سیصدمین بازی وریا غفوری در لیگ برتر
۸۵۷۲۶۴
۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۳
۲۱۶۸ 
وریا غفوری پس از 12 سال حضور در رقابت های لیگ برتر، در دیدار مقابل پدیده مشهد به مرز سیصد بازی در این رقابتها رسید.

وب سایت نود: وریا غفوری پس از پشت سرگذاشتن دوران مصدومیت در روزی که استقلال بهترین فرصت برای کاهش فاصله امتیازاتش با پرسپولیس صدرنشین را داشت، در ترکیب ثابت آبی پوشان به میدان رفت تا شصت و یکمین بازی خود را برای استقلال انجام دهد. این بازیکن ملی پوش استقلال روز گذشته برای سیصدمین بار در ادوار مختلف لیگ برتر به میدان رفت.

وریا اولین بار در هفتمین دوره رقابت های لیگ برتر، با پیراهن پاس همدان بازی کرد. او سه فصل را در پاس همدان توپ زد و 82 بازی برای این تیم انجام داد و 5 گل برای این تیم به ثمر رساند. غفوری در پایان لیگ برتر نهم از پاس همدان جدا شد.

سیصدمین بازی وریا غفوری در لیگ برتر

مقصد بعدی این بازیکن 31 ساله، تیم تازه لیگ برتری شده شهرداری تبریز بود که دو فصل را در این تیم حضور داشت. 50 بازی در لیگ برتر و زدن 3 گل، عملکرد وریا غفوری در لیگ برتر دهم و یازدهم در شهرداری تبریز بود. پس از سقوط شهرداری به دسته پایین‌تر، وریا غفوری هم با جدایی از این تیم، راهی نفت تهران شد.

بازیکن ملی پوش استقلال در نفت تهران هم یکی از مهره های اصلی تیمش بود و دو فصل پیراهن این تیم را بر تن کرد. وریا یکی از مهره های تأثیرگذار در مسیر موفقیت نفت تهران بود. این بازیکن ملی پوش یکی از زیباترین گل های دوران فوتبالش را در دیدار مقابل استقلال تهران به ثمر رساند؛ در دقیقه 90 و از نزدیکی خط میانه زمین، با یک شوت غیرقابل مهار سیدمهدی رحمتی را تسلیم کرد و مانع از باخت تیمش شد. 62 بازی و 3 گل کارنامه وریا در نفت تهران بود.

سیصدمین بازی وریا غفوری در لیگ برتر

وریا پس از درخشش نفت، مورد توجه سپاهان قرار گرفت و در لیگ برتر چهاردهم به این تیم پیوست و در همان فصل اول، همراه با سپاهان اصفهان فاتح لیگ برتر شد؛ قهرمانی دراماتیکی که دیگر برای زردپوشان اصفهانی تکرار نشد. عملکرد او در سپاهان به 45 بازی در دو فصل و به ثمر رساندن 2 گل خلاصه می شود. پس از ارائه بازی های بسیار درخشان، نام وریا غفوری در فهرست نهایی بازیکنان اعزامی به جام ملت های آسیا 2015 استرالیا قرار گرفت در تیم ملی هم به درخشش خود ادامه داد. چند ماه پس از جام ملت های آسیا، غفوری پیراهن آبی استقلال تهران را بر تن کرد.

وریا که از لیگ برتر شانزدهم در استقلال توپ می زند، در ادوار مختلف این رقابتها 300 بازی انجام داد و حدود 25 هزار دقیقه در میدان حضور داشت. مجموع گل های زده وریا در تمامی ادوار لیگ برتر، با شماره پیراهن او در استقلال برابر است؛ یعنی 21 گل.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج