سردار جعفری: از ابتدا قرار بود سپاه یک سازمان مسلح باشد
۸۵۷۳۶۳
۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۹
۵۱۷۱
سردار جعفری گفت که در ابتدا قرار بود سپاه یک سازمان مسلح باشد و از این طریق حامی انقلاب باشد. زمانی که جنگ تحمیلی آغاز شد تجربه‌هایی که در طول جنگ برای سازماندهی نیروی مردمی در دفاع از کشور پیش آمد تجربه گرانبهایی بود که باید در قالب یک سازمان نظامی حفظ می‌شد و پس از جنگ با پیشنهاد رهبر انقلاب سپاه رسما به سازمانی نظامی تبدیل شد.

خبرگزاری تسنیم: سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده قرارگاه فرهنگی و اجتماعی حضرت بقیة الله(عج) در جمع مسئولان دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، طی سخنانی اظهار داشت: در رابطه با سپاه مستحضر هستید که سپاه پاسداران همزمان با پیروزی انقلاب متولد شد و فلسفه وجودی او حفظ و پاسداری از انقلاب اسلامی بود.

سرلشکر جعفری افزود: در ابتدا قرار بود سپاه یک سازمان مسلح باشد و از این طریق حامی انقلاب باشد. زمانی که جنگ تحمیلی آغاز شد تجربه‌هایی که در طول جنگ برای سازماندهی نیروی مردمی در دفاع از کشور پیش آمد تجربه گرانبهایی بود که باید در قالب یک سازمان نظامی حفظ می‌شد و پس از جنگ با پیشنهاد رهبر انقلاب سپاه رسما به سازمانی نظامی تبدیل شد.

سردار جعفری: از ابتدا قرار بود سپاه یک سازمان مسلح باشد

وی با بیان اینکه تصور همه این است که انقلاب تنها با تهدیدات امنیتی و نظامی در خطر قرار می‌گیرد، اظهار داشت: در حالی که در واقعیت برای حفظ و پاسداری از انقلاب اسلامی به ویژه پس از جنگ تحمیلی، رهبر انقلاب ضرورت مبارزه با جنگ نرم و جنگ فرهنگی را مورد تاکید قرار دادند.

طبیعی بود که وقتی آمریکایی‌ها نقش مردم مومن و انقلابی را در حفظ نظام دیدند تلاش کردند تا با شبیخون فرهنگی باورهای دینی مردم را مورد هجمه قرار دهند.

فرمانده قرارگاه فرهنگی و اجتماعی حضرت بقیة‌الله(عج) با اشاره به اینکه آنچه که ما بعد از جنگ بدست آوردیم، تضمین بسیار مستحکم و اساسی برای امنیت مرزهای کشور بود، گفت: بویژه پس از آزادسازی خرمشهر، ورود به خاک عراق برای این بود که به دشمن بعثی بفهمانیم که جمهوری اسلامی دست رو دست نمی‌گذارد که به مرزهای او تجاوز ببرند و در مقابل، خاک آنها در امان باشد.

وی افزود: تهدیدهای نرم پس از جنگ و از دهه دوم انقلاب تبدیل به روش اصلی هجمه به جمهوری اسلامی بود و در سالهای 88 و دی ماه سال 96 ادامه پیدا کرد. هشت سالی است که جنگ اقتصادی نیز به روشهای تهاجم علیه ملت ایران اضافه شده است که البته این تهدیدات به غیر از تهدیدات نظامی است که اگر شرایط را مناسب ببینید این تهدید را نیز عملی می‌کنند.

سرلشکر جعفری خاطرنشان کرد:‌ با بصیرت و نجابت مردم از اوج این بحران‌ها عبور کردیم و چهل سالگی انقلاب را پشت سر گذاشتیم. همه ما موظفیم تا چهل سال دوم انقلاب را که همراه با هجمه دشمنان است، با موفقیت به سرانجام برسانیم.

در حال حاضر بسیاری از ابرقدرت‌ها در اتحادی جهانی علیه ملت ایران قرار گرفتند ولی ما با پشتوانه مردمی و حمایت‌های الهی بر تمامی این تهدیدات فائق آمده‌ایم. توطئه‌های گوناگون، هر یک می‌توانست به تنهایی یک نظام را فروپاشی کند. مثل فتنه 88 که خطر آن به مراتب از جنگ 8 ساله بیشتر بود و بسیاری را نگران کرده بود ولی با بصیرت مردم و پشتوانه الهی بر این توطئه‌ها فائق آمدیم.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج