آنچه درباره ۹ نویسنده مشهور نمی‌دانستید
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
ادیب_1
شیرآلات زمانی_3
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_4
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
ادیب_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۸۶۵۷۳۰
۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۵
۷۱۰۰
ما عاشق کتاب‌های کلاسیک و نویسندگان مشهور هستیم! جالب است که یک نویسنده تنها با شش رمان (اما چه رمان‌هایی!) می‌تواند به شهرتی جهانی و ماندگار دست پیدا کند.
برترین‌ها: حتما نام نویسندگان زیر را شنیده اید، اما درباره آن‌ها چه می‌دانید؟ در این مطلب کمی بیشتر با آن‌ها آشنا می‌شوید.

جین آستین
 
آنچه درباره 9 نویسنده مشهور نمی‌دانستید

ما عاشق کتاب‌های کلاسیک و نویسندگان مشهور هستیم! جالب است که یک نویسنده تنها با شش رمان (اما چه رمان‌هایی!) می‌تواند به شهرتی جهانی و ماندگار دست پیدا کند. اگرچه آستین در ابتدا رمان‌هایش را با نام مستعار و فروتنانه «یک بانو» می‌نوشت و بعد از انتشار آثارش در اوایل قرن نوزدهم، توجه زیادی جلب نکرد، اما کتاب‌هایی مثل «غرور و تعصب» یا «عقل و احساس» در جنگ جهانی اول طرفداران زیادی پیدا کردند. حتی سربازان بریتانیایی با افتخار، خودشان را «Janeites» به معنای طرفدار جین معرفی می‌کردند و کتاب‌های او را در سنگر‌ها با هم مبادله می‌کردند.
 
دویست سال بعد از مرگ آستین، در سال ۲۰۱۷، بانک انگلستان اسکناس ده پوندی با تصویر این نویسنده قرن نوزدهمی رونمایی کرد. اسکانس ده پوندی جدید نقل قولی از او دارد که می‌گوید «هیچ لذتی بهتر از کتاب خواندن نیست».

چارلز دیکنز
 
آنچه درباره 9 نویسنده مشهور نمی‌دانستید

اگرچه او آنقدر از خود راضی بود که خودش را «بی نظیر» توصیف کند، اما صفت دیکنزین (Dickensian) در حال حاضر به معنای فقیر بدبخت، کثیف و پست و خوار است، شبیه محله‌های کثیف قرن نوزدهمی لندن که او در آثار کلاسیک خود مثل سرود کریسمس، دیوید کاپرفیلد و الیور توئیست به تصویر می‌کشید.
 
در واقع نوشته‌های او درباره یک تجربه تلخ بودند: وقتی پدرش به خاطر بدهی زندانی شد، چارلز ۱۲ ساله در یک کارخانه واکس سازی سخت کار می‌کرد. اما با اولین رمان بلندش که در روزنامه‌ها منتشر می‌شد، به شهرت جهانی دست یافت و حتی جمعیت زیادی در مراسم تدفین او در لندن شرکت کردند. نویسندگان مشهوری مثل دیکنز فراتر از یک کلمه هستند. علاوه بر فیلم‌ها و اقتباس‌های تلویزیونی، پارکی با تم دیکنز هم در انگلستان وجود دارد.

ویرجینیا ولف
 
آنچه درباره 9 نویسنده مشهور نمی‌دانستید

تصادفی نیست که این نویسنده پیشگام ادبیات نامش را به نمایشنامه «چه کسی از ویرجینیا وولف می‌ترسد؟» داده است؛ و پاسخش این بود (و هنوز هم هست): خیلی‌ها.
 
وولف شخصیت فمنیستی داشت که وضعیت سخت زنان در بریتانیا بین جنگ‌های جهانی را در کتاب‌های معروفی مثل اتاقی از آن خود، خانم دالووی و به سوی فانوس دریایی به چالش کشید. همچنین او درس عبرتی برای دختران سرکش شد: ویرجینیا از بیماری روانی رنج می‌برد و نهایت خودش را با غرق کردن در رودخانه با جیب‌های پر از سنگ کُشت. در فیلم «ساعت ها» که از یکی از رمان‌های وولف الهام گرفته، نیکول کیدمن در نقش ویرجینیا، اُسکار بهترین بازیگر زن سال را به دست آورد.

ویلیام فاکنر
 
آنچه درباره 9 نویسنده مشهور نمی‌دانستید

پدر ادبیات گوتیک آمریکایی که برنده جایزه نوبل ادبیات شد، در واقع اخراجی دبیرستان، الکلی و کارمند شکست خورده اداره پست بود. فاکنر اولین داستان‌هایش را در مورد خودش بافت و از اجداد کشاورز جنوبی خود و آسیب دیدن در جنگ جهانی اول برای مردم تعریف می‌کرد، با اینکه هرگز به جنگ نرفته بود! اما فکر نمی‌کرد کسی به ادبیات آمریکای جنوبی علاقه‌مند باشد. چقدر اشتباه می‌کرد!
 
فاکنر با رمان‌هایی مثل ابشالوم، ابشالوم!، گور به گور، خشم و هیاهو معروف شد که همگی در یوکناپاتافا رخ می‌دهند که از نظر جغرافیایی تقریباً معادل زادگاهش در آکسفورد، می‌سی‌سی‌پی است. اکنون آکسفورد مقصد مورد علاقه طرفداران فاکنر است که برای ادای احترام به پدر ادبیات آمریکا به آرامگاه او سر می‌زنند.

خواهران برونته
 
آنچه درباره 9 نویسنده مشهور نمی‌دانستید
 
جین ایر و بلندی‌های بادگیر را چقدر دوست دارید؟ احتمالا جزء بهترین رمان‌های رمانتیک قرن نوزدهم هستند (و البته یادتان باشد، رقابت سختی در این دوره وجود دارد) اما باور نمی‌کنید که نویسندگان مشهور این کتاب‌ها، امیلی و شارلوت برونته، دختران یک مرد خشک و رسمی بودند و در یک خانه ایزوله در یورکشایر، انگلستان فقط با اعضای خانواده و خدمتکارانشان بزرگ شدند.
 
تنها تجارب آن‌ها از دنیا در مدارس شبانه روزی ترسناک و خانواده‌های ثروتمند و عبوس بوده است. شاید عجیب‌ترین چیز درباره خواهران برونته اثر دوران کودکیشان باشد: تعداد زیادی کتاب دست نویس کوچک و ظربفی که با داستان‌های خیالی پر شده بود.

جی. دی. سلینجر
 
آنچه درباره 9 نویسنده مشهور نمی‌دانستید

بیشتر نویسندگان این مطلب به سختی به شهرت رسیدند، اما این استاد ادبیات مدرن اصلا نمی‌خواست مشهور شود. سلینجر بعد از موفقیت بزرگ اولین رمانش، ناطورِ دشت، ۵۰ سال در کورنیش، نیوهمپشایر پنهان شد و در انزوا زیست. او به وکیل خود دستور داد همه نامه‌های طرفداران را بسوزاند و از یک شرح‌حال نویس شکایت کرد که از نامه‌های منتشر نشده او نقل قول کرده است. اما نمی‌توانست همه مطالبی که درباره‌اش منتشر می‌شد را از بین ببرد.
 
دخترش مارگارت سلینجر و معشوقش جویس مینارد که از سلینجر بسیار جوان‌تر بود، در خاطراتشان او را آدمی عجیب توصیف می‌کردند که وسواس کنترل داشت و همواره در حال تجربۀ رژیم‌های باب روز و مذهب‌های مختلف بود. از همه عجیب‌تر اینکه دخترش ادعا کرد سلینجر ادرار خود را می‌خورده و فکر می‌کرده برای سلامتش مفید است.

مارک تواین
 
آنچه درباره 9 نویسنده مشهور نمی‌دانستید
 
مارک تواین با سبیل‌های پرپشت سفید و کت و شلوار سفیدی که تمام سال به تن داشت، همیشه قابل شناسایی بود. به گفته موزه خانه مارک تواین در هارتفورد، تواین به عنوان نام تجاری سیگار، لباس و قایق موتوری استفاده شده است. حتی مدرسه، کازینو، هتل، پارک، رستوران، دریاچه و پل هم به نام وی نامگذاری شده اند.

همینگوی یک نقل مشهور دارد: «تمام داستان‌های ادبیات مدرن آمریکا از یک کتاب مارک تواین به نام «ماجرا‌های هاکلبری فین» نشات می‌گیرد» بیش از ۱۰۰ سال بعد از مرگ تواین ، همه دانش‌آموزان آمریکا هنوز ماجرا‌های هاکلبری فین و تام سایر را می‌خوانند و این هوش و تفکر تواین است که او را برای همیشه زنده نگه داشته است. همان طور که خودش می‌گوید: «ادبیات خوب و عالی مثل شراب است، و داستان‌های من فقط آب هستند، اما همه آب را دوست دارند.» همه مردم داستان‌های کلاسیک و متمایز نویسندگان مشهور را دوست ندارند، اما همه از داستان‌های تواین لذت می‌برند.

جیمز جویس
 
آنچه درباره 9 نویسنده مشهور نمی‌دانستید

چند نویسنده هستند که روزی در تقویم ادبی جهان داشته باشند؟ ۱۶ ژوئن یا روز بلوم، به نام بلوم، یکی از شخصیت‌های مشهورترین رمان جویس، اولیس، نامگذاری شده است، رمانی که تمام وقایع آن در ۲۴ ساعت اتفاق می‌افتد، یعنی روز شانزدهم ژوئن ۱۹۰۴ که مصادف با اولین دیدار جویس با همسرش، نورا بارناکل است.
 
روز بلوم در دوبلین روز خاصی است، صبحانه، مسابقات لباس ادواردی، تور‌های پیاده روی ادبی، شادی‌های شبانه و ماراتن خواندن کتاب. اما‌ در جا‌های دیگری مثل چین، برزیل، نیوزیلند، کرواسی و سراسر ایالات متحده هم این روز را جشن می‌گیرند. متاسفانه جویس تا وقتی زنده بود نتوانست در این مراسم شرکت کند. این نویسنده ایرلندی به دنبال درمان و جراحی چشم‌هایش در اروپا سرگردان بود و در سن ۵۹ سالگی درگذشت.

جی کی رولینگ
 
آنچه درباره 9 نویسنده مشهور نمی‌دانستید

هیچ لیستی با موضوع ادبیات، بدون نام جی. کی. رولینگ کامل نخواهد شد، زیرا او یکی از مشهورترین نویسنده‌های قرن است. صرف نظر از اینکه در مورد ماندگاری آثار او چه فکر می‌کنید، هری پاتر جزء پرطرفدارترین داستان‌هاست و صنایع زیادی از طریق آن سود‌های کلان کسب کردند. از همه جالب‌تر طرفداران افراطی‌ست که در سراسر دنیا دارد.
 
مثلا عروسی با تم هری پاتر! یک زوج تگزاسی واقعا به انگلستان سفر کردند تا در ایستگاه قطاری که هری پاتر به مدرسه جادوگری هاگوارتز رفت پیمان ازدواج ببندند. اما جشن ازدواج ۶۵ هزار دلاری خود را در خانه‌ای در هوستون برگزار کردند با جزئیاتی مثل جغد‌های زنده‌ای که حلقه آن‌ها را می‌آوردند، صندلی‌هایی که به حلقه‌های کوئیدیچ وصل بودند، کوکتل‌هایی با نام‌های جادویی، دسته گلی با صفحات کتاب و بسیاری چیز‌های دیگر که داستان‌های هری پاتر را برای مهمانان زنده می‌کردند.

منبع: rd
الهام مظفری
انتشار یافته: 15
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:53 - 1398/03/05
عروسی با تم هری پاتر خیلی خفن بود
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۶
بابا دیگه هری پاتر خز شد، چه خزپارتی هایی راه میندازن ملت
طراوت
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۷
دقیقا
بدون نام
France
۱۰:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۷
آره منم خیلی کیف کردم :)
Iran, Islamic Republic of
14:24 - 1398/03/05
لطفا مطالب بیش تری در مورد کتاب ها و نویسنده ها بذارین
با تشکر
Iran, Islamic Republic of
15:11 - 1398/03/05
درباره ی جومپا لاهیری هم مینوشتید
وکتاب مترجم دردها
Iran, Islamic Republic of
15:24 - 1398/03/05
کاش ازجک لندن هم یادمیشد .دوران نوجوانی من باخواندن کتابهای لندن ومادک تواین رنگ وبویی فراموش نشدنی گرفت که بعداز سالها ودر بزرگسالی نیز فراموش نمیشود
Iran, Islamic Republic of
21:27 - 1398/03/05
پس ژول ورن نویسنده مشهورترین کتابهای دنیا (دور دنیا در 80 روز ، میشل استروگف ، جزیره اسرار آمیز ...) کجاست؟
Iran, Islamic Republic of
17:05 - 1398/03/06
وای، مترجم انقد خودتو هلاک نکن که منبعتو لو ندی. که چی مثلا readers digest رو rd نوشتی؟
Iran, Islamic Republic of
17:09 - 1398/03/06
از همش افتضاح تر سلینجر بود، خوشحالم حتی یه دونه از کتاباشم نخوندم
Netherlands
11:25 - 1398/03/08
هنوز که هنوزه از خوندن کتابای هری پاتر سیر نمیشم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
دکتر نائبی_3
سفیر بار ساقدوش_3
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر نائبی_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
تدبیرکالا_فوتر
تنورستان_فوتر
فنی آتل_فوتر
کلینیک النا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر صالحی_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
اورانوس_فوتر2
روانشناسی مرهم_ فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
پارسیان طب - فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر