قره‌خانی: هر وقت لازم باشد نفت خود را صادر می‌کنیم
۸۵۵۵۴۴
۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۲:۱۵
۶۹۷۴ 
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که سیاست‌های خصمانه آمریکا راه به جایی نخواهد برد، بیان‌ کرد: زمانی که دنیا بنا داشت تا صادرات نفت ما را به صفر برساند ما یک میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه صادرات نفت داشتیم. امروز که وضعیت متفاوت است و هر وقت لازم باشد نفت خود را صادر می‌کنیم.

خبرگزاری ایسنا: سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که سیاست‌های خصمانه آمریکا راه به جایی نخواهد برد، بیان‌ کرد: زمانی که دنیا بنا داشت تا صادرات نفت ما را به صفر برساند ما یک میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه صادرات نفت داشتیم. امروز که وضعیت متفاوت است و هر وقت لازم باشد نفت خود را صادر می‌کنیم.

اسدالله قره خانی در گفت‌وگویی با اشاره به تصمیم آمریکا در خصوص عدم تمدید معافیت‌های نفتی ایران، بیان‌ کرد: قاعدتاً زمانی که موضوع جنگ اقتصادی به میان می‌آید، فراز و فرودها نیز به دنبال آن پیش رو است. آمریکا نیز وارد میدان شده است و تا به امروز تمام سناریوهای مختلف را به کار گرفته است.

وی اضافه کرد: آمریکا از کنفرانس ورشو گرفته تا تحریم سپاه و اعلام برای به صفر رساندن صادرات نفت ایران را امتحان کرده است و در حال حاضر دیگر به آخر راه خود رسیده است. ما تاکنون هر میزان که خواسته‌ایم نفت خود را صادر کرده و نیاز کشور را تأمین کرده‌ایم. از این پس نیز این گونه خواهد بود.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهاراتش، خاطر نشان کرد: عدم تمدید معافیت‌های خرید نفت از ایران می‌تواند یک فرصت برای ما باشد تا اقتصادی بدون نفت بنا کنیم و از فرصت‌ها و ظرفیت‌هایی که در داخل داریم بهره مند شویم. اما در ‌عین ‌حال هر گاه که نیاز باشد ما کما فی السابق نفت خود را خواهیم فروخت.

وی در ادامه تاکید کرد: این تصمیم آمریکا چالشی در بازار نفت ایجاد خواهد کرد. و با بالا رفتن قیمت نفت کشورهای مصرف کننده نیز متضرر خواهند شد و بعید می دانم که این سیاست آمریکا را بپذیرند.

قره خانی در بخش دیگر خاطر نشان کرد: در حال حاضر چین، هند و ترکیه نیز اعتراضات خود را نسبت به این اقدام اعلام کرده‌اند. همان طور که می‌بینید جمهوری اسلامی ایران با کشورهای همسایه خود نیز رابطه خوبی برقرار کرده است و لذا ما در فروش نفت دستمان بسته نیست.

وی در پایان صحبت‌های خود، یادآور شد: ما تجربیات گران بهایی از گذشته داریم. زمانی که تمام دنیا ما را تحریم کرد، ما باز توانستیم نفت خود را بفروشیم. در حال حاضر نیز هر گاه قصد کنیم برای ما میسر است. زمانی که تمام دنیا بنا داشت صادرات نفت ما را به صفر برساند ما بالای یک میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه در روز صادرات داشتیم.

انتشار یافته: 17
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
03:02 - 1398/02/04
به این شخص میگن اقای خوش خیال.
Finland
03:38 - 1398/02/04
خخخخخخخخخ کاش میتونستی...ولی نمیتونی ...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۵
توجه نکردین میگه هرمقداری که لازمشون باشه برای خودشون میگه نه برای مردم
Finland
03:39 - 1398/02/04
خخخخخخخخ درکت میکنم خیلی داغونی ولی کاریش نمیشه کرد .خودتو تخلیه کن
Iran, Islamic Republic of
05:29 - 1398/02/04
نیاز کشور نه نیاز فرزندان خودتون تامیین کردین
Iran, Islamic Republic of
07:26 - 1398/02/04
منظورش اینه این روزا لازم نداریم نفت صادر کنیم
Iran, Islamic Republic of
07:28 - 1398/02/04
کوس شعر نگو جمع کن بابا
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴
هههههههههههههههههه
ساحل
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴
لطفا مودبانه تر جواب بدید
Iran, Islamic Republic of
08:08 - 1398/02/04
به کجا؟ به کدام مشتری؟ چطور پولش را میگیرید؟ به چه قیمتی نفت را خواهید فروخت؟ و...
Iran, Islamic Republic of
09:36 - 1398/02/04
ابنونگید چی بگید بهتره بجای این تکیه کردن به حداقلها در مقابل اینهمه اقدامات خصمانه دشمنان شما هم اقدامی عملی وقاطع ودندان شکن وعزت افرین رو کنید
Iran, Islamic Republic of
12:01 - 1398/02/04
کوعملتون دولت حرف مفت میزنه
Iran, Islamic Republic of
16:09 - 1398/02/04
بله اما به نصف قیمت اوپک!!!شما میفروشیدوکشورهای خریدار هم بزخری میکنن ودرمقابل،فشارهابرمردم بیچاره بیشترمیشه!!واقعا که چقدرزرنگید!!!!!
Iran, Islamic Republic of
04:00 - 1398/02/05
جوک نگو.تو مثلا نماینده ای اخه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج