خستگی پس از یک روز کاری را چگونه برطرف کنیم؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 1
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_2
دکتر نداف کرمانی 2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۸۶۳۴۴۹
۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۸
۸۱۰۹
معمولا ما در اواسط روز، به خصوص زمانی که از سر کار برمی گردیم، احساس خستگی و کوفتگی می‌کنیم به طوری که نای بلند شدن و انجام باقی کارهایمان را نداریم. از آن‌جا که ما نمی‌توانیم شغل مان یا ساعت کاری آن را تغییر دهیم، باید به دنبال راه حل‌های دیگری باشیم.

برترین ها: معمولا ما در اواسط روز، به خصوص زمانی که از سر کار برمی گردیم، احساس خستگی و کوفتگی می‌کنیم به طوری که نای بلند شدن و انجام باقی کارهایمان را نداریم. از آن که ما نمی‌توانیم شغل مان یا ساعت کاری آن را تغییر دهیم، باید به دنبال راه حل‌های دیگری باشیم. اگر می‌خواهید بدانید که چگونه می‌توان از خستگی یک روز کاری کم کرد، با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

خستگی پس از یک روز کاری را چگونه برطرف کنیم؟

حرکات کششی انجام دهید

آیا برای شما هم پیش آمده که صبح‌ها وقتی از خواب بیدار می‌شوید بدن تان را کش و قوس دهید؟ این روش باعث بیدار شدن بدن شما می‌شود که در واقع راهی برای افزایش انرژی بدن تان است؛ بنابراین اگر در اواسط روز احساس خستگی یا کوفتگی کردید، با چند حرکت کششی، تمام انرژی‌های منفی را از خودتان دور کنید و به بدن تان بیدار باش دهید.

پروتئین بخورید

یکی دیگر از راه‌هایی که می‌تواند خستگی را از شما دور کند، مصرف پروتئین است. اگر پس از یک روز کاری، به خانه رفتید و احساس کردید که هیچ انرژی ندارید، به جای مصرف شکلات و شیرینی، به فکر ماده‌ای که حاوی پروتئین است باشید. در این شرایط شما باید دور کربوهیدرات‌ها را خط بکشید، زیرا آن‌ها انرژی کاذب به شما داده که خیلی زود هم از بین می‌روند. به عنوان مثال سالاد، پنیر کم چرب، تخم مرغ پخته، بال مرغ یا حتی سالاد پاستا، می‌تواند گزینه‌های خوبی برایتان باشند.

کمی هوای تازه بخورید

این مورد کمی سخت است، از این رو که شاید شما در فضای بسته‌ای باشید و نتوانید از آنجا خارج شوید یا این که زمستان باشد و هوا برای بیرون رفتن نامساعد. اما اگر شرایط برایتان فراهم بود حتما به بیرون از خانه یا محل کارتان بروید و کمی هوای آزاد استشمام کنید. با این کار هورمون ملاتونین که هورمون خواب است در بدن شما کمتر ترشح می‌شود. علاوه بر آن، اگر در معرض آفتاب قرار بگیرید، بدن شما ویتامین دی لازم را دریافت کرده که خطر ابتلا به پوکی استخوان و برخی سرطان را کاهش می‌دهد.

در کارتان تغییراتی ایجاد کنید

اگر شما یک کار را هر روز و هر روز تکرار کنید، پس از مدتی کسل و بی حوصله می‌شوید. پس طبیعی ست که پس از این که ۹ ساعت کاری، زمانی که مجبورید یک سری وظایف کاری را تکرار و تکرار کنید، خسته و کسل بشوید. در این شرایط بهتر است که به کارتان کمی تنوع دهید. همین تنوع به شما انگیزه می‌دهد و ذهن تان را از این رو که باید به کار جدیدتان فکر کنید، باز می‌کند که در نهایت خستگی تان را نیز از بین می‌برد.

خستگی پس از یک روز کاری را چگونه برطرف کنیم؟

مرتب باشید

آیا می‌دانید که تمیزی میز کار، صفحه دسکتاپ کامپیوتر یا حتی خلوتی ایمیل تان می‌تواند تا حد زیادی از خستگی تان بکاهد؟ این کار‌ها نیاز به زمان زیاد یا تمرکز زیادی ندارد، اما تاثیری که بر شما می‌گذارد، بسیار است. اگر شما چندین ساعت را در مکانی شلوغ به سر ببرید و چشم تان مدام به شلوغی اطراف تان باشد، ناخوداگاه ذهن تان هم خسته و کلافه می‌شود؛ بنابراین برای تمرکز بیشتر، بهتر است که دورتان را مرتب و خلوت نگه دارید.

فعالیت داشته باشید

حتی اگر خسته بودید، سعی کنید که برای رفع خستگی فعالیتی انجام دهید که شما را از آن فضا دور کند. به عنوان مثال کمی قدم بزنید، به باشگاه بروید یا حتی با دوستان تان در کافی شاپ قراری بگذارید. همین تغییر فضا و فعالیت بدنی می‌تواند موجب شود که شما خستگی تان را فراموش کنید.

چای بنوشید

حتما شما هم احساس کرده اید که نوشیدن یک لیوان چای داغ خستگی را از تن شما دور می‌کند و به شما انرژی دوباره می‌بخشد. چای به دلیل کافئینی که دارد، خواب و خستگی را از تن شما می‌پراند. برای این که از فواید نوشیدن چای بیشتر بهرمند شوید، حتی می‌توانید به چای سیاه، چای سبز بنوشید.

به دوستی زنگ بزنید

لازم نیست که هر روز در محیط کار به دوستان تان زنگ و ساعت‌ها با آن‌ها گپ بزنید. فقط در شرایطی که واقعا احساس خستگی کردید و نمی‌توانید به کارتان ادامه دهید، برای تغییر حال و هوایتان با دوستان تماس بگیرید و کمی گفتگو کنید. همین کار، حتی اگر برای چند دقیقه باشد، به شما انرژی و انگیزه‌ای دوباره برای کار کردن می‌دهد.

آدامس تند بجوید

جویدن آدامس‌هایی با طرح‌های تند مثل نعنا، به برطرف کردن خستگی و خواب آلوگی شما کمک می‌کند. البته اگر می‌خواهید هر روز از این ترفند استفاده کنید، حواس تان باشد که از آدامس‌های بدون شکر مصرف کنید. هنگام جویدن آدامس نیز مراقب صدای دهان تان باشید تا موجب آزار همکاران تان نشود.

خستگی پس از یک روز کاری را چگونه برطرف کنیم؟

از اسانس رزماری استفاده کنید

رایحه رزماری می‌تواند به شما انرژی دهد و روحیه تان را عوض کند. علاوه بر آن، روی مغزتان نیز اثر گذاشته و سرعت عمل تان را بالا می‌برد؛ بنابراین می‌توانید اسانس این گیاه را در فضا پخش کنید یا این که آن را به دست تان بزنید و از احساس مثبتی که به شما می‌دهد، لذت ببرید.

آهنک گوش کنید

حتما شما هم این ترفند را امتحان کرده اید، زمانی که خیلی خواب آلود هستید، آهنگی شاد را پخش کرده اید و با آن انرژی گرفتید. موزیک شاد، در شرایطی که خسته هستید هم می‌تواند به کمک تان آید؛ بنابراین چند آهنگ شاد را انتخاب کنید و در مواقعی که خسته اید، آن را با هندفری توی گوش تان بگذارید و با انرژی بیشتر به کارتان ادامه دهید.

بلند شوید و راه روید

هر از چند گاهی از جایتان بلند شوید و راه روید. یا حتی می‌توانید در مواقع خستگی کار‌هایی را که نیاز فعالیت بیشتری دارد و شما را مجبور می‌کند که از جایتان بلند شوید و به این طرف و آن طرف بروید، انجام دهید. نشستن بیش از اندازه شما را خسته و بی حوصله می‌کند.

منبع: cheatsheet

پردیس بختیاری
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
فرش ریحان 1
فرش تارنگ_1
فرش ریحان 3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
فرش تارنگ_3
شیرآلات زمانی_4
فرش ریحان 4
فرش تارنگ_4
اپیلاسیون نانا 4
فرش تارنگ_2
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
فرش ریحان 2
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
شفا_فوتر
فنی آتل_فوتر
استیل رگال_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
دیاکو_فوتر داخلی
قالیشویی نوین_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
کالابرد_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر