اشتباهات رایجی که در مسافرت مرتکب می‌شوید
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
کلاسینو_1
سفیر بار ساقدوش_1
ریزخور_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
کلاسینو_3
ریزخور_3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
سفیر بار ساقدوش_3
اپیلاسیون نانا 4
ریزخور_4
کلاسینو_4
سفیر بار ساقدوش_4
لاله زار مال_4
کلاسینو_2
ریزخور_2
لاله زار مال_2
سفیر بار ساقدوش_2
اپیلاسیون نانا 2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۸۶۰۲۶۸
۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۶
۸۶۰۲
مسائل و مشکلاتی هستند که ممکن است قبل یا در حین سفر برایمان اتفاق بیفتند. در این جا یک لیست مختصر از ۱۲ اشتباهی که همه ما در زمان مسافرت کردن انجام می‌دهیم را بررسی می‌کنیم.

برترین ها - ترجمه از یگانه سهرابی: تعطیلات باید خالی از استرس و کاملا آرامش بخش باشد. زمانی که در حال فکر کردن به مسافرت هستیم، چنین تصوری از تعطیلات ایده آل خود داریم. مسائل و مشکلاتی هستند که ممکن است قبل یا در حین سفر برایمان اتفاق بیفتند. در این جا یک لیست مختصر از ۱۲ اشتباهی که همه ما در زمان مسافرت کردن انجام می‌دهیم را بررسی می‌کنیم. لطفا با ما همراه باشید.

۱. کمبود بودجه و دریافت کمک مالی فوری

بسیاری از مردم تنها برای خود مسافرت پول ذخیره می‌کنند. مکان‌هایی که باید ببینند، هزینه‌ی بلیط هواپیما و اجاره‌ی ماشین! آن‌ها همه‌ی این موارد را در نظر می‌گیرند. چیزی که اکثر مردم از قلم می‌اندازند، کمک مالی فوری است. اگر قصد سفر به دور دنیا را دارید، مطمئن شوید که در هنگام ضرورت به اندازه‌ی کافی پول در حساب بانکی خود دارید، تا از جایی که هستید به سلامت به خانه‌ی خود برگردید. ذخیره پول امری بسیار مهم است، زیرا هیچ کس دوست ندارد قبل از پایان سفرش پول هایش تمام شود.

۱۲ اشتباه متداولی که مردم در مسافرت مرتکب می‌شوند

۲. گرفتن گذرنامه سریعا انجام می‌شود

در حالی که مدت زمان دریافت گذرنامه به زمانی که این درخواست را می‌دهید بستگی دارد، حتما تاخیر احتمالی در این فرآیند را در نظر بگیرید. برای این که همه چیز در امن و امان باشد، سعی کنید سه تا چهار ماه قبل از سفر برای دریافت گذرنامه اقدام کنید.

این گونه در صورتی که اداره‌ی صدور گذرنامه مدارک دیگری نیز از شما بخواهد وقت کافی برای فراهم کردنشان را خواهید داشت. به ما اعتماد کنید، این اتفاق می‌افتد.

۳. هزینه‌ی اضافه بار

بسیاری از ایرلاین‌ها برای وزن اضافه وسایل شما هزینه بیشتری می‌گیرند، پس سعی کنید وسایل زیادی نداشته باشید. امکان ندارد در طول مسافرت به تمام شش جفت کفشی که برداشته اید، نیاز پیدا کنید! شلوار‌های جین را هم می‌توانید بیشتر از یک بار بپوشید، پس نیازی نیست برای یک سفر یک هفته‌ای بیست شلوار بردارید.

۱۲ اشتباه متداولی که مردم در مسافرت مرتکب می‌شوند

۴. گرفتن تعداد زیادی عکس و زندگی نکردن در لحظه

همه‌ی ما به خوبی می‌دانیم که دنیای دیجیتال در نوک انگشتانمان قرار دارد. می‌توانیم از غذاها، نوشیدنی‌ها و هر چه که می‌بینیم و هر کس که با او هستیم عکس بگیریم؛ و همه ما هم قبول داریم که ما بیش از اندازه از همه چیز عکس می‌گیریم. لحظه‌ای از دوربین فاصله بگیرید و احساس زندگی در لحظه را تجربه کنید، خاطره‌ها را در ذهنتان برای خودتان بسازید و در تنها در صورت نیاز عکس بگیرید.

شبکه‌های اجتماعی حتی بدون گزارش لحظه به لحظه از سفر شما هم به کار خود ادامه می‌دهند. شما در مکانی متفاوت هستید، همه چیز را جذب کنید و با چیزی بیشتر از چند عکس به خانه بازگردید، کوله بارتان را پر کنید از خاطره‌هایی که می‌توانید برای دیگران تعریف کنید.

۵. فراموش کرده اید به بانک‌تان اطلاع دهید که کجا می‌روید

بسیاری از بانک‌ها یک وضعیت امنیتی دارند و در صورتی که از حساب شما در مکانی نا آشنا پول برداشت شود آن را می‌بندند؛ پس بهتر است کار‌ها را برای خود ساده‌تر کنید و به بانک محلی تان اطلاع دهید تا یک یادداشت برای سیستم قرار دهند. هیچ چیزی بدتر از این نیست که بخواهید هزینه‌ی اقامت هتل در یک کشور خارجی را با کارت بپردازید و پرداخت انجام نشود.

۶. وابسته بودن به کتاب راهنمای مسافرت که در فرودگاه خریده اید

کمی از کتاب راهنمای مسافرت که در فرودگاه خریده اید فاصله بگیرید و کمی اطراف را بگردید. مثلا می‌توانید شب‌ها در خیابان‌ها قدم بزنید و مکان‌های جدید را کشف کنید.
پیدا کردن راه و کشف موارد تازه تنها با استفاده از یک نقشه‌ی ساده احساس خوبی دارد. گاهی مواردی به جز مکان‌های تاریخی برای دیدن وجود دارند. شاید از مکان‌های فوق العاده زیبایی سر در بیاورید که در لیست سفرتان قرار نداشته است. اگر کتاب راهنمای مسافرت را کنار نگذارید، این تجربه شگفت انگیز را به دست نمی‌آورید.

۱۲ اشتباه متداولی که مردم در مسافرت مرتکب می‌شوند


۷. بی اطلاعی از فرهنگ و نداشتن یک ذهن باز

زمانی که قصد مسافرت کردن دارید، حتما باید این ویژگی را داشته باشید! حتما درباره سنت‌ها و ویژگی‌های اخلاقی مردمی که به شهر یا کشور آن سفر می‌کنید تحقیق کنید. رفتاری که در کشور شما قابل قبول است ممکن است در جای دیگری بی ادبانه باشد. به عنوان مثال، در ایلات متحده به همه‌ی مردم از کودکی یاد داده می‌شود که به دیگران خیره نگاه نکنند. اما در آلمان، زل زدن به دیگران مانند یک مسابقه است و برنده کسی است که بتواند مدت بیشتری این کار را ادامه دهد. این کار در آلمان بی ادبانه نیست، بلکه کاملا معمولی است.

همین طور سعی کنید که یک ذهن باز داشته باشید. زمانی که در مکان جدیدی هستید، قبل از این که غذا را قضاوت کنید، طعم آن را امتحان کنید؛ مگر این که به آن حساسیت داشته باشید، در این صورت تنها غذایی را بخورید که مشکلی برایتان به وجود نمی‌آورد.

۸. آوردن وسایل الکترونیکی غیر ضروری

به همراه داشتن تمام وسایل الکترونیکی آخرین مدل‌تان مانند فراهم آوردن یک فرصت ویژه برای جیب بر‌ها است. تبلت بزرگ خود را در هتل، یا حتی در خانه بگذارید و تنها گوشی موبایل‌تان را به همراه داشته باشید. نیازی نیست که همزمان گوشی، تبلت، آی پد و یک دوربین به همراه داشته باشید. تنها یکی دو تا از آن‌ها را بردارید و از تعطیلات‌تان لذت ببرید.

۹. امتحان نکردن یک زبان جدید

بسیاری از مردم از تلاش شما برای صحبت کردن زبانشان استقبال می‌کنند. اشکالی ندارد که در حد حرفه‌ای نباشید. این کار بهتر از این است که فردی باشید که به طور اتوماتیک تصور می‌کند همه انگلیسی بلد هستند.

۱۰. ارجحیت دادن راحتی به تجربه‌های جدید

گاهی اقامت داشتن در مسافرخانه‌ها به شما این فرصت را می‌دهد تا با آدم‌های فوق العاده و همسفر‌های خوبی آشنا شوید؛ و این مورد می‌تواند تجربه شگفت انگیزی برای شما باشد. اگرچه در مقایسه با اقامت در یک هتل گران قیمت، در مسافرخانه‌ها پول کمتری خرج می‌کنید و بیشتر هم خوش می‌گذرانید.

۱۲ اشتباه متداولی که مردم در مسافرت مرتکب می‌شوند

۱۱. غذا خوردن روبه روی مکان‌های تاریخی

ممکن است گردشگران زیادی را ببینید که جلوی این مکان‌ها در حال غذا خوردن هستند، اما ما به شما قول می‌دهیم، طعم غذای رستوران‌های یک کوچه جلوتر بسیار بهتر است. منظور ما این نیست که غذای جلوی مکان‌های تاریخی کیفیت پایینی دارد؛ اما رستوران‌هایی که کمی دورتر هستند بهترند و قیمت بسیار مناسب تری دارند.

۱۲. برنامه ریزی برای فعالیت‌های زیاد در زمان کم

عجله کردن برای این که مطمئن شوید می‌توانید همه فعالیت‌های درون لیست‌تان را انجام دهید ممکن است برای شما استرس زا باشد. حتی اگر به آن اجازه دهید، مسافرت شما را خراب هم می‌کند. گاهی اوقات، برنامه ریزی برای فعالیت‌های زیاد در زمان کم باعث می‌شود همیشه در مسافرت، عجله داشته باشید. تنها برای کار‌هایی که حتما باید انجام دهید، برنامه بریزید و برایشان زمان زیادی اختصاص دهید تا کمی بیشتر تفریح کنید.

امیدوارم به این نکات بتوانید از مسافرت کردن به جا‌های دور و نزدیک لذت بیشتری ببرید. موفق باشید.

منبع: lifehack

یگانه سهرابی
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
France
08:24 - 1398/02/18
آقا متن از انگلیسی ترجمه میکنید در اختیار خواننده میذارد دستتونم درد نکنه ولی یه مقدار لوکالیزه کنید. آخه تو ایران کی میره به بانکش بگه من دارم میرم مسافرت. طرف نمیگه به من چه برو خوش بگذره؟
پاسخ ها
حمید زرتشت
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۸
دمت گرم
Iran (Islamic Republic of)
11:55 - 1398/02/18
ما الان تا سر کوچه میریم پولمون تموم میشه چه برسه به مسافرت. تازه کوچمون بن بسته...
Iran (Islamic Republic of)
00:17 - 1398/07/04
ناموسا اینقدر عکس نگیرید بسه دیگه شورشو در اوردید من بهتربن جای دنیا برم شاید یه دونه عکس بگیرم اونم شاید والا من کلا تو گوشیم 3تا عکس دارم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
شیرآلات زمانی_1
عارفی_1
خرید باکس 1
ادیب_1
سوییچ ایران_1
دکتر نائبی_1
دکتر نائبی_3
سوییچ ایران_3
ادیب_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
شیرآلات زمانی_3
خرید باکس 3
عارفی_3
خرید باکس 4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
عارفی_4
دکتر نائبی_4
شیرآلات زمانی_4
سوییچ ایران_4
ادیب_4
شیرآلات زمانی_2
سوییچ ایران_2
ادیب_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
عارفی_2
خرید باکس 2
دکتر نائبی_2
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کالازم_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی بانو_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
کلینیک النا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
کالازم_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
فنی آتل_فوتر
شفا_فوتر
تنورستان_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
آیلین_فوتر بلفارو