باید‌ها و نباید‌های رابطه جنسی در ۴۰ سالگی
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
فرش مرتضوی_2
دکتر نداف کرمانی 2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۸۶۲۹۲۹
۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۵
۲۶۲۲۳
آیا فکر می‌کنید که پس از رسیدن به سن ۴۰ سالگی، زندگی جنسی شما تمام می‌شود؟ ابدا اینطور نیست! به قول برخی از پزشکان، در این سن شما تازه گرم شده اید! در ادامه به چند مورد از انتظاراتی که باید در دهه‌ی چهارم زندگی تان داشته باشید اشاره کرده ایم. با ما همراه باشید.

برترین ها: آیا فکر می‌کنید که پس از رسیدن به سن ۴۰ سالگی، زندگی جنسی شما تمام می‌شود؟ ابدا اینطور نیست! به قول برخی از پزشکان، در این سن شما تازه گرم شده اید! در ادامه به چند مورد از انتظاراتی که باید در دهه‌ی چهارم زندگی تان داشته باشید اشاره کرده ایم. با ما همراه باشید.

۱ - ممکن است نیاز به تلاش بیشتری داشته باشید

۱۳ نکته‌ای که باید راجع به رابطه جنسی در ۴۰ سالگی تان بدانید

کاهش هورمون‌های جنسی شما می‌تواند به مشکلات متعددی منجر شود. اما اگر تغییر و افت شدیدی در میل جنسی تان احساس می‌کنید، پس بهتر است از روش‌های خودجوش برای این کار استفاده کرده و کارتان را راه بیندازید.

دکتر شانون چاوز، دکترای سکسولوژی در این باره می‌گوید: «تفاوتی نمی‌کند، هم مردان و هم زنان در ۴۰ سالگی شان با تغییراتی در هورمون‌های جنسی و نهایتاً در میل و علاقه و تحرکاتشان در حین رابطه جنسی رو به رو می‌شوند. برای از بین بردن یا ثبات چنین تغییراتی، به تمرکز و یا تلاش بیشتری برای ارتباط احساسی نیاز است، نه تحریک جنسی!»

۲ - ممکن است در این دوره آتشین‌تر باشید

دکتر چاوز معتقد است زوج‌هایی که در این سن قرار دارند، بهترین روابط جنسی کل عمرشان را تجربه می‌کنند، چرا که به خودشان اجازه‌ی تجربه‌های مختلف را می‌دهند و سعی می‌کنند جنبه‌های مختلف سکس را کشف کنند. در همین راستا ممکن است که آن‌ها رول پلی یا همان نقش بازی کردن و دیدن فیلم‌های مخصوص به بزرگسالان را در کنار یکدیگر، به خاطر بالا بردن انگیزه‌های جنسی تجربه کنند.

همچنین به علت اعتماد به نفس و احساس احترام به نفسی که هر دو نفر در این رابطه دارند، رابطه جنسی می‌تواند جنبه‌ی سرگرم کننده و از نظر احساسی صورت عمیق تری پیدا کند و هر دو طرف رابطه را شدیدا به یکدیگر نزدیک‌تر نماید.

۳ - در این زمان بهتر است که توجه بیشتری به سلامت قلبتان داشته باشید

عنوان این پاراگراف اصلاً جنبه‌ی استعاره‌ای ندارد و به معنی واقعی کلمه منظور ما قلب است. سیستم قلبی عروقی شما شاه کلید رسیدن به یک زندگی جنسی در حال پیشرفت است. یک سیستم قلبی عروقی سالم می‌تواند در عملکرد شما در زمان برقراری رابطه جنسی به شدت تاثیرگذار باشد؛ و این نظر دکتر گریسی لندز، مشاور خانواده و زندگی زناشویی در نیویورک است.

او باور دارد که سلامت فیزیکی به طور کلی در تمامی امور خصوصاً رابطه جنسی می‌تواند از اهمیت بالایی برخوردار باشد. این بدین معنی است که ورزش کردن هم باید در زمره‌ی کار‌های روزانه تان قرار بگیرد. نه تنها ورزش کردن می‌تواند شور جنسی شما را بالا ببرد، بلکه ظاهر زیبا هم می‌تواند اعتماد به نفس بالایی را برایتان رقم بزند.

۴ - ممکن است در مقطعی از زمان میل جنسی تان را از دست بدهید؛ هیچ اشکالی ندارد

میل جنسی فراز و نشیب‌های زیادی دارد و احتمال افت شدید آن در این سن به شدت بالاست. اما افت میل جنسی در هر سنی کاملاً ناگزیر است. اکثر افرادی که رابطه‌های طولانی مدت دارند، به علت راحتی بیش از حد در زندگی و رابطه جنسی، دیگر شور و اشتیاق قبلی را برای برقراری رابطه ندارند. مثلا دیگر به یاد دوران جوانی قرار نمی‌گذارند و با یکدیگر حرف‌های عاشقانه نمی‌زنند. تمام این موارد می‌تواند میل جنسی و به صورت کلی میل به رابطه را از بین ببرد. بهتر است در این باره با همسرتان یا یک مشاور حرفه‌ای صحبت کنید.

۵ - اگر به رابطه جنسی دیدِ یکسانی داشته باشید، ممکن است برایتان حوصله سربر باشد

۱۳ نکته‌ای که باید راجع به رابطه جنسی در ۴۰ سالگی تان بدانید

کیفیت و کمیت تخمک‌های زن در طی سال‌ها به صورت تدریجی افت می‌کند و پس از ۴۰ سالگی تولید این تخمک‌ها تقریباً متوقف می‌شود. اگر شما هنوز هم به فکر داشتن فرزندان بیشتر هستید، پس ممکن است پس از چندماه خودتان را غرق در روش‌های درمانی مختلف و روابط جنسی ناموفق ببینید. این باور و نگاه تک بعدی می‌تواند رابطه جنسی را تبدیل به یک امر عادی و روزانه مثل ظرف شستن کند.

۶ - ممکن است که زنان در این سن زودتر به ارگاسم برسند

ممکن است شما هم این دروغ‌ها را شنیده باشید که می‌گویند: «زنان بعد از ۴۰ سالگی قابلیت به ارگاسم رسیدن خود را از دست می‌دهند.»، اما متخصصان سکسولوژی باور دارند که زن‌ها بعد از ۴۰ سالگی، لذت و عمق بیشتری را در رابطه جنسی پیدا می‌کنند.

برای برخی از زن ها، به علت افزایش تجربه و اعتماد به نفس و راحتی، ارگاسم راحت‌تر اتفاق می‌افتد. همچنین دکتر لندز باور دارد که بسیاری از زنان در این دوره به تازگی متوجه می‌شوند که چه چیزی سبب به ارگاسم رسیدن آن‌ها می‌شود و از انجام آن خجالتی نمی‌کشند.

۷ - مردان در این سن می‌توانند خودداری بیشتری پیشه کنند

کاهش هورمون‌ها در این سن می‌تواند فایده‌ای هم برای مردان داشته باشد، بدین شکل که مردان پس از ۴۰ سالگی توانایی بیشتری برای عقب انداختن ارگاسم خویش دارند و می‌توانند با آهسته سازی این روند لذت بیشتری از برقراری رابطه جنسی ببرند.

۸ - ممکن است به کرم‌های استروژن نیاز پیدا کنید

شما هم می‌توانید هورمون‌ها را به این خاطر مقصر بدانید، اما پس از ۴۰ سالگی، رابطه جنسی می‌تواند به راحتی آب بدن شما را خشک کند. نوسان استروژن و عادات ماهانه‌ی نامنظم ممکن است برای بسیاری از افراد اعصاب خرد کن باشد. دیواره‌های واژن در این دوره نازک‌تر شده و به راحتی تحریک می‌شوند و سریعا دچار خون ریزی می‌شوند. درمان این مشکل می‌تواند در دست پزشکان و کرم‌های استروژن باشد که با استفاده در مناطق آسیب دیده تر، می‌توانید خشکی واژن را از بین ببرید.

۹ - شمایی که در ۴۰ سالگی به سر می‌برید در خطر بیشتری برای ابتلا به بیماری‌های واگیردار جنسی قرار دارید

۱۳ نکته‌ای که باید راجع به رابطه جنسی در ۴۰ سالگی تان بدانید

بیماری‌های واگیردار جنسی؛ این اسم اغلب جوانان ۲۰ ساله را نگران می‌کند! اما طبق تحقیقاتی که اخیرا توسط سازمان سلامت و بهداشت صورت گرفته، آمار افراد بالای ۴۰ سالی که به این بیماری‌ها مبتلا شده اند رو به افزایش است.

متخصصین باور دارند که این بیماری‌ها به علت استفاده‌ی عموم مردم از قرص‌های مربوط به اختلال نعوظ، جلوگیری از بارداری و نازک‌تر کردن بافت‌های واژن است که قادر است زنان را در برابر هر نوع عفونتی آسیب پذیر کند. پس بهتر است برای جلوگیری از حاملگی و حفظ سلامت جنسی و جسمی تان تحت هر شرایطی، از کاندوم استفاده کنید.

۱۰ - بهتر است مردان برای جلوگیری از اختلال نعوظ دست به کار شوند

در طی دهه‌ی چهارم زندگی، مردان به مشکلات نعوظ دچار می‌شوند. ممکن است که نعوظ آن‌ها به اندازه‌ی کافی سفت یا قابل اعتماد نباشد و زمان بین نعوظ‌های آنان به شدت زیاد باشد. دکتر لندز در این باره می‌گوید که بهتر است قبل از روی آوردن به دارو‌هایی همچون ویاگرا، اقدام به تغییر سبک زندگی تان کنید.

تحقیقات نشان داده است که تمرین بدنی و یا رژیم‌های غذایی غنی مانند تمشک، انواع توت‌ها و تربچه می‌تواند در جلوگیری از این مشکل جنسی موثر باشد. همچنین اهتمام ورزیدن در ورزش نیز می‌تواند راهکار مناسبی برای این موضوع باشد.

۱۱ - ممکن است بر روی روش‌های دیگری از رابطه جنسی تمرکز کنید

رابطه جنسی عمل بی نظیری است، اما ممکن است بخواهید که روش‌های جدیدی برای لذت بردن از این عمل پیدا یا ایجاد کنید. از این رو، نباید خیلی روی این روش‌های جدید تمرکز کرد؛ چرا که اگر طبق نقشه پیش نرود، کل رابطه شما را به هم می‌ریزد.

سعی کنید راجع به علایق خود نکات بیشتری یاد بگیرید و از اشتباهات متعارف جلوگیری کنید. رابطه جنسی در این سن، می‌تواند به غذای خانگی سالم و خوشمزه‌ای شباهت داشته باشد، که جوانان با خوردن فست فود نمی‌توانند ارزش آن را درک کنند.

۱۲ - در این سن تمرکز بیشتری بر روی رابطه تان خواهید داشت

در طی دوره‌ی ۴۰ سالگی، اکثر والدین از وظیفه تربیت فرزند رهایی پیدا کرده اند و حالا وقت کافی برای پرداختن به یکدیگر را دارند. آن‌ها می‌توانند وقت و انرژی بیشتری را برای یکدیگر صرف کنند و نیازی به مراقبت از فرزندان یا ۱۲ ساعت کار کردن ندارند. دکتر لورا بارمن در این باره می‌گوید که این زوج‌ها می‌توانند از سفر‌های دو نفره به عنوان راهی برای افزایش صمیمیت شان استفاده کنند.

۱۳ - رابطه جنسی هنوز هم برای شما مهم است

درست است که دیگر مثل روز‌های بیست سالگی هر روز برای آن برنامه ریزی نمی‌کنید، اما تحقیقات نشان داده اند که ۸۵ درصد زنان بالای ۴۰ سال هنوز رابطه جنسی دارند و بر این باورند که رابطه جنسی نقش مهمی در زندگی شان ایفا می‌کند. اما راه ارضای این نیاز چیست؟ به گفته‌ی دکتر بارمن، یک رابطه جنسی رویایی، چیزی نیست که به طور ناگهانی و شانسی اتفاق بیفتد. بلکه حاصل یک رابطه عاشقانه و دوطرفه است.

این بدین معنی است که تمام دروازه‌های عاشقی را تا به اینجای راه رد کرده باشید، و با بوسه‌های روزانه و قرار‌های شبانه بتوانید ثبات این عشق را به طرف مقابلتان ابراز کنید. اگر چیزی در رابطه شما را اذیت می‌کند، قدرت لازم برای تغییر آن را به کار بگیرید تا رابطه تان به بهترین شکل خودش برسد.

منبع: rd

نجمه خادمی زارع
انتشار یافته: 34
در انتظار بررسی:4
Iran, Islamic Republic of
09:09 - 1398/02/28
والله فشار اقتصادی کمر همه چیز رو شیکونده......
پاسخ ها
قلی
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۸
ولی سالار ارتش تک نفرهس
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۸
عجب.چرا باید فکر کنیم رابطه جنسی در چل سالگی تموم میشه؟ یا حتی در پنجاه و شصت و هفتاد سالگی؟ این مزخرفات رو از کجا اوردید؟ البته قبایل متفرقه ایران خیلی باید آموزش ببینند در این موارد.هه
Iran, Islamic Republic of
10:25 - 1398/02/28
چهل سالگی به بعد لغزندگی تبدیل به چسبندگی میشود و این یعنی تلاش و لذت بیشتر!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۸
میشه واضحتر بگی
Iran, Islamic Republic of
11:19 - 1398/02/28
خانم ها نمیتوانند از ۴۰ به بالا رابطه برقرار کنند ولی مردها تا ۱۲۰ سالگی هم توانمندن.
با تشکر از سایت خوب برترینها دست شما درد نکند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۸
بمیر مردک نانجیب
خوك
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۸
تو و كار آدما دخالت نكن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۹
تو بگو اصلا تا ١٠٠٠ سال توانمندند وقتي اينقدر چندشي كه كسي نگاهتم نمي كنه چه خاصيتي برات داره؟:)))))
مه
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۹
حتما خانومای روستای شما اینجورن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۹
علیرضا ناصری خیلی احمقی.حتما هم تو از همون آدم هایی هستی که تو 60 سالگی میرند زن 20 ساله میگیرند.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۹
بی مغز
مریم
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۳
جوونیتم خرفتی چ برسه۱۲۰
ماهی کرمانی
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۳
چه غلطا زیادی...
Iran, Islamic Republic of
11:29 - 1398/02/28
بابا تو سن چهل سالگی دیگه باید آماده شد برای اون دنیا
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۸
تورو بايد زنده به گور مي كردند لابد:)))
ماهی کرمانی
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۳
پس برو کفن واسه خودتربخر .و کارت ب ادما نباشه
United Arab Emirates
12:59 - 1398/02/28
تنها که باشی شیطون کار خودشو میکنه و گولتون میزنه.
Iran, Islamic Republic of
22:15 - 1398/02/28
مترجم رو داشته باش:)
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۹
شما نر ها افراد جالبی هستید.با دیدن یک خانم دست و پاتونو گم میکنید.فکر کن مترجم خواهرته بازم همین نظرو داری؟؟؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۹
خب یعنی چی مترجمو داشته باش...
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
18:39
شما خرها هم آدماي جالي هستين چون من خانومم
Iran, Islamic Republic of
22:39 - 1398/02/28
والا چهل سالگی اول جوونیه،تازه آدم آتیشی تر میشه.هم زن هم مرد.این چرت وپرت ها چیه مینویسین.تجربه آدم ها یه چیز دیگه میگه
Iran, Islamic Republic of
00:18 - 1398/02/29
برای همینه که من 42 سال سن دارم و ازدواج نمیکنم، الان با دختر بیست ساله هستم و بعد که بشم 60 ساله یک دختر 30 ساله پیدا میکنم و هیچ وقت به مشکلات اینجوری توی سن بالا برخورد نمیکنم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۹
شتر در خواب بيند پنبه دانه:))))
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۹
یعنی لعنت به تو و اون دختر بیشعور و کثیفی که مردهای آشغالی مثل تو رو پر رو میکنه. برین بمیرین
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۹
متاسفم برای جماعتی که زن را وسیله جنسی میدونه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۹
چهل و دو سالته با یک دختر بیست ساله هستی؟ خجالت داره همسن دخترته.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۹
چهل و دوسالته با یک دختر بیست ساله ای وقتی شصت سالت شد میخوای بری سراغ دختر سی ساله؟؟ پس آن بیست ساله چی میشه؟ بیشعوریت از همین که دنبال جونایی معلوم میشه.
اصولگرا
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۱
آخه تو اگه بت ۲۰ ساله داشتی که اینجا نظر نمیدادی
فعلا بپا یارانتو قطع نکنن
Iran, Islamic Republic of
16:05 - 1398/02/29
والا ما کردیم و شد.... شما بگین نشد ... اره خوبیت نداره
United Arab Emirates
01:07 - 1398/03/01
داداشیا و آبجیای گلم همتون دارین اشتباه میزنین ..بحث تونستن و نتونستن نبود بحث ما میتوانیم بود
پاسخ ها
X
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۲
لایک
Iran, Islamic Republic of
13:49 - 1398/03/11
به نظرم این مطلب باعث رشد فکری مثبت توی ذهن ها جوان نمیشه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش ریحان 1
فرش تارنگ_1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
فرش تارنگ_3
اپیلاسیون نانا 3
فرش ریحان 3
شیرآلات زمانی_3
فرش تارنگ_4
فرش ریحان 4
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
فرش ریحان 2
فرش تارنگ_2
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
کالابرد_فوترموبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
فرش تارنگ_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر
شفا_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
قالیشویی بانو_فوتر2
بانک کتاب پایتخت_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
کالابرد_فوتر
فنی آتل_فوتر