اختلاف اوپک و ترامپ، قیمت نفت را بالا می‌برد؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
کتاب لند_1
استخدام_1
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_3
استخدام_3
دکتر استرکی_4
استخدام_4
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 4
اپیلاسیون نانا 2
کتاب لند_2
استخدام_2
دکتر استرکی_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۸۴۷۳۹۴
۱۳ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۳
۴۰۸۲
ترامپ دوباره با انتشار توئیتی، اتهاماتی را علیه کشورهای تولیدکننده نفت اوپکی و غیراوپکی موسوم به اوپک پلاس مطرح کرده و از آنها خواسته است تا با باز کردن شیر چاه نفت خود، نفت بیشتری به بازار عرضه کرده و با افزایش قیمت معامله کنند.

فارس به نقل از اویل پرایس نوشت: ترامپ دوباره با انتشار توئیتی، اتهاماتی را علیه کشورهای تولیدکننده نفت اوپکی و غیراوپکی موسوم به اوپک پلاس مطرح کرده و از آنها خواسته است تا با باز کردن شیر چاه نفت خود، نفت بیشتری به بازار عرضه کرده و با افزایش قیمت معامله کنند.

اوپک پلاس در این زمینه رویکردی منفعلانه را در پیش گرفته و برنامه‌ای برای عمل به درخواست ترامپ ندارند. در عین حال بازار به این توئیت ترامپ واکنش نشان داده و آن را جنگ بین دولت آمریکا و اوپک قلمداد کرده است که البته پس از مدت کوتاهی این واکنش نیز فروکش کرد و در واقع سیاست‌های ضداوپکی ترامپ در حال از دست دادن اهمیت و تأثیر خود هستند.

کشورهای عضو اوپک و دیگر کشورهای تولیدکننده نفت غیراوپکی به خصوص روسیه که به مجموعه آنها اوپک پلاس گفته می‌شود، تصمیم گرفتند تا پیش از ژوئن سال جاری اقدام عرضه بیشتر نفت نکنند و علی‌رغم این مسئله، بازار همچنان شرایطی متشنج را تجربه می‌کند.

اختلاف اوپک و ترامپ، قیمت نفت را افزایش می‌دهد؟

گزارشات حاکی است که بازار همچنان با مازاد عرضه مواجه است و برخی نگرانی‌ها نیز نسبت به بالا رفتن تقاضا وجود دارد، اما برخی کارشناسان معتقدند بسیاری از ارزیابی‌های کنونی درباره بازار نفت و روند عرضه و تقاضا و یا میزان ذخایر نفتی کشورها درست نیستند و ارزیابی‌های جدید نشان می‌دهند که تصویر رؤیایی ارائه شده نسبت به حجم تولید نفت شیل آمریکا و میزان افزایش تولید نفت این کشور برای سال‌های آینده آن گونه که باید درست نیست و می‌تواند به طور کامل غلط باشد.

طی روزهای گذشته اخبار حکایت از کاهش صادرات نفت شیل آمریکا دارند که از جمله دلایل آن، روی برگرداندن پالایشگاه‌های آسیایی از نفت شیل به دلیل آلودگی بیش از حد آن است. برخی گزارشات در آمریکا نشان می‌دهد در زمان حمل و نقل نفت در داخل آمریکا، نفت شیل آلوده می‌شود.

در عین حال نیز مؤسسه گلدمن ساکس آمریکا که سردمدار تحلیل اوضاع مالی بازار نفت در آمریکا محسوب می‌شود، به مشتریان خود اعلام کرده است که به احتمال زیاد تولید نفت شیل آمریکا بسیار کمتر از آن چیزی که آژانس اطلاعات انرژی آمریکا پیش‌بینی کرده است رشد خواهد کرد.

این مؤسسه در گزارش خود افزوده است که تعداد دکل‌های نفتی فعال آمریکا به کمترین میزان در ۱۱ ماه گذشته رسیده و روند کاهش تعداد این دکل‌ها از ماه فوریه سال گذشته آغاز شده است.

گلدمن ساکس می‌گوید:‌ در صورتی که این روند ادامه پیدا کند، بعید به نظر می‌رسد که تولید نفت شیل آمریکا در سال ۲۰۲۰ به بالای ۱۳ میلیون بشکه در روز برسد.

سازمان اطلاعات انرژی آمریکا دو هفته قبل پیش‌بینی خود نسبت به افزایش تولید نفت شیل آمریکا در سال ۲۰۱۹ را به ۱۲.۳ میلیون بشکه در روز افزایش داد.

این مؤسسه همچنان در گزارش خود اعلام کرده است که تا سال ۲۰۲۵ تولید نفت آمریکا به بیش از مجموع تولید نفت عربستان و روسیه خواهد رسید که البته بسیاری از کارشناسان این پیش‌بینی را قبول ندارند.

این کارشناسان معتقدند، در صورتی که روند کنونی تولید نفت شیل آمریکا ادامه یافته و شرکت‌های نفت شیل به جای سرمایه‌گذاری در حفاری و تولید به دنبال شناسایی سود بیشتر برای سهامداران خود باشند، این پیش‌بینی تحقق نخواهد یافت.

در ساختار کنونی تولید نفت شیل آمریکا این صنعت به سرمایه‌گذاری مداوم برای حفظ تولید نیاز دارد و این در حالی است که شرکت‌ها در حال پر کردن جیب سهامداران خود هستند.

به طورکلی سرمایه‌گذاری شرکت‌های نفتی آمریکایی در صنعت نفت کاهش یافته و از طرف دیگر، علی‌رغم روی آوردن این شرکت‌ها به سمت نفت شیل، اما چشم‌انداز تولید نفت شیل بسیار کمتر از نفت متعارف است.

با توجه به این مسئله انتظار می‌رود روند تولید نفت با چالش مواجه شده و از طرف دیگر، کیفیت نفت که هنوز خیلی در بازار اثرگذار نیست، اما به چالشی جدی برای پالایشگاه‌ها بدل شود.

با توجه به اینکه شرکت‌های بزرگ نفتی بخش قابل توجهی از سرمایه‌گذاری‌های خود را از نفت متعارف به سمت انرژی‌های تجدیدپذیر سوق داده‌اند، به نظر می‌رسد آنها نیز همسو با سیاست‌های ریاض و مسکو به دنبال بالا بردن قیمت نفت هستند که این مسئله به طور کامل برخلاف سیاست‌های آمریکاست.

از سوی دیگر انتظار می‌رود تحریم نفتی علیه ایران و ونزوئلا نیز شرایط را در بازار نفت تشدید کرده و به افزایش بیشتر قیمت منجر شود.

طی ماه‌های آینده اوپک پلاس شرایط مساعدی را برای اجرای سیاست‌های استراتژیک خود خواهد داشت و المان‌های بنیادی بازار مثبت خواهد بود، چرا که بازار در حال فهمیدن این مسئله است که تقاضای نفت شیل آمریکا در جهان رو به کاهش است.

از طرف دیگر، این مسئله روز به روز نمایان‌تر می‌شود که آن گونه که اوپک می‌تواند بر بازار اثرگذار باشد، نفت شیل آمریکا امکان اثرگذاری بر بازار ندارد.

انتظار می‌رود در نشست آتی اوپک‌پلاس شاهد جوی آرام‌تر نسبت به نشست قبلی باشیم ، چرا که مشخص شده است، بازار در حال افزایش عرضه توسط نفت غیرمتعارف است و دوره این روند افزایشی بسیار کمتر از دوره پیش‌بینی شده از سوی مؤسساتی نظیر سازمان اطلاعات انرژی آمریکا خواهد بود.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_1
تاپ لپتاپ_1
تاپ لپتاپ_3
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_3
شیرآلات زمانی_4
تاپ لپتاپ_4
بهمن پور_داخلی4
تاپ لپتاپ_2
بهمن پور_داخلی2
شیرآلات زمانی_2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
شفا_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
فنی آتل_فوتر موبایل
آف دکور _فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_فوتر بلفارو
پارسیس_فوتر ساختمان
دکتر عارفی - فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
کیان برنا_فوتر
آف دکور _فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
شفا_فوتر
فنی آتل_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2