۱۱ نشانه که تنها در افراد با اعتمادبه‌نفس واقعی وجود دارد
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
کلاسینو_1
ریزخور_1
لاله زار مال_1
سفیر بار ساقدوش_1
اپیلاسیون نانا 3
ریزخور_3
سفیر بار ساقدوش_3
کلاسینو_3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 4
ریزخور_4
لاله زار مال_4
کلاسینو_4
سفیر بار ساقدوش_4
کلاسینو_2
سفیر بار ساقدوش_2
اپیلاسیون نانا 2
ریزخور_2
لاله زار مال_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۸۵۵۲۴۵
۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۲:۰۲
۱۲۸۲۴
تصوری که در جامعه از اعتماد به نفس وجود دارد کمی مبهم است. چیز‌هایی که به عنوان رفتار با اعتماد به نفس ارائه می‌شوند، بیش از حد خشن، بی پروا و تهاجمی هستند.

برترین ها: تصوری که در جامعه از اعتماد به نفس وجود دارد کمی مبهم است. چیز‌هایی که به عنوان رفتار با اعتماد به نفس ارائه می‌شوند، بیش از حد خشن، بی پروا و تهاجمی هستند. محبوب‌ترین تصور از اعتماد به نفس، تصویر یک زن یا مرد موفق است که تمایل دارد با سر و صدا، صحبت کردن و تحمیل کردن خود به دیگران راه خود را به سوی محیط کسب و کار مطلوب‌تر باز کنند!

این تصور، مردم را گیج کرده و باعث ایجاد اعتماد به نفس کاذب و غیر واقعی در آن‌ها می‌شود که به جای این که آن‌ها را به حرکت وادارد، در واقع آن‌ها را عقب نگه می‌دارد و آن‌ها را به سمت رابطه‌های نامناسب می‌کشاند. حفظ این نوع اعتماد به نفس نیز مشکل است، زیرا ریشه و منبعی ندارد. کسی که سعی می‌کند چنین شخصیتی داشته باشد انرژی زیادی از دست می‌دهد. اساسا در چنین شرایطی مردم نقش بازی می‌کنند. این نوع شخصیت به ندرت به طور طبیعی ظاهر می‌شود.

از همین رو می‌خواهیم در این جا تعریف کامل از یک شخص با اعتماد به نفس واقعی و کاملا طبیعی ارائه دهیم. پس بیایید با هم ببینیم که افراد با اعتماد به نفس واقعی چه رفتار‌هایی از خود نشان می‌دهند.

۱. آن‌ها به تعریف‌های دیگران برای افزایش اعتماد به نفس‌شان نیازی ندارند

۱۱ نشانه که تنها در افراد با اعتماد به نفس واقعی وجود دارد

بهتر شدن اعتماد به نفس با شنیدن تعریف و تمجید از سمت دیگران طبیعی است و لزوما اصلا چیز بدی نیست. با این حال فردی که برای داشتن اعتماد به نفس به بازخورد‌های مثبت دیگران نیاز دارد را نمی‌توان یک فرد با اعتماد به نفس واقعی تعریف کرد. افراد با اعتماد به نفس واقعی، حتی زمانی که هیچ کس به طور خاص کار یا رفتار آن‌ها را ستایش نمی‌کند، شخصیت و نگرش خود را حفظ می‌کنند. به عبارت دیگر، آن‌ها خودشان بازده و انگیزه‌ی خود را تنظیم می‌کنند.

۲. آن‌ها ظرفیت شنیدن تعریف را دارند

هیجان زده شدن بیش از حد به خاطر شنیدن تعریف نیز یکی از شاخص‌هایی است که نشان می‌دهد اعتماد به نفس یک شخص کاملا واقعی نیست. یک فرد با اعتماد به نفس تعریف و تمجید‌ها را می‌پذیرد، آن‌ها را تشخیص می‌دهد، اما اجازه نمی‌دهد که آن‌ها بیش از حد بر تصوری که او از خودش دارد تاثیر بگذارند. اگر هر تعریف بتواند تصور یک شخص از خودش را تغییر دهد، این بدان معنی است که این تصور با ثبات نیست. ثبات یک ویژگی الزامی برای داشتن یک شخصیت با اعتماد به نفس واقعی است.

۳. آن‌ها ظرفیت شنیدن انتقاد را نیز دارند

این ویژگی برای نظرات منفی نیز صادق است. این به آن معنی نیست که افراد با اعتماد به نفس واقعی از شنیدن نقد‌های منفی پریشان نمی‌شوند و یا این نقد‌ها به هیچ وجه بر آن‌ها تأثیر نمی‌گذارد. بلکه آن‌ها وقتی که با انتقاد مواجه می‌شوند دست به عمل نمی‌زنند. آن‌ها می‌توانند کاری که انجام داده اند را نسبت به نقدی که شنیده اند بسنجند و سپس دست به اقدام مناسبی بزنند. همه نقد‌ها از روی خیر خواهی نیستند. افراد با اعتماد به نفس می‌توانند نکات مثبت انتقاد‌ها را استخراج کرده و بهترین نتیجه را از آن‌ها بگیرند. آن‌ها احساس ترس نمی‌کنند، زیرا می‌دانند که انسان‌ها جایزالخطا هستند و به این ترتیب، کاری منطقی انجام می‌دهند، یعنی از این انتقاد‌ها درس می‌گیرند.

۴. آن‌ها تحت فشار اجتماعی خرد نمی‌شوند

شخصیت ما ناگزیر تحت تاثیر محیط اجتماعی، دوستان، خانواده، افراد مشهور، معلمان و ... است. با این حال، همه ما خصوصیات و علایق عجیب و غریب مختص به خودمان را داریم که با بقیه افراد جامعه متفاوت است. به عنوان مثال افرادی وجود دارند که از مار‌ها و خزندگان به عنوان حیوان خانگی نگه داری می‌کنند، در حالی که دیگران این حیوانات را چندش آور می‌دانند.

دلیل این امر به طور علمی توضیح داده شده است. یک فرد با اعتماد به نفس واقعی، حیوان خانگی مورد علاقه اش را به دلیل فشار‌های دیگران رها نمی‌کند. این مطلب می‌تواند به تمام جنبه‌های دیگر زندگی نیز تعمیم داده شود.

۵. آن‌ها خودنمایی نمی‌کنند

۱۱ نشانه که تنها در افراد با اعتماد به نفس واقعی وجود دارد

پیوسته خود نمایی کردن از واضح‌ترین نشانه‌های عدم اعتماد به نفس است. تمایل دائمی به حضور در مرکز توجه دیگران و طلب توجه با تعریف کردن از خود با صدای بلند در مورد مسائل مختلف، معمولا یک مکانیزم دفاعی برای افرادی است که زیاد از تصور درونی خود رضایت نداشته و ثبات شخصیتی ندارند.

از سوی دیگر افرادی که اعتماد به نفس واقعی دارند، اعتماد به نفس خود را تنها به کسانی که نظر آن‌ها واقعا برایشان ارزش و اهمیت دارد نشان می‌دهند. آن‌ها از صحبت در مورد موفقیت ها، تخصص و یا چیز‌های دیگر خود با افرادی که به وضوح به دستاورد‌های آن‌ها علاقه‌ای ندارند خودداری می‌کنند. فروتنی اعتماد به نفس را از بین نمی‌برد، بلکه کاملا برعکس این حقیقت دارد.

۶. آن‌ها از موفقیت‌های دیگران نمی‌ترسند

احساس رضایت واقعی از موفقیت‌های اخیر خود، احساس حسادت به موفقیت‌های دیگران را در افراد از بین می‌برد. اعتماد به نفس واقعی به این معنی است که موفقیت دیگران شما را وارد مارپیچی از شک و تردید و ارزیابی دوباره خود نمی‌کند.

این موضوع به افراد با اعتماد به نفس اجازه می‌دهد تا از وقوع اتفاقات خوب در زندگی دیگران خوشحال شوند. همچنین به آن‌ها اجازه می‌دهد تا از موفقیت‌های دیگران یاد بگیرند. به همین دلیل است که تغییر کردن برای آن‌ها ساده‌تر است. افراد با اعتماد به نفس راحت‌تر می‌توانند از یک فرد بی خاصیت به یک شخص فعال تبدیل شوند، زیرا آن‌ها از دیگران یاد می‌گیرند و از موفقیت خود انگیزه می‌گیرند.

۷. آن‌ها زمانی که به کمک نیاز داشته باشند درخواست کمک می‌کنند

دلیلی برای اجتماعی بودن انسان‌ها وجود دارد. هیچ کس نمی‌تواند بدون دوستان، خانواده و همکارانش به زندگی خود ادامه دهد. غرور و مبارزه برای حل هر مسئله زندگی به تنهایی چیزی جز سختی و گرفتاری برایتان در پی نخواهد داشت.

داشتن اعتماد به نفس واقعی به این معنی است که بپذیرید اشتباه کرده اید؛ یا نمی‌توانید مسئله‌ای را به تنهایی حل کنید و به کمک کسی که در حل کردن این نوع مسائل تبحر بیشتری دارد نیاز دارید. با تکیه بر تجربه دیگران و تماشای آن‌ها در هنگام مقابله با شرایط دشواری که شما نمی‌توانستید از پسشان بر بیایید، بخش مهمی از یادگیری و رشد شخصی است.

۸. آن‌ها از ایجاد تغییر نمی‌ترسند

محدوده‌ی راحتی جای دنجی است. افراد زیادی در جامعه وجود دارند که حاضر نیستند برای هیچ چیزی محدوده‌ی راحتی خود را ترک کنند، البته این اشکالی ندارد. با این حال، در بسیاری از شرایط چیز‌هایی که ما می‌خواهیم، خارج از منطقه راحتی مان هستند. این اولین قدم مهمی است که ما را به سمت ناشناخته‌ها هدایت می‌کند و به اعتماد به نفس واقعی نیاز دارد.

۱۱ نشانه که تنها در افراد با اعتماد به نفس واقعی وجود دارد

همچنین در حالی که تغییراتی که برای ما مفید هستند، ممکن است در نظر افراد اجتماع مشکوک باشد، ما هم می‌توانیم به چنین ویژگی‌هایی نیاز داشته باشیم. طاس شدن به لحاظ اجتماعی قابل قبول است، اما یک فرد با اعتماد به نفس واقعی اگر معتقد باشد که با حل این مشکل کیفیت زندگی اش بهبود پیدا می‌کند؛ بدون در نظر گرفتن قضاوتی که ممکن است از محیط اجتماعی دریافت کند، از انجام دادنش نمی‌ترسد؛ بنابراین همواره به یاد داشته باشید که تغییرات از درون ما شروع می‌شوند، نه از فشار‌های اجتماعی.

۹. آن‌ها بیشتر از صحبت کردن گوش می‌دهند

در حالی که ما در حال یادگیری هستیم، افراد با اعتماد به نفس احساس نمی‌کنند که باید دائما تجربیات و نظرات خود را با دیگران در میان بگذارند. آن‌ها آگاه هستند که راه‌های بسیار زیادی برای گذر از زندگی وجود دارد و علاقه‌مند به شنیدن در مورد آن‌ها هستند.

آن‌ها همچنین متوجه هستند که برای ایجاد یک رابطه سالم، علاوه بر صحبت کردن باید به حرف‌های دیگران نیز گوش کرد. آن‌ها نیازی ندارند که با صحبت‌های طولانی خودشان را به دیگران نشان دهند. اعتماد به نفس آن‌ها را تبدیل به شنونده‌های خوبی می‌کند و این موضوع به آن‌ها کمک می‌کند که بهتر با مردم ارتباط برقرار کنند.

۱۰. آن‌ها از اشتباهات‌شان برای بهبود استفاده می‌کنند و آن‌ها را مانع خود نمی‌بینند

اعتماد به نفس شما را در برابر اشتباهات محافظت نمی‌کند، بلکه مربوط به زمانی است که می‌خواهید با انکار کردن حال خود را بهتر کنید. اعتماد به نفس باعث می‌شود توانایی پذیرش تقصیرات خود را پیدا کنید و زمینه‌ی تغییر را فراهم می‌کند. احساس گناه به ما کمک می‌کند تا متوجه شویم که اشتباه کرده ایم و باید جنبه‌هایی از زندگی یا شخصیت مان که نیاز به شناخت، پذیرش و عمل دارند را بهبود ببخشیم. اعتماد به نفس به ما کمک می‌کند تا گمراه نشویم و فضایی را فراهم می‌کند تا در آن رشد کنیم.

۱۱. آن‌ها از بحث کردن و برحق نبودن نمی‌ترسند

نمی‌خواهم بگویم که افراد با اعتماد به نفس نظر خود را به دیگران تحمیل می‌کنند و در مباحثه‌ها به دیگران حمله می‌کنند، اما حتی اگر به طور صد در صد مطمئن نباشند که نقطه‌ای که از آن دفاع می‌کنند درست است، باز هم از بحث کردن عقب نمی‌کشند. اکثر مردم از بحث کردن طفره می‌روند و از مقابله با دیگران اجتناب می‌کنند، چه احساس کنند که نظرشان درست است یا غلط.

۱۱ نشانه که تنها در افراد با اعتماد به نفس واقعی وجود دارد

ریسک اشتباه کردن در مقابل افراد دیگر و احمق به نظر رسیدن بسیار زیاد است. فقط با اعتماد به نفس واقعی می‌توانید قبول کنید که همیشه نمی‌توانید درست عمل کنید و نمی‌توانید برنده‌ی همه‌ی استدلال‌ها باشید. اعتماد به نفس همچنین به شما کمک می‌کند تا متوجه شوید که در اشتباه کردن هیچ تحقیری وجود ندارد.

به یاد داشته باشید که اعتماد به نفس واقعی چیزی است که روی آن کار می‌کنید. پیدا کردن اعتماد به نفس به زمان، صبر و شکیبایی نیاز دارد! این مسیر را تنها با سخت کوشی و جا نزدن می‌توانید طی کنید! در این راه به خودتان تردید می‌کنید، می‌ترسید و اشتباه می‌کنید. خوشبختانه داشتن اعتماد به نفس به معنی کامل و بی نقص بودن نیست. بلکه به معنی پذیرش نقص‌های خود و یادگرفتن این است که علی رغم آن‌ها با خودتان راحت باشید. اگر بخواهم افراد با اعتماد به نفس واقعی را تعریف کنم، باید بگویم آن‌ها کسانی هستند که در پوست خود احساس راحتی می‌کنند. به همین سادگی.

منبع: lifehack

یگانه سهرابی
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:54 - 1398/02/27
من همه اينارو دارم ولي اعتماد به نفسم پايينه
پاسخ ها
مشاور
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۷
توکل بر خدا هم باید کرد
در ضمن تربیت خانواده و مدرسه هم خیلی موثره گاهی خانواده و مدرسه طوری با فرد رفتار میکنن که بزرگ شد هیچ اعتماد به نفسی نداشته باشه
Iran, Islamic Republic of
12:05 - 1398/02/27
متاسفانه در مقالات از علائم نگارشی مثل ویرگول و نقطه ویرگول اصلا استفاده نمیشه یا به ندرت دیده شده که بکار برده شده! در ضمن از اینکه منبع رو ذکر میکنید ممنونم ولی کاش ذکر منبع همان اول مقالات قبل یا بعد از نام مترجم به صورت بولد و با فونت درشت بود،بازم ممنون
Iran, Islamic Republic of
20:20 - 1398/02/27
آنها ميزان اعتماد به نفسشان رو بر اساس مقالات مجلات زرد نمي سنجند
Iran, Islamic Republic of
00:12 - 1398/02/28
من بیشتر از نصف این ویژگی ها رو دارم ولی اعتماد بنفسم صفره...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۹
گزینه ۱ و ۴ مهمترین ویژگی ها هستند؛ اگه این ۲تا رو داشته باشید بعیده اعتماد بنفس دایین باشه
Iran, Islamic Republic of
22:16 - 1398/02/29
من هیچ کدوم از اینارو ندارم.ولی اعتماد به نفسم بد نیست..
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سوییچ ایران_1
دکتر نائبی_1
شیرآلات زمانی_1
ادیب_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
عارفی_1
خرید باکس 1
سوییچ ایران_3
عارفی_3
ادیب_3
شیرآلات زمانی_3
دکتر نائبی_3
خرید باکس 3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
خرید باکس 4
ادیب_4
سوییچ ایران_4
دکتر نائبی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
عارفی_4
شیرآلات زمانی_4
دکتر نائبی_2
ادیب_2
شیرآلات زمانی_2
خرید باکس 2
سوییچ ایران_2
عارفی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
انجمن پرستاری ایران_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کالازم_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
فنی آتل_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
اورانوس_فوترموبایل2
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شاخه نبات_ فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
اورانوس_فوتر2
آیلین_تزریق چربی
آیلین_فوتر کاشت ابرو
شاخه نبات_ فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
کالازم_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
انجمن پرستاری ایران_فوتر
تنورستان_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
رستوران باغ بهشت _فوتر