فرکی: شانس قهرمانی پرسپولیس بیشتر است
۸۶۲۹۶۷
۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۱
۲۳۶۸ 
سرمربی تیم فوتبال پیکان گفت: اگر تیمی کار خودش را درست انجام دهد و از موقعیت‌هایش به خوبی استفاده کند امروز حرف از دست‌های پشت پرده و تلاش برای قهرمان کردن یک تیم را مطرح نمی‌کند.

خبرگزاری فارس: حسین فرکی در خصوص آخرین شرایط تیم پیکان در هفته پایانی لیگ برتر، بحث ورود و خروج بازیکنان این تیم، شایعه وجود دست‌های پشت‌پرده برای حمایت از یک تیم و انتخاب سرمربی برای تیم ملی فوتبال کشورمان صحبت‌هایی کرد که در زیر می‌خوانید:

وضعیت تیم پیکان در آستانه آخرین بازی لیگ برتر مقابل نساجی چطور است؟

خوشبختانه ما در این هفته‌های اخیر نتایج خوبی گرفتیم تا به نوعی نتایج نیم‌فصل اول را جبران کنیم. ما توانستیم در این هفته‌ها به شرایط خوبی برسیم و امیدوارم که فصل را خوب تمام کنیم و بتوانیم عملکرد خوبی داشته باشیم تا در پایان لیگ به رتبه تک‌رقمی برسیم.

در هفته آخر باید به مصاف نساجی بروید که مجید جلالی سرمربی سابق پیکان هدایت آن را بر عهده دارد و این مسأله شاید حساسیت‌هایی را برای باشگاه پیکان به وجود بیاورد.

من به این چیزها فکر نمی‌کنم و همیشه در کارم به دنبال صراط مستقیم هستم و می‌خواهم کارم را خوب انجام دهم. این مسائل که به ذهن برخی‌ها می‌آید نباید در اولویت قرار بگیرد و برای ما انجام بازی زیبا و رعایت اصول جوانمردانه در اولویت است. شخصاً به این مسائل ورود نمی‌کنم و توجهی به این چیزها ندارم. این مسائل حساسیت به وجود می‌آورد و این در حالی است که ما به دنبال آرامش هستیم و به این مسائل فکر نمی‌کنیم.

در هفته‌های اخیر شاهد هستیم که برخی از تیم‌ها و مسئولان آنها صحبت از دست‌های پشت پرده می‌کنند و این مسائل را دلیلی برای قهرمان کردن یک تیم خاص عنوان می‌کنند. شما که در فوتبال به صورت مستقیم مشغول هستید آیا از دست‌های پشت پرده و تلاش برای قهرمان کردن یک تیم خاص چیزی احساس کرده‌اید؟

خیلی به این موضوعات توجه نمی‌کنم اما این را می‌دانم که تیمی که کارش را درست انجام دهد و از فرصت‌هایش به درستی استفاده کند امروز به دنبال این حرف‌ها نمی‌رود. البته در فوتبال ما عدالت در برخی از بخش‌ها رعایت نمی‌شود و می‌بینیم که برخی از تیم‌ها سرمایه‌گذاری زیادی دارند و برخی هم از بضاعت کمی بهره می‌برند اما وقتی باشگاهی هزینه‌ها می‌کند و دستش به موفقیت نمی‌رسد این ذهنیت برایش به وجود می‌آید که این مسائل وجود دارد.

شاهد هستیم که برخی از تیم‌ها شانس موفقیت داشتند اما در هفته‌های اخیر نتایج خوبی نگرفتند و برخی اشتباهات انجام دادند که باعث شد نتیجه موردنظر را نگیرند اما این مسائل ربطی به دست‌های پشت پرده و تلاش برای قهرمان کردن یک تیم ندارد. اگر این تیم‌ها از موقعیت‌هایشان به درستی استفاده می‌کردند و اشتباهات کمتری داشتند الان این حرف‌ها مطرح نبود اما می‌بینیم که برخی‌ها اشتباهات خودشان و کم‌کاری‌ها را به دست‌های پشت پرده ارتباط می‌دهند. وقتی تیمی اشتباهی انجام می‌دهد نباید به دنبال دست‌های پشت پرده باشد. چرا که این مسائل ارتباطی به این حرف‌هایی که زده می‌شود ندارد.

بعد از بازی با نساجی فصل برای پیکان تمام می‌شود. شما برنامه‌ای به باشگاه برای فصل بعد داده‌اید و لیست ورود و خروج‌تان مشخص شده است؟

فعلاً همه تمرکز ما روی بازی پایانی است شاید برخی از بازیکنان فرصتی برای استراحت داشته باشند اما مربیان باید پیگیر برنامه‌های خود باشند و تیم خوبی برای فصل بعد ببندند اما تا این لحظه هیچ لیستی برای بازیکنان ورودی و خروجی به باشگاه نداده‌ام چون ابتدا باید سیاست‌گذاری باشگاه ما در مسائل مختلف مثل بودجه مشخص شود و بر اساس چیزی که در اختیار داریم می‌توانیم تصمیم‌گیری کنیم و به همین دلیل فعلاً چیزی مشخص نیست.

این روزها بحث انتخاب سرمربی تیم ملی خیلی داغ شده و صحبت از مارک‌ویلموتس بلژیکی می‌شود. شما فکر می‌کنید که این مربی می‌تواند در فوتبال ایران موفق باشد؟

به نظر من انتخاب سرمربی تیم ملی فعلاً تبدیل به یک معضل شده است. به نظر من فدراسیون فوتبال باید بتواند اقتدار خودش را روی مربی خارجی داشته باشد و انتخابی صورت بگیرد که مورد اقبال جامعه فوتبال قرار بگیرد. ما دیگر فرصت اشتباه کردن نداریم و زمانی هم برای اشتباه کردن در اختیارمان نیست. هر چند که بابت اتفاقات گذشته تجربیات خوبی به دست آوردیم.

به نظر شما لازمه انتخاب سرمربی خارجی برای تیم ملی و اثرگذاری آن در فوتبال کشورمان چه خواهد بود؟ به نظر شما مربی بعدی تیم ملی باید چه نظارتی روی تیم‌های پایه داشته باشد؟

بخش مهمی از عملکرد مربی بعدی تیم ملی باید کنترل و نظارت تیم‌های پایه باشد و باید دید که این شرایط چطور فراهم خواهد شد. ما باید نهایت استفاده را از مربی خارجی ببریم و مربی خارجی نباید در کشور ما فقط به دنبال کسب درآمد باشد. بلکه باید اثرگذاری خوبی هم در فوتبال ما داشته باشد. در فوتبال ایران مربیان خارجی حضور داشتند که اثرگذاری خوبی هم انجام دادند و مربیانی هم بودند که فقط به دنبال درآمد و کسب کار بودند و بعداً هم رفتند به نظر من فدراسیون فوتبال باید روی این مسأله تمرکز کافی داشته باشد.

در این روزها که صحبت از ویلموتس به گوش می‌رسد فکر می‌کنید او بتواند اثرگذاری خوبی در فوتبال کشورما از خود به جای بگذارد؟

من نمی‌دانم چه کسی قرار است سرمربی تیم ملی کشورمان شود اما قطعاً کارنامه یک مربی نشان‌دهنده عملکرد و فلسفه کاری او است وقتی که نمی‌دانیم چه کسی قرار است هدایت تیم ملی را به عهده بگیرد نمی‌توان در خصوص این مسائل هم صحبت کرد.

به لیگ برگردیم؛ الان پرسپولیس و سپاهان شانس قهرمانی دارند. به نظر شما چه تیمی می‌تواند قهرمان شود؟

به هر حال روی کاغذ شانس پرسپولیس بیشتر از سپاهان است اما من خودم این شرایط را تجربه کردم. سالی که در سپاهان حضور داشتم و قهرمان شدیم شاید برای خیلی‌ها باورکردنی نبود که ما قهرمان شویم چون که بخشی از این مسأله در اختیار ما بود و بخش دیگر در تبریز رقم می‌خورد هر چند که در نهایت این غیرممکن، ممکن شد و ما قهرمان شدیم اما الان هم شرایط همین‌گونه است چرا که در جدول شرایط پرسپولیس بهتر است اما هر چیزی امکان رخ دادنش وجود دارد.

در نهایت پیش‌بینی شما از قهرمان لیگ چیست؟

پیش‌بینی من نه الان بلکه از مدت‌ها قبل هم قهرمانی پرسپولیس بود اما این تیم در چند هفته آخر دچار مشکلاتی شد و به افت رفت. تمرکز این تیم به هم خورد و شاید این مسأله به خاطر حذف این تیم در آسیا بود. پرسپولیس در این چند هفته بازی‌‌هایی انجام داد که نسبت به اول فصل متفاوت بود و این مسأله زنگ خطر را برای پرسپولیس به صدا در آورد و آنها حالا متوجه این وضعیت خطرناک شده‌اند اما با این حال پیش‌بینی من به قهرمانی پرسپولیس است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:07 - 1398/02/23
خخخ بابا لنگ هفته اول قهرمانیش مسجله مسخره و چرت ننویس
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۳
قبل دربی کیسه کشا چیز دیگه ای میگفتن
اونموقع که بازیکنتون فکر چیپ زدن بود باید فکر قهرمانی سرورتونم میکردین ....یکم تحمل کن سال دیگه شاید یه جام گرفتین
Iran, Islamic Republic of
15:09 - 1398/02/23
اینو دیگه هر ننه قمری میدونه!
United Arab Emirates
15:17 - 1398/02/23
درودبه شرفت اقای فرکی که درستکاربودی وهستی.هرکس به حرفهای این مربی باشخصیت دقت کنه براحتی باین درک میرسه که هیچ دست پشت پرده ای برای قهرمان کردن هیچ تیم خاصی درکارنیست.مثلاهمین تیم پرسپولیس چندهفته س داره بامساویهای مکررامتیازازدست میده خب رقیباش بهترین فرصت راداشتن درزمین مسابقه وبرراساس داشتن عرضه عقب ماندگی امتیازی خودشونوجبران کنن که نتونستن این چه ارتباطی به دستهای پشت پرده داره.درهمون بازی پدیده وسپاهان اگرخوش شانسی مطلق شپاهان ودرخشش دروازه بانش نبودکه حداقل بازی بانتیجه 4 یا5 هیچ تموم میشدوپرسپولیس قهرمان پیش هنگام میشد.
United Arab Emirates
17:44 - 1398/02/23
ازکرامات شیخ مااین است
شیره راخوردگفت شیرین است
Netherlands
17:48 - 1398/02/23
دمتم گرم پرسپولیس چند هفته نتیجه نمیگیره شما میبردید قهرمان میشودید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج