چکناواریان: عجله‌ای برای اجرا شدن کارهایم ندارم
۸۵۲۶۲۹
۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۹
۲۸۳۶
لوریس چکناواریان رهبر و آهنگساز می‌گوید نوشتن شعر از نظر خلاقیت خیلی سخت است ولی از نظر تکنیکال چون شاعر به زبان مادری‌اش را می‌نویسد، آسان‌تر از موسیقی است.

هنرآنلاین: لوریس چکناواریان آهنگساز و رهبر ارکستر درباره فعالیت‌های این روزهای خود به هنرآنلاین گفت: برای اجرای قطعات و سمفونی‌ با همراهی یک ارکستر انگلیسی به لندن می‌روم. بعد از آن اجرا مجدداً به تهران برمی‌گردم و روی کارهای جدیدم وقت می‌گذارم.

چکناواریان: عجله‌ای برای اجرا شدن کارهایم ندارم

او ادامه داد: سعی می‌کنم در آثاری که می‌نویسم تمام وجوه و فرم‌ها را در نظر بگیرم. برای مثال نوشتن شعر از نظر خلاقیت خیلی سخت است ولی از نظر تکنیکال چون شاعر به زبان مادری‌اش را می‌نویسد، آسان‌تر از موسیقی است. نوشتن نت موسیقی از لحاظ تکنیکال آن‌قدر سخت است که نمی‌توانی بلند شوی بگویی من این را می‌خواهم بنویسم.

چکناواریان اضافه کرد: سعی می‌کنم این روزها بیشتر در خانه باشم و مطالعه کنم. پیش از این هم روزهایی بوده که در خانه خودم را حبس کردم و مثلا دو روز تمام بیرون نرفتم و تمام وقتم را روی مطالعه گذاشتم. فعلاً تمام وقتم را روی رهبری و اجرای سمفونی در لندن گذاشته‌ام. بعد از بازگشت قطعاً روی کارهای شخصی خودم صرف می‌کنم.

این آهنگساز همچنین گفت: سعی می‌کنم گزیده‌کار باشم اما گاهی اوقات چیزهای به ذهنم می‌رسد وقتی وسط کار دیگر هستم و بخشی از آن را روی کاغذ می‌نویسم و بعد از مدتی به سراغ آن می‌روم و تکمیل می‌کنم اما در کل من هیچ عجله‌ای برای اجرا شدن کارهایم ندارم و گاهی پیش می‌آید تمام روز یعنی 24 ساعت کار می‌کنم.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج