شب‌گردی در تهران؛ از افطار تا سحر
۸۶۴۷۲۰
۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۹
۱۰۶۵۸
تهران گردی اگرچه در هر حال و هوایی دلچسب و خاطره‌ساز است، اما در روز‌های گرم تابستانی کمی از رونق می‌افتد. به ویژه که این روز‌ها با آفتاب گرم و سوزانش مقارن با ماه مبارک رمضان است. در این شرایط پیشنهاد ما این است که از ابتدای روز تا اذان مغرب را برای کار و استراحت برنامه ریزی کنید و پس از غروب آفتاب برنامه‌ی شهرگردی را برپا کنید چراکه شب گردی یکی از لذت‌های گردشگری است که تجربه‌اش خوشایند و به یاد ماندنی خواهد بود.

برترین‌ها: تهران گردی اگرچه در هر حال و هوایی دلچسب و خاطره‌ساز است، اما در روز‌های گرم تابستانی کمی از رونق می‌افتد. به ویژه که این روز‌ها با آفتاب گرم و سوزانش مقارن با ماه مبارک رمضان است. در این شرایط پیشنهاد ما این است که از ابتدای روز تا اذان مغرب را برای کار و استراحت برنامه ریزی کنید و پس از غروب آفتاب برنامه‌ی شهرگردی را برپا کنید چراکه شب گردی یکی از لذت‌های گردشگری است که تجربه‌اش خوشایند و به یاد ماندنی خواهد بود.

فضای گشت و گذار شبانه در ماه مبارک رمضان متفاوت از هر وقت دیگر است. شب زنده‌داری در میان تفریحات شبانه تهران چند سالی است در ماه رمضان رونق بیشتری پیدا کرده است. علت آن هم این است که حال و هوای ماه رمضان در شب متفاوت است. انگار که پس از اذان مغرب، هیاهوی شهر تازه برپا می‌شود و گشت زدن در این پایتخت همیشه بیدار، به تفریحی بی وقفه تبدیل می‌شود. لذت این تفریحات شبانه را در این ماه مبارک از دست ندهید.

بام محک تهران، پیاده‌روی در خنکای غروب

شب گردی در تهران از افطار تا سحر

تماشای منظره‌ی غروب خورشید، پیاده‌روی در بالاترین نقطه‌ی شهر و تماشای نمایی بی نظیر و زیبا از پایتخت را می‌توانید در بام تهران تجربه کنید. بام تهران را می‌توان یکی از مکان‌های دنج در این شب‌های مبارک دانست. جایی که می‌توانید به همراه خانواده و دوستان در آن لحظه‌های به یادماندنی را خلق کنید. فضای بام تهران برای پیاده‌روی شبانه بسیار مناسب است. اگر عادت به پیاده‌روی و ورزش‌های سبک دارید و از گرمای روز گریزانید، حتما ساعاتی برای انجام این کار‌ها در بام تهران اختصاص دهید. خنکای غروب و منظره‌ی زیبای پیش رو میزبان شما در این دیدار هستند. به علاوه کافه و رستوران‌هایی در محوطه وجود دارد که می‌توانید در آن افطار کنید. اگر از آن دسته گردشگرانی هستید که همواره بساط چای و نان به همراه دارند، می‌توانید در گوشه‌هایی از محوطه بنشینید و از بام محک به شهر کوچک شده‌ی مقابلتان بنگرید و از این گردش لذت ببرید.


دربند، افطار در جوار طبیعت

شب گردی در تهران از افطار تا سحر

برای آنکه خستگی این روز‌های پر جنب و جوش و بسیار گرم را از تن به در کنید می‌توانید سری به دربند بزنید و خود را مهمان سفره‌خانه‌ها و رستوران‌های این محله کنید. اطمینان داشته باشید که انتخاب دربند برای گذران ساعت‌های شب، هم فال است و هم تماشا.

دربند یکی از محله‌های منطقه‌ی شمیران است که به دلیل قرار گرفتن در میان کوه و طبیعت، یکی از جاذبه‌های طبیعی تهران هم به حساب می‌آید. جایی که می‌توانید با قدم زدن در آن بوی نم خاک را استشمام کنید، در صدای عبور رودخانه محو شوید و خنکای عصرگاهی را لمس کنید. به علاوه می‌توان گشت و گذار در دربند را در لیست خوشمزه‌گردی‌های تهران نیز آورد. رستوران، کافه، تنقلات و غذا‌های خیابان خوشمزه را می‌توانید در این نقطه از تهران تجربه کنید. ساعات کار واحد‌های این مجموعه در روز‌های عادی تا ۱۲ شب است. اما در ماه رمضان می‌توانید ساعاتی بیشتر مهمان آن‌ها باشید.


پل طبیعت، قدم زدن در رویایی‌ترین سازه تهران

شب گردی در تهران از افطار تا سحر

اگر از اتوبان مدرس در حال گذر باشید و یا از اتوبان همت نگاهی به شمال اتوبان مدرس بیندازید با سازه‌ای طولانی و زیبا مواجه می‌شوید که با نور‌های رنگارنگ و زیبایی تزئین شده است. پل طبیعت را بزرگ‌ترین پل پیاده‌روی ایران نام گذاری کرده‌اند. این پل، پارک طالقانی را به بوستان آب و آتش متصل می‌کند و علاوه بر اینکه گذرگاهی کاربردی به طول ۲۷۰ متر است، زیباترین پل تهران نیز به حساب می‌آید. پل طبیعت به دلیل اهمیت و معماری بی نظیرش امروزه به یکی از نماد‌های تهران تبدیل شده است.

شما می‌توانید در این شب‌های مبارک روی این پل قدم بزنید و به تهران و عبور و مرور‌های مدامش نگاه کنید. به علاوه در طبقات مختلف پل، فودکورت و رستوران‌هایی قرار دارند که پذیرای شما در ساعات پس از اذان مغرب هستند. پس از بازدید از پل نیز می‌توانید در پارک طالقانی یا پارک آب و آتش وقت بگذرانید و شب به یادماندنی را در خاطره خود ثبت کنید.

شب گردی در تهران از افطار تا سحر


باغ موزه قصر، شب گردی در اولین زندان منسجم تهران

شب گردی در تهران از افطار تا سحر

زندان قصر یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های تاریخی تهران است که البته این روز‌ها می‌توان نام آن را در لیست پربازدیدترین موزه‌های پایتخت نیز دید. این موزه در حقیقت عمارتی قاجاری بود که به این دلیل آن را قصر می‌نامند. اما حدود یک قرن پس از ساخت در زمان رضا شاه به زندان متمرکز تهران تبدیل شد. این بنا از سال ۱۳۹۱ به موزه تبدیل شده و قابل بازدید برای عموم مردم است.

این مجموعه فرهنگی و تاریخی تنها به رسالت تاریخی‌اش اکتفا نکرده و در مناسبت‌های مختلف مراسم‌های متفاوتی در آن برپا می‌شود. ماه مبارک رمضان نیز از این قاعده دور نیست و بازدیدکنندگان می‌توانند در محوطه‌ی موزه با برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری مجموعه همراه باشند. برپایی غرفه‌های متنوع سوغات، صنایع دستی و غذا‌های خیابانی و برگزاری جشن کوچک رمضان در هر شب از برنامه‌های این مجموعه است. باغ موزه تاریخی قصر هر شب از ساعت ۱۷ تا ۲۳ در انتهای خیابان مطهری، میدان پلیس میزبان شماست.


برج میلاد، هفت بیجار فرهنگی و هنری

شب گردی در تهران از افطار تا سحر

بازدید از نماد بلند قامت تهران اگرچه در همه روز‌های سال جذاب و دوست داشتنی به نظر می‌آید، اما حال و هوای شب‌های ماه رمضان با هر شب دیگری از سال متفاوت است. برج میلاد یکی از مجموعه‌های فرهنگی و هنری است که میزبانی از روزه‌داران و مردم پایتخت نشین را به خوبی در این شب‌ها فراهم کرده است. این مجموعه از ساعت ۸ شب تا ۱ بامداد با برنامه‌های متفاوتی همراه بازدیدکنندگان است. این برنامه‌ها شامل برپایی استیج‌های متفاوت و سرگرم کننده در موضوعات هنری و فرهنگی و برپایی غرفه‌های مختلف برای ارائه‌ی شیرینی، افطاری، سوغات، صنایع دستی و حجاب و عفاف است. اگر کودک خود را در این گشت و گذار به همراه دارید نگران نباشید. در این بخش فضا‌هایی برای بازی و نقاشی کودکان در نظر گرفته شده و علاوه‌بر آن ورک شاپ‌هایی برای یادگیری قرآن کریم راه اندازی شده تا کودک شما دست پر از محوطه‌ی برج میلاد بازگردد. با بازدید از برج میلاد و برنامه‌های متنوعش زمان را فراموش خواهید کرد.

بازدید از طبقات مجموعه برج میلاد نیز در شب‌های ماه رمضان از ساعت ۱۸ تا ۱ بامداد است و آخرین فروش بلیط در ساعت ۱۲ شب انجام خواهد گرفت.


پیاده‌راه‌های شب‌زنده‌دار شهر

شب گردی در تهران از افطار تا سحر

همانطور که گفتیم چند سالی است سبک زندگی شب‌گردی در ماه مبارک رمضان، جان تازه‌ای به رگ شب‌های زیبای پایتخت بخشیده است. به همین دلیل طرح‌های متفاوتی از سوی ارگان‌های دولتی مانند شهرداری تهران در حال اجراست که این شب‌زنده داری را به خاطره‌ای خوش تبدیل کنند.

بسیاری از پیاده‌راه‌ها و پارک‌های تهران در سطح شهر میزبان این طرح هستند. بوستان قیطریه، بوستان نهج البلاغه، بوستان ملت، بوستان پلیس، بوستان جوانمردان، بوستان لاله، بوستان المهدی، بوستان هرندی، فلکه دوم نیروی هوایی، بوستان ولایت، بوستان نرگس و دریاچه شهدای خلیج فارس تعدادی از این فضا‌ها هستند. شما می‌توانید هرشب از افطار تا سحر از غرفه‌های متنوع مستقر در این فضا‌ها دیدن کنید، کودکان را مهمان فضا‌های بازی ارائه شده کنید و از برنامه‌های هنری و فرهنگی این مجموعه‌ها لذت ببرید.


سینماگردی، لذت تماشا در سانس‌های شبانه

شب گردی در تهران از افطار تا سحر

سینما‌ها یکی از مکان‌های تفریحی تهران هستند که در هر زمان از سال مخاطبان خاص خود را دارند. اما لذت تماشای فیلم در سانس‌های فوق العاده ماه رمضان طعم دیگری دارد. شما می‌توانید تا حدود ساعت ۱ بامداد از سینما‌های مختلف تهران بلیت بخرید و تماشای شبانه‌ی فیلم را تجربه کنید. بلیت سینما‌های تهران در ماه مبارک رمضان تا ساعت ۲۰ به صورت نیم بها و از ۲۰ تا ۲۴ تمام بها است.


کافه نشینی، گپ و گفت تا لحظه‌ی گرگ و میش

شب گردی در تهران از افطار تا سحر

کافه‌های تهران در ماه مبارک رمضان حال و هوای متفاوتی دارند. شب‌های کافه‌های تهران در این ماه پر است از دورهمی‌ها و بازی‌ها و شب نسینی‌های متفاوت! این گپ و گفت‌ها از افطار تا سحر ادامه خواهد داشت و لحظات شیرین دورهمی را برای شما دوست داشتنی‌تر خواهد کرد.

زهرا سرشکی
انتشار یافته: 26
در انتظار بررسی:0
Canada
10:41 - 1398/02/28
بام محک تهران دیگه چیه؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
هیچی جیب مردم خالی کردنه وپوز دادن مرفهان بی درد جای فقرایی مثل ما نیست
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
ما این شبها توی تکایا مساجد یا خانه هامون دعا و مناجات داریم وقت برای ولگردی زیاده
Iran, Islamic Republic of
10:51 - 1398/02/28
اینقدر تبلیغ رستورانهای این جاها رو میکنی قیمتهاشون رو هم دیدی؟؟؟
مال ما فقیر بیچاره ها نیست نوش جون آقازاده ها و بچه پولدارا
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
نوش جونشون
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
قصدش همینه که ما حسرت بخوریم و عقده ای بشیم. کسانی که این جوری خرج می کنند از انسانیت دور شدند والا خرج فقرای چابهار میکردند
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
نکبت زاده ها،،،زهر به جونشون
Iran, Islamic Republic of
11:04 - 1398/02/28
اصلا خوب نیست که شهر شبانه روزی باشه. مردم به ارامش و سکوت احتیاج دارند. در ضمن شب زنده داری در ماه رمضان به دعا و مناجات گفته میشه نه شهر گردی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
نکشیمون عابد
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
احسنت
سبحان
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
خخخخخ
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
مسلمان هستم. عابد ها کسی رو نمی کشند
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۶
همینو بگو
برترین ها رد دادیا
Iran, Islamic Republic of
15:22 - 1398/03/04
علیرضا ناصری ثفر نه سفر
Iran, Islamic Republic of
18:14 - 1398/03/04
خوشبحالتون،من که هنوز برج میلاد میدون ازادی رو از نزدیک ندیدم
Iran, Islamic Republic of
22:24 - 1398/03/04
شب گردی با ول گردی هیچ فرقی نداره با این کارتون دارید آرامش شهر و بهم میزنید آمار جرم و بزهکاری رو میبرید بالا
پاسخ ها
بدون نام
United States
۱۱:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
کافر همه را به کیش خود پندارد.مغزت مسمومه
Iran, Islamic Republic of
01:46 - 1398/03/05
پول روفراموش نکنید که اگه نباشه خوش که نمیگذره هیچ زهرمارتون هم میشه
Iran, Islamic Republic of
02:36 - 1398/03/05
درود بر محمد باقر قالیباف که پل طبیعت و برج میلاد و باغ کتاب رو ساخت اونم با مدرن ترین معماری دنیا تا تهرانی ها و توریست هایی که به تهران میان با قیمت کم بتونن عجایب معماری و هنر و زیبایی و فرهنگ رو در این مناطق تهران ببینن
Iran, Islamic Republic of
04:40 - 1398/03/05
اینهم نوعی دیگه از چپاول وجیب مردم خالی کردنه یه خانواده با در آمد ماهی یک ونیم میلیون چطوری بره این جور جا خجالت بکشید شرم کنید کم مردم را بکشید توخیابانها ومرد خانواده را شرمنده زن و یچه کنید قیمتها را دیدید وشعار گردش وتفریح سر میدید ماه رمضان ماه ولگردی نیست شماها دین را از مردم گرفتید توطئه گرها بس کنید
پاسخ ها
حسین
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۶
مردم سقي در دنیا بر سرم نشده شصت پنج ساله خدا بداد جوانان من امسال من یک پسر دارم سالم خوب پاک ولی ندار
Iran, Islamic Republic of
05:47 - 1398/03/05
شب گردی فقط میدون شوش،مولوی.دروازه غار
البته اگه جراتشو دارید
Iran, Islamic Republic of
08:29 - 1398/03/05
ساعت 8 و نیم اذان میگه تا افطار کنی و شام بخوری میشه ساعت 10 شب اونوقت تا بخواهی بگردی میشه ساعت 1 یا 2 نصفه شب بعدشم که سحر میخواهی بیدار بشی و صبح خواب آلوده ساعت 7 بری سرکار
این چه لذتی داره انوقت؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۶
اهل دل نیستی
Iran, Islamic Republic of
15:37 - 1398/03/06
تهرانِ عزیزم :* شبهای تهران محشره.هر کسی یه بار بیاد شهر ما دیگه دلش نمیخواد بره
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج