کارگردان «شرایط خاص»: چرا شبکه ۳برای سریال هزینه می‌کند؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
زمردی_داخلی1
لاله زار مال_1
ریزخور_1
کلاسینو_1
دکتر نداف کرمانی 1
سفیر بار ساقدوش_1
دکتر نداف کرمانی 3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
سفیر بار ساقدوش_3
زمردی_داخلی3
ریزخور_3
کلاسینو_3
ریزخور_4
لاله زار مال_4
دکتر نداف کرمانی 4
کلاسینو_4
اپیلاسیون نانا 4
سفیر بار ساقدوش_4
زمردی_داخلی4
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر نداف کرمانی 2
ریزخور_2
زمردی_داخلی2
کلاسینو_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۸۶۰۱۰۶
۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۲
۳۲۲۳
کارگردان مجموعه تلویزیونی «شرایط خاص» ضمن انتقاد از عملکرد شبکه سه در پخش سریال‌هایش که در بیشتر مواقع با پخش فوتبال‌ها همزمان می‌شود، چنین گفت: متاسفانه این آسیب‌ها هیچ اهمیتی برای مدیران تلویزیون ندارد و محلی از اعراب نیست.

ایسنا: کارگردان مجموعه تلویزیونی «شرایط خاص» ضمن انتقاد از عملکرد شبکه سه در پخش سریال‌هایش که در بیشتر مواقع با پخش فوتبال‌ها همزمان می‌شود، چنین گفت: متاسفانه این آسیب‌ها هیچ اهمیتی برای مدیران تلویزیون ندارد و محلی از اعراب نیست.

کارگردان «شرایط خاص»:اگر شبکه سه قرار است ورزش پخش کند چرا برای سریال هزینه می‌کند؟

وحید امیرخانی درباره نحوه پخش سریال شرایط خاص که با مشکلاتی مواجه بود، گفت: سازمان صداوسیما هزینه قابل توجهی برای تولید آثار نمایشی پرداخت می‌کند؛ پولی که مستقیم یا غیرمستقیم از مالیات، قبض آب و برق و بودجه دولت و خلاصه بیت‌المال و از جیب ملت پرداخت می‌شود. که ماحصل آن سرگرم شدن و رهایی مردم از غم و غصه‌های معیشتی و اوضاع نابسامان اقتصادی باشد حتی برای لحظاتی! این هزینه و بودجه را صداوسیما و شبکه‌های مختلف بین سریال‌هایی که قرار است تولید شوند، تقسیم می‌کند. نگارش فیلمنامه‌ای که ماه‌ها زمان و هزینه برده در کنار عوامل اجرایی کار از بازیگران گرفته تا کارگردان و عوامل پشت دوربین ظرفیت هنری است که با اختلال در پخش به موقع تباه می‌شود. این هزینه (بودجه سریال) قابل توجه است و اگر مردم بدانند که چه پولی برای سرگرمی‌شان با واسطه از جیب خودشان هزینه می‌شود قطعاً حساسیت‌هایشان چند صد برابر و طبیعتاً کیفیت آثار تولیدی خیلی بیشتر می‌شود.

وی ادامه داد: از ابتدا به ما اعلام کردند که زمان پخش سریال شرایط خاص قبل از سریال «بانوی عمارت» است و باید مراحل فنی را به سرعت تمام کرده و کار را آماده پخش کنیم! ولی بنا به دلایلی شبکه تصمیم می‌گیرد این کار را چهار ماه بعد روی آنتن ببرد. پخش سریالی که کاملاً آماده است‌، چهار ماه عقب می‌افتد. همه چیز آماده می‌شود که یک‌دفعه به ما اعلام می‌کنند پخش دو مسابقه فوتبال هم به پخش شما خورده و دو شب پخش نمی‌شوید.

شش قسمت از سریال روی آنتن رفته که تازه متوجه می‌شویم علاوه بر دو مسابقه قبلی چهار مسابقه دیگر هم به زمان پخش سریال خورده است. هنوز نفهمیده‌ام که در سازوکار صداوسیما با ۵۰سال سابقه چطور شش یا هفت مسابقه می‌تواند در زمان پخش سریالی قرار داشته باشد.

وی افزود: چند قسمت از کار ۱۸قسمتی پخش نمی‌شود و به قول مدیران تلویزیون کارهای سریال‌های تلویزیون معمولاً از ۷قسمت به بعد تازه شروع به دیدن می‌شود مگر سریال‌های مناسبتی مثل عید و رمضان که مخاطبان خود را دارد. همیشه یک ورزش مثل فوتبال در شبکه سه سیما وجود دارد. اگر شبکه سه سیما قرار است ورزش پخش کند و شبکه ورزشی است چرا این هزینه باید از جیب مردم برای سریال صرف شود که بعد با این اتفاق مواجه شود. این سریال یا کلاً ساخته نشود و یا بهتر است در شبکه‌ دیگری یا ساعات منظم دیگری پخش شود. من متوجه این کار تلویزیون نمی‌شوم و هر چه مدیران تحلیل می‌کنند باز هم متوجه نمی‌شوم.

کارگردان «شرایط خاص»:اگر شبکه سه قرار است ورزش پخش کند چرا برای سریال هزینه می‌کند؟

امیرخانی ادامه داد: من ِکارگردان و بقیه عوامل دستمزدهای خودمان را گرفته‌ایم و این هزینه از جیب مردم رفته است، از جیب بیت‌المال. متأسفانه با سریال‌های دیگر هم این رفتار می‌شود و من فقط نسبت به پخش سریال خودمان گله ندارم. اما می‌خواهم به مدیریت کلان این خرده را بگیرم که اگر مردم همه دوست دارند فوتبال را از شبکه سه دنبال کنند عیبی ندارد. پس سریال‌هایی که این میزان هزینه شده را از شبکه‌های دیگری پخش کنند.

کارگردان سریال «شرایط خاص» در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود ادامه داد: مردم اندازه پولی که دادند نتواستند سریال «شرایط خاص» را ببینند و بدتر اینکه این قصه کمترین اهمیتی را برای تلویزیون ندارد.

امیرخانی در پاسخ به اینکه چقدر دست شما برای مطرح کردن رگه‌های کمدی در مجموعه «شرایط خاص» باز بوده است، گفت: مساله باز بودن دست به خطوط قرمز و شوخی‌ها برمی‌گردد و باید اذعان کنم که مدیر گروه فیلم و سریال شبکه سه بیشترین انعطاف و همراهی را بین ما و پخش داشته است.

امیرخانی در پاسخ به این پرسش که چقدر تلاش کرده‌اید در این شرایط سخت جامعه به مباحثی بپردازید که کمی به مخاطب آرامش دهد و از طرفی هشدارهایی که باید را بدهید؟ اظهار کرد: ما طعنه‌ها و مواردی را در سریال کار کرده بودیم که این طعنه‌ها در حال یک تلنگر بود نه اینکه درباره مباحث فساد و … صحبت کنیم. هر چند که یکی از قصه‌های اصلی سریال مادر شهیدی است که آلزایمر گرفته و کارخانه‌ای دارد که همه پرسنل آن از افراد معلول تشکیل شده است و در مقابل یک آقازده‌ای که از قضا شریک اوست، با زد و بند می‌خواهد آن ملک را از چنگ مادر شهید درآورد؛ بنابراین گره اصلی قصه مربوط به یکی از این مفاسد اقتصادی است. در بخش تورم، مشکلات معیشتی مطرح شده است و بعضاً مواردی مثل ماجرای خرید و فروش و احتکار دلار که روی آنتن رفت.

کارگران سریال «شرایط خاص» در پاسخ به این پرسش که آیا اصلاحیه‌های پخش به کار آسیب زده است گفت: این اصلاحیه‌ها به کار آسیب نزده است. اما کنایه‌ها و شوخی‌ها تا حدودی کم شده است.

کارگردان «شرایط خاص»:اگر شبکه سه قرار است ورزش پخش کند چرا برای سریال هزینه می‌کند؟

این کارگردان در پایان درباره‌ کاراکتر اصلی این سریال با بازی کامبیر دیرباز که تداعی کننده مجید سوزوکی در اخراجی‌ها است یادآور شد: نکته‌ای وجود دارد و آن اینکه وقتی بازیگری در یک فیلم خیلی خوب و درخشنده ظاهر می‌شود و آن فیلم هم جدای بازی‌ها خیلی دیده می‌شود کارهای بعدی هنرپیشه سخت‌تر می‌شود، چراکه بعد از آن مخاطب ناخودآگاه او را با آن شخصیت قبلی تداعی می‌کند. اما اولین گزینه‌ من برای نقش آصف، کامبیز دیرباز و برای نقش منوچهر، بهرام افشاری و نقش مادر پروانه معصومی بوده است.

انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:16 - 1398/02/16
حقا که حرف دل همه مردم رو زدید.ساعت 9 باخستگی وبه شوق وکمی سرگرمی خود را به خانه میرسانیم که متوجه میشویم بجای سریال دارند فوتبال پخش میکنند واینکاربارهاوبارها رقم میخوره وباعث میشه چندناسزا نثارتلویزیون کنم وبگم اینکارها باعث میشه مردم دنبال ماهواره برند.
مگه ما کانال ورزش نداریم ؟
پاسخ ها
بدون نام
United Arab Emirates
۱۳:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۶
حقا باید همه مسابقه های ورزشی شبکه ورزش پخش بشه
Iran, Islamic Republic of
11:19 - 1398/02/16
صداسیمای میلی بی اعتبار دروغگو بی غیرت وافغانستان وفقط توفیلماشون دنبال هدفهای خاص شونن ملت وسرگرم کنن ....وهمچنین وماهوارنبینن وودارکل فیلماشون زن ذلیلی ترویج میده و
Iran, Islamic Republic of
12:50 - 1398/02/16
اصلا واقعا این سریال چی میخواست بگه؟؟ چقدر چرت بود
Iran, Islamic Republic of
13:15 - 1398/02/16
من که اصلا فیلمای تلویزیون نگاه نمی کنم از بس مزخرف و تکرارین...فقط از نت دانلود میکنم.
Iran, Islamic Republic of
13:16 - 1398/02/16
چی میگی بدون نام ۱۱ و ۱۹ مخت داغ کرده از شدت گرونی
Iran, Islamic Republic of
00:42 - 1398/02/17
سریال خوب بود
ولی پخشش منظم نبود ما خانمها که نمیخوایم فوتبال نگاه کنیم چکار کنیم
ماهم آدمیم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سوییچ ایران_1
عارفی_1
خرید باکس 1
دکتر نائبی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
شیرآلات زمانی_1
شیرآلات زمانی_3
خرید باکس 3
عارفی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
دکتر نائبی_3
سوییچ ایران_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
دکتر نائبی_4
عارفی_4
شیرآلات زمانی_4
سوییچ ایران_4
خرید باکس 4
دکتر نائبی_2
عارفی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
خرید باکس 2
سوییچ ایران_2
شیرآلات زمانی_2
شاخه نبات_ فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی بانو_فوترموبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_فوتر کاشت ابرو
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر
شفا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
فنی آتل_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_تزریق چربی
زمردی_فوتر اصلی
رستوران پارسیان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی نوین_فوتر