دهه هشتادی‌ها هم به سربازی فراخوانده شدند
۸۴۲۸۹۱
۲۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۳
۳۵۹۳
سازمان وظیفه عمومی ناجا، تمام مشمولان متولد سالهای ۱۳۵۵ تا ۱۳۸۰ را برای تعیین تکلیف وضعیت خدمتی فراخواند.

تسنیم نوشت: سازمان وظیفه عمومی ناجا، تمام مشمولان متولد سالهای ۱۳۵۵ تا ۱۳۸۰ را برای تعیین تکلیف وضعیت خدمتی فراخواند.

در این اطلاعیه آمده است:

تمام مشمولان غایب و غیرغایب متولد سالهای ۱۳۵۵ تا ۱۳۸۰ با توجه به قانون خدمت وظیفه‌عمومی، باید برای تعیین تکلیف وضعیت خدمتی خود از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی(پلیس+۱۰) اقدام کنند.

افرادی که قبل از سن مشمولیت ترک تحصیل کرده یا فارغ‌التحصیل شده‌اند، با ورود به سن مشمولیت (۱۸ سال تمام)، ۶ ماه مهلت دارند تا وضعیت خدمتی خود را مشخص کنند.

دانش‌آموزان، دانشجویان و طلاب علوم دینی مشمول که دارای معافیت تحصیلی بوده و برابر سقف سنوات تحصیلی تعیین شده، مشغول به تحصیل هستند، در صورت ترک تحصیل، انصراف، اخراج یا فراغت از تحصیل، حداکثر به مدت یک سال مهلت معرفی خواهند داشت.

همچنین متعهدین خدمت در نیروهای مسلح یا دستگاه های دولتی که قبل از اتمام تعهد، به هر دلیل شرایط ادامه خدمت را ندارند، از تاریخ انصراف از تعهد، حداکثر به مدت ۶ ماه مهلت داشته تا با مراجعه به دفاتر (پلیس + ۱۰) برای ادامه خدمت دوره ضرورت اقدام کنند.

مشمولان دارای معافیت موقت پزشکی یا کفالت، پس از انقضاء مدت اعتبار آن، باید ظرف مدت یک ماه برای رسیدگی مجدد به وضعیت خدمتی خود به دفاتر مذکور مراجعه کنند.

همچنین مشمولانی که در مهلت تعیین شده، وضعیت خدمتی خود را مشخص نکنند وارد غیبت شده و برابر ماده ۵۸ قانون خدمت وظیفه عمومی، مدت خدمت دوره ضرورت آنها اضافه می‌شود و با محرومیتهای اجتماعی از جمله عدم استخدام، دریافت وام و خدمات بانکی مواجه خواهند شد.

طبق ماده ۵۸ قانون خدمت وظیفه عمومی، مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنان تا سه ماه باشد، سه ماه اضافه خدمت و چنانچه مدت غیبت اولیه آنان بیشتر از سه ماه باشد تا ۶ ماه اضافه خدمت خواهند داشت.

گفتنی است، مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنان بیش از یک سال است، علاوه بر ۶ ماه اضافه خدمت ، مشمول فراری نیز محسوب شده و به مراجع صالح قضایی معرفی می‌شوند.

انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:38 - 1397/12/25
اخی بمیرم برای دهه هشتادی ها
Iran, Islamic Republic of
15:24 - 1397/12/25
اخ جون برین خدمت سربازی
Iran, Islamic Republic of
17:11 - 1397/12/25
خخخخخخ کی دیگه میره خدمت
وقتی نه کارتش بدرد میخوره نه فایده ای داره
Iran, Islamic Republic of
19:51 - 1397/12/25
همانندبسیاری از کشورهای پیشرفته سربازی را حذف کنم ارتش حرفه ای تشکیل دهند
Iran, Islamic Republic of
22:14 - 1397/12/26
متولدين 55ديگه فسيل شدند،معافشون کنيد،پيروپاتالها بايدنوه هاشون برندخدمت
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج