۴ تکنیکی که زندگی افراد متضاد را شیرین و جذاب می‌کند
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
ریزخور_1
سفیر بار ساقدوش_1
کلاسینو_1
اپیلاسیون نانا 1
ریزخور_3
کلاسینو_3
سفیر بار ساقدوش_3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
ریزخور_4
کلاسینو_4
لاله زار مال_4
سفیر بار ساقدوش_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
ریزخور_2
کلاسینو_2
سفیر بار ساقدوش_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۸۵۳۱۹۱
۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۱:۲۹
۸۶۶۰
عشق و یا عاشق شدن پدیده‌ی ساده‌ای است. اما حفظ کردنِ آن رابطه امر بسیار سختی است. در ادامه می‌خواهیم به بررسی این موضوع بپردازیم که به راستی چرا افراد متضاد همدیگر را جذب می‌کنند و در زندگی با چالش‌های زیادی مواجه می‌شوند؟

برترین ها - ترجمه از یگانه سهرابی: عشق و یا عاشق شدن پدیده ی ساده ای است. اما حفظ کردنِ آن رابطه امر بسیار سختی است. در ادامه می خواهیم به بررسی این موضوع بپردازیم که به راستی چرا افراد متضاد همدیگر را جذب می کنند و در زندگی با چالش های زیادی مواجه می شوند؟ همچنین راهکارهایی که باعث می شوند افراد متضاد بتوانند از تفاوت های یکدیگر لذت ببرند را شرح خواهیم داد.

برای این که بتوانیم این مبحث را به طور کامل برایتان شرح دهیم، به داستان یک زندگی خیالی می پردازیم که در آن علی و لیلی زن و شوهر ولی افراد متضادی هستند، و همین تضادها باعث به وجود آمدن چالش هایی در زندگی آن ها شده است. با ما همراه باشید.

لیلی و علی در آغاز زوج شیرینی به نظر می آمدند، اما در ادامه با بروز پاره ای از مسائل و مشکلات کم کم از یکدیگر ناامید شدند. آن ها با یکدیگر همکار هستند و از ابتدا هیچ مشکل و یا مانعی بر سر راه علاقه شان نداشتند و از این رو در همان اولین ملاقات، به یکدیگر علاقه پیدا کردند. اوایل همه چیز خوب پیش می رفت تا جایی که ناگهان متوجه شدند تفاوت های شگرفی با یکدیگر دارند! و این آغاز داستان است.

۴ تکنیکی که زندگی افراد متضاد را شیرین و جذاب می‌کند

چالش هایی که از تفاوت ناشی می شوند

تضاد انسان ها با یکدیگر سبب جذبشان می شود. بنابراین در بیشتر مواقع افراد متضاد یکدیگر را جذب می کنند، اما این نوع از عشق همیشه با چالش هایی همراه است. به همین خاطر این تفاوت ها و تضادها باعث شده که علی و لیلی از هم دور شوند. به گونه ای که حتی چیزهایی کوچکی مثل رزرو کردن یک میز در رستوران می تواند مشکل ساز شود.

لیلی معتقد است که رزرو کردن یک میز سبب آرامش خاطر او می شود و دیگر لازم نیست برای صرف شام در یک صف طولانی منتظر بمانند. اما در مقابل، علی اصلاً به این قضیه به صورت جدی نگاه نمی کند. او فکر می کند که بهتر است اندکی آینده را نادیده بگیرند و در زندگی فی البداهه عمل کنند.

به همین خاطر علی در این شرایط می گوید: «می توانیم به رستوران های دیگری برویم» اما نظر لیلی این است: «من فقط می خواهم با رزرو کردن یک میز از هدر رفتن وقتمان جلوگیری کنیم»

۴ تکنیکی که زندگی افراد متضاد را شیرین و جذاب می‌کند

وقت شناسی و نظم

هر دوی این مسائل می توانند بسترهای بسیار مناسبی برای مشکلات بین زوج ها و افراد متضاد را فراهم کنند. آن ها عاشق یکدیگر هستند، اما لیلی متوجه نمی شود که چرا علی اینقدر نسبت به برنامه ریزی بی ملاحظه است. تیم هم متوجه نمی شود که چرا لیلی نمی تواند اندکی با جریان آب همراه شود.

چیزی که آن ها نمی دانند این است که هردوی آن ها اخلاقیات و صفات یکدیگر را بر اساس استانداردهای خودشان محاسبه می کنند و غالب افراد متضاد در برخورد با تفاوت های یکدیگر چنین واکنشی از خود نشان می دهند.

۴ تکنیکی که زندگی افراد متضاد را شیرین و جذاب می‌کند

ما محصول صفات و اخلاقیاتمان هستیم

علی در یک خانواده ی بسیار آسان گیر به دنیا آمده و رشد کرده است. او به عنوان کوچک ترین بچه در میان سه تن از خواهران و بردارانش، متوجه آسان گیری بیشتری از سمت والدینش شده است. اما با این حال علی فرد بسیار باهوشی است، اما از نظم بهره ی زیادی نبرده است. علی رغم این مسئله، او به علوم کامپیوتری علاقه ی وافری دارد. پس انگیزه ی او سبب شده که شغل رویایی خود را به عنوان یک مهندس کامپیوتر به دست بیاورد.

۴ تکنیکی که زندگی افراد متضاد را شیرین و جذاب می‌کند

علی روح آزادی دارد. او همان راهی را انتخاب می کند که قلبش به او می گوید. او با شغل و زندگی ای که در حال حاضر دارد، خوشحال است. از آنجایی که فکر می کند استانداردهایش مشکلی ندارند، از جایگاه فعلی اش راضی است.

اما لیلی در بخش دیگر ماجرا، در یک خانواده ی سخت گیر به دنیا آمده است. او بزرگترین فرزند خانواده اش است، پس فشار پدر و مادرش همیشه بر روی او بوده تا بتواند الگوی خواهر و برادران کوچکترش باشد. او دوست دارد همه چیز طبق نقشه پیش برود و شدیداً منظم است.

۴ تکنیکی که زندگی افراد متضاد را شیرین و جذاب می‌کند

لیلی به عنوان یک دانش آموز منظم و کوشا وارد یک دانشگاه بسیار عالی شد. نهایتاً به عنوان یک مدیر مالی در شرکتی که تیم در آن کار می کند، مشغول به امرار معاش شد. فردی بسیار منظم، که سخت کار می کند تا از نظم حاضر در میان پدیده ها مطمئن شود. او شغل خوبی دارد و از زندگی و استانداردهایش بسیار راضی است.

«بنابراین استانداردهای ما از نحوه ی تربیت ما ناشی می شود»

هر کدام از خانواده های ما عملکرد متفاوتی داشته اند، و متضاد بودن افراد یک امر کالا طبیعی است. ما محصولی از محیط تربیتی مان هستیم. این که والدین ما چگونه تربیتمان کرده اند می تواند به خوبی استاندارد های ما را توضیح بدهد، و این استانداردها صفات و اخلاقیاتی خاص را پدید می آورند.

۱ - چیزی که برای شما درست است، برای معشوقه تان غلط است

ممکن است شما متوجه انجام این کار نشوید، اما اگر به خاطر رفتار و استانداردهای معشوقه تان عصبانی هستید، پس باید این مسئله را بر گردن استانداردهای خودتان بیندازید!
از آن جایی که علی فرد وقت شناسی نیست، واضح است که لیلی را عصبانی می کند. رفتارهای سرد و غیر صمیمی لیلی نیز تلویحاً برای علی ناراحت کننده هستند و حتی شاید باعث شوند که علی احساس کند به او توهین شده است.

بنابراین شما نمی توانید قضاوت کنید که روش شما می تواند برای تمام افراد کره ی زمین از جمله معشوقه تان جواب بدهد. انتظارات شما از معشوقه تان می تواند بار سنگینی را به روی دوش او بگذارد. آن ها فکر می کنند که فشار مضاعفی بر روی دوششان است و احساس می کنند که باید تغییر کنند، در غیر این صورت به اندازه ی کافی برای شما خوب نیستند.

۴ تکنیکی که زندگی افراد متضاد را شیرین و جذاب می‌کند

۲ - بپذیرید، احترام بگذارید و قدردانی کنید

تجربیات زندگی شما کاملاً خاص و بی همتا هستند. هیچ کس نمی تواند تجربیات و صفات پرورش یافته ی شما را داشته باشد، بنابراین هرکسی به طور خاصی تکامل پیدا می کند. چیزی که برای شما جواب می دهد، ممکن است اصلاً به درد فرد دیگری نخورد. پس لازم است که در برخورد با افراد متضاد زندگی مان، ذهن خود را باز بگذاریم. اگر چیزی برای دیگران بهتر کار می کند، ما حق قضاوت آن ها را نداریم. سعی کنید پس همواره سعی کنید که دلایل صفات دیگران را درک کنید.

۳ - جای قضاوت را با توضیح عوض کنید

اگر متوجه شدید که معشوقه ی شما کارهایش را به طرز متفاوتی انجام می دهد، پس در این باره از او سوال کنید. بدین شکل، درک بهتری از یکدیگر پیدا خواهید کرد.
لیلی باید به علی توضیح بدهد که چرا نیاز دارد تا همه ی کارهایش بر طبق نقشه پیش بروند. علی هم در مقابل باید به او توضیح بدهد که چرا دوست ندارد که تمام حرکات ریز و درشتش طبق نقشه پیش بروند. فهم و درک متقابل، کلید حل ماجراست.

۴ تکنیکی که زندگی افراد متضاد را شیرین و جذاب می‌کند

۴ - تفاوت ها را بپذیرید، برای تغییر آماده باشید

وقتی با افراد متضاد و شخصیت های متفاوتی رو به رو می شوید، باید به آن ها احترام بگذارید. لیلی باید به فی البداهه عمل کردن علی احترام بگذارد، در مقابل علی هم باید به استواری لیلی احترام بگذارد. این ها شخصیت ها و صفاتی هستند که نمی توانند تغییر کنند. همواره در نظر داشته باشید همین افراد متضاد هستند که زندگی مشترک را جذاب و متنوع می کنند.

اما، می توانند اندکی ویرایش شوند. مصالحه کاری است که باعث می شود تفاوت ها به جدایی ختم نشوند. اعمال تمامی این ویرایش ها نباید به مسابه ی یک فداکاری تلقی شوند. زوج های عاشق با آن که افراد متضادی هستند، اما همیشه حاضرند تا به خاطر یکدیگر تغییر کنند تا بتوانند رابطه شان را عمیق تر و قوی تر کنند.
هیچ زوجی نمی توانند دقیقا شکل یکدیگر باشند، اما همین مسئله است که رابطه ها را جذاب کرده است. تفاوت های میان خود را در آغوش بگیرید تا از ناامیدی حذر کرده و رابطه ی شادی داشته باشید.

منبع: lifehack

یگانه سهرابی
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Germany
01:55 - 1398/02/13
اخر نفهميديم علي يا ليلي يا تيم
Iran, Islamic Republic of
02:03 - 1398/02/13
خخخ لیلی و علی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۳
وقتی یه سری میان حرف وقت میزنن میگن این مقاله های خارجی رو ترجمه نکنید اینا به درد ایرانی ها نمی خوره مجبورن تیمو بگن علی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
خرید باکس 1
عارفی_1
سوییچ ایران_1
دکتر نائبی_1
ادیب_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
سوییچ ایران_3
عارفی_3
شیرآلات زمانی_3
ادیب_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
دکتر نائبی_3
خرید باکس 3
شیرآلات زمانی_4
عارفی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
خرید باکس 4
سوییچ ایران_4
دکتر نائبی_4
ادیب_4
ادیب_2
سوییچ ایران_2
شیرآلات زمانی_2
دکتر نائبی_2
عارفی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
خرید باکس 2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
کالازم_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
اورانوس_فوترموبایل2
تنورستان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
انجمن پرستاری ایران_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کالازم_فوتر
انجمن پرستاری ایران_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
فنی آتل_فوتر
تنورستان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
شفا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
اورانوس_فوتر2
کلینیک النا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_فوتر کاشت ابرو