برنده‌ها و بازنده‌های تلویزیون و سینما در نوروز ۹۸
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
ایرانیان - f تبلت1111
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 3
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دکتر نداف کرمانی 2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۸۴۸۵۳۸
۱۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۵
۷۹۱۶
در این مطلب به برنده‌ها، بازنده‌ها و پرحاشیه‌های سینما و تلویزیون پرداختیم، با این توضیح ضروری که این فهرست، بر اساس برایند نظر افکار عمومی جمع‌آوری شده و ممکن است یک محصول خوب در فهرست «بازنده‌ها» باشد یا برعکس. زیرا نه کیفیت محصول بلکه دیدگاه کلی مردم درباره آن، ارزیابی شده است.

روزنامه خراسان - مصطفی قاسمیان: ناگفته پیداست که نوروز، بهترین فرصت برای انواع سرگرمی‌هاست که در ایام فراغت مردم، در رقابت جذب مخاطب جلو بیفتند. به همین دلیل مسئولان تلویزیون بهترین برنامه‌ها را در این ایام روی آنتن می‌فرستند و اهالی سینما هم برای اکران نوروزی، حسابی سرودست می‌شکنند. در این میان، بعضی از این فیلم‌ها، سریال‌ها یا مسابقات تلویزیونی می‌توانند مخاطبان را جذب کنند و برخی دیگر نه.

امروز به برنده‌ها، بازنده‌ها و پرحاشیه‌های سینما و تلویزیون پرداختیم، با این توضیح ضروری که این فهرست، بر اساس برایند نظر افکار عمومی جمع‌آوری شده و ممکن است یک محصول خوب در فهرست «بازنده‌ها» باشد یا برعکس. زیرا نه کیفیت محصول بلکه دیدگاه کلی مردم درباره آن، ارزیابی شده است.

بازنده‌ها

خندوانه

بازخورد برنامه‌های تلویزیونی و اکران‌ها در ایام تعطیلات

بازنده بزرگ سینما و تلویزیون در نوروز ۹۸، «خندوانه» بود؛ برنامه‌ای که پیش از آغاز تعطیلات، کسی فکرش را هم نمی‌کرد قافیه جذب مخاطب را به راحتی ببازد. اما حضور رقیب تازه‌نفسی به نام «عصر جدید» در شبکه ۳ و خلأ مهمان‌های پرسروصدا یا مسابقه‌ای به قدر کافی جذاب، کار خودش را کرد و نفس «خندوانه» نوروزی را گرفت.

اتفاق عجیب آن بود که به نظر می‌رسید گروه رامبد هرچه ایده تازه داشته‌اند، در فصل‌های گذشته یا پیش از نوروز خرج کرده‌اند و برای برنامه‌های نوروزی، ایده جدیدی ندارند. نکته مهم آن جاست که همین «خندوانه» نفس‌بریده همچنان یک سروگردن از اغلب برنامه‌های تلویزیون بالاتر بود، ولی توان رقابت در نوروز را نداشت.


ویژه‌برنامه نوروزی شبکه ۴

بازخورد برنامه‌های تلویزیونی و اکران‌ها در ایام تعطیلات

وقتی علی میرمیرانی (ابراهیم رها) طراح ویژه‌برنامه نوروزی شبکه ۴، با گروهش برای اجرای ایده حضور شاعران بزرگ پارسی به عنوان مهمان تمرین می‌کرد، احتمالاً فکرش را نمی‌کرد که با واکنش‌های منفی مخاطبان مواجه شود. او و تیم برنامه‌ساز با وسواس بسیار، گفتگو را نوشتند و بازیگر‌ها را گریم کردند، امیرحسین مدرس هم با دقت گفتگو را پیش برد، ولی در نهایت این ایده شکست خورد و در مواجهه با مردم، چیزی جز واکنش‌های طنزآمیز نصیب گروه برنامه‌ساز نشد. این اتفاق اولین حاشیه برنامه‌های تلویزیونی را در همان روز اول سال نو رقم زد، ولی با وقوع سیل، فشار‌ها از روی اهالی شبکه ۴ برداشته شد.


غلامرضا تختی

بازخورد برنامه‌های تلویزیونی و اکران‌ها در ایام تعطیلات

فیلم سینمایی «غلامرضا تختی» اثر جدید بهرام توکلی که در جشنواره سی‌وهفتم فجر رونمایی شد، با این که در جشنواره مورد توجه واقع شد و جنجال‌هایی را برانگیخت، اما در اکران عمومی به هیچ وجه نتوانست نظر مخاطبان را جلب کند.

«غلامرضا تختی» که با بودجه‌ای ۸.۵ میلیاردی ساخته شده، برای آن که به مرز سوددهی برسد، باید حدود ۲۵ میلیارد بفروشد، اما با پایان تعطیلات، تنها یک میلیارد تومان فروش داشته است! چالش بزرگ بهرام توکلی در روایتی سیاه و سفید از یک قهرمان ملی و انتخاب روایت خودکشی برای پایان زندگی این قهرمان، فعلاً توسط مخاطبان پس زده شده و احتمالاً سرنوشتی جز همین رتبه آخر جدول فروش نخواهد داشت.


برنده‌ها

عصر جدید

بازخورد برنامه‌های تلویزیونی و اکران‌ها در ایام تعطیلات

ممکن نیست در تعطیلات نوروزی به دید و بازدید رفته باشید، ولی در جمع حضار، کسی مخاطب «عصر جدید» نبوده باشد! مسابقه استعدادیابی «عصر جدید» فارغ از نقاط ضعف و قوت آن، بدون تردید پدیده تلویزیون در نوروز ۹۸ بود و به نوعی جایگزین «پایتخت» شد که در نوروز پارسال حسابی دیده شده بود. هرشب شبکه‌های اجتماعی پر از اظهارنظر درباره مجری، داوران و شرکت‌کننده‌های «عصر جدید» بود و چندین ویدئوی کوتاه از این برنامه به سرعت در شبکه‌های اجتماعی وایرال شد؛ از جمله گریه آریا عظیمی‌نژاد، اجرای هادی مرتضی‌زاده و خواستگاری جوان افغانستانی از دختر مورد علاقه‌اش روی صحنه!


منوچهر هادی

بازخورد برنامه‌های تلویزیونی و اکران‌ها در ایام تعطیلات

منوچهر هادی پس از «من سالوادور نیستم» و «آینه بغل» یک بار دیگر با فیلمی کمدی ثابت کرد که فرمول موفقیت در گیشه را می‌شناسد و به راحتی می‌تواند با فیلم‌های تجاری به موفقیت برسد. «رحمان ۱۴۰۰» با فیلم نامه‌ای سهل‌انگارانه و بازی‌های سردستی در زمانی کوتاه به موفقیت فوق‌العاده‌ای در گیشه رسید و همچنان با قدرت به پیش می‌رود. جالب آن که بر اساس نظرسنجی سینماتیکت، رضایت مخاطبان از فیلم نسبت به دیگر فیلم‌های روی پرده پایین‌تر است، ولی فروش آن همچنان با دیگر فیلم‌ها فاصله دارد. هادی از طرفی به تعبیه شوخی‌های دوپهلوی جنسی هم در این فیلم متهم است.


متری شیش و نیم

بازخورد برنامه‌های تلویزیونی و اکران‌ها در ایام تعطیلات

«متری شیش‌ونیم» تنها فیلم غیرکمدی بود که در گیشه موفق عمل کرد و از کمدی‌های روی پرده به جز «رحمان ۱۴۰۰» بیشتر فروخت. محبوب‌ترین فیلم جشنواره که در جشنواره هم اغلب منتقدان را راضی کرد، تا دیروز فروشی ۱۱ میلیاردی داشته و عبور آن از مرز ۱۸-۱۷ میلیارد بعید نیست؛ بنابراین می‌توان انتظار داشت که این فیلم با هزینه ۷ میلیاردی، اولین فیلم غیرکمدی امسال باشد که توانسته به سوددهی برسد؛ اتفاقی که معمولاً برای فیلم‌های غیرکمدی نمی‌افتد. «متری شیش و نیم» در حالی به این آمار رسیده که حدود ۱۲۰ دقیقه است و در نتیجه تعداد سئانس‌هایش، از فیلم‌های ۹۰ دقیقه‌ای کمتر است.


شبکه خبر

بازخورد برنامه‌های تلویزیونی و اکران‌ها در ایام تعطیلات

بحران سیل در بسیاری از مناطق کشور و تعطیلی بسیاری از رسانه‌های چاپی، نیاز به اطلاع‌رسانی از طریق صداوسیما را در نوروز دوچندان کرد. تلویزیون و در رأس آن شبکه خبر در این بحران عملکرد قابل قبولی داشتند و گلیم خود را از آب بیرون کشیدند. شبکه خبر از همان اولین روز‌های بحران، در تمام بخش‌های خبری درباره سیل اطلاع‌رسانی کرد، با مسئولان هلال احمر، استانداران، فرمانداران و فرماندهان سپاه پاسداران گفتگو و با مناطق سیل‌زده ارتباط زنده برقرار کرد. به علاوه زیرنویس این شبکه هم تقریباً به طور بی‌وقفه در این باره اطلاع‌رسانی کرد و برنامه‌های بی‌ربط زیادی نیز از کنداکتور حذف شد.


مستند‌های شبکه افق

بازخورد برنامه‌های تلویزیونی و اکران‌ها در ایام تعطیلات

کنداکتور نوروزی شبکه افق، همان قدر که پر بود از برنامه‌های تکراری، اما یک نقطه قوت درخشان داشت؛ مستند‌های سیاسی. ساعت ۱۸ هرروز عصر شبکه افق یک مستند سیاسی روی آنتن می‌برد که واکنش‌های مخاطبان را در شبکه‌های اجتماعی برمی‌انگیخت. اوج این واکنش‌ها هم مربوط بود به مستند «شجریان؛ از سپیده تا فریاد». چند مستند دیگر از جمله «شب نامه»، «دریابست» و «قصرقند» هم در نوروز از این شبکه پخش شد که پیشتر روی آنتن تلویزیون نرفته بود و موضوعات حساسی داشت. اقدام مثبت مدیران شبکه افق یک بار دیگر نشان داد تلویزیون رسانه جریان‌سازی است، به شرطی که مدیران سیما به اندازه کافی شجاع باشند.


پرحاشیه‌ها

روبیکیو

بازخورد برنامه‌های تلویزیونی و اکران‌ها در ایام تعطیلات

نوروز امسال روبیکا علاوه بر حضور در برنامه‌های تلویزیون، روزی ۴-۳ مرحله مسابقه آنلاین با عنوان «روبیکیو» برگزار می‌کرد. این مسابقه با الگوبرداری از مسابقه‌ای مشابه در یک اپلیکیشن قدیمی‌تر و با اجرای چهره‌هایی، چون رامبد جوان و خداداد عزیزی برگزار می‌شد که انتقاد‌های فراوانی را برانگیخت. «روبیکیو» از طرفی انحصاری دیگر برای اپلیکیشن روبیکا (شرکت توسکا) به وجود می‌آورد و از طرف دیگر فرهنگ ناپسند بخت‌آزمایی را ترویج می‌کرد. با وجود انتقادات فراوان، طبق اعلام رامبد جوان، قرار است مسابقه «روبیکیو» پس از پایان برنامه «خندوانه» هم ادامه داشته باشد و هرشب از شبکه نسیم روی آنتن برود!


بانوی کارشناس فوتبال در شبکه ورزش

بازخورد برنامه‌های تلویزیونی و اکران‌ها در ایام تعطیلات

برنامه «لذت فوتبال» شبکه ورزش سیما در ایام نوروز، دو بار از حضور بانوان تحلیلگر فوتبال برای کارشناسی مسابقات استفاده کرد. این اقدام که پیشتر در صداوسیما سابقه نداشت، ابتدا سوم فروردین در مسابقه برزیل - پاناما و با حضور هانیه رحمتی سرمربی تیم ملی دختران زیر ۱۴ سال انجام شد، ولی چون مسابقه بیننده زیادی نداشت، آن چنان دیده نشد. دفعه دوم، مسابقه بین رئال مادرید و والنسیا بود و بسیاری از فوتبال دوستان برنامه را تماشا کردند.

این بار کتایون خسرویار سرمربی تیم ملی دختران زیر ۱۹ سال کارشناس برنامه بود. این اقدام به دلیل آن که شبکه ورزش زیرمجموعه شبکه ۳ سیماست، در فضای مجازی مورد توجه قرار گرفت.


محمدرضا حسینی بای

بازخورد برنامه‌های تلویزیونی و اکران‌ها در ایام تعطیلات

میان مسئولانی که در مناطق آسیب‌دیده از سیل حاضر شدند و بعضاً تا کمر در آب فرو رفتند، یک گزارشگر صداوسیما که به اعتقاد بسیاری می‌توانست خارج از آب هم وظیفه تولید گزارش خبری را به عهده بگیرد، حسابی خبرساز شد. محمدرضا حسینی بای در چند ساعت به نماد شوآف تبدیل شد.

در واکنش به انتقادات، بخش‌های خبری تلویزیون ۳-۲ روز بعد از انتشار تصویر وی، گزارشی خبری از گزارشگران تلویزیون‌های مطرح بین‌المللی منتشر کردند. در بخش انتهایی گزارش، تصاویری از چند گزارشگر روی آنتن رفت که در زمان گزارش تا کمر در سیلاب فرو رفته بودند؛ از جمله گزارشگر شبکه سی‌ان‌ان. این دفاعیه کمی واکنش‌های منفی به حسینی بای را تعدیل کرد.


مهران مدیری

بازخورد برنامه‌های تلویزیونی و اکران‌ها در ایام تعطیلات

مهم‌ترین تصویری که از مهران مدیری در نوروز منتشر شد، انتقاد‌های او در ویژه‌برنامه «دورهمی» برای عید مبعث بود. پلاتوی کوتاه او با واکنش‌های متناقض فراوانی مواجه شد، ولی در میان چهره‌های مطرح فضای رسانه‌ای هر دو جناح سیاسی، اغلب با او مخالفت کردند. مشاور رئیس‌جمهور و وزیر کشور مهم‌ترین چهره‌هایی بودند که درباره صحبت‌های جنجالی مجری «دورهمی» موضع منفی گرفتند. انتقاد اصلی، ترویج ناامیدی در میان مخاطبان بود که به نظر می‌رسید آن چنان بیراه هم نباشد. کار در نهایت به تذکر معاونت سیما به «دورهمی» ختم شد. مدیری در «رحمان ۱۴۰۰» هم نقشی فرعی بازی کرده است.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 17
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:58 - 1398/01/18
برنامه فقط سمت خدا و مجری فقط نجم الله شریعتی
یه گوشه نشستند و گل میگن و گل می شنوند
با کسی کار ندارن و هیشکی هم با اون کار نداره
فقط کلی پول می مونه برای مجریش
و کلی تبلیغات برای مهمانهاش
وای بر این مردم ساده دل دیار ما
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
هنوز سمت خدا پخش میشه؟؟؟؟؟؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
عجیبه از زمانی که برنامه سودمند سمت خدا جزو پربیننده ترین برنامه های صدا و سیما اعلام شد، منافقین به شدت شروع کردن به تخریبش!
Iran, Islamic Republic of
11:04 - 1398/01/18
جمع بندی خوبی از برنامه های نوروز بود با قلمی خوب و شیوا. ممنون
Iran, Islamic Republic of
19:46 - 1398/01/18
ببخشید خندوانه کجا بازنده بود همه نگاه میکردن از هر فرصتی استفاده میکتید خندوانه رو بکوبید
پاسخ ها
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
بازندست دیگه تکراری و خنده های الکی
رامبد
Iran, Islamic Republic of
01:03 - 1398/01/19
متری شیش و نیم فیلم خارق العاده ای هست
Iran, Islamic Republic of
11:18 - 1398/01/19
بیچاره تختی، خیلی برای فیلمش زحمت کشیدند
Iran, Islamic Republic of
11:33 - 1398/01/19
فیلم رحمان ۱۴۰۰ رو باید کلاهبرداری ۱۴۰۰ نامید فیلمی بسیار مزخرف و مبتذل که برای دیدن آن در سالن سینما یرای شناخته نشدن میبایست ماسک بر صورت داشت مانند بالماسکه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
واقعا
فیلم غیراخلاقی و مبتذل ساختن هنر نیست
هر خری میتونه انجامش بده
Iran, Islamic Republic of
14:55 - 1398/01/19
اگر سمت خدا بی تاثیر بود تو آنقدر نمی سوختی ،ساده دل اونهایی اند که صبح تا شب پای رقص و آواز یه مشت بی بند و بار به ظاهر هنرمند می نشینند .
پاسخ ها
ف.ر
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۱
تو برو سمت خدا بعدشم بزن تو سرت تا صبح گریه کن کاری به شادی دیگران نداسته باش .
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۸
تو برو غمباد بگیر ما میخوایم برقصیم
Iran, Islamic Republic of
02:16 - 1398/01/22
گریه دار نیست اما خنده دار هم نیست
Iran, Islamic Republic of
12:40 - 1398/10/22
به نظر من خندوانه زیاد هم بازنده نبود اما اگر مهمان های جذاب و آدم های مشهور که بیشترین مردم طرفدارشون هستن را دعوت کنه خیلی بحال تر و جذاب تر میشه دور همی هم همینطور
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
فرش تارنگ_1
اپیلاسیون نانا 1
فرش ریحان 1
فرش ریحان 3
شیرآلات زمانی_3
فرش تارنگ_3
اپیلاسیون نانا 3
اپیلاسیون نانا 4
فرش تارنگ_4
شیرآلات زمانی_4
فرش ریحان 4
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
فرش ریحان 2
فرش تارنگ_2
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
چوب و هنر _فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
ایرانیان- فوتر موبایل222
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
سفیر بار ساقدوش_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
شفا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
فنی آتل_فوتر
کالابرد_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
ایرانیان-فوتراصلی222
چوب و هنر _فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
استیل رگال_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر