محکومیت پزشک و بیمارستان در مرگ زهرا کوچولو
۸۵۳۰۰۱
۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۰
۱۰۴۳۰
مقصران مرگ دختر 3 ساله‌ای که سال گذشته در یکی از بیمارستان‌های تهران جان باخته بود با حکم دادگاه محکوم شدند.

ایران نوشت: مقصران مرگ دختر 3 ساله‌ای که سال گذشته در یکی از بیمارستان‌های تهران جان باخته بود با حکم دادگاه محکوم شدند.

شهریور سال 97 زهرا کوچولو که دچار عفونت ریه شده بود از سوی پدرش به یکی از بیمارستان‌های دولتی منتقل شد اما بر اثر سهل‌انگاری پزشک و بستری نکردن وی در بیمارستان دختر کوچولو در کمتر از 24 ساعت جان باخت. پس از این حادثه پدر زهرا شکایتی در خصوص قصور پزشکی در دادسرای جرایم پزشکی تنظیم کرد.

وی ضمن توضیح در خصوص جزئیات شکایت از پزشک و بیمارستان مربوطه گفت: بعد از فوت زهرا شکایتی علیه بیمارستان و پزشک معالج که فوق تخصص اطفال بوده و در همان بیمارستان مشغول به کار است مطرح کردم. حدود دو ماه بعد یعنی در آبان ماه نخستین کمیسیون 3 نفره پزشکی تشکیل شد و پزشک معالج را 30 درصد و بیمارستان را 10 درصد مشمول قصور پزشکی دانستند اما با اعتراض من به این رأی پرونده به کمیسیون 5 نفره ارجاع شد و در جلسه این کمیسیون هم که در پایان اسفند برگزار شد دوباره همان رأی برای پزشک و بیمارستان یعنی 40درصد قصور پزشکی صادر شد.

وی در ادامه افزود: آیا صدور این رأی به معنای آن است که بنده به‌عنوان پدری که آن شب همه تلاشم را کردم تا دخترم بهبود یابد 60 درصد در مرگ دخترم مقصر هستم؟ من که به محض ورود به آن بیمارستان هرکاری از دستم برمی آمد انجام دادم حتی پس از آنکه پزشک در ابتدا گفت که دخترتان باید بستری شود به مسئول پذیرش بیمارستان التماس کردم که دخترم را بستری کنید اما گفت تخت خالی نداریم و با من برخورد فیزیکی کرد. در صورتی که حالا از زبان یکی از بازرسان کمیسیون شنیدم که طبق بررسی وضعیت بیمارستان در آن تاریخ 2 تخت خالی وجود داشته اما اجازه ندادند دختر 3 ساله‌ام بستری شود.

پدر زهرا تصریح کرد: به همین خاطر روز گذشته به حکم صادره اعتراض کردم تا کمیسیون 7 نفره به پرونده‌ام رسیدگی کنند. طبق نظر پزشکان اگر زهرا آن شب بستری و به او آنتی بیوتیک تزریق می‌شد حالا زنده بود اما با سهل‌انگاری پزشک دخترم از دستمان رفت.

البته شکایت دیگری هم در دادسرای نظام پزشکی طرح کرده‌ام که قرار است حکم آن ظرف یکی – دو روز آینده صادر شود. البته در این مدت هیچ‌کسی به تخلف مسئول پذیرش که شب حادثه با من برخورد فیزیکی کرد و من را از بیمارستان بیرون انداخت رسیدگی نکرده است. زهرای 3 ساله من که از دنیا رفته اما همه تلاش من برای این است که این اتفاق برای بچه‌های دیگر تکرار نشود و امیدهای خانواده‌ای دیگر همچون خانواده ما به ناامیدی بدل شود.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 16
در انتظار بررسی:0
United Arab Emirates
08:10 - 1398/01/28
چزا نبردیش جای دیگه؟!!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۵
اره منم‌ب همین فکر میکنم باید میبردش جای دیگه
United Arab Emirates
08:15 - 1398/01/28
لعنت برهرچی مزدور بی صفت بی رحم لعنت لعنت لعنت
خداوندصبر به اون پدرومادرش بده
Iran, Islamic Republic of
08:30 - 1398/01/28
خدا لعنتشون کنه پدر عزیز واقعا متاثر شدم
Iran, Islamic Republic of
08:56 - 1398/01/28
خدا به پدر و مادرش صبر بده... خدا کنه هیچ وقت این شرایط برای هیچ بچه ایی و خانواده اش پیش نیاد..
خدایا خودت به ما رحم کن... الهی آمین
Iran, Islamic Republic of
09:15 - 1398/01/28
یه حکمی دادگاه باید بده که هیچ بیمارستانی جراعت چنین کاری نداشته باشه البته اگربده
Iran, Islamic Republic of
10:06 - 1398/01/28
خدالعنتشون کنه خداازشون نگذره خدابه این پدرصبربده ولی کاش این پدربچشوبیمارستان دیگه ای میبرد
پاسخ ها
دونالد ترامپ
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
دکترها همشون بی وجدانن
Iran, Islamic Republic of
13:59 - 1398/01/28
چقدر بده که با کوچکترین سهل انگاری ها این چنین حوادثی پیش بیاد
خدا به پدر و مادرش صبر بده
Iran, Islamic Republic of
14:03 - 1398/01/28
ظاهرا پدر زهرا دخترشو بعد از بیمارستان میلاد به دو بیمارستان دیگر هم می برد اما به سبب دیر رسیدن و سهل انگاری در بیمارستان اول فوت می کند.
Iran, Islamic Republic of
16:17 - 1398/01/28
فقط چهل درصد مقصرتشخیص داده شدن یعنی۶۰درصد پدرش مقصره این چه قانونیه مسخره بازیه مگه بچه مردم روبه کشتن دادن جای پاسخ گویی فقط دنبال ماس مالی اشتباهاشون هستن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
مایرانیاهرچی میکشیم حقمون بدترازاینهامتاسفانه بودجه بالا۲۰۰سال مملکت خرج این تعدادافغانی میکنیدخودمون معلوم‌کم میاریم واینقدرزیادشدن وزیرکارپپرسال گفته اگه اینهابرن مشکل بیکاری حل میش وعواقبش این اتفاقات ناگوارمیفته ووالان بالا۳۰درصدسرپرست خانوادههابه خاطراینهابیکارن وهر۴نفر۳تاجوان همش به خاطروجودتین افغانهامفت خوراویزون منفعت طلب
Iran, Islamic Republic of
03:17 - 1398/01/30
خداوند جزاشا ن بده بی شرفها خودتان جای پدر زهرا می زاشتین مگه بیمارستان مال مردم نیست خدا لعنت ابدی برای کسانیکه قصور کردن تا پدری داغدار بشه باید اعدام بشن
Iran, Islamic Republic of
17:50 - 1398/01/30
فرشته ها تو جاشون تو بهشته پدر جان خدا رحمتش کنه و بهتون صبر بده...عجب ادمای بی وجدان و بی غیرت پناه برخدا
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج