جنایت خانوادگی به خاطر یک دوست
۸۵۲۵۵۳
۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۴
۱۶۱۴۶
پسر نوجوانی که با همدستی دوستش پدر و مادر خود را به قتل رسانده بود برای دومین بار از کانون اصلاح وتربیت به شعبه دوم دادگاه کیفری استان تهران منتقل شد و پای میز محاکمه ایستاد.

ایران نوشت: پسر نوجوانی که با همدستی دوستش پدر و مادر خود را به قتل رسانده بود برای دومین بار از کانون اصلاح وتربیت به شعبه دوم دادگاه کیفری استان تهران منتقل شد و پای میز محاکمه ایستاد.

رسیدگی به این پرونده از سال 95 و در حالی کلید خورد که پسر نوجوانی به نام میثم با مأموران تماس گرفت و مدعی شد پدرومادرش بر اثر گازگرفتگی جان خود را از دست داده‌اند.

این پسر و خواهر نوجوانش مدعی شدند صبح که از خانه بیرون می‌رفتند والدینشان در خواب بودند اما وقتی برگشتند متوجه مرگ آنها شده‌اند. هرچند گفته‌های این خواهر و برادر در ظاهر با واقعیت مطابقت داشت، اما زمانی که پزشکی قانونی نظریه خود را اعلام کرد مشخص شد زن و شوهر جوان به‌دلیل خفگی ناشی از فشار جسمی نرم و منعطف بر گردنشان جان خود را از دست داده‌اند؛ به‌این‌ترتیب مشخص شد مرگ این دو، حادثه نبوده بلکه قتل اتفاق افتاده است.

میثم بار دیگر به‌عنوان تنها مظنون پرونده تحت بازجویی قرار گرفت وخیلی زود راز جنایت را برملا کرد. او درباره انگیزه قتل گفت: با پدرومادرم مشکل داشتم آنها بیش از حد به من گیر می‌دادند پدرومادرم با دوستی من و فرید مخالف بودند و به‌همین‌دلیل مدام باهم جروبحث داشتیم. وقتی موضوع را به دوستم فرید گفتم او هم ناراحت شد و گفت تنها راهی که بتوانیم به این دوستی ادامه بدهیم کشتن پدرومادرت است؛ آنها ما را از هم جدا می‌کنند.

بعد از اعترافات این پسر نوجوان، همدستش نیز بازداشت شد. این دو متهم در نخستین جلسه محاکمه در شعبه هفتم دادگاه کیفری به ریاست قاضی کیخا محاکمه شدند، در این جلسه خواهر میثم درحالی‌که بشدت گریه می‌کرد، برادرش را بخشید و از متهم ردیف دوم هم درخواست دیه کرد.فرید به قضات گفت: باور کنید من نقشه قتل را نکشیدم. میثم به من گفته بود اگر پدر ومادرش را بکشیم ارثیه خوبی به او می‌رسد. او قول داده بود یک موتورسیکلت و مغازه‌ای برایم بخرد.

در پایان جلسه هیأت قضایی وارد شور شد و با توجه به ماده ٩١ قانون جدید مجازات اسلامی، متهمان را از قصاص مبرا اما هر کدام از آنها را به پرداخت دیه و چهار سال حبس محکوم کرد.اما این حکم ازسوی دیوانعالی تأیید نشد چون عدم رشد کمال عقلی دو متهم از نظر قضات دیوانعالی دارای شبهه بود بنابراین پرونده بار دیگر در شعبه چهارم دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی عبداللهی و با حضور قاضی واعظی مستشار دادگاه مورد رسیدگی قرار گرفت.در ابتدای این جلسه که صبح دیروز برگزار شد خواهر میثم برخلاف جلسه قبلی خواستار قصاص برادرش شد سپس فرید به جایگاه آمد. فرید به قاضی گفت: نمی‌دانستم قتل چه مجازاتی دارد و فقط در فیلم‌ها دیده بودم که قاتل زندانی می‌شود.

پس از پایان اظهارات دو متهم وکلای آنها به ترتیب برای دفاع در جایگاه ایستادند و به دو نکته اشاره کردند؛ اول اینکه نقض این پرونده فقط به خاطر شبهه در عدم رشد کمال عقلی دو متهم بوده است این درحالی است که براساس قانون، دیوانعالی کشور صلاحیت موضوعی دراین مورد را ندارد و دوم اینکه دختر مقتول برخلاف جلسه قبلی خواستار قصاص متهمان شده است که باید مورد توجه قرار گیرد.پس از پایان دفاعیات دو وکیل پرونده، مشاور کانون اصلاح وتربیت به حسن رفتار متهمان در کانون تاکید کرد. سپس قضات ختم جلسه را اعلام کرده وبرای صدور حکم وارد شور شدند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 12
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:18 - 1398/01/27
اخخخخخه چجوری دلت اومد مادرت ک 9 ماه ب شکم کشیدت و 2 سال بهت شیر داره و پدری ک برات از جان مایه گذاشته رو.......
ارزششو داشت یکم پول‌......
ولی اعدام قشنگ نیست بیاین بخشنده باشیم.... من تو شرایطش بودم و دیدیم ک بخشش چقد قشنگه. و گرفتن جونی آدم چقد بد،..
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
چطور درشرایطش بودی.
Iran, Islamic Republic of
08:38 - 1398/01/27
فقط تاسف آخه احمق دوست برای آدم میمونه یا پدر و مادر
Iran, Islamic Republic of
09:47 - 1398/01/27
... باید سخت مجازات بشن تا وقتی از زندان اومدن بیرون دیگه از این غلطا نکنن
Iran, Islamic Republic of
11:29 - 1398/01/27
چه سنشون کمه چه زیاد باید مجازات بشن. نه اینکه بعد چهار سال ازاد بشن
Iran, Islamic Republic of
12:20 - 1398/01/27
کاش میگفتین چند سالش بوده
Iran, Islamic Republic of
12:20 - 1398/01/27
کاش میگفتین چند سالش بوده
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
هرچند سالش بوده اون کی انسانه
Iran, Islamic Republic of
14:30 - 1398/01/27
عقل که نباشه ۰۰۰ جان در عذاب است آمو
Iran, Islamic Republic of
22:55 - 1398/01/27
خدایاب کجاداریم کشیده میشیم
Germany
00:09 - 1398/01/28
وقتی این پسر به پدر و مادرش رحم نکرد و اونا رو به خاطر پول کشت،پس از آزادی به خواهرش هم رحم نمیکنه و سر به نیستش میکنه، پس باید مجازات بشه و در همون زندان بمونه تا آدم بشه
Iran, Islamic Republic of
12:56 - 1398/01/28
هردو شون بابد اعدام بشند جامعه از دست این فرومایه که پدر ومادش را خیلی بی مهابا گشت با همدستی دوستش فکر میکنید به خواهر ومردم رحم خواهد کرد سخت در اشتباه هستید چون برخورد کردم که میگم یه جوان که در پانزده سالگی یک پسر هم سن خودش را بخاطر عشق وعاشقی الکی کشته بود انهم با شدید ترین وجه چند سال در کانون بوده الان در زندان برای پول دیه همین الان به او پول بدی برات آدم میکشه چون ما اصلاح وتربیت نداریم ما زندان نداریم تمامش بی عدالتی حق وحقوق همه پایمال میشه در دادیاری زندانها مانند حیوان با مردم رفتار میکنند همه را به چشم مجرمترین مجرمها نگاه میکنند وحتی به خانواده هایشان که دنبال کارشان می آیند اگر جامعه ای سالم میخو اهند مسئولان باید توجه زیادی به زندانها داشته باشند که وقتی آزاد میشوند انقدر عقده در دلشان نباشد کهبخواهند از زمین وزمان انتقام بگیرند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج