وقتی «عصر جدید» مردم را نامحرم می‌داند
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
ایرانیان - f تبلت1111
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 1
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_ 4
دکتر نداف کرمانی 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دکتر نداف کرمانی 2
فرش مرتضوی_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۸۴۹۰۷۵
۱۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۵
۱۳۵۹۴
گفت‌وگو با مهمان جنجالی شنبه‌شب برنامه احسان علیخانی
برنامه شنبه شب «عصر جدید» حکایت از آن دارد که سازندگان این برنامه، مخاطبان میلیونی‌شان را نامحرم می‌دانند و سعی می‌کنند تا با پنهان کاری همچنان آن‌ها را پای برنامه بنشانند.

خبرآنلاین: تازه‌ترین قسمت برنامه «عصر جدید»، شامگاه شنبه ۱۷ فروردین روی آنتن رفت و فاطمه رادمنش با نمایشی تک نفری که ارائه داد، توانست نظر داوران را جلب کند و به عنوان فینالیست نهایی این بخش انتخاب شود. اجرای او آنچنان داوران را به ذوق آورد که باعث شد تا رویا نونهالی از شدت شوق روی صحنه حضور پیدا کرد و او را در آغوش بگیرد.

انتخاب این بازیگر به عنوان فینالیست برنامه با واکنش‌های متعددی در شبکه‌های اجتماعی همراه شد، دلیل این اتفاق هم سابقه‌ای بود که رادمنش در حوزه تئاتر داشت.

رادمنش، بازیگر و کارگردان باسابقه تئاتر است که به عضویت کانون نمایشگران خیابانی خانه تئاتر نیز درآمده و در طول فعالیتش موفق به دریافت جوایزی چون جایزه بهترین بازیگر زن تئاتر خیابانی جشنواره تئاتر فجر و همچنین جایزه بازیگری و کارگردانی جشنواره تئاتر مقاومت شده است.

سابقه حرفه‌ای این بازیگر و حضورش در برنامه «عصر جدید» که مختص استعدادیابی است، این پرسش را در ذهن‌ها ایجاد می‌کند که انتخاب افرادی که در رشته خود حرفه‌ای هستند به عنوان فینالیست مسابقه چه متر و معیاری دارد و «عصر جدید» آیین‌نامه‌ای مبنی بر چگونگی حضور افراد در اختیار شرکت‌کنندگان قرار داده است یا نه؟

نبود آیین‌نامه‌ای دقیق، مشخص و شفاف

برنامه‌های استعدادیابی همچون «عصر جدید» در نقاط مختلف دنیا همواره از آیین‌نامه مدون و مشخصی برخوردار هستند که شرکت‌کنندگان را با جزییات برنامه و شرایطی که برای حضور نیاز است آشنا می‌کنند. همچنین درباره چگونگی حضور افراد باسابقه و حرفه‌ای در برنامه نیز اطلاعاتی ارائه می‌دهند اما گویا «عصر جدید» از این قاعده مستثنی است.

با مراجعه به سایت رسمی این برنامه، بخشی به نام قوانین و شرایط به چشم می‌خورد که وقتی وارد آن می‌شویم، آیین‌نامه‌ای مشاهده نمی‌کنیم و تنها چند خط توضیح درباره قابلیت برنامه و همچنین رعایت قوانین صداوسیما به چشم می‌خورد.

وقتی «عصر جدید» مردم را نامحرم می‌داند
ضوابط سایت برنامه «عصر جدید» برای شرکت کنندگان

در واقع به نظر می‌رسد که «عصر جدید» تمایلی به شفافیت در امور برگزاری این برنامه استعدادیابی ندارد و سعی می‌کند تا چراغ خاموش پیش برود. سخنان فاطمه رادمنش بر روی این مسئله صحه می‌گذارد، او در این باره می‌گوید: «من از آیین‌نامه اطلاع ندارم و اگر چنین چیزی باشد آن را نخواندم.

ضمن آنکه غیر از من در بخش‌های مختلف آدم‌هایی هستند که در شغل و حرفه‌شان حرفه‌ای هستند و در این برنامه‌ استعدادیابی شرکت می‌کنند و فکر نمی‌کنم در آیین نامه محدودیتی وجود داشته باشد، همانطور که یک خواننده حرفه‌ای هم در برنامه حضور پیدا کرد.»

پنهان‌کاری «عصر جدید» از مردم

پرسش دیگری که پس از برنامه شنبه‌شب «عصر جدید» مطرح می‌شود این است که هیات داوران و سازندگان برنامه از سابقه هنری رادمنش در تئاتر آگاه بوده‌اند یا خیر؟ و اگر آگاهی وجود داشته است، به چه علت فردی که سابقه فعالیت حرفه‌ای هم دارد، باید به فینال راه پیدا کند و رقبای غیرحرفه‌ای را پشت سر بگذارد.

این در حالیست که مخاطبان انتظار دارند در این برنامه شاهد حضور افرادی با استعداد ذاتی و بدون هیچگونه سابقه و آموزشی باشند، آدم‌هایی که از جنس خود تماشاگران برنامه هستند.

ممکن است عوامل «عصر جدید» از یکی از شعارهای برنامه با عنوان «عصر جدید، فرصتی برای دیده شدن» برای توجیه انتخاب خود استفاده کنند اما سخنان رادمنش مبنی بر سانسور توضیحات علیخانی درباره سابقه‌اش، مهر باطلی بر این توجیه می‌زند، او در این باره توضیح می‌دهد: «عوامل برنامه «عصر جدید» و هیات داوران از پیشینه و شرایط من کاملا اطلاع داشتند، حتی در هنگام ضبط برنامه، آقای علیخانی خطاب به هیات داوران توضیح داد که من لیسانس و فوق لیسانس تئاتر دارم و چندین جایزه هم گرفته‌ام.

خانم نونهالی هم در جواب او گفت معلوم است این سطح از بازیگری از دانش بازیگری می‌آید. البته این بخش از برنامه در هنگام پخش حذف شده بود.»

به نظر می‌آید این شرکت‌ کننده، با صداقت در برنامه حضور پیدا کرده و نقشی در این پنهان‌کاری ندارد و در عوض سازندگان «عصر جدید»، مخاطبان میلیونی خود را محرم نمی‌دانند و با تدوین هدفمند برنامه و سانسور بخشی از آن، در جهت گمراه کردن مخاطبان، تلاش کرده‌اند.

آنان خواسته‌اند این تفکر را ایجاد کنند که این شرکت کننده بدون پیشینه حرفه‌ای وارد برنامه شده است و از این طریق، همذات پنداری تماشاگران را برانگیزند. همچنین از این طریق خواسته‌اند جذابیت برنامه را حفظ کنند و تصور مخاطبان را مبنی بر ناب بودن استعداد شرکت کنندگان خراب نکنند.

وقتی «عصر جدید» مردم را نامحرم می‌داند

علاقه به نمایش استعداد ذاتی برای طیف گسترده مخاطبان

وقتی از رادمنش می‌پرسیم با این‌که یک چهره شناخته شده تئاتری است، چرا در این برنامه شرکت کرده است، او پاسخ می‌دهد: «اول اینکه در این برنامه شرکت کردم که معرفی شوم، چون چالش این برنامه، بسیار برای من جدید و جذاب بود. همه آدم‌هایی که در رقابت با آن‌ها بودم از صنف من نبودند و تعداد خیلی کمی از آن‌ها بازیگر بودند.

برای من بسیار چالش سختی بود و من چون کارهای سخت را دوست دارم، حضور در این برنامه استعدادیابی را انتخاب کردم تا با فعالان سایر رشته‌ها رقابت کنم.»

این بازیگر تئاتر ادامه می‌دهد: «دومین دلیل اینکه تلویزیون است و طیف بسیار وسیعی از مخاطبان کشورم را پوشش می‌دهد و به این دلیل دوست داشتم شرکت کنم و مخاطبان بیشتری کار من را ببینند. نه آنکه مشهور شوم و سینماگران من را انتخاب کنند، شاید این اتفاق هم رخ بدهد.

من وقتی اجرای تئاتر می‌کنم در نهایت سه، چهار هزار تماشاگر کار من را می‌بینند اما وقتی به تلویزیون می‌آیم خیلی از مردم در خانه‌هایشان کار من را می‌بینند، پس چرا که نه؟»

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 22
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
21:58 - 1398/01/18
از اولشم حالم از خود علیخانی وبرنامه هاش بهم می‌خورد؟چون تو تمام برنامه های که تولید میکنه تمامش باهدف خاص انفرادی بوده والبته با پارتی بازی، بعدشم این صداوسیما رو درشو گل بگیرید بهتره
Iran, Islamic Republic of
22:07 - 1398/01/18
این برنامه تازه شروع شده وسالهای بعد خیلی بهتر خواهد شد کمتر گیر بدید به همه چیز
پاسخ ها
مهدی آبی
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۲
لایک
Iran, Islamic Republic of
22:18 - 1398/01/18
اشکالات متعددی در این برنامه وجود دارد که باید نسبت به رفع آن اقدام شود:
۱.دادن رای منفی در وسط اجرای برنامه که بالطبع تاثیر منفی روی فرد خواهد داشت کافیست در نظر بگیرید که خودشان روی استیج بروند و در حین اجراء زنگ قرمز به صدا درآید مدعی میشوند که تمرکزمان بهم ریخت.
۲.داوران تخصص لازم را برای موضوعات ندارند.
۳. برخی شرکت کنندگان اقدامشان در راستای تخصصشان است و کار خاصی ارائه نمیدهند مثل اینکه فرضاً یک ورزشکار بخواهد حرکات ورزشی اش را به نمایش بگذارد.
۴. ارائه ترانه هائی که دیگران اجرا کرده اند آنهم با همان سبک و آهنگ و شعر و...چه خلاقیتی دارد که در برنامه مطرح شود ولی فرد نابغه ای که از هوش خوبی برخوردار است رای منفی بگیرد.
۵.رای مصلحتی و رانتی نیز یکی دیگر از مشکلاتی است که در عصر جدید دیده میشود ،دختر معلولی را روی استیج با وضعیت ناراحت کننده ای عبور میدهند و بعد پشت صحنه با ویلچر ادامه مسیر میدهد چه دلیلی دارد جز برانگیختن ترحم داوران و سوءاستفاده مربی مربوطه
به هر حال امیدوارم در بازنگری نسبت به اصلاح نحوه اجرا و ارائه برنامه هائی که شگفتی ساز باشد در ارتقاء کیفی آن تلاش شود.
Iran, Islamic Republic of
22:34 - 1398/01/18
اینجام پارتی بازی شده،واویلا
Iran, Islamic Republic of
22:34 - 1398/01/18
باسلام.طبق مصاحبه این خانوم،یکی از عوامل عصر جدید دعوتش کرده.متاسفانه طوری جلوه دادن که خانوم نونهالی به ادم با استعداد ارزش قایل بوده و غرورش را کنار گذاشته و میرود و یک مسابقه دهنده باذوق تازه کاررو در آغوش میگرد ولی کاشف بعمل میاید که آن خانوم تازه کار و عادی نیست و یکی از صاحب نامهای حوزه تئاتر است و نونهالی زیاد هم شاهکار نکرده.
Iran, Islamic Republic of
22:35 - 1398/01/18
اجحاف شد در حق بقیه در خواننده دیشب
Iran, Islamic Republic of
22:54 - 1398/01/18
درهرصورت اهمیتی نداره این موضوع
Iran, Islamic Republic of
23:01 - 1398/01/18
داوراش تعطیلن وگزینشی رای میدن
Iran, Islamic Republic of
23:01 - 1398/01/18
داوراش تعطیلن وگزینشی رای میدن
Iran, Islamic Republic of
23:05 - 1398/01/18
این چه ربطی داره اون پسر دوازده ساله اردبیلی هم گفت که از هفت سالگی کلاس اواز رفته و اموزش کامل دیده بود یا اون پسر کوچولوی نجار هم از پنج سالگی پیش پدرش اموزش دیده بود یا شعبده بازهایی که راه پیدا کردن فینال اکثر فینالیست ها استعداد بدون اموزش نبودن که اکثرا کلی اموزش دیدن
Iran, Islamic Republic of
23:41 - 1398/01/18
حالا یکی که تونست واقعا حال ما رو خوب کنه چرا بی خودی گیر میدید واقعا اجرای خانم رادمنش بی نظیر بودن
Iran, Islamic Republic of
23:50 - 1398/01/18
دعوت از این خانم حرفه ای وبازیگر تئاتر در عصر جدید مثل دعوت از آقای سالار عقیلی در عصر جدید جهت خوندن سرود ای ایرانه.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
سالار عقیلی معروفه اما او توانایی داره که اکثرا توانایی او رو ندیدند و او را نمی شناسند. اینقدر ایراد بیخود نگیرید.
Iran, Islamic Republic of
00:17 - 1398/01/19
ولی این متقلب ودلقک دیشب چیزدیگری میگفت؟ اوقبل ازاجراگفت که ننش به قرآن استخاره کرده وچون استخارش خوب آمده واوبه استخاره ها اعتقادداره اومده توعصرجدیداماحالاتواین مصاحبه چیزدیگری داره بلغورمیکنه،!!! نه اینم راهشویادگرفته کلاش حرفه ای
Iran, Islamic Republic of
01:08 - 1398/01/19
اسم این کار فرصت طلبیه خانم رادمنش
Iran, Islamic Republic of
05:05 - 1398/01/19
برنامه ی قشنگیه لطفا ایراد بنی اسراییلی نگیرید
Iran, Islamic Republic of
05:40 - 1398/01/19
حیف که باید این هارا تحمل کنیم .... این وضع را ... این وضع را ... هر وضعی را .... هر وضعی
Iran, Islamic Republic of
05:42 - 1398/01/19
حیف که باید این وضع را تحمل! کنیم ... این وضع را ... هر وضعی را ،هر وضعی ....
Iran, Islamic Republic of
07:01 - 1398/01/19
اینکه برنامه عصرجدید چه برنامه ای هست ومجری وداورهاش کی هست کاری ندارم محتوای اجرای خانم رادمنش بسیار مفیدبود و برای جامعه مورد نیاز
Iran, Islamic Republic of
11:12 - 1398/01/19
شمارو بخدا اینقدر راجب این برنامه حجو و بی سروته خبر نزارین . حیف وقتتون نیست . این برنامه حتی ارزش صحبت کردن نداره چه برسه به دیدن .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش ریحان 1
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
فرش تارنگ_1
اپیلاسیون نانا 3
فرش ریحان 3
شیرآلات زمانی_3
فرش تارنگ_3
فرش ریحان 4
فرش تارنگ_4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
شیرآلات زمانی_2
فرش ریحان 2
اپیلاسیون نانا 2
فرش تارنگ_2
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
فرش تارنگ_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
چوب و هنر _فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
دکتر عارفی - موبایل فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کالابرد_فوتر
استیل رگال_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
فنی آتل_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
شفا_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
دکتر عارفی - فوتر
فرش تارنگ_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
سفیر بار ساقدوش_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
چوب و هنر _فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر