قوانین صادرات و واردات در سال ۹۸منتشر شد
۸۵۳۳۲۵
۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۴
۳۹۸۷ 
کتاب مقررات صادرات و واردات سال ۱۳۹۸ منتشر شد.

خبرآنلاین: با تصویب هیئت‌وزیران و اصلاحات مربوط به حقوق گمرکی و سود بازرگانی مجموعه مقررات صادرات و واردات سال ۱۳۹۸ توسط دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت معدن و تجارت تهیه و توسط شرکت چاپ و نشر بازرگانی وابسته به موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی در قالب ۹۸ فصل و ۲۱ قسمت و ۹۴۸ صفحه منتشر شد.

مقررات صادرات و واردات کالا و انجام خدمات مربوط نسبت به کلیه صادرکنندگان، واردکنندگان و نیز آن‌هایی که شمول قانون بر آن‌ها مستلزم ذکر نام است به‌موجب این قانون تعیین و کلیه قوانین مغایر لغو می‌گردد.

قوانین صادرات و واردات در سال ۹۸منتشر شد

دولت می‌تواند مقتضیات و شرایط خاص زمانی با رعایت قوانین مربوطه صدور یا ورود بعضی از کالاها را ممنوع کند. نوع و مشخصات کالاهای هر یک از موارد سه‌گانه یادشده بر اساس آیین‌نامه‌هایی که توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت تهیه و به تصویب هیئت‌وزیران می‌رسد تعیین خواهد شد. ملاک اصلی تجاری بودن کالا و نیز نحوه صدور، تمدید و ابطال کارت بازرگانی مطابق آیین‌نامه اجرایی خواهد بود که به تصویب هیئت‌وزیران می‌رسد.

وزارت صنعت، معدن و تجارت موظف است تغییرات کلی آیین‌نامه اجرایی این قانون و جداول ضمیمه مقررات صادرات و واردات را قبل از پایان هرسال برای ارسال بعد و تغییرات موردی آن‌ها را طی سال، پس از نظرخواهی از دستگاه‌های ذی‌ربط و اتاق ضمن منظم نمودن حقوق مکتب تهیه و پس از تصویب هیئت‌وزیران جهت اطلاع عموم منتشر نماید.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب‌سایت www.cppc.ir مراجعه کنند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
01:28 - 1398/01/29
خدا کنه لااقل ماشین وارد کنه چه سبک چه سنگین مردم کمی لااقل کمی از مشکلاتشان رفع بشه چون اونهای که بیکار هستن میتونن با کامیون یا سواری مسافر کش لااقل نان زن بچشان در بیارن این بهترین کمک به جامعه هست سال ۸۲آی خاتمی کامیون وارد کرد شرایطی هم به مردم میداد واقعا کمک بسیار بزرگی به جامعه ملت ایران کرد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج