آلودگی محیط زیست، نسل آینده را تهدید می‌کند
۸۵۹۸۸۴
۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۰
۳۰۸۱
رییس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: آلودگی محیط زیستی جزء دغدغه‌های عینی شهروندان ما است و حتی صحنه دیدن ریختن فاضلاب به دریا و آلودگی ساحل، روح و روان شهروندان ما را آزار می‌دهد.

خبرگزاری فارس: آبتین امیری ظهر امروز در یکصد و پانزدهمین جلسه علنی این شورا که با حضور مدیرکل سازمان محیط زیست استان هرمزگان برگزار شد، اظهار داشت: برخی مدیران به بهانه توسعه اقتصادی به سازمان محیط زیست فشار می‌آورند تا معیارهای محیط زیستی را زیر پا بگذارد، درحالی که این وضع به سلامت شهروندان آسیب می‌زند و سرمایه‌های محیط زیستی ما را نابود می‌کند.

وی افزود: سنجش‌های ما نسبت به محیط زیست واقعی نیست، بلکه تا حدی خوشبینانه است، زیرا دستگاه‌های سنجش ما به روز نیست و آلودگی‌ها را بطور کامل نشان نمی‌دهد، اما به هر حال این آلودگی‌ها وجود دارند و سلامت شهروندان را تهدید می‌کند.

این عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: امروز ساحل ما آلوده است و باید بررسی شود وضع آبزیان دریایی که ما روزانه مصرف می‌کنیم از نظر آلودگی و بهداشتی چگونه است.

امیری گفت: ما علاوه برآلودگی محیط زیست آشکار با آلودگی‌های پنهان مواجه هستیم. باید بررسی شود که در دریای ما چه می‌گذرد؟ بسیاری از کشتی‌ها در ساحل بندرعباس منبع آلودگی هستند و بطور مستمر دریا را آلوده می‌کنند.

وی ابراز داشت: به عنوان رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر بندرعباس، بیشترین جلسات این کمیسیون را به محیط زیست اختصاص داده‌ایم، زیرا معتقدیم ساحل پاک و سالم محیط زیست مناسب حق شهروندان ماست.

وی خطاب به مدیرکل حفاظت محیط زیست هرمزگان گفت: شما به عنوان متولی مدیریت محیط زیست استان، واقعیت‌ها و دردها را به طور کارشناسی اعلام کنید، قطعاً شورای شهر به عنوان نمایندگان مردم و مدیران دلسوز از شما حمایت می‌کنند.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج