی آن نوشته خیلی بی‌مزه‌ای و بیا پایین، اما به کارم ادامه دادم؛ چون معتقدم سلیقه‌ها و عقاید متفاوت و متنوع است. خوب است به عقاید هم احترام بگذاریم و تحمل کنیم.»

ریوندی خودش را نه شومن که کمدینی با دغدغه‌های اجتماعی می‌داند: «وقتی یک نفر خوشحال است و می‌خندد ۲۱۸ عضله در بدن منقبض و منبسط می‌شود و این یعنی یک ورزش کامل. خندیدن و شادبودن از پیری زودرس جلوگیری می‌کند. در بدن آنزیم‌های زیادی ترشح می‌شود که یکی از این آنزیم‌ها آنفتامین است که به تنهایی از سکته مغزی و قلبی تا حد زیادی جلوگیری می‌کند. یک ساعت خندیدن معادل ۴۸ ساعت استراحت مطلق است. این یعنی خندیدن مسکن و آرامبخش است. اگر مسئولان به این نکته بیشتر توجه کنند و به هنرمندان طنز کمک کنند تا این فضا بیشتر ایجاد شود، در یک پروسه زمانی کوتاه نتایج مثبتی، آن را در جامعه خواهیم دید.»


ابوطالب حسینی

از دانشگاه تا خنداننده شو

کمتر کسی تصور می‌کند که دانش‌آموخته دانشگاه صنعتی شریف در برنامه خندوانه کمدی اجرا کند و دست بر قضا به فینال مسابقه خنداننده شو هم راه پیدا کند. ابوطالب حسینی در فینال قافیه را به حریفی به نام علی صبوری باخت، اما خودش را برنده واقعی می‌داند و معتقد است با اجرای چند استندآپ در برنامه پربیننده‌ای مثل خندوانه صاحب موقعیت ممتازی شده است. او که دستی هم در نویسندگی دارد به‌عنوان یکی از نویسندگان برنامه طنز ویدئو چک هم فعالیت می‌کند و پیشنهاد اجرای استندآپ کمدی در مراسم‌های مختلف را به مدیربرنامه‌هایش ارجاع می‌دهد.

کمدین‌هایی که امسال باعث شدند چند دقیقه‌ای غم‌هایمان را فراموش کنیم

ابوطالب حسینی می‌گوید: با اصرار دوستانش در خنداننده شو شرکت کرده و اعتراف می‌کند ترس از دوربین او را با تردید مواجه کرده بود؛ «فینال فصل اول خنداننده شو را در آسایشگاه سربازی دیدم. همان‌جا یک استندآپ نیم‌ساعته با محوریت پادگان خودمان برای سرباز‌ها آماده و اجرا کردم و بعد از آن همه اصرار کردند که برای حضور در خنداننده‌شو ثبت‌نام کنم. کمی از دوربین ترس داشتم، ولی بدم نمی‌آمد این کار را امتحان کنم و بالاخره انجامش‌دادم».

ابوطالب حسینی تا قبل از حضور در برنامه خندوانه مثل بسیاری ازعشق کمدی‌ها ناشناخته بود، اما هم‌اکنون در صفحه شخصی‌اش حدود ۴۰۰ هزار نفر دنبال‌کننده دارد و گاهی اوقات از این ظرفیت برای تبلیغ نمایش‌هایی که روی صحنه می‌رود بهره می‌برد. او این روز‌ها برای تشکیل گروه با کمدین‌های برتر فصل آخر خنداننده شو به صرافت افتاده، اما نویسندگی را به اجرای برنامه و ورود به عالم بازیگری ترجیح می‌دهد: «در سال آینده قطعا نویسندگی را به شکل حرفه‌ای‌تر ادامه می‌دهم. استیج هم خوب است، ولی بازیگری تصمیم سختی است و باید خیلی به پیشنهاد‌هایی که می‌شود فکر کرد. شاید با پیشنهاد اساتیدی که در خنداننده شو به من کمک کردند به بازیگری هم فکر کنم، اما دغدغه اصلی‌ام نویسندگی است».


علی صبوری

خنداننده‌ترین

خنده‌های دلچسب و شباهت ظاهری با رضا عطاران ماندگارترین تصویری است که از اجرا‌های علی صبوری در ذهن مخاطبان تلویزیونی باقی مانده است؛ کمدین ۲۶ سا‌له‌ای که قبل از حضور در مسابقه خنداننده‌شو فعالیت خود را در فضای مجازی شروع کرد و به‌عنوان کمدین فضای مجازی «Virtual comedian» یا به‌اصطلاح واینر اینستاگرام تعداد محدودی دنبال‌کننده داشت، اما اجراهایش در برنامه خندوانه او را به اوج شهرت رساند و حالا تعداد دنبال‌کننده‌هایش به حدی رسیده که علاوه بر کسب وکار در بازار آهن، از تبلیغ در صفحه شخصی‌اش درآمد کسب می‌کند؛ «تا قبل از حضور در خندوانه ۴۰۰ هزار فالوئر داشتم کـه بعد‌ها نیم میلیون نفر دیگر هم بـه آن اضافه شد و حالا به یک میلیون نفر رسیده است.

کمدین‌هایی که امسال باعث شدند چند دقیقه‌ای غم‌هایمان را فراموش کنیم

قبل از حضور در خندوانه ویدئو‌های کوتاه، تولید و بارگذاری می‌کردم و نخستین کلیپی که منتشر کردم یک دقیقه بود، اما بعد از اینکه نفر اول خنداننده‌شو شدم دایره فعالیتم را گسترده‌تر کردم و در صفحه شخصی‌ام کار تبلیغاتی هم انجام می‌دهم.»

خنداننده برتر سال ۹۷ در سریال «آخر خط» که نخستین تجربه علی مسعودی در مقام کارگردانی است بازی کرد، اما نقشی که در این سریال ایفا کرد برای خودش هم راضی‌کننده نبوده است؛ «اولویتم در زندگی پول نبوده اسـت. هر کاری را اگر صرفا با هدف کسب پول دنبال کنیم بـه شکست منجر خواهد شد. کسب‌و‌کار برای مـن از ۸ سالگی و با دستفروشی شروع شد و در این سال‌ها سعی کردم کمترین اتکای مالی را به پدر و خانواده‌ام داشته باشم. نظرم درباره شهرت هم همین اسـت. هدفم از ادامه فعالیتم در حوزه طنز، تنها شادکردن دل مردم اسـت و یک روز بهترین کمدین ایران می‌شوم.»


امیر کربلایی‌زاده

آن مرد با عصا آمد

هنرمندی که از بستر بیماری برمی‌خیزد و با ویلچر استندآپ اجرا می‌کند را نمی‌توان از فهرست برترین کمدین‌های سال خارج کرد. امیر‌کربلایی‌زاده که به‌عنوان کمدین مهمان برنامه خندوانه به اندازه همه سال‌های فعالیت هنری‌اش به شهرت رسید در نخستین ماه‌های امسال از یک تصادف هولناک جان سالم به در برد، اما مدتی بعد با ویلچر و بعد‌ها با واکر، خودش را به استودیوی برنامه خندوانه رساند و با هیبتی جدید استندآپ کمدی‌هایی اجرا کرد که دست بر قضا از اجرا‌های قبلی‌اش جذاب‌تر بود.

کمدین‌هایی که امسال باعث شدند چند دقیقه‌ای غم‌هایمان را فراموش کنیم

کربلایی‌زاده یکی از بازیگران نسبتا قدیمی تئاتر است که فعالیت هنری‌اش را از سال ۱۳۶۸ و با اجرای نمایش در مدرسه شروع کرد و ۳ سال متوالی بازیگر اول مسابقات دانش‌آموزی تئاتر کل کشور شد. او به‌عنوان یکی از استعداد‌های هنر بازیگری کلاس‌های حرفه‌ای تئاتر دانشگاه را پشت سر گذاشت و در دوره دانشجویی هم دو بار در سال‌های ۷۸ و ۷۹ برنده دیپلم افتخار بازیگری اول در جشنواره سراسری تئاتر دانشجویی مراکز عالی سراسر کشور شد. او با حضور در نمایش «تلخ‌بازی قمر در عقرب» به کارگردانی شهره لرستانی وارد مجموعه تئاتر شهر شد و درسال ۱۳۹۱ با بازی در فیلم «روز روشن» به سینما راه پیدا کرد.

کربلایی‌زاده، اما با نخستین اجراهایش در برنامه پرمخاطبی مثل خندوانه به‌عنوان کمدین و بازیگر طنز به مخاطبان پرتعداد تلویزیون معرفی شد؛ «قبل از اینکه وارد خندوانه شوم نخستین کسی بودم که استندآپ کمدی را طبق تعریف درستی که در دنیا دارد به‌طور مستقل در ایران اجرا کردم». توانایی او در اجرای استندآپ کمدی به سال‌هایی برمی‌گردد که در تماشاخانه‌های تهران پرده‌خوانی می‌کرد و شاید به همین دلیل استندآپ را هم با صدایی رسا اجرا می‌کند. کربلایی‌زاده از سال آینده بیشتر در صحنه تئاتر حضور خواهد داشت؛ «تئاتر خانه اصلی من است. اگر از تئاتر تامین شوم و امنیت شغلی داشته باشم سال آینده بیشتر روی نمایش تمرکز می‌کنم».


حمید ماهی‌صفت

مستر بین با چراغ خاموش

آنچه این روز‌ها تحت عنوان استند‌آپ کمدی رونق گرفته را سال‌ها قبل کمدین جوانی به نام حمید ماهی‌صفت با نام جوک‌گویی اجرا می‌کرد و دست برقضا در زمان نسبتا کوتاهی طرفداران بسیاری پیدا کرد. او به‌رغم گذشت حدود ۳ دهه، به سبک و شیوه‌اش در اجرای کمدی وفادار مانده و در این زمینه خودش را بی‌رقیب می‌داند. حمید ماهی‌صفت اگرچه این روز‌ها اجرا‌های خصوصی را به حضور در برنامه‌های پرسروصدا ترجیح می‌دهد، اما هنوز هم تبحر زیادی در جوک‌گویی دارد و امسال هم کلیپ‌های زیادی از او در فضای مجازی پخش شده است.

کمدین‌هایی که امسال باعث شدند چند دقیقه‌ای غم‌هایمان را فراموش کنیم

هنرمندی که از شوخی با چهره‌های سیاسی گرفته تا تقلید صدای خواننده‌های لس‌آنجلسی در کارنامه‌اش به چشم می‌خورد، اما با گذشت نزدیک به ۳ دهه مصون مانده و حالا خودش را جوکر بی‌رقیب می‌داند؛ «آدم موفق کسی است که بدون تکیه بر فضای مجازی یا صداوسیما توانایی خودش را نشان دهد و شناخته شود. الان هم به ضرس قاطع می‌گویم در ایران هزاران نفر کمدین داریم، اما جوکر یکی داریم و آن یک نفر حمید ماهی‌صفت است.» حمید ماهی‌صفت را باید در ردیف کمدین‌هایی قرار داد که در همه سال‌های فعالیت حرفه‌ای‌اش از ابتدای دهه ۷۰ تاکنون با جوک‌گویی و تقلید صدا روزبه‌روز بر مخاطبانش افزوده و خودش هم از گزند‌های احتمالی در امان مانده است.

شاید به همین دلیل اجرا با چراغ خاموش را به حضور در برنامه‌های پرزرق و برق تلویزیون ترجیح می‌دهد؛ «یک بار از دفتر رامبد جوان تماس گرفتند و در پاسخ به آن‌ها گفتم، چون از ابتدای کارم با تلویزیون همکاری نکرده‌ام ترجیحم این است که همین شیوه را ادامه دهم. فقط یک‌بار به برنامه خوشا شیراز که توسط علی ضیا در شیراز اجرا می‌شد رفتم که خوشبختانه ادامه پیدا نکرد. ماهی‌صفت و صداوسیما از ابتدا کاری به کار هم نداشته‌اند و ترجیح می‌دهم این قطع رابطه ادامه داشته باشد.»

انتشار یافته: 23
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
00:36 - 1398/01/03
اخرش ریوندی یه چیز دیگست
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۳
پس میثم درویشان پور چی .
Iran, Islamic Republic of
01:01 - 1398/01/03
سلام.عباس رضا زاده هم کمدین بسیار موفق و خوبیه‌.من چندین برنامه ش رو دیدم.عالیه.چیزی از آقای ریوندی کم نداره.هر دو دوست داشتنی و درجه یک هستن
Iran, Islamic Republic of
01:57 - 1398/01/03
واقعا ابوطالب شریف درس خونده؟؟؟ چی خونده ؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
02:48 - 1398/01/03
جنگ ستارگان رنگارنگ
((دکتر اکبر اقبالی))
و نیماساحلی و حسین حیدری
اجرا بیشتر شب ها در جزیره زیبای کیش
وقتی دیدید و تموم شد متوجه میشید ۴ ساعت تمام به هیچی فکر نکردید و فقط از ته دل خندیدید، یادشون بخیر دلم براشون همیشه تنگ میشه..
Iran, Islamic Republic of
03:26 - 1398/01/03
گور پدر کمدینها اینها برای جیب خودشان پر پشه دلقک هستند مردم دلشان شاد باشه میخندند نه در این مملکتی که یک جا میدان جنک یک جا هر روز آدمکشی آدم ربایی یک جاش زلزله یکجاش سیل این همه تصادف جاده ومرگ عزیزای ملت اینهمه زندانی آیا بنظر شما میشه خندید مگر به سیاستهای غلط بخندیم زار باید بگریم فقر بد بختی گرانی بماند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۴
با خودت چند چندی؟یعنی چون تو کشور مشکل هست همه باید گریه کنن؟
Iran, Islamic Republic of
10:03 - 1398/01/03
حسن ریوندی کلا ادم بیشعوریه ...تشخیص اینکه چه حرفی رو کجا باید بزنه براش مشکله..ادبیات سخیف وبی شرمانه ای داره ..انگار اصلا متوجه تیست که در جمع خانواده ها برنامه اجرا میکنه ..خندان بهر قیمتی با هر ادبیات شرم اوری ..ریوندی دوم سوم عمرش رو داره عذر خواهی میکنه ..همیسه بابت بی سوادی و بی ادبی خودش مشغول عذر خواهی هست ..خصوصیات چندش اور وتهوع اور ریوندی هیچ نشونی از طنز نداره بلکه لوده بازیست ....
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۷
دقیقا
اینو کی گفته بیاد با شکلک و ادا بازی آدم کمدین میشه؟
Iran, Islamic Republic of
12:12 - 1398/01/03
ابوطالب حسينى و قياسى جفتشون دانشگاه صنعتى قم درس خوندند نه شريف!يكم بيشتر تحقيق كنيد براى مطالبتون.
Iran, Islamic Republic of
15:28 - 1398/01/03
150 هزار تومان بلیط استند آپ ابوطالب حسینی تو مشهئ بوده!!!!
خنده هم مال پولداراست!!!!
پاسخ ها
بدون نام
United Arab Emirates
۲۲:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۲
مگه میشه خنده فقط مال پولدارا باشه؟
Iran, Islamic Republic of
18:35 - 1398/01/03
جوکای حسن ریوندی همش تکراریه هیچوقت باهاش حس نگرفتم
United Arab Emirates
19:10 - 1398/01/03
پس مهران غفوریان کمدین نیس؟
اینهمه ادما رو می خندونه ؟
Iran, Islamic Republic of
20:50 - 1398/01/03
فقط ريوندي! كربلايي زاده كه لوسه
Iran, Islamic Republic of
22:23 - 1398/01/06
کاربر3:26 تو صبح تا شب بشین گریه کن تا درست بشه ،میشه خخخخ
Iran, Islamic Republic of
09:58 - 1398/01/19
کمدین فقط اون ک ادای علی دایی و در میاره
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
دکتر نائبی_1
عارفی_1
ادیب_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
سوییچ ایران_1
خرید باکس 1
خرید باکس 3
شیرآلات زمانی_3
دکتر نائبی_3
عارفی_3
ادیب_3
سوییچ ایران_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
عارفی_4
خرید باکس 4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
ادیب_4
دکتر نائبی_4
سوییچ ایران_4
شیرآلات زمانی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
دکتر نائبی_2
ادیب_2
خرید باکس 2
سوییچ ایران_2
عارفی_2
شیرآلات زمانی_2
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کالازم_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
تنورستان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
شفا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_تزریق چربی
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر
فنی آتل_فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
کالازم_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
تنورستان_فوتر
شاخه نبات_ فوتر