سردار دهقان: آمریکا توان اقدام نظامی علیه ایران را ندارد
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
لاله زار مال_2
ادیب_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۸۶۰۴۱۰
۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۲:۱۵
۱۲۳۸۲
مشاور فرمانده کل قوا در زمینه صنایع دفاعی و پشتیبانی نیروهای مسلح اظهار کرد: آمریکایی‌ها نه مایلند و نه قادر به انجام کاری هستند؛ به این معنا که عدم تمایل‌شان ناشی از ناتوانی آنها در به آشوب و تشنج کشاندن منطقه یا احتمالاً اقدام نظامی علیه ایران چه در یک اقدام محدود چه در مورد حمله قرار دادن بعضی از مراکز یا پایگاه‌ها است.

خبرگزاری ایسنا: مشاور فرمانده کل قوا در زمینه صنایع دفاعی و پشتیبانی نیروهای مسلح اظهار کرد: آمریکایی‌ها نه مایلند و نه قادر به انجام کاری هستند؛ به این معنا که عدم تمایل‌شان ناشی از ناتوانی آنها در به آشوب و تشنج کشاندن منطقه یا احتمالاً اقدام نظامی علیه ایران چه در یک اقدام محدود چه در مورد حمله قرار دادن بعضی از مراکز یا پایگاه‌ها است.

به گزارش ایسنا، سردار حسین دهقان مشاور فرمانده کل قوا در زمینه صنایع دفاعی و پشتیبانی نیروهای مسلح در مصاحبه با شبکه العربی قطر درباره انتشار برخی اخبار مبنی بر دریافت نامه رسمی از آمریکا راجع به عدم حمله نظامی به ایران اظهار کرد: ضرورتی وجود ندارد که جمهوری اسلامی ایران منتظر یا علاقمند به دریافت چنین نامه‌ای از طرف آمریکایی‌ها باشد؛ با این حال ممکن است برخی جریان‌های سیاسی یا رسانه‌ها با توجه به تحلیل‌هایی که از شرایط دارند، چنین برداشت یا نگاهی را داشته باشند.

وی افزود: باورمان بر این است که آمریکایی‌ها نه مایلند و نه قادر به انجام کاری هستند؛ به این معنا که عدم تمایل‌شان ناشی از ناتوانی آنها در به آشوب و تشنج کشاندن منطقه یا احتمالاً اقدام نظامی علیه ایران چه در یک اقدام محدود یا چه در مورد حمله قرار دادن بعضی از مراکز یا پایگاه‌ها است.

مشاور فرمانده کل قوا در زمینه صنایع دفاعی و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: در خصوص اینکه این که آمریکایی‌ها بخواهند یک جنگ گسترده و همه جانبه‌ای را برپا کنند، نه منطقه ظرفیت پذیرش یک بحران فراگیر را دارد و نه خود آنها قادر هستند که در این راستا فضایی در افکار عمومی جهانی ایجاد یا امکاناتی بسیج کنند که بتوانند علیه جمهوری اسلامی ایران اقدام نظامی انجام دهند.

سردار دهقان همچنین در واکنش به بیانیه جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید در خصوص اعزام ناو هواپیمابر ابراهام لینکلن به منطقه با هدف اعلام پیام به ایران خاطر نشان کرد:در تحلیل‌های نظامی عده‌ای جابجایی نیروها و امکانات را آماده شدن برای جنگ و نبرد تحلیل می‌کنند. این تحلیلگران حتی ممکن است اهدافی را نیز برای این جنگ بر شمرند.

اما با توجه به اظهارات اخیر دونالد ترامپ -رئیس جمهوری آمریکا- مبنی بر اینکه «اگر من می‌خواستم به حرف‌های بولتون گوش کنم، باید الان در چند نقطه دنیا می‌جنگیدم»، فکر می‌کنم در اداره سیاسی آمریکا هنوز اندک عقلانیت وجود دارد که از تندروی‌ها جلوگیری کند یا اینکه اجازه پیش‌برد دامنه تنش را به میزان بیش از حد قابل قبول ندهند.

وی ادامه داد: آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها و همچنین عربستان بنا دارند شرایط عمومی را به نوعی ترسیم کنند که بگویند منطقه در آستانه یک بحران جدی قرار دارد، این درحالی است که خود آنها نیز می‌دانند در چنین بحرانی، اگر کسی شلیک اول را انجام دهد، دامنه آن شلیک محدود به یک محل و منطقه خاص نخواهد بود.

مشاور فرمانده کل قوا در زمینه صنایع دفاعی و پشتیبانی نیروهای مسلح در پایان در پاسخ به پرسشی درباره تصمیم ایران راجع به تنگه هرمز، با بیان اینکه «بستن تنگه هرمز چیزی نیست که از دایره توان جمهوری اسلامی ایران خارج باشد»، تصریح کرد:

همواره حرف جمهوری اسلامی ایران این بوده که تنگه هرمز یا برای همه باز است یا اگر قرار باشد که برای ما محدودیتی در استفاده از آن ایجاد شود، قاعدتاً دامنه‌ی این محدودیت شامل حال دیگران نیز خواهد شد؛ بنابراین اینکه محدودیتی در رابطه با صادرات نفت ایران ایجاد شود و این گذرگاه راهبردی بخواهد از دایره حاکمیت ما خارج شود یا در جهت تأمین منافع ما عمل نکند، یقیناً جمهوری اسلامی ایران نیز این تنگه را به عنوان یک ابزار به کار خواهد گرفت.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
شرکت هوش و دانش سپهر_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
شرکت هوش و دانش سپهر_3
سفیر بار ساقدوش_3
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
شرکت هوش و دانش سپهر_4
سفیر بار ساقدوش_2
شرکت هوش و دانش سپهر_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
تنورستان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
دندانپزشکی تاج _ فوترموبایل2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
شفا_فوترموبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
روشا فارمسی_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
تنورستان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
دندانپزشکی تاج _ فوتر2
اورانوس_فوتر2
آیلین_فوتر کاشت ابرو
نیکان فارمدمهر_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
آیلین_تزریق چربی
کلینیک النا_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
پارسیان طب - فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
شفا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
دکتر صالحی_فوتر