ظریف: در برابر اسلام هراسی در دنیا بایستیم
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 2
فرش مرتضوی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۸۴۴۸۱۶
۰۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۱
۵۷۴۰
وزیر امورخارجه کشورمان در نشست سازمان همکاری اسلامی ضمن ابراز تأسف نسبت به حمله تروریستی اخیر در نیوزیلند خواستار مقابله و ایستادگی تمامی کشورها در برابر اسلام‌هراسی و تروریسم نژادپرستانه شد.

خبرگزاری ایسنا: وزیر امورخارجه کشورمان در نشست سازمان همکاری اسلامی ضمن ابراز تأسف نسبت به حمله تروریستی اخیر در نیوزیلند خواستار مقابله و ایستادگی تمامی کشورها در برابر اسلام‌هراسی و تروریسم نژادپرستانه شد.

محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان در سخنرانی خود در نشست فوق‌العاده سازمان همکاری اسلامی در استانبول با قدردانی از رئیس جمهور ترکیه برای میزبانی این نشست که در سطح وزیران برگزار می‌شود، تاکید کرد که ایران به‌طور قوی اقدام تروریستی نژادپرستانه اخیر علیه نمازگزاران در کرایست چرچ در نیوزیلند را محکوم و با بازماندگان و خانواده‌های قربانیان این حادثه ابراز همدردی می‌کند.

وی همچنین از نخست وزیر نیوزیلند برای رفتار انسانی و غم‌خوارانه‌اش با قربانیان این حادثه و وزیر امورخارجه این کشور برای شرکت در نشست تمجید کرد.

ظریف حمله به کرایست چرچ را اقدامی از پیش طراحی شده علیه مسلمانان توصیف و تاکید کرد که تأثیری که این اقدام ضد مسلمانان و حملات مشابه آن در غرب گذاشته به‌طور جدی مایه نگرانی است.

وی ادامه داد: در طول دهه‌های اخیر یک افزایش ناگهانی در شبکه گسترده تبلیغات علیه مسلمانان اتفاق افتاده که چهره اخبار رسانه‌ها را به خود گرفته، گروه‌های نفرت پراکن نقاب اندیشکده‌ها را زده‌اند و حتی گروه‌های مدنی یک فضای خصمانه و خشونت‌آمیز در غرب ترویج می‌کنند. موسساتی در آمریکا و نقاط دیگر وجود دارند که به خوبی تغذیه مالی می‌شوند و مورد حمایت سرمایه‌داران پرنفوذ مرتبط با دولت‌ها هستند. اگر این شبکه شوم متوقف نشود، ظرفیت این را دارد که ثبات را در بسیاری از جوامع را تضعیف و به روابط میان کشورها و مذاهب بزرگ صدمه بزند و درنهایت امنیت و صلح بین‌الملل را نابود کند.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان همچنین تصریح کرد: ما باید به‌طور شفاف انتظارات و خواسته‌های خود را از کشورهایی که این فعالیت‌های تروریستی و نژادپرستانه در آنها رو به افزایش است، مشخص کنیم و از نظر من باید روی موارد زیر تمرکز کنیم:

اول، آنهایی که در غرب ادعا می‌کنند معتقد به دموکراسی، سیاست‌های فراگیر و مشارکتی و جوامع آزاد هستند می‌بایست به حرف خود عمل کنند. آنها باید برای شکستشان در تأمین نیازهای اولیه اقلیت‌های مسلمان مبنی بر ایمنی و زندگی شایسته در میان خود پاسخگو باشند و توضیح دهند که قصد دارند چه کاری برای جلوگیری از اسلام هراسی انجام دهند.

دوم، ما باید عوام فریب‌هایی را که تروریسم نژادپرستانه را ترویج می‌کنند و به‌علاوه سفیدپوستان برتری‌گرا را در دولت‌ها و محافل رسمی و غیر رسمی شناسایی کنیم. ما همزمان که می‌بایست سیاست‌مداران غربی که تروریسم نژادپرستانه و ناشی از برتری‌گرایی سفیدپوستان را منع می‌کنند، شناسایی و تشویق کنیم باید آنهایی را که مانع از صحبت‌های تنفرآمیز و اقدامات نفرت انگیز علیه مسلمانان نمی‌شوند، ازجمله از طریق کوتاهی در تروریستی خواندن این گونه حملات علیه مسلمانان نکوهش کنیم.

ظریف خاطر نشان کرد: ما باید با هم در برابر هر قدرتی که اسلام هراسی را ترغیب می‌کنند، ازجمله به وسیله اقداماتی همچون ممنوعیت سفر مسلمانان، ممنوعیت نمادهای مسلمانان مثل روسری و مناره و همچنین استفاده شنیع از این مفاهیم به عنوان تروریسم اسلامی بایستیم. ادامه بی‌توجهی دولت ترامپ به حق مسلمانان و اعراب به سطح منزجر کننده اعطای چیزی به دیگران رسیده است که مال خودش نیست، چه در قدس شریف باشد یا دادن بلندی‌های جولان به رژیم صهیونیستی که خود در رأس نقض حقوق بین‌الملل و افزایش اسلام هراسی و تفرقه افکنی در میان امت اسلامی قرار دارد.

سوم، ما لازم است که وظایف خود را تا به آخر به انجام برسانیم. ما باید تروریسم و افراط‌گرایی را از جهان اسلام ریشه کن کنیم. برخی در غرب از تروریسم افراط‌گرایانه داعش و القاعده که هیچ ارتباطی با اسلام ندارند به عنوان دستاویزی برای افراط‌گرایی اسلام‌گرایانه خود سوءستفاده می‌کنند. ما باید به‌طور جمعی و یکپارچه در برابر صادرکنندگان تفکرات نفرت‌انگیز تکفیری ایستادگی کنیم.

وزیر امورخارجه ایران در ادامه تصریح کرد: لازم است که ما روی اسلام هراسی و تبعیض و اقدامات نفرت‌انگیز علیه اقلیت‌های مسلمان تمرکز کنیم و این مسئله را هر زمانی که ضرورت دارد در سازمان ملل، شورای حقوق بشر و دیگر سازمان‌های بین‌المللی و منطقه‌ای مربوطه مطرح کنیم. ما به‌طور همزمان می‌بایست مذاکراتی جدی را با دیگر کشورها، به‌ویژه در غرب آغاز کنیم تا راه‌ها و ابزار مقابله همگانی با اسلام هراسی، تبعیض و نفرت پراکنی را بیابیم.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:50 - 1398/01/02
منم می ترسم.از بچگیم.وقتی بهم گفتند توی آب جوش فرو می کنندت مثل چای لیپتون.تا ابد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۳
سرب داغ هم می‌ریزند تو حلقتون. مارهای غاشیه رو دیگه نگو
United Arab Emirates
15:53 - 1398/01/02
نگران اسلام هراسی که بابتش نون میخورین نباش به فکر سیل زدگان شمال کشور باشین که عیدشون به هم خورده‌متنفرم از همتون
Iran, Islamic Republic of
17:23 - 1398/01/02
من خودم از خودم میترسم
Iran, Islamic Republic of
17:26 - 1398/01/02
تو نمیخواد مقابل دنیا بایستی بیا مشکل سیل گلستان رو حل کن #مسئول بی کفایت.
United Arab Emirates
17:37 - 1398/01/02
کدام اسلام هراسی به دنیا بنگرید هر جا جنگ و آدم کشی است مسلمانان حرف اول را میزنند یا با خودشان میجنگند یا با دیگران
پاسخ ها
بدون نام
Netherlands
۰۵:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۴
چه اشکال داره؟
انّ الحیات عقیده و الجهاد
جنگ جنگ تا پیروزی
جنگ جنگ تا رفع فتنه از عالم
United Arab Emirates
20:02 - 1398/01/02
تو بیرون مرزها کسی که پاسپورت ایرانی داره بیشتر از اسلام زننده دیگر کشورها ست... ایران و ایرانی بچشم منفور و متنفر در دیگر کشورها متاسفانه دیده میشه. واقعا متاسفم .
Iran, Islamic Republic of
21:43 - 1398/01/02
اگه منظورت اینه که ما مسلمانان باید دست از احکام مسلم اسلام مثل قتل کافران و بریدن دست و سنگسار زنان برداریم تا کسی از ما هراس نداشته باشد، غلط کردی.
Iran, Islamic Republic of
22:42 - 1398/01/02
اقای ظریف یاد بگیرید مانند سایر مذاهب درست عمل کنید تا مردم از اسلام نهراسند وقتی که مسلملنی با جنگ و خونریزی و ادمکشس امیخته شده نتیجه ان اسلام هراسی می شود .
با عمل کار براید به سخرانی نیست
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش ریحان 1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
فرش تارنگ_1
شیرآلات زمانی_3
فرش تارنگ_3
فرش ریحان 3
اپیلاسیون نانا 3
اپیلاسیون نانا 4
فرش ریحان 4
فرش تارنگ_4
شیرآلات زمانی_4
شیرآلات زمانی_2
فرش تارنگ_2
فرش ریحان 2
اپیلاسیون نانا 2
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
کالابرد_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
استیل رگال_فوتر
شفا_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
کالابرد_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
فرش تارنگ_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
قالیشویی ادیب_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر