امام جمعه اصفهان: هراسی از ناو آمریکایی نداریم
۸۶۴۵۱۷
۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۹
۵۷۱۱
امام جمعه اصفهان گفت: ملتی را می‌ترسانند که آوازه مبارزه وی با قدرت‌های استکباری در طول تاریخ طنین‌انداز شده است، ملت ایران هیچ هراسی از حضور ناوهای آمریکایی در خلیج‌فارس ندارد.

خبرگزاری مهر: آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد، امام جمعه اصفهان در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با بیان اینکه ترامپ رئیس جمهور آمریکا هر روزی یک جلوه از دیوانگی خود را به نمایش می‌گذارد، اظهار داشت: ملت ایران هیچ گاه در برابر قدرت‌های استکباری تسلیم نشده است و از خط و نشان کشیدن کنونی آمریکا درباره هر موضوعی نیز هراسی نداریم.

وی افزود: ملتی را از حضور ناوهایشان در خلیج فارس می‌ترسانند که آوازه مبارزه وی با قدرت‌های استکباری و دشمنان در طول تاریخ طنین‌انداز شده است و در طول سال‌های انقلاب اسلامی نیز با همه نقشه‌های شوم خود نتوانستند گزندی به این کشور برسانند، مردمی که هرگز از راه دین و انقلاب دست نکشیده و نخواهد کشید.

انسان‌های بی دین ترسوترین آدم‌ها هستند

امام جمعه اصفهان تاکید کرد: انسان‌های بی دین ترسوترین آدم‌ها هستند مانند برخی افراد در کشور خودمان که سنگ دفاع از آمریکا را به سینه می‌زنند اما فرد مؤمن با توکل به خداوند و با بهره بردن از استعدادهای خود از هیچ دشمنی هراسی ندارد و ملت قهرمان ایران این گونه است.

وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه مذاکره با آمریکایی‌ها همچون خوردن سم است، تصریح کرد: مذاکره قرار است برای تعیین تکلیف موشکی ایران باشد، مسئله‌ای که جزو خط قرمزهای ماست و بر این اساس در ارتباط با سیستم دفاعی کشور به هیچ غریبه‌ای اجازه نمی‌دهیم کوچک‌ترین اظهار نظری کند.

امام جمعه اصفهان: هراسی از ناوهای آمریکایی نداریم

در مذاکره بر آزادی و استقلال، صداقت در کار و عمل به تعهد تاکید داریم

آیت الله طباطبایی نژاد تاکید کرد: ما در مذاکره بر آزادی و استقلال، صداقت در کار و عمل به تعهد تاکید داریم که موجب به یقین هیچ انسان عاقلی با این ویژگی‌ها مخالفتی نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه قدرت نفوذ ایران در دنیا روز به روز در حال افزایش است و دشمن این را نمی‌پسندد، گفت: تسلیم در برابر دشمنان تنها باعث ضعف یک کشور می‌شود و دشمنی که قدرت داشته باشد به هیچکس حتی نزدیک‌ترین افراد خود رحم نخواهد کرد.

اقدام دادستان در ارتباط با دستورالعمل جلوگیری از برخی مفاسد اجتماعی قابل تقدیر است

امام جمعه اصفهان در بخش دیگری از صحبت‌های خود به اقدام دادستان اصفهان در ارتباط با موضوع دوچرخه سواری زنان اشاره و اظهار داشت: از دادستان در ارتباط با دستورالعمل جلوگیری از برخی مفاسد اجتماعی چون مسأله دوچرخه‌سواری زنان، سگ گردانی و بی‌حجابی تشکر می‌کنم.

وی در ادامه با تبریک ایام ماه مبارک رمضان ابراز داشت: رمضان ماه بندگی خدا و ماه خودسازی است، ماهی که انسان می‌تواند با تفکر و برنامه‌ریزی برنامه یک سال آینده خود را به نوعی تبیین کند تا در مسیر کمال گام بردارد.

در ماه رمضان تمامی اعضا و جوارح انسان باید روزه‌دار باشد

آیت الله طباطبایی نژاد با اشاره به اینکه در ماه رمضان تمامی اعضا و جوارح انسان باید روزه‌دار باشد، گفت: شیطان رجیم در این ماه در بند است؛ روزهای این ماه با ماه‌های دیگر فرق دارد و انسان می‌تواند در مسیر خدا قرار بگیرد و سرنوشت خود را تغییر دهد.

وی با اشاره به اینکه در روز قیامت اعضا و و جوارح انسان‌ها و روزها و شب‌ها می‌توانند بر اعمال انسان شهادت دهند، بیان داشت: چه زیباست که اعمال نیکوی انسان در ماه رمضان توشه‌ای برای همه زندگی در این دنیا و زندگی جاویدان قرار گیرد و اعضای انسان بر این اعمال شهادت دهند، اینکه تنها به دلیل خوردن و نیاشامیدن روزه نبوده‌ایم بلکه همه اعضای ما به ویژه زبان ما روزه بوده است.

در ایام ماه رمضان عادت به خواندن نماز شب را در وجودمان پرورش دهیم

امام جمعه اصفهان بابیان اینکه در ایام ماه رمضان می‌توان عادت به خواندن نماز شب را در وجودمان پرورش دهیم، بیان داشت: برای خواندن ۱۱ رکعت نماز شب در روایت توصیه بسیار شده است اما انسانی که توانایی ندارد حتی می‌تواند به نماز ساده وتر (آخرین رکعت از نماز شب) و بدون اعمال خاص آن نیز اکتفا کند تا از این ماه و اعمال آن بهره کافی را ببریم.

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد با اشاره به مناسبت‌های هفته گفت: میلاد امام حسن (ع) را در پیش رو داریم که به کریم اهل بیت مشهور هستند بر این اساس سفارش شده است که در این روز بیشتر از سایر روزهای ماه مبارک رمضان صدقه داده شود.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج