ربات‌های دریایی از فضولات ماهی‌ها تغذیه می‌کنند
۸۵۹۴۰۶
۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۷
۷۹۲۴ 
نیروی دریایی آمریکا به دنبال ساخت ربات های زیردریایی است که از فضولات ماهی تغذیه کرده و می توان از آن ها در ماموریت های نظارت، بازرسی و اکتشاف استفاده کرد.

ایرنا نوشت: نیروی دریایی آمریکا به دنبال ساخت ربات های زیردریایی است که از فضولات ماهی تغذیه کرده و می توان از آن ها در ماموریت های نظارت، بازرسی و اکتشاف استفاده کرد.

بزرگترین چالشی که ربات های زیردریایی با آن مواجهند، عمر کوتاه باتری های آن هاست که عملکردشان را به ویژه در زمان انجام ماموریت های طولانی مدت، محدود می کند.

ربات‌های دریایی از فضولات ماهی تغذیه می‌کنند

راه حلی که برای رفع این مشکل اندیشیده شده، از این قرار است که از پیل های سوختی بیولوژیکی (Microbial Fuel Cells) که از مواد ارگانیک بستر دریا تغذیه می کنند، در ساختار این ربات ها استفاده شود.

این پیل ها، فضولات ماهی ها را که به وفور در تمام اقیانوس به جز عمیق ترین بخش های آن یافت می شود را جمع آوری کرده و از آن ها برق تولید می کند. به بیان دیگر این ساختار درست مانند یک باتری زیستی عمل می کند.

ایده پردازان این پروژه تاکنون از سه پیل سوختی بیولوژیکی در تامین انرژی حسگرهای پایه در ربات های زیردریایی از جمله حسگری که مسئولیت نظارت بر سطح اسیدیته آب را دارد، استفاده کرده اند. در حالی که ربات های زیردریایی معمولا تنها تا چند هفته زیرآب دوام می آورند، اما با تعبیه حسگرهایی که انرژی آن ها از پیل های سوختی بیولوژیکی تامین می شود، این زمان به 8 ماه افزایش می یابد.

ممکن است بعدها از تکنولوژی مشابهی در تامین برق تمام بخش های این ربات ها و نه فقط حسگرهایشان، استفاده شود.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:19 - 1398/02/14
آمریکا تمام فضا رو کشف کرد. سفینه فضایی ساخت . تکنولوژی برتر دنیا داره ...و ما اینجا فقط اختلاس و دزدی و دروغ.........مرگ بر امریکا !
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج