برخورد عجیب با مهرجویی در بیمارستان خصوصی
۸۵۹۲۱۷
۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۳
۹۸۴۶
داریوش مهرجویی در جریان رسیدگی به مراحل درمانی‌اش در یکی از بیمارستان‌های خصوصی به واسط عدم پوشش بیمه‌ در نظر گرفته شده برای سینماگران، با برخورد عجیبی مواجه شد و به این هنرمند پیشکسوت بی‌حرمتی شد؛ موضوعی که باید در فضای عمومی مورد توجه قرار گیرد تا مسئولین مرتبط در زمینه پوشش درمانی هنرمندان تجدیدنظر جدی نمایند.

تابناک: برخورد عجیب با داریوش مهرجویی در جریان طی مراحل درمانداریوش مهرجویی در جریان رسیدگی به مراحل درمانی‌اش در یکی از بیمارستان‌های خصوصی به واسط عدم پوشش بیمه‌ در نظر گرفته شده برای سینماگران، با برخورد عجیبی مواجه شد و به این هنرمند پیشکسوت بی‌حرمتی شد؛ موضوعی که باید در فضای عمومی مورد توجه قرار گیرد تا مسئولین مرتبط در زمینه پوشش درمانی هنرمندان تجدیدنظر جدی نمایند.

برخورد عجیب با مهرجویی در بیمارستان خصوصی

یکی از چالش‌هایی که از سال‌های دور مطرح بود و هنوز به طور کلی رفع نشده، پوشش درمانی مناسب اهالی فرهنگ و به ویژه چهره‌های شاخص فرهنگی از جمله سینماگران برجسته است؛ اتفاقی که انتظار می‌رفت در چارچوب صندوق اعتباری هنر تحقق یابد اما شواهد نشان می‌دهد هنوز ضعف‌هایی در این زمینه وجود دارد که می‌تواند در شرایط سخت و حساس گریبان اهالی فرهنگ و هنر این مملکت را بفشارد.

به تازگی داریوش مهرجویی برای درمان به یکی از بیمارستان‌های غرب تهران مراجعه می‌کند و پس از طی بخشی از مراحل درمانی، قصد استفاده از بیمه تکمیلی را داشته که بیمارستان مذکور تاکید کرده اعتباری برای این بیمه قائل نیست و باید هزینه‌ها به شکل نقدی پرداخت شود. در نهایت با اقداماتی که از سوی برخی صورت می‌پذیرد این موضوع فیصله می‌یابد و مراحل درمان این سینماگر پیشکسوت کشورمان در بیمارستان دیگری پیگیری می‌شود؛ موضوعی که احتمالاً به دلیل حفظ حرمت این سینماگر از رسانه‌ای شدنِ آن پیشگیری شد.

برخورد عجیب با داریوش مهرجویی در جریان طی مراحل درمان

با این حال به نظر می‌رسد از قضا برای هشدار به مسئولین مرتبط باید این موضوع رسانه‌ای می‌شد تا مسئولین نسبت به انعقاد قرارداد با بیمه‌های درمانی تکمیلی با پوشش گسترده و خدمات ویژه اقدام کنند. باید پذیرفت این کفِ خدماتی است که انتظار می‌رود به چهره‌های موثر و پیشکسوت فرهنگی از جمله سینماگران ارائه شود و در جهت حفظ سلامت و آرامش نخبگانی که منشاء آثار مهم فرهنگی بوده‌ و هستند گام‌های موثری برداشته شود.

پوشش بیمه تکمیلی سینماگران یکی از موضوعات چالش‌برانگیزی است که انتظار می‌رود در دستور کار سازمان سینمایی باشد و مسئولان کنونی سازمان سینمایی بخشی از اعتبارات آزاد شده از محل کوچک‌سازی این سازمان را در زمینه این امر ضروری هزینه کنند و امنیت درمانی را به عنوان یکی از دغدغه‌های اهالی سینما، دست‌کم برای گروه موثر در سینما فراهم نمایند؛ اقدامی که در صورت تحقق، یک گام موثر برای بهبود شرایط سینمای ایران است.

یکی از راهکارهای عبور از این چالش می‌تواند ایجاد یک بیمه درمانی و یک مجموعه درمانی مستقل و تخصصی برای اهالی فرهنگ باشد. مشابه چنین اقدامی در قالب فدراسیون پزشکی ورزش صورت پذیرفته است. تمامی ورزشکاران می‌بایست برای ورزش کارت بیمه ورزشی دریافت کنند که هزینه آن به حساب فدراسیون پزشکی ورزشی واریز می‌شود و فدراسیون پزشکی ورزشی پوشش درمانی به ورزشکاران آسیب دیده ارائه می‌نماید و تا حدودی هزینه‌های درمانی‌شان را پوشش می‌دهد.

این امکان وجود دارد که با ایجاد یک مجموعه مشابه و کسر مبلغی اندک از قراردادهای هنرمندان و تزریق یک سرمایه اولیه قابل توجه از اعتبارات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، زیرساخت فنی لازم برای شکل دادن به ساختار مشابه را فراهم کرد تا این مشکل به صورت عمده برطرف شود، چرا که روش‌های مختلف و مرسومی که در سال‌های پیشین مورد استفاده قرار گرفته، نتیجه‌بخش نبوده است. این سرمایه‌گذاری می‌تواند حتی در خرید سهم یکی از بیمارستان‌های خصوصی باکیفیت باشد تا اهالی فرهنگ بتوانند مابه ازای درآمد وزارت فرهنگ از قدرالسهم‌شان از بیمارستان، از خدمات درمانی آن بیمارستان استفاده کنند.

انتشار یافته: 21
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:24 - 1398/02/14
کجاش عجیب بود
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۴
سو مدیریت عدم حمایت بی ارزشی انسان و حقوقش در ایران الان
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۴
هیچ چیز ایران سرجاش نیست
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۴
این سلبریتی ها رو باید یکی یکی کشت
United Arab Emirates
09:27 - 1398/02/14
خب ما هم میریم بیمارستان میگه یا این بیمه قرارداد نداریم و از حیب میدهیم تا بعدا بیمه تسویه کند

چیز عجیب نیست در ایران
Iran, Islamic Republic of
09:30 - 1398/02/14
به جای دستمزدای میلیاردی، خود اهالی هنر باید جمع شن و فکری به حال مشکل بیمه شون بکنن
United Kingdom
09:41 - 1398/02/14
بیمه تکمیلی که خوبه. کارمندا و کارگرا رو فقط بیمه تامین اجتماعی می کنن
Iran, Islamic Republic of
09:47 - 1398/02/14
بهتر است فکری برای سلامت جان همه افراد شود نه فقط برای مسئولین عالی رتبه و اهل فرهنگ و رسانه جان و سلامت همه انسانها باید دارای ارزش باشد لطفا" طبقه بندی صنفی و سیاسی نکنید پوشش بیمه تکمیلی همه نیاز به ارتقا دارد و خوب است افراد بی بضاعت که دارای پوشش بیمه ای هم نیستند حداقل در مراکز دانشگاهی رایگان درمان شوند نه مثل هزینه های دندانپزشکی اینگونه مراکز چیزی کمتر از نرخ آزاد نباشد
پاسخ ها
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۴
احسنت
Iran, Islamic Republic of
09:50 - 1398/02/14
همینم زیادشونه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۴
زیادتونه خودتون هم
Iran, Islamic Republic of
10:02 - 1398/02/14
شانس آورد نکشتنش مثل ......
Iran, Islamic Republic of
10:27 - 1398/02/14
بیمه ها اصلی وتکمیلی با ایجاد محدودیت‌های زیاد، کسورات فراوان وپر داخت بسیار دیر فاقد ارزش برای بیماران،بیمارستانها ومطب ها هستند.
Iran, Islamic Republic of
10:48 - 1398/02/14
کیارستمی بیمارستان عمودی رفت افقی برگشت
Iran, Islamic Republic of
10:58 - 1398/02/14
بیمه سلامت احمقانه همه داریم هیچ اعتباری نداره
Iran, Islamic Republic of
10:59 - 1398/02/14
بخاطر حمایت از کیارستمی و حمله به پزشک ها اذیتش کردن
Iran, Islamic Republic of
11:03 - 1398/02/14
لعنت به شیوه درمان پخش دارو و هزینه و برخورد بد پزشکی بدون نظارت دکتر و پرستار بیمارستان
Iran, Islamic Republic of
11:06 - 1398/02/14
مهرجویی حرفاش روتو هامون سنتوری اجاره نشین ها زده دمش گرم .
اسم هامون حمید هامون
Iran, Islamic Republic of
12:36 - 1398/02/14
کجای این گزارش عجیب بود؟ آزامایشگاه بودم کارمند صداوسیما کنارم بود وصحبت از هزینه شد گفت هرجا طرف قرارداد نباشه کامل با رسید سازمان پول را پرداخت میکند وبسیار راضی بود بقول خودش ؛ ا زاین نظر ( بیمه) عالی هست ؛ بپرسید بهتون میگن بعد گزارش کنید
Iran, Islamic Republic of
13:26 - 1398/02/14
مگه هنرمندان خونشون رنگین تره ؟ این برخوردها رو هرروز مردم شاهدهستندچرا صداتون درمیاد؟
Iran, Islamic Republic of
22:50 - 1398/02/14
بقیه مردم آدم نیستن؟ایرانی نیستن؟هر چقدر ما بیمه و مزایا داریم بازیگرا هم دارن..کمتر خرج های بیخود کنند مثل ما از همه چی بزنن تا پول بیمه رو خودشون بپردازن، کم مونده پزشکان هم با این همه ثروت ادعای بیمه دولتی کنند، هرچند شاید دارن و من خبر ندارم...
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج