تشدید فشار‌ها به ایران با معامله قرن ارتباط دارد؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
استخدام_1
دکتر استرکی_1
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_3
استخدام_3
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_4
استخدام_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 2
استخدام_2
کتاب لند_2
دکتر استرکی_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۸۶۴۴۳۹
۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۴
۱۱۸۹۸
این روزها فشار به ایران از جانب امریکایی ها به شدت افزایش یافته است. طرف امریکایی اصرار دارد که ایران را به میز مذاکره بکشاند تا آن چه باب میلش است را دیکته کند. نفوذ منطقه ای و مساله موشکی مواردی است که واشنگتن دائما از آن دم می زند. تا به این لحظه این خواسته امریکا تحقق نیافته است.

دیپلماسی ایرانی: این روزها فشار به ایران از جانب امریکایی ها به شدت افزایش یافته است. طرف امریکایی اصرار دارد که ایران را به میز مذاکره بکشاند تا آن چه باب میلش است را دیکته کند. نفوذ منطقه ای و مساله موشکی مواردی است که واشنگتن دائما از آن دم می زند. تا به این لحظه این خواسته امریکا تحقق نیافته است.

حتی مایک پمپئو، وزیر امور خارجه ایالات متحده که در بروکسل سرزده وارد مذاکرات اروپایی ها شد برای نخستین بار با واکنش قاطع اروپایی ها مواجه شد که با سیاست های امریکا علیه ایران مخالفت کردند و به صراحت گفتند که واشنگتن باید تنش هایش را با تهران کاهش دهد. نشستی که بر اساس آن چه روزنامه گاردین نوشته با استقبال سرد وزرای امور خارجه اروپایی از جمله فدریکو موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا مواجه شد. پمپئو چند ساعتی بیشتر در بروکسل نماند و بعد از آن این شهر را به مقصد روسیه ترک کرد.

اما برخورد سرد اروپایی ها از شدت تنش های امریکایی ها نکاسته است. روز سه شنبه 24 اردیبهشت روزنامه نیویورک تایمز گزارش داد که در نشست روز پنج شنبه در دفتر سی آی ای در واشنگتن که مقامات ارشد امریکایی در جلسه ای مهم شرکت کرده بودند پاتریک شالاهان، سرپرست وزارت دفاع امریکا که دونالد ترامپ او را برای وزارت این وزارتخانه معرفی کرده، به خواسته جان بولتون گفت که پنتاگون طرح اعزام 120 هزار نیرو به منطقه را تحت بررسی دارد.

البته در همین روز دونالد ترامپ، رئیس جمهوری امریکا این خبر را جعلی خوانده و نیویورک تایمز را «فیک نیوز» توصیف کرد. اما حتی اگر این خبر دروغ باشد باز هم به آن معنا نیست که فشارهای واشنگتن به ایران کم شده یا تغییری در آنها شده است.

فشارهای امریکایی ها علیه ایران از زمان روی کار آمدن دونالد ترامپ در واشنگتن آغاز شده اما در هفته های اخیر هم زمان با اعمال تحریم ها، تهدیدهای نظامی را هم مطرح کرده اند که نشان می دهد فشارهای آنها سیر صعودی ناگهانی به خود گرفته است. سوالی که برای بسیاری پیش آمده این است که ایالات متحده چرا ناگهان این قدر فضا را علیه ایران تشدید کرده و هم زمان با تحریم فشارهای نظامی و امنیتی را به ایران افزایش داده است؟

به اعتقاد بعضی از کارشناسان این فشارهای امریکا قبل از آن که به خود ایران مربوط باشد به مساله اعلام معامله قرن امریکا مربوط است. جارد کوشنر، داماد ترامپ اعلام کرده است که اواخر ماه رمضان یعنی حدود سه هفته دیگر معامله قرن اعلام می شود. بی شک این طرح که همه جانبه به سود اسرائیل است و اصلا توجهی به حقوق فلسطینیان و اعراب نکرده است، با واکنش های شدیدی در میان مردم عرب و مسلمان مواجه خواهد شد. به احتمال بسیار زیاد این طرح از سوی جامعه بین المللی رد خواهد شد. همان طور که کشورهای اروپایی و بسیاری از کشورهای اسلامی از هم اکنون علیه آن موضع گرفته اند. اما مساله این است که واکنش جامعه غربی و بسیاری از کشورهای اسلامی برای امریکایی ها و اسرائیلی ها اهمیت چندانی ندارد.

چرا که عموما آنها، به ویژه کشورهای اروپایی، همیشه مواضعی علیه چنین طرح هایی اتخاذ می کنند اما هیچ گاه عملا کاری از پیش نمی برند. تنها جریانی که عملا می تواند برای امریکایی ها و اسرائیلی ها مزاحمت ایجاد کند و منافع آنها را به خطر اندازد، جریان مقاومت است. جریانی که از مرزهای اسرائیل تا مرزهای عربستان و سواحل دریای سرخ و دریای عدن گسترش دارد. تنها این جریان است که می تواند برای اسرائیل و امریکا مشکل ایجاد کند.

اهمیت موضوع زمانی بیشتر قابل درک می شود که اخباری شنیده شده که هفته گذشته اردن در آستانه کودتا بوده که خنثی شده است. کودتایی که گفته می شود در چارچوب معامله قرن قصد انجام آن بوده و عربستان و اسرائیل در انجام آن دست داشته اند. اردن تا کنون در مخالفت با معامله قرن از خود سرسختی نشان داده در حالی که بر اساس آن چه از معامله قرن به بیرون درز پیدا کرده، اردن کشوری است که به شدت درگیر این طرح داماد ترامپ خواهد بود.

امریکایی ها و اسرائیلی ها بسیار نگرانند که با اعلام معامله قرن اتفاقی پیش بینی نشده روی دهد و قطعا با توجه به سیاست های محور مقاومت، توجه ویژه ای به این محور دارند. برای درک این موضوع باید از دریچه نگاه آنها به اوضاع نگریست. شاید معامله قرن یک طرحی توخالی و بدون نتیجه و صرفا برای جنجال سازی باشد اما ارائه صرف آن هم می تواند جنجال به پا کند. بسیاری از کارشناسان پیش بینی می کنند با اعلام این طرح جنگ غزه دوباره از سر گرفته شود و چه بسا لبنان مورد تعرض اسرائیل قرار بگیرد، در این میان ممکن است اتفاقات پیش بینی نشده بسیاری روی دهد.

قطعا امریکایی‌ها از اعمال فشار بر ایران اهداف دیگری هم دارند که بر کسی پوشیده نیست اما شاید یکی از اهداف این فشارها این مساله هم باشد. این که دائما ترامپ و اعضای دولتش دم از مذاکره می‌زنند شاید به این موضوع ارتباط داشته باشد.

انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:54 - 1398/02/27
نویسنده عزیز!؟ بجای تمرکز روی معامله قرن، روی این موضوع تمرکز کن که چرا اروپا باید جرات کنه با اقدام آمریکا. مخالفت کنه؟؟؟ چرا به مردم نمیگید درآمد ایران، محصولات ایران،همه موارد تاپ ایران دو دستی تقدیم اروپا و انگلیس میشه!؟ چرا نمیگید اروپا منافع داره که، مخالفت میکنه با آقای ترامپ؟؟؟؟
United Arab Emirates
11:08 - 1398/02/27
باسلام اروپابدون منفعت طرف ایران رانخواهدگرفت وبعضی منفعتهاشخصی هست مثل خانم موگرینی که ایران چمدانی پول نفت بیت المال رومستقیم به منزل ایشان بردونتیجه رومی بینیم ودرنهایت اروپاچون دربرابرامریکانتوان هست تن به خواسته انهاخواهددادواین وسط سرخودمون کلاه رفته فقط یه پول بی زبونی راکه بایدخرج این مردم بدبخت میشدبردن برای موگرینی
Iran, Islamic Republic of
14:43 - 1398/02/27
ایران هم شده گاوشیرده برااروپا فقط در حرف حامی هستن ولی درعمل اقدامی نمی بینیم
Iran, Islamic Republic of
14:45 - 1398/02/27
حتی معامله قرنی بازور اجراشود!تاآخرنخواهدماند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_1
تاپ لپتاپ_1
تاپ لپتاپ_3
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_4
تاپ لپتاپ_4
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_2
تاپ لپتاپ_2
بهمن پور_داخلی2
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
شفا_فوترموبایل
آف دکور _فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت _فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
کلینیک فرشته_فوتر
کیان برنا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
شفا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
آیلین_تزریق چربی
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آف دکور _فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
فنی آتل_فوتر