با فورد F-۱۵۰ رپتور آشنا شوید؛ فرمانروای آفرود!
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
ادیب_1
لاله زار مال_1
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_3
لاله زار مال_4
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
اپیلاسیون نانا 2
ادیب_2
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۸۵۶۷۱۲
۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۱
۴۲۶۹۲
فورد از سال ۱۹۴۸ وانت F-۱۵۰ را تولید می‌کند. این وانت برای کمپانی فورد ارزشی مانند مدل موستانگ داشته و نسخه‌های مختلف آن قبل از خروج از خط تولید کارخانه فورد به فروش رسیده و بلافاصله پس از تایید نهایی مهندسین، به نقاط مختلف جهان صادر می‌شوند!

برترین ها - امین نقی‌زاده: فورد از سال ۱۹۴۸ وانت F-۱۵۰ را تولید می‌کند. این وانت برای کمپانی فورد ارزشی مانند مدل موستانگ داشته و نسخه‌های مختلف آن قبل از خروج از خط تولید کارخانه فورد به فروش رسیده و بلافاصله پس از تایید نهایی مهندسین، به نقاط مختلف جهان صادر می‌شوند!

با فورد F-۱۵۰ رپتور آشنا شوید؛ فرمانروای آفرود!

F-۱۵۰ لقب پادشاه و فرمانروای آفرود جهان را یدک کشیده و از محبوبیت بالایی برخوردار است. کمپانی فورد اکنون نسخه ۲۰۱۹ این وانت غول‌پیکر را راهی بازار‌های جهانی کرده و سری رپتور F-۱۵۰ برای تمام وانت‌های جهان خط نشان کشیده است!

با فورد F-۱۵۰ رپتور آشنا شوید؛ فرمانروای آفرود!

حالا ما می‌خواهیم که شما را با رپتور فورد F-۱۵۰ در سال ۲۰۱۹ آشنا کرده و وارد دنیای یکی از وانت‌های غول‌پیکر جهان شویم. پس با برترین‌ها همراه بوده و از فورد F-۱۵۰ لذت ببرید!

قیمت‌گذاری

برای شروع بهتر است که نگاهی به قیمت فورد F-۱۵۰ رپتور بی‌اندازیم. این محصول در کلاسی قرار دارد که هیچ خودرویی مانند آن نبوده و تقریبا باید رپتور را در کلاس خود جز بهترین خودرو‌های موجود در بازار جهانی دانست. ولی شاید شما با ذکر نام‌هایی همچون جیپ Gladiator Rubicon، Ram Rebel و شورلت Colorado ZR۲ Bison به جنگ رپتور بروید! اما یادتان باشد که قدرت و سواری آن‌ها هرگز در حد و اندازه رپتور نبوده و برای خرید رپتور برخلاف رقبای گران قیمت آن؛ تنها پرداخت ۵۳ هزار دلار کفایت می‌کند. این یعنی شما فقط با پرداخت ۵۳ هزار دلار نسخه پایه و استاندارد رپتور را خریداری کرده و صاحب یکی از بهترین وانت‌های جهان می‌شوید!

با فورد F-۱۵۰ رپتور آشنا شوید؛ فرمانروای آفرود!

اما اگر به دنبال نسخه فول آپشن رپتور هستید؛ باید مبلغی در حدود ۶۴ هزار دلار به کمپانی فرود پرداخته و از امکاناتی مانند: سیستم نظارت برنقاط کور به همراه هشدار ترافیکی (۵۰۰ دلار)، محور جلو ۴.۱۰ با دیفراسیل Torsen (۵۰۰ دلار)، چراغ‌های LED برروی آینه‌های بغل (۱۷۵ دلار)، دوربین ۳۶۰ درجه (۳۷۵ دلار) و... استفاده کنید. باید توجه داشت که امکاناتی مانند: کروز کنترل انطباقی، سیستم ناوبری و... برروی نسخه استاندارد و پایه فورد F-۱۵۰ رپتور وجود داشته و برای برخورداری از این امکانات شما نیازی به پرداخت هزینه‌های اضافی ندارید!


طراحی

حالا بهتر است که به بررسی طراحی فورد F-۱۵۰ رپتور بپردازیم. در جلوی این وانت غول‌پیکر از یک جلوپنجره تقریبا بزرگ و زیبا برای کمک به سیستم خنک کننده موتور استفاده شده است. در کناره‌های سپر رپتور شاهد استفاده از دریچه‌هایی هستیم و احتمالا به نظر شما این حفره‌های زیبا فقط برای تزئین بوده و هیچ کاربردی ندارند. اما این دریچه‌ها به خروج هوای گرم از زیر کاپوت کمک کرده و با هوشمندی خاصی برروی سپر رپتور قرار گرفته‌اند. در زیر سپر هم یک پوشش فلزی نقره‌ای رنگ قرار گرفته و از برخورد این قسمت با زمین جلوگیری می‌کند. همچنین در کنار رپتور شاهد طراحی گلکیر‌هایی بزرگ هستیم که به دور آن‌ها از یک پوشش پلاستیکی محکم استفاده شده است. دلیل این اقدام مهندسین فورد را باید استفاده از لاستیک‌های BFGoodrich KO۲ و جلوگیری از برخورد آن‌ها به بدنه دانست.

با فورد F-۱۵۰ رپتور آشنا شوید؛ فرمانروای آفرود!

نکته دوست داشتنی درباره رپتور این است که از نظر ظاهری هیچ تفاوتی بین آن و نسخه‌های دیگر فورد F-۱۵۰ وجود ندارد. ولی باید توجه داشت که از نظر فنی نسخه رپتور فورد F-۱۵۰ کاملا یک خودروی متفاوت بوده و بدنه آن کمی بزرگتر است.

با فورد F-۱۵۰ رپتور آشنا شوید؛ فرمانروای آفرود!

فورد برای سفارشی‌سازی رپتور بسته‌های منحصر به فردی را برای مشتریان خود در نظر گرفته است. برای مثال آن‌ها می‌توانند فورد رپتور خود را با رنگ ۲۰۱۹ Velocity Blue و هفت رنگ جدید دیگر سفارش دهند.

با فورد F-۱۵۰ رپتور آشنا شوید؛ فرمانروای آفرود!

خریداران رپتور می‌توانند از بسته گرافیکی Exterior با قیمت ۱۰۷۵ دلار و یا بسته گرافیکی مخصوص کاپوت رپتور با قیمت ۹۰۰ دلار استفاده کنند.

با فورد F-۱۵۰ رپتور آشنا شوید؛ فرمانروای آفرود!

علاوه بر این، فورد امکان سفارشی‌سازی کابین رپتور را فراهم کرده و مشتریان با پرداخت ۹۹۵ دلار می‌توانند از پوشش فیبرکربن در داخل رپتور استفاده کنند. آن‌ها برای برخورداری از پکیج رنگ ویژه و صندلی‌های ورزشی فورد باید نزدیک به ۲۳۹۵ دلار دیگر بپردازند! البته این پایان ماجرا نیست و شما با پرداخت مبلغی ناچیز از پوشش چرمی قرمز رنگی برای تزئین فرمان رپتوراستفاده می‌کنید!


راحتی

فورد F-۱۵۰ رپتور یک خودروی بسیار راحت است. البته به دلیل ارتفاع زیاد رپتور از سطح جاده و خیابان؛ پیاده و سوار شدن بر آن کمی سخت و دشوار است. ولی هنگامی که شما برروی صندلی‌های رپتور قرار گرفتید؛ بسیار راحت بوده و می‌توانید از سواری با F-۱۵۰ لذت ببرید!

با فورد F-۱۵۰ رپتور آشنا شوید؛ فرمانروای آفرود!

سیستم تعلیق وفنر‌بندی فورد در F-۱۵۰ رپتور به سیستم جدید FOX Live Valve مجهز شده است. این سیستم فنر‌های رپتور را تقویت کرده و با استفاده از آن سواری بروی سطوح مختلف بسیار آسان و دلچسب خواهد بود.

با فورد F-۱۵۰ رپتور آشنا شوید؛ فرمانروای آفرود!

علاوه بر این کمپانی فورد مثل همیشه از سیستم CCD هم در فورد F-۱۵۰ استفاده کرده و فنر‌های جلوی رپتور به سنسور‌هایی پیشرفته مجهز شده‌اند. سنسور‌های مذکور نرمی و نحوه فرود رپتور برروی زمین را تنظیم می‌کنند!


فناوری

در F-۱۵۰ رپتور از نسخه سوم سیستم اطلاعاتی فورد به همراه یک صفحه نمایش ۸ اینچی استفاده شده است. سیستم فورد گرافیکی یک نواخت و ساده دارد؛ اما سرعت پاسخگویی آن قابل قبول بوده و گزینه‌های زیادی برای سرگرمی و برقراری ارتباط با سیستم ناوبری و... در اختیار سرنشینان قرار می‌دهد.

با فورد F-۱۵۰ رپتور آشنا شوید؛ فرمانروای آفرود!

در رپتور برای شارژ تلفن همراه و... می‌توان از خروجی‌های ۱۲ ولت و یک خروجی ۱۱۰ ولت استفاده کرد.

با فورد F-۱۵۰ رپتور آشنا شوید؛ فرمانروای آفرود!

اگر خروجی‌های مختلف و متفاوت رپتور پاسخگوی نیاز‌های شما نبود؛ می‌توانید به یک اینورتر ۴۰۰ واتی متصل شوید! همچنین شما امکان استفاده از سیستم‌های Apple CarPlay و Android Auto را داشته و در مجموع باید گفت که فورد F-۱۵۰ رپتور تقریبا یک خودروی کامل از نظر تعداد سیستم‌های اطلاعاتی و سرگرمی است.


پیشرانه و عملکرد

رپتور یک لامبورگینی نبوده و از آن برای رانندگی در مناطقی استفاده می‌شود که سیستم ناوبری خودرو‌های مختلف قادر به پیدا کردن آن‌ها نیست! در واقع رپتور برای رانندگی در خیابان‌های شلوغ ساخته نشده و بهتر است که از آن برای عبور از رودخانه‌ها و تپه‌هایی با شیب‌های تند استفاده کنید!

با فورد F-۱۵۰ رپتور آشنا شوید؛ فرمانروای آفرود!

وانت غول‌پیکر فورد از توان یک پیشرانه ۳.۵ لیتری V۶ اکوبوست و مجهز به دو توربوشارژ استفاده کرده و حداکثر توان آن ۴۵۰ اسب‌بخار است. شتاب صفر تا ۱۰۰ رپتور نزدیک به ۶ ثانیه بوده و در نوع خود یکی از سریع‌ترین وانت‌های جهان است! برای تعویض دنده‌ها در رپتور از توان یک گیربکس ۱۰ سرعته اتوماتیک استفاده می‌شود. عملکرد گیربکس مذکور بی‌نقص بوده و کاملا بی‌صدا است. در رپتور می‌توان از شش حالت رانندگی استفاده کرد؛ که آن‌ها باعث تغییر سیستم تعلیق و فنربندی رپتور می‌شوند!

با فورد F-۱۵۰ رپتور آشنا شوید؛ فرمانروای آفرود!

به طور کلی در رابطه با مشخصات فنی و عملکرد رپتور باید گفت که ما با یک وانت منحصر به فرد روبرو هستیم و هماهنگی بسیار خوبی بین موتور و گیربکس وجود دارد. سیستم تعلیق، فنربندی و تایر‌های رپتور عملکرد فوق‌العاده‌ای داشته و می‌توان یک آفرود شگفت‌انگیز را با فورد F-۱۵۰ رپتور تجربه کرد!


ایمنی

نسخه فول آپشن رپتور از چراغ‌های LED، سیستم کنترل پایداری الکتریکی، ترمز‌های خودکار اضطراری، دوربین ۳۶۰ درجه، سیستم Trail Control، هشدار خروج از خط حرکتی، سیستم نگهدارنده خودرو در خط حرکتی، کروز کنترل انطباقی، سنسور دنده عقب، هشدار برخورد با جلو و... برخوردار است.

با فورد F-۱۵۰ رپتور آشنا شوید؛ فرمانروای آفرود!

تمام سیستم‌های مذکور رپتور را از نظر ایمنی به یکی از بهترین وانت‌های جهان تبدیل کرده و باید از کمپانی فورد بابت ساخت این وانت غول‌پیکر و ایمن تشکر کرد!

امین نقی زاده
انتشار یافته: 14
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:13 - 1398/02/12
به نظرتون به پای پراید وانت میرسه؟
Iran, Islamic Republic of
14:23 - 1398/02/12
حالا این چه ربطی به مملکت ما با این اوضاع داره
پاسخ ها
radin
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۳
این مطلب صرفا جهت اطلاع رسانی و آگاهی بوده و ربطی به اوضاع هیچ کشوری ندارد دوست عزیز
Iran, Islamic Republic of
14:29 - 1398/02/12
دقیقا اپشن های نیسان آبی رو داره
ولی به راحتی اون نیس
Iran, Islamic Republic of
14:36 - 1398/02/12
خدا پدرت رو بیامرزه با ما از پراید بگو بالاتر از پراید رویا که چه عرض کنم خواب و خیاله
Iran, Islamic Republic of
14:37 - 1398/02/12
عالی عالی و بازم عالی. حتی رنگ لعنتی هم مخصوصه. تف به این شانس. چرا ما ایرانیم؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۲
جا چرا اینجا باید متولد بشیم زندگی پر از حسرت برامون کمه سراسر حسرته
بدون نام
United States
۱۷:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۵
عب نداره 60 میلیون بده نیسان آبی بخر حالش و ببر
Iran, Islamic Republic of
14:43 - 1398/02/12
ما هم الان بهترین نمونه نیسان وانت رو تولید میکنیم بهایی ناچیز معادل ۹۰ میلیون باید بپردازیم و نزدیک یکسال هم در نوبت باشیم که از لحاظ آپشن فقط میشه به این مورد اشاره کرد که راه میره!
Iran, Islamic Republic of
14:52 - 1398/02/12
درود برامریکا که برای پیشبرد اهدافش در تمام زمینه ها حرف برای گفتن دارد،
Iran, Islamic Republic of
15:03 - 1398/02/12
با پراید ۲۰۱۹ فول آشغال هم آشنامون کنید لطفا
United Kingdom
19:02 - 1398/02/12
اکه سال ۵۷ به کمک روباه پیر انگلستان شورش نمیشد ماهم یکی از کشورهای پبشرفته بودیم‌ نه الان ک مرتیکه شتر شده کاره ی مملکت با ی ته ریش جای مهر یقه اخوندی ریده تو مملکت پراید وانت میکنه تو پاچه ملت
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_1
دکتر نائبی_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
دکتر نائبی_3
سفیر بار ساقدوش_3
گروه تولیدی نیلوفر_4
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_2
دکتر نائبی_2
سفیر بار ساقدوش_2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
پارسیان طب - فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
تنورستان_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
فنی آتل_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
دکتر صالحی_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
آیلین_تزریق چربی
تنورستان_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
شفا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر
پارسیان طب - فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
اورانوس_فوتر2
ترجمه زندگی_فوتر