پاسخ رئیس دفتر رهبری به تهدیدات واشنگتن
۸۵۸۸۰۸
۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۸
۱۵۱۶۱
رئیس دفتر مقام معظم رهبری گفت:اگر به گذشته امریکایی ها بنگرید می بینید که در گذشته یک مشت دزد و غارت گر بودند که از اروپا، انگلستان، فرانسه، اسپانیا و .. در جستجوی طلا به قاره امریکا مهاجرت کردند و با قتل عام و نسل کشی بر صاحبان اصلی آمریکا یعنی سرخ پوستان تسلط یافتند .

خبرگزاری ایرنا : رئیس دفتر مقام معظم رهبری گفت:اگر به گذشته امریکایی ها بنگرید می بینید که در گذشته یک مشت دزد و غارت گر بودند که از اروپا، انگلستان، فرانسه، اسپانیا و .. در جستجوی طلا به قاره امریکا مهاجرت کردند و با قتل عام و نسل کشی بر صاحبان اصلی آمریکا یعنی سرخ پوستان تسلط یافتند .

حجت الاسلام و المسلمین محمد محمدی گلپایگانی روز پنج شنبه در آیین تکریم و معارفه نماینده ولی فقیه در خوزستان و امام جمعه اهواز در سالن اجتماعات امام خامنه ای اهواز مطالعه تاریخ آمریکا را به منظور شناخت رفتارهای آن‌ها ضروری دانست و گفت :آمریکا و اروپا با وجود این که سیاه پوست نداشته اما شاهد هستیم که تعدادی زیادی سیاه پوست در آن کشورها زندگی می کنند، یکی از کارهای زشت انها این بود که نوجوانان و جوانان کشورهای افریقایی را شبانه دزدیده و با کشتی به اروپا و امریکا فرستادند که در این میان بسیاری از کشتی ها غرق شدند و آنهایی هم که به سلامت به ساحل رسیدند به عنوان برده در اختیار سرمایه داران قرار می گرفتند.

وی با بیان اینکه ترامپ یک نازی زاده است و اجداد و پدران او کسانی هستند که از آلمان نازی به آمریکا مهاجرت کردند گفت: از تاریخ تشکیل امریکا تاکنون حدود سه قرن می گذرد و در تمام این مدت آنها مشغول جنگ بودند و کارشان چپاول و غارت است ، اما قدرت سپاه پاسداران آنچنان است که در خلیج فارس هر کشتی که بخواهد از ابراهه تنگه هرمز بگذرد باید به پاسداران شجاع ما پاسخ گو باشد وگرنه اجازه تردد نخواهد داشت.

وی گفت: مردم آمریکایی ها را می شناسند و براساس فرمایشات مقام معظم رهبری انها دوام چندانی نخواهند داشت.

ندای اختلاف تنها از حلقوم شیطان بیرون می آید

محمدی گلپایگانی ادامه داد: امروز هر حلقومی که ندای اختلاف و صدای اختلاف از ان بیرون بیاید قطعا حلقوم شیطان است، اتحاد باید حفظ شود البته شاید اختلاف سلیقه و مسایل جزیی ایجاد شود ولی باید همه ما یک صدا داشته باشیم چراکه جمهوری اسلامی ایران که امروز نیز پایه های ان محکم شده است بیدی نیست که با این بادها بلرزد.

وی بیان کرد: خوب است گذشته قبل از انقلاب این کشور و جنایاتی که خاندان پهلوی بر کشور روا داشتند مطالعه شود، امام با اتکای به لطف پروردگار و حمایت مردم انقلابی جدید را بنیان گذاشت.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری شناسنامه خوزستان را یکی از افتخارات کل کشور دانست و گفت: جای جای خاک این استان با خون پاک شهیدان عجین شده است لذا شایسته است کسانی که به زیارت شهدای این استان می آیند با وضو وارد شوند و مقاومت و ایثار این شهدا سرلوحه همه کشور باشد.

وی با بیان این که کشور ایران جز و 10 کشور حادثه خیز دنیا است توضیح داد: بلایای طبیعی مانند زلزله ، اتش سوزی، سیل و ... از جمله این بلایا هستند که سیل اخیر گریبان استان خوزستان را گرفت.

محمدی گلپایگانی ادامه داد: ظرفیت ورود آب وبارشها در طول ماه فروردین در خوزستان برابر با چندین سال بوده است اما در این حادثه سیل مردم و ملت در تمام کشور کار به یادماندنی از خود نشان دادند.

وی گفت: اتحاد، برادری، برابری و انسجام زبانزد بود به طوری که همه دنیا شنیدند و دیدند که زن و مرد و پیر و جوان برای یاری رساندن به سیل زدگانی که خانه و کاشانه خود را ازدست دادند از هر چه داشتند دریغ نکردند.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری تصریح کرد: مردم نشان دادند که در حوادث طبیعی و غیر طبیعی یک صدا و یک پارچه هستند و با همه سلایق مختلف با هم و کنار هم هستند.وی گفت: در حادثه سیل پس از فرمان فرمانده معظم کل قوا همه نیروها به استان های خوزستان، لرستان و گلستان شتافتند و آنچه داشتند را در خدمت مردم حادثه دیده قرار دادند.

محمدی گلپایگانی ادامه داد: این گونه حضور مردم در صحنه یاری رساندن به سیل زدگان جواب دندان شکنی بود به آنهایی که دل خوش کرده بودند که این انقلاب و نظام مقدس دیر نخواهد پایید.

شتر در خواب بیند پنیه دانه

وی بیان کرد: یکی از ابلهان روزگار و از مقامات آمریکایی است گفته بود ایران 40 سالگی خود را نخواهد دید و ما قبل اینکه چهل سالگی ایران به پایان برسد در تهران خواهیم بود؛ برای همین در وصف این آرزوی آنها تنها باید گفت 'شتر در خواب بیند پنیه دانه، گَهی لپ لپ خورد گَه دانه دانه'.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری افزود: خیال کردند می‌توانند از عهده ایران برآیند اما مردم نشان دادند با همه سلایق و نظرات مختلفی که دارند آنجایی که لازم باشد پشت سر رهبری و گوش به فرمان ایشان هستند.

وی تصریح کرد: آقای کم عقلی که عهده دار ریاست جمهوری آمریکاست ، اخیرا اشتباه مضحک و بزرگی مرتکب شد که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را تروریست خواند در حالی که خود آنها(امریکاییها) در راس تروریسم قرار دارند و میتوان گفت، زندان گوانتانامو، جنایتهایی که در عراق و افغانستان به بار آوردند، به خاک و خون کشیدن مجلس عروسی، قطعه قطعه کردن کودکان بی پناه یمن تنها سندهای کوچکی از رسوایی آنها است.

محمدی گلپایگانی وجود جمهوری اسلامی ایران را نعمتی از سوی خداوند دانست و گفت: امروز باید نسبت به جوانان کشور حساسیت داشته باشیم چراکه آنان آینده سازان کشور هستند، در حال حاضر اوج فعالیت آمریکا این است که نسل جوان ما را با تبلیغات شیطانی و فضای مجازی با ورود به پستوی خانه ها منحرف کند.

وی خطاب به روحانیت و ائمه جمعه گفت: شما و کسانی که تریبون در دست دارند باید به فریاد جوانان برسید و این نسل را دریابید، امروزه با همه تبلیغات مسموم علیه نسل جوان، اکثریت قاطع انها متدین و با اخلاص هستند و دانشمندان جوان بزرگ و متدینی در کشور تربیت شده است.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری گفت: مسئولان خوزستان در سیل اخیر تلاش بسیاری کردند و کارشان ستودنی است و بار سنگین کمک و مساعدت به سیل زدگان بر دوش همین مسئولان بود و سراغ دارم کسانی کهدر شبانه روز گاه یک ساعت هم نخوابیدند و دائم در حال فعالیت بودند.

وی خطاب به مدیران کل و فرماندارن و همه مسئون خوزستان افزود: همیشه نوبت شما نیست و روزی این سمتها از همه ما گرفته خواهد شد از این فرصت برای خدمت به مردم استفاده کنید به ویژه در استان خوزستان که در خط اول مقاومت قرار داشت.

محمدی گلپایگانی سپس با اشاره به تودیع نماینده ولی فقیه در خوزستان گفت: آیت الله سید محمد علی موسوی جزایری جزو شخصیت های والایی است که قبل و پس از انقلاب همیشه درب خانه خود را بر روی مردم باز گذاشته و اداره حوزه های علمیه دراستان نیز از ابتکارات ایشان هستند. آقای جزایری هر جا برود خواهان دارند اما حضرت آقا خواسته‌اند ایشان در اهواز بمانند و این موضوع خیلی مهم است آیت‌الله جزایری بارها درخواست کردند که دیگر کافی است و پس از اصرارهای زیاد ایشان ، مقام معظم رهبری قبول کردند.

وی ادامه داد: آقای موسوی فرد انسانی عالم، با سوابق مشخص و پا به رکاب است که در همه میدان‌ها پیشتاز و انقلابی حضور دارد چیزی تغییر نکرده است و فقط عزیزی جای خود را به عزیزی دیگر داده است.

در پایان این سخنرانی حکم انتصاب حجت الاسلام و المسلمین موسوی فرد به امضای مقام معظم رهبری از سوی حجت الاسلام و المسلمین گلپایگانی قرائت شد تا وی از این پس وی به عنوان امام جمعه اهواز و نماینده ولی فقیه در استان خوزستان فعالیت کند.

همچنین از زحمات و تلاش های حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی موسوی جزایری تقدیر به عمل آمد.

مسئول دفتر مقام معظم رهبری به همراه حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا علی اکبری، امام جمعه موقت تهران صبح امروز به منظور شرکت در آیین تکریم و معارفه امام جمعه اهواز و نماینده ولی فقیه در خوزستان به این استان سفر کردند.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج