گزینه‌های فدراسیون برای نیمکت تیم ملی امید
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دکتر نداف کرمانی 2
فرش مرتضوی_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۸۵۲۹۹۴
۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۱
۵۴۴۹
تیم‌‌ملی امید در 24 ساعت گذشته، بیشترین حجم اخبار را به خود اختصاص داده تا جایی که از صبح سه‌‌شنبه تنور اخبار ورزشی را کرانچار و خبر برکناری‌‌اش روشن‌‌کرده و در همین راستا نیز رسانه‌‌های مختلف تکذیبیه‌‌ها و تاییدیه‌‌هایی را منتشر کردند.

فرهیختگان: تیم‌‌ملی امید در 24 ساعت گذشته، بیشترین حجم اخبار را به خود اختصاص داده تا جایی که از صبح سه‌‌شنبه تنور اخبار ورزشی را کرانچار و خبر برکناری‌‌اش روشن‌‌کرده و در همین راستا نیز رسانه‌‌های مختلف تکذیبیه‌‌ها و تاییدیه‌‌هایی را منتشر کردند.

ابتدای صبح، ورزش 3 در گزارشی خبری مدعی شد «دوم‌‌شدن در گروه آن هم بعد از عراق در تهران حسابی پایه‌‌های صندلی مربیگری زلاتکو کرانچار را متزلزل کرد.» این سایت در ادامه کار کرانچار با تیم‌‌ملی را تمام شده دانست و این‌‌طور نوشت: «گمانه‌‌زنی‌‌هایی در فضای رسانه‌‌ای درخصوص احتمال تغییرات در کادر فنی تیم‌‌امید مطرح شده که البته تاکنون مورد تایید یا تکذیب قرار نگرفته، اما به‌‌نظر می‌‌رسد رویکرد فدراسیون فوتبال در این خصوص باید تغییر کند و به‌‌دنبال ایجاد فضای متفاوتی برای صعود به مرحله نهایی رقابت‌‌ها باشد.

تیمی که از انسجام تاکتیکی و طراوت مورد نیاز برای رقابت با قدرت‌‌های فوتبال آسیا برخوردار باشد و به این طلسم طولانی پایان دهد. زلاتکو کرانچار درشرایطی با فدراسیون فوتبال ایران قطع همکاری خواهد کرد که اسفندماه گذشته قبل از فیفادی‌‌های ماه مارس 2019 شایعاتی به گوش می‌‌رسید مبنی‌‌بر اینکه کرانچار به‌‌صورت موقت هدایت تیم‌‌ملی بزرگسالان را به‌‌عنوان جانشین کی‌روش در دست خواهد گرفت اما نه این اتفاق افتاد نه همکاری زلاتکو با ایران دوامی خواهد داشت که این رویا برای او محقق شود.»

با نزدیک‌شدن به ظهر روز سه‌‌شنبه، «تسنیم» کار را تمام شده دانست و مدعی شد: «پس از جلسه بین رئیس کمیته ملی المپیک و رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان، جدایی سرمربی تیم فوتبال امید قطعی‌شده و قرار است یک ایرانی جایگزین کرانچار در تیم‌ملی امید شود. این رسانه به‌صورت دقیق در این خبر نوشت: «رضا صالحی‌‌امیری، رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان ظهر دیروز برای دید و بازدید نوروزی در چند فدراسیون از جمله فدراسیون فوتبال حاضر شد و جلسه‌‌ای را با مهدی تاج برگزار کرد.

دستور این جلسه بررسی شرایط تیم‌امید و عملکرد زلاتکو کرانچار بود و به تصمیم نهایی برای قطع همکاری با این مربی کروات منجر شد. طبق تصمیم اتخاذشده، جدایی زلاتکو کرانچار از تیم امید قطعی و یک مربی ایرانی جایگزین وی شده است. از میان مربیان داخلی چند گزینه برای هدایت تیم‌امید مطرح شده‌‌اند و قرار است به‌‌زودی جمع‌‌بندی نهایی برای انتخاب سرمربی تیم‌امید صورت گیرد.»

چند دقیقه‌‌ای از اعلام این خبر نگذشته بود که این‌بار «فارس» مدعی عدم برکناری کرانچار شده و نوشت: «سفر هفته آینده رئیس کمیته المپیک کرواسی به ایران و غیبت وزیر ورزش در جلسه امروز بحث برکناری زلاتکو کرانچار را منتفی کرد.»

این خبرگزاری نیز مدعی شد: «رضا صالحی‌‌امیری، رئیس کمیته المپیک امروز به فدراسیون فوتبال رفت و با مهدی تاج دیدار کرد. این حضور بیشتر جنبه عید‌دیدنی و صحبت با مسئولان فدراسیون را داشت که علاوه‌‌بر رئیس فدراسیون فوتبال، حمید استیلی، مدیر تیم‌امید هم در آن حاضر شد. در این جلسه درمورد وضعیت تیم‌امید صحبت شد، اما هیچ‌‌ جمع‌بندی درمورد وضعیت زلاتکو کرانچار، سرمربی تیم‌امید صورت نگرفت. با توجه به غیبت سلطانی‌‌فر در این جلسه به‌‌عنوان یکی از ارکان مهمی که تیم‌امید را زیر نظر دارد امکان تصمیم‌‌گیری وجود نداشت و قرار بر این شد که اگر قرار است تصمیمی در این مورد اتخاذ شود در جلسه با حضور وزیر ورزش، رئیس کمیته المپیک و فدراسیون فوتبال باشد.»

سرنوشت کی‌روش در انتظار کرانچار؟

اما واقعیت داستان امیدها چیست؟ و سرانجام همکاری کرانچار با تیم‌ملی امید به کجا خواهد رسید؟ نکته مشخص و روشن داستان آنجایی است که قطع همکاری سرمربی کروات با تیم‌ملی امید از سوی فدراسیون فوتبال تقریبا حتمی و قطعی شده و این درحالی است که این سرمربی با فدراسیون فوتبال قرارداد دارد و شاید قطع همکاری طرفین به بعد از شکایت کی‌روش این‌بار به‌معنای یک شکایت جدید دیگر برای فدراسیون فوتبال باشد اگر... درحال حاضر فدراسیون فوتبال به این جمع‌بندی رسیده کرانچار گزینه مناسبی برای هدایت امیدها در این مقطع نیست و اگر تیم‌ملی امید می‌‌خواهد بعد از حدود نیم قرن راهی المپیک شود باید راه و روش و مسیر جدیدی را انتخاب کند.

درواقع رد‌کردن کرانچار آنچنان هم آسان نیست، اما فدراسیون فوتبال با پذیرفتن تبعات آن این روزها به‌دنبال یک مربی ایرانی است تا با توجه به بودجه نحیفی که باقی‌مانده بتواند سهل‌الوصول‌ترین و اقتصادی‌ترین و البته درعین‌حال منطقی‌‌ترین تصمیم را برای تیم‌ملی امید بگیرد.

گزینه‌‌های سرمربیگری تیم‌ملی امید

در بالا نوشتیم که درصورت خداحافظی قطعی کرانچار با تیم امید، یک ایرانی جایش را خواهد گرفت. طبق اخباری که «فرهیختگان» کسب کرده، سه مربی ایرانی در لیست جایگزینی این مربی کروات قرار گرفته‌‌اند و از حالا نیز مذاکرات برای انتخاب یکی از این سه مربی به‌‌عنوان سرمربی جدید تیم‌ملی امید از طرف فدراسیون‌نشین‌‌ها آغاز شده است.
از فدراسیون فوتبال خبر می‌‌رسد حسین فرکی، یحیی گل‌محمدی و جواد نکونام گزینه‌‌های سرمربیگری تیم‌امید به‌شمار می‌‌روند، هرچند فدراسیون روی یکی از این سه گزینه برای آغاز‌شدن همکاری‌‌های مشترک تاکید بیشتری دارد.

یحیی در اولویت

شاید اگر سال گذشته و در مقطع قبلی انتخاب سرمربی بود، نکونام یا فرکی گزینه‌های مناسب‌تری برای انتخاب بودند. آن زمان این دو مربی بیکار بودند و گزینه‌های مناسبی برای نیمکت امید به‌شمار می‌‌رفتند، اما حالا با توجه به نتایج خیره‌کننده یحیی با پدیده و از سوی دیگر کسب نتایجی ناامید‌‌کننده از سوی نکونام و فرکی در تیم‌های نساجی و پیکان، نظر مدیران فدراسیون فوتبال بیشتر روی گل‌محمدی است و از وی به‌عنوان جدی‌‌ترین گزینه هدایت امیدها نام برده می‌‌شود.

این درحالی است که بسیاری از بازیکنان فعلی امید در گذشته و حال از شاگردان گل‌محمدی به‌شمار می‌‌روند؛ رضا شکاری در ذوب‌آهن، مهدی خانی، آقاجانپور و سینا زامهران در پدیده و مسلمی پور، آزادی و عارف آغاسی در تراکتورسازی از شاگردان یحیی در برهه‌های زمانی مختلف بوده‌‌اند و شاید همین موضوع باعث شود تا بعد از پایان لیگ‌برتر، یحیی گل‌محمدی که کارنامه نسبتا موفقی داشته و به‌خوبی نیز کار با بازیکنان جوان را تجربه کرده به‌عنوان سرمربی جدید امیدها انتخاب و معرفی شود. البته اگر فدراسیون بتواند به‌سلامت از پروژه حذف کرانچار عبور کند!

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:14 - 1398/01/28
حسین فرکی خخخخخخخخخخخ.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش ریحان 1
شیرآلات زمانی_1
فرش تارنگ_1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
فرش ریحان 3
شیرآلات زمانی_3
فرش تارنگ_3
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
فرش ریحان 4
فرش تارنگ_4
فرش ریحان 2
اپیلاسیون نانا 2
فرش تارنگ_2
شیرآلات زمانی_2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
شفا_فوترموبایل
کالابرد_فوترموبایل
قالیشویی بانو_فوتر2
موسسه خیریه زهرا_فوتر
فنی آتل_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
بانک کتاب پایتخت_فوتر
استیل رگال_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
کالابرد_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
رستوران باغ بهشت _فوتر