تجربه یک تفریح دونفره بدون فرزندان
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_ 4
فرش مرتضوی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دکتر نداف کرمانی 2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۸۵۱۳۴۰
۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۸
۱۱۴۲۶
زندگی مشترک شما بدون هیجان و فراز و فرود شده است؟ احساس می‌کنید در کش و قوس مشکلات روزانه، فرصتی برای خلوتی عاشقانه با همسرتان ندارید و روز‌های خوب اول ازدواج تکرار نمی‌شود؟ شاید اهل تفریح و گردش هستید، اما حضور فرزندان تان مانع از این می‌شود که با همسرتان صحبت کنید و رابطه عاطفی تان را تقویت کنید.

روزنامه خراسان - نرگس عزیزی: زندگی مشترک شما بدون هیجان و فراز و فرود شده است؟ احساس می‌کنید در کش و قوس مشکلات روزانه، فرصتی برای خلوتی عاشقانه با همسرتان ندارید و روز‌های خوب اول ازدواج تکرار نمی‌شود؟ شاید اهل تفریح و گردش هستید، اما حضور فرزندان تان مانع از این می‌شود که با همسرتان صحبت کنید و رابطه عاطفی تان را تقویت کنید. حتما شما هم اصطلاح طلاق عاطفی را شنیده باشید؛ وضعیتی که همسران رابطه عاطفی و حتی کلامی چندانی با همدیگر ندارند، اما به واسطه مسائل دیگری، چون وجود بچه، هنوز زیر یک سقف زندگی می‌کنند.

زمانی ویژه برای شما 2 نفر!

متاسفانه این روز‌ها طلاق عاطفی بسیار فراگیرتر از طلاق اتفاق می‌افتد. وقتی که در زندگی دچار روزمرگی و تکرار می‌شوید دیگر حرفی برای گفتن با همسرتان ندارید. زمانی که رابطه ما به همسرمان آن گرمای سابق را ندارد، جز سکوت یا در نهایت، گله و شکایت هیچ کار دیگری از دست ما بر نمی‌آید. در همین راستا، در این پرونده به سراغ یک پیشنهاد برای بهبود رابطه همسران رفته ایم؛ پیشنهادی که مطالعات نشان می‌دهد انجام منظم آن هم در بهبود رابطه همسران موثر است و هم می‌تواند از طلاق عاطفی پیشگیری کند و به زندگی شما رنگ تازه‌ای بدهد. پس اگر دغدغه رابطه خود و همسرتان را دارید با ما همراه شوید. در این پرونده مروری بر فواید داشتن «تفریح بدون فرزند» را خواهیم داشت.

در کنار آن پیشنهاد‌هایی برای برنامه‌ریزی نگهداری از فرزندان را معرفی خواهیم کرد و در نهایت مجموعه‌ای از فعالیت‌هایی که می‌توانید در این زمان انجام دهید را مرور خواهیم کرد. اجرایی کردن تفریح دو نفره با همسر، می‌تواند باعث بهبود ابعاد مختلف رابطه همسران شود.

تا ۱۴ درصد کاهش میزان طلاق!

شاید با شنیدن این پیشنهاد که بهتر است زمانی را به عنوان زمان اختصاصی با همسرتان در نظر گرفته و دو نفره و بدون حضور بچه‌ها بیرون رفته یا به فعالیت مشترکی بپردازید، احساس کنید که این پیشنهاد حرفی خوب، اما غیرعملی است. جدای از بحث چالش‌هایی که در رابطه با نگهداری فرزندان در آن چند ساعت وجود دارد، در بسیاری از مواقع لزوم این قرار‌های دو نفره برای افراد مشخص نیست و همین انگیزه همسران را برای این که قدمی به منظور عملی کردن چنین تجربیاتی بردارند، کاهش می‌دهد. اگر شما هم جز این گروه هستید، پس با ما در مروری بر فواید داشتن قرار‌های ملاقات همراه باشید. شاید به این ترتیب انگیزه لازم برای عملی کردن این ایده را پیدا کنید.

افزایش کیفیت رابطه

مطالعات در دیگر کشور‌ها نشان داده است یکی از روش‌هایی که می‌تواند در این زمینه یاری رسان باشد، تفریحات دو نفره همسر بدون حضور فرزندان است. به عنوان نمونه مطالعه گسترده‌ای در انگلیس نشان داده است همسرانی که این قرار‌های دو نفره را به صورت منظم انجام می‌دهند در مقایسه با همسرانی که چنین برنامه‌ای نداشتند، در یک بازه زمانی ۱۰ ساله، تا ۱۴ درصد کم‌تر از همدیگر جدا شده‌اند.

احساس آرامش در فرزندان

در شرایطی که برخی والدین از این که فرزندشان را برای چند ساعت از خود دور کنند، احساس گناه می‌کنند، بد نیست بدانید که این کار می‌تواند احساس آرامش را در فرزندتان تقویت کند. بررسی‌ها تایید کرده‌اند همان طور که کودکان با دیدن مشاجره بین والدین، دچار اضطراب می‌شوند، دیدن رفتار‌هایی که نشان می‌دهد والدین آن‌ها رابطه عمیقی دارد، می‌تواند آن‌ها را نسبت به آینده رابطه والدین‌شان خوش بین کرده و برای آن‌ها آرام‌بخش است.

تقویت احساس رضایت

زمانی ویژه برای شما 2 نفر!

بالا و پایین داشتن در رابطه همسران، امری طبیعی است. در غالب ازدواج‌ها بعد از تولد فرزند، بُعد عاطفی رابطه همسران با چالش‌هایی جدی روبه رو شده و طبق مطالعات در بسیاری از کشور‌ها رضایت از زندگی مشترک بعد از تولد اولین فرزند، کاهش می‌یابد. البته گذر زمان می‌تواند تا حدی به بهبود رابطه کمک کند، اما در کنار آن، مطالعات نشان داده که داشتن زمان‌های دونفره می‌تواند سرعت بهبود را افزایش داده و از فشار روی رابطه کم کند. به عنوان مثال مطالعه‌ای در دانشگاه ویرجینیا نشان داده است رضایت از رابطه با همسر، در زوجینی که تفریحات دو نفره داشتند تا نزدیک سه و نیم برابر زوجینی بود که چنین برنامه‌ای نداشتند.

تعهد بیشتر

فاصله گرفتن از بچه‌ها و صرف زمان دو نفره می‌تواند احساس "ما" بودن را بین همسران افزایش دهد. این احساس ما بودن در عین حال می‌تواند به تقویت احساس تعهد همسران به همدیگر نیز منجر شود. برخی مطالعات نشان داده‌اند همسرانی که چنین برنامه‌ای را به صورت منظم پیگیری می‌کنند، تا دو برابر بیشتر احساس تعهد به رابطه مشترک خود را دارند. بعد از خواندن این فواید شاید وسوسه شده باشید که این روش را امتحان کنید، پس بقیه مطلب را بخوانید تا بتوانید برنامه‌ریزی خوبی برای خودتان و البته فرزندتان برای این چند ساعت داشته باشید.

فهرست پیشنهادی برای داشتن زمانی مفرح با همسر

متنوع انتخاب کنید

سعی کنید در قرار‌های دو نفره سراغ فعالیت‌هایی بروید که در زمان حضور بچه‌ها یا امکان انجام آن را ندارید (مانند کارتینگ) و یا کیفیت انجام آن به کل متفاوت می‌شود (مانند انتخاب فیلم برای تماشا کردن). البته در کنار آن، هر فعالیتی که بتواند به شما کمک کند تا حس خوبی از صرف وقت با همسرتان پیدا کنید، گزینه خوبی است، پس به ویژه در ابتدای کار، سخت نگیرید و متناسب با زمان و بودجه خود این موارد را انتخاب کنید.

 • کشف کافه یا رستورانی جدید
 • لذت بردن از سینما، تئاتر یا موزه
 • رفتن به شهربازی به منظور بازی‌های مخصوص بزرگ سالان
 • ورزش‌های مهیج که دو نفره بتوانید شرکت کنید مانند پینت بال یا کارتینگ
 • انجام بازی رایانه‌ای در خانه
 • آشپزی دو نفره از روی دستوری جدید
 • دیدن فیلم در خانه
 • انجام فعالیتی هنری مانند سفالگری (فعالیت‌هایی با کمی ریخت و پاش)
 • انجام بازی‌هایی، چون بدمینتون یا تنیس روی میز در پارک
 • کوهنوردی و گردش در خارج از شهر
 • با مهم‌ترین مانع بر سر قرار‌های دو نفره والدین که دور شدن از کودکان است، چه کنیم؟

جدا شدن از کودکان با کم‌ترین دغدغه

اگر شما فرزند داشته باشید و بخواهید برنامه‌ای اختصاصی با همسرتان داشته باشید، شانس این که بتوانید برنامه‌ریزی منظم و به عنوان مثال ماهانه داشته باشید، بسیار کم‌تر از زمانی است که فقط خودتان دو نفر هستید. بچه‌ها به ویژه در سال‌های پیش از دبستان، نیاز به مراقبت و همراهی تمام وقت دارند. پیدا کردن افرادی مطمئن برای نگهداری از بچه‌ها همیشه آسان نیست. اما با توجه به تاثیر مثبتی که داشتن زمان‌های اختصاصی با همسر دارد، پیشنهاد ما تلاش برای اجرایی کردن این ایده است. در ادامه می‌توانید ایده‌هایی را با شما در میان می‌گذاریم که می‌تواند به شما کمک کند تا چند ساعتی زمان خالی برای خودتان دست و پا کنید.

زمانی ویژه برای شما 2 نفر!

خدمات مراکز خرید

این روز‌ها در شهر‌های بزرگ، می‌توانید مراکز خریدی را پیدا کنید که در کنار فروشگاه‌های متنوع، خدمات دیگری از قبیل مهد کودک ساعتی هم ارائه می‌دهند. گاهی نیز این مراکز خرید، زمین‌بازی‌هایی دارند که شما می‌توانید فرزندتان را برای چند ساعت به آن‌ها بسپارید. مزیت این زمین‌های بازی این است که فرزندتان فرصت بازی در فضایی مناسب را دارد.

برای بچه‌های زیر سه سال توصیه نمی‌شود. هم از نظر ایمنی و هم این که فرزند شما با جدا شدن از شما و قرار گرفتن در محیطی جدید ممکن است مضطرب شود. کودکان مقاومت کمی در مقابل استفاده از این امکان دارند و اطمینان از این که به آن‌ها خوش می‌گذرد می‌تواند خیال والدین را راحت کند.

کمک گرفتن از اقوام نزدیک

قدیمی‌ترین روش و البته ارزان‌ترین آن ها! خوبی این روش این است که نه فقط شما که فرزندتان نیز فردی را که قرار است از او مراقبت کند، از قبل می‌شناسد. البته اگر فرزندتان زیر سه سال است، شاید بهتر باشد که از کمک خود خواهش کنید که در خانه شما، از فرزندتان مراقبت کند. چرا که تجربه نشان داده به صورت معمول، خانه شما ایمن‌تر و برای کودک بهتر مناسب‌سازی شده است تا خانه اقوام.

وارد شدن اقوام به برنامه‌ریزی‌های شخصی ما، گاهی اوقات با نظر دادن آن‌ها همراه است. تکرار استفاده از این روش می‌تواند به افزایش حتمال دخالت دیگران منجر شود. در صورت داشتن دو فرزند با فاصله سنی زیاد، این گزینه باز هم مناسب و کارامد است و توجه به آن توصیه می‌شود.

نگهداری نوبتی از کودکان

اگر چند دوست در نزدیکی خود دارید که کودکانی هم‌سن و سال به فرزندتان دارند، با همدیگر گروهی تشکیل دهید و به عنوان مثال هر جمعه یکی از شما داوطلب نگهداری از بچه‌ها در خانه شود تا بقیه بتوانند زمانی برای خودشان داشته باشند. بهتر است حداکثر سه زوج در این گروه عضو شوند تا تعداد بچه‌ها بیش از حد افزایش نیابد.

مهم‌ترین ایراد این روش این است که شما در عوض استفاده از خدمات دیگران، ناچار از ارائه خدمات به آن‌ها هستید؛ وضعیتی که شاید خیلی هم راحت نباشد. از همه مهم‌تر باید به شکل دقیقی از سلامت اخلاقی و روحی و روانی اعضای گروه با خبر باشید.

بچه‌ها در این زمان می‌توانند با دوستان خود مشغول شوند و در نتیجه مقاومت کمتری برای جدا شدن از والدین خواهند داشت.

زمانی ویژه برای شما 2 نفر!

تجربه دیگر کشور‌ها

در بسیاری از کشور‌های جهان دختر‌های جوان دانشجو که دنبال کار پاره وقت و ساده هستند با تایید مراجع ذیربط از کودکان و سالمندان مراقبت می‌کنند. این روش آسیب‌ها و فوایدی دارد، اما به هر حال در کشور ما به دلیل آن که سازوکار برای تایید سلامت روان پرستار موقت وجود ندارد فعلاً قابل اجرا نیست.

انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:0
United States
11:08 - 1398/01/26
وااای گفتییی. بچه چیه باباا دیوونه شدیم یه شب خواب راحت نداریم. هیچ جا نمیتونیم بریم مثل چی پشیمونم از بچه دار شدنم
پاسخ ها
یه دوست
-
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
بخدا دارین ناشکری می کنین
من و همسرم 6 ساله که به دنبال فرزند هستیم و هنوز بچه دار نشدیم. خانمم خیلی بیشتر از من داغونه و بخدا خیلی افسرده هستیم. هر کاری هم میکنم نمیتونم اونو از این حس خارج کنم
برامون دعا کنید
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
من هم موافقم بچه فقط دردسره و دست و پای آدم رو میبنده این رو توی زن داداش بدبختم می بینم که از وقتی صاحب آخرین فرزندش شده کلا از کار و زندگی افتاده یک بچه گریه ای رو مخی. این بچه توی یک سال پدر و مادرش رو به اندازه 10 سال پیر کرده
Iran, Islamic Republic of
13:36 - 1398/01/26
این رو به همه زوجین باید توصیه کرد من هم همیشه توصیه میکنم ولی نه تنها خودشون رو آزار میدن بلکه با وابستگی شدید به بچه ها، اونها رو هم آزار میدن. وقتی بهشون میگی دو نفری برین سفر میگن وای نه بچه هام گناه دارند حالا بچه هاشون بچه هم نیستند بلکه نوجوان هستند و توی سنی که نیاز به استقلال و گاهی تنها ماندن یا زندگی با بزرگان خانواده دارند
Iran, Islamic Republic of
15:17 - 1398/01/26
والدین بدبخت مگه چند تا بچه داری که این طوری می نالی؟؟؟ من که سه تا بچه دوقلو دختر و یه دونه پسرم دارم با دنیا عوضشون نمیکنم.بعدشم سفر بدون بچه که مزه نداره بچه ها آدم باشون سرگرمه و به بهانه بچه پارک میره و ....چقدر آدم تنهایی بشینه نگاه هم دیگه کنه بچه آدم را شاد و سر زنده میکنه، حتی اگه زن و شوهر با هم قهر کنن به بهانه بچه فلان چیز میخاد با هم صبحت میکنن و بچه نمک زندگی هست.خلاصه خونه ای که بچه درش نباشه سوت و کوره.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
خب چرا تنهایی با شوهرت برو همه خانمهایی که به سنین میانسالی میرسند در نهایت به این نتیجه میرسند که بهتر بود از اول به فکر همسرشون بودند بعد بچه هاشون. اول خودت بعد شوهرت بعد هم بچه ها
Iran, Islamic Republic of
20:09 - 1398/01/26
هر کی هر جور دوست داره

کسانی که اعصاب بچه ندارید،تو رو خدا نیارید ،گناه دارن ،بچه ای که بابا ننه اش مشکل دارن چه گناهی کرده که نباید از زندگی لذت ببره .

اما قبول دارم که بچه داری کار طاقت فرسایی است عملا یه مدت تو خونه زندانی هستی ،چون با بچه واقعا هیچ جا نمیشه رفت
Iran, Islamic Republic of
09:41 - 1398/01/27
منظورم از تنهایی نه اینکه آدم خودش ی نفره، مگه سفر کسی بدون شوهرشم میره منظورم اینه که زن و شوهر چقدر تنها بشینن و نگاه همدیگه کنن .تفریح و مسافرت بدون همسفر خوب و بچه ها که معنی نداره.
Iran, Islamic Republic of
09:43 - 1398/01/27
در ضمن من سی سالمه مینسال مث شما نیستم و دو قلو دخترام تازه اول دبستان هستن و پسرم چهار سالشه.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
منطورم اینه که به سن میانسالی که برسی به این نتیجه میرسی نه حالا. بعد هم مگه از اول بچه ای بوده مگه تا بحال با شوهرتون دو نفری سفر نرفتین اصلا این همه وابستگی شماها به بچه رو درک نمیکنم به همین دلیل هست که الان بچه های نسل جدید وابسته ن و هیچ کاری رو نمیتونند بکنند
Iran, Islamic Republic of
16:52 - 1398/01/27
من بعد از چند سال بچه دار شدم درسته اذیت میکنن سخته دو قلو ، کیه که دلش نخاد راحت و آسوده بگرده ولی من تجربه کردم بعد از یه مدت بدون بچه خسته و افسرده میشی، لاقل زندگی من با اومدن بچه شیرینتر شده ؛ من سفر دو نفره هم رفتم ولی ...با بچه سرگرم تر هستی؛ بد هم نیست ی سفره دو نفرونه ولی کی بچه هامون نگه بداره.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش ریحان 1
اپیلاسیون نانا 1
فرش تارنگ_1
شیرآلات زمانی_1
فرش تارنگ_3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
فرش ریحان 3
فرش ریحان 4
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
فرش تارنگ_4
فرش تارنگ_2
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
فرش ریحان 2
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
شفا_فوترموبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شفا_فوتر
استیل رگال_فوتر
فنی آتل_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر عارفی - فوتر
کالابرد_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
دیاکو_فوتر داخلی
بانک کتاب پایتخت_فوتر