جنجال بر سر اهدای مهر پیامبر (ص) به خواننده زن
۸۵۲۳۸۴
۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۰
۱۴۳۶۸
هشتگی تحت عنوان "مهر پیامبر بازیچه نیست" راه‌اندازی شد. کاربران معتقدند که الخشاب شایستگی دریافت مهر پیامبر را ندارد...

فرارو: انجمن تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگان عربستان در اقدامی مناقشه‌برانگیز، نسخه‌ای از مُهر پیامبر اسلام (ص) را به یک خواننده زن مصری به خاطر یک آهنگ جدید او که از خشونت علیه زنان انتقاد می‌کند، اهدا کرد. امری که با واکنش‌های خشمگین و گسترده افکار عمومی عربی مواجه شد.

جنجال بر سر اهدای مهر پیامبر (ص) به خواننده زن

سمیه الخشاب، بازیگر و خواننده مصری، در ۱۴ مارس ۲۰۱۹، آهنگی منتشر کرد که از خشونت مردان علیه زنان انتقاد می‌کند. به نظر می‌رسد که این آهنگ به مذاق مقامات عربستان خوش آمده است. اواسط هفته گذشته، الخشاب به عربستان رفت تا از او به خاطر آهنگ یادشده تجلیل شود. در مراسم تجلیل، او یک لوح تقدیر منقوش به مهر پیامبر اسلام (ص) دریافت کرد. در این لوح تقدیر دایره‌ای وجود دارد که وسط آن عبارت "محمد رسول الله" دیده می‌شود.

گفته می‌شود که پیامبر اسلام (ص) انگشتری در دست چپ داشتند که با آن نامه‌ها به پادشاهان و سلاطین جهان را امضا می‌کردند. برخی نامه‌های حاوی امضای پیامبر (ص) در موزه کاخ توکابی ترکیه وجود دارد.

جنجال بر سر اهدای مهر پیامبر (ص) به خواننده زن

مهر پیامبر اسلام (ص)

به محض انتشار خبر تجلیل از الخشاب، شبکه‌های اجتماعی عربی به این امر واکنش نشان دادند که اکثر این واکنش‌ها انتقادی بود. هشتگی تحت عنوان "مهر پیامبر بازیچه نیست" راه اندازی شد. کاربران معتقدند که الخشاب شایستگی دریافت مهر پیامبر را ندارد، چون نقش‌های مبتذلی در برخی فیلم‌ها بازی کرده است.

در این رابطه، کاربری به نام ترکی الذیانی توئیت کرد: "اعتراضی به (خود) تجلیل نداریم. اعتراض ما به اسم و نماد هدیه است. شایسته است که مهر پیامبر به غیر اصحاب هنر داده شود."

در مقابل کسانی که به شدت از تجلیل از الخشاب انتقاد کردند، گروه دیگری وجود داشتند که از این امر دفاع کردند و انتقاد‌ها را مقاومت جامعه در برابر تغییراتی دانستند که چشم‌انداز ۲۰۳۰ عربستان به ارمغان آورد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
United States
17:49 - 1398/01/26
حالا همش به کنار
اون بچه چی میگه اون جا ؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
17:57 - 1398/01/26
اقا از مشت بی لیاقت انتظار چی داری اون شاه اشغالشان همچین دست زن ترامپ را می بوسید انگار که چی بگم از بیلیاقتشان
Iran, Islamic Republic of
18:43 - 1398/01/26
اونا مسلمانتر هستن یا ما کپی یه مهر رو دادن به یه خانم خواننده دریای خزر بندر چابهار خلیج فارس رفت بابا کجای کارید سیل و زلزله کشور و داره شخم میزنه پیغمبر به این چیزها احتیاج نداره پول میدن به یه حمال به قرآن یا پیغمبر توهین کنه تا مسلمانهای دنیا رو سر این موضوع بذارن سر کار وسرگرمشون کنند یه سری متعصب نا آگاه هم حالا شروع میکنن خودشونو جر دادن
Iran, Islamic Republic of
18:43 - 1398/01/26
خشاب قدش چقدره برتر ؟ فک کنم یک وهفتاد پنج باشه یکم بیو گرافی خواننده رو بزنید...از سیاست خسته شدیم ممنون .
Iran, Islamic Republic of
03:02 - 1398/01/27
عربستان واقعا پیشرفت فرهنگی زیادی کرده آزادی به همه اقشار داده ازهمه مهمتر سرمایه گذاری زیادی در اروپا اسیا انجام داده کاش ماهم این کار میکردیم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج