پچ‌پچ‌های بولتون در گوش ترامپ علیه ایران
۸۶۶۰۶۵
۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۹
۱۰۹۷۸
بولتون می تواند ترامپ را قانع کند که تنش با ایران را تا نقطه مشخصی افزایش دهد و سپس عقب نشینی کند. اما شاید بعد از تشدید تنش بین دو کشور بازگشتن به وضعیت عادی امکان پذیر نباشد. اندیشکده ها و مفسران راست گرا در حال تقویت شایعات مرتبط با روابط ایران و القاعده هستند.

انتخاب: بولتون می تواند ترامپ را قانع کند که تنش با ایران را تا نقطه مشخصی افزایش دهد و سپس عقب نشینی کند. اما شاید بعد از تشدید تنش بین دو کشور بازگشتن به وضعیت عادی امکان پذیر نباشد. اندیشکده ها و مفسران راست گرا در حال تقویت شایعات مرتبط با روابط ایران و القاعده هستند.

مقامات آمریکایی در حال بحث کردن در مورد اعزام 120 هزار سرباز به خاورمیانه برای انجام اقدام نظامی علیه ایران هستند.

دونالد ترامپ در مصاحبه با خبرنگاران گفت: «خواهیم دید که چه اتفاقی خواهد افتاد. در صورتی که اقدامی از ایران سر بزند، با عواقب آن روبرو خواهند شد». اما عامل پشت پرده تحرکات اخیر را باید جان بولتون، مشاور امنیت ملی ترامپ بدانیم. بولتون چاره همه مشکلات دنیا را جنگ می داند. او در دوره ریاست جمهوری جرج بوش نیز نقش مهمی در حمله آمریکا علیه عراق داشت. این بار نیز آن ها در حال پیدا کردن بهانه ای برای شروع جنگ هستند.

پچ‌پچ‌های بولتون در گوش ترامپ علیه ایران

دولت ترامپ ادعا کرد که گروه های نیابتی ایران در حال آماده شدن برای حمله به نیروهای آمریکایی در عراق و سوریه بوده اند. اما ژنرال کریستوفر گیکا، معاون فرماندهی ائتلاف ضد داعش این ادعا را رد می کند. آمریکا بدون مدرک ایران را عامل حملات به نفتکش های صعودی در خلیج فجیره اعلام کرده است. آیا حادثه خلیج تونکین در ویتنام دوباره تکرار خواهد شد؟

برخی نگرانی ها در مورد درگیری نظامی در خاورمیانه را رد می کنند. آن ها به تلاش های ترامپ برای ایجاد صلح در شبه جزیره کره اشاره می کنند. ترامپ در واقع به خود می بالد که افکار جنگ طلبانه بولتون را ملایم تر کرده است. یک محقق اندیشکده چتم هاوس نیز در مصاحبه با ما گفت: «هر دو طرف در حال تهدید یکدیگر و قدرت نمایی هستند، اما من تصور نمیکنم که در آینده نزدیک شاهد درگیری نظامی مستقیم باشیم. او تاکید کرد بولتون فقط یکی از مشاوران نزدیک به ترامپ است و مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا نیز گفت که آمریکا به دنبال درگیری نظامی نخواهد بود».

مشاور ارشد یکی از سناتورهای آمریکایی اشاره کرد که شاید جان بولتون به هدف خود برسد. بولتون می تواند از نادانی ترامپ در حوزه سیاست خارجی بهره برداری کند. بدون شک هواداران ترامپ از جنگ حمایت نخواهند کرد. اما بولتون می تواند ترامپ را قانع کند که تنش با ایران را تا نقطه مشخصی افزایش دهد و سپس عقب نشینی کند. اما شاید بعد از تشدید تنش بین دو کشور بازگشتن به وضعیت عادی امکان پذیر نباشد. اندیشکده ها و مفسران راست گرا در حال تقویت شایعات مرتبط با روابط ایران و القاعده هستند.

اما عواقب احتمالی حمله به ایران باید همه ما را نگران کند. دان پلسچ، کارشناس مرکز دیپلماسی و مطالعات بین المللی در لندن قدرت نیروهای هوایی و دریایی آمریکا را در مقایسه با ایران توصیف کرد. پلسچ اشاره کرد که آمریکا در مقایسه با سال 2003 قدرت بیشتری خواهد داشت. ایران نیز تلاش می کند متحدان خود را در منطقه سازمان دهی کند که خود به افزایش درگیری ها در منطقه منجر خواهد شد.

در حال حاضر خطر شروع جنگ برای ما محسوس است. ما باید به جامعه و متحدان آمریکا فشار وارد کنیم که مخالفت خود را با هر گونه مناقشه نظامی با ایران اعلام کنند. آن ها نباید اجازه استفاده از پایگاه های نظامی خود را به آمریکا بدهند. ترامپ ماه آینده از بریتانیا بازدید خواهد کرد. مردم در تظاهرات خود علیه ترامپ باید درخواست کنند که بریتانیا از چنین ماجراجویی خونینی حمایت نکند. توجه داشته باشید که در حال حاضر ترامپ تنها مانع موجود در مقابل افکار جنگ طلبانه بولتون است.

انتشار یافته: 21
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:04 - 1398/02/31
ترامپ در اصل یک تاجر است و به عنوان یک تاجر میداند جنگ هزینه بر است وطرفدار جنگ نیست ولی بولتون وپمپئو طرفدار جنگ هستن امید وارم آقای ترامپ بداند که دارند چه ظلمی به ملت ایران میکنن با تحریم ها وجنگ طلبی کابینه اش
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
دلت خوشه اون به فکر کشور خودشه یا حداقل گروهی از مردم کشور خودش هست نمیاد به فکر ما باشه
دونالد ترامپ
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
اولا که ترامپ ظلمی به ملت نمیکنه واقع بین باش ترامپ فشار به مسئولان اورده و اون بی وجدان ها هم به مردم دوما چقد بیچاره شده ایران که دو نفر مثل بولتون و پمپئو بتونند علیه هشتاد میلیون جنگ راه لندازند
Iran, Islamic Republic of
10:09 - 1398/02/31
همش دروغه امریکا جنگ روانی شروع کرده
Iran, Islamic Republic of
10:11 - 1398/02/31
شعار هر مسلمان مرگ بر آمريكا
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
خخخ
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
شعار هرمسلمان زندگی در صلح، صفا،برابری،برادری،داشتن رحم،مروت،پرهیز از جنگ،خونریزی و کمک به نوع است ،پرهیز از خیانت،دزدی،عبادت خدا بدور از جبر،
Iran, Islamic Republic of
10:11 - 1398/02/31
اگر هم جنگی در بگیره خلیج فار گورستان سر بازان نونور لوس ترسو بی ارده مست امریکایی!؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
جوك بامزه اي بود
Iran, Islamic Republic of
10:28 - 1398/02/31
خدایا کمک کن جنگ بشود چون خسارت جنگ خیلی کمتر از دله،دزدی مسئولان ما هست.
Iran, Islamic Republic of
10:32 - 1398/02/31
اگر زمان بوش نقش مهمی در حمله به عراق داشته که کار بزرگی کرده. اگر نه احتمالا هنوز صدام دیوانه در حال حکومت کردن بود
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
چون میدونن دولت زیر۹درصدمحبوبیت ومقبولیت دار ومجلس مثل همن توایران طرفدارندارن احتمال بجنگن وگرنه زمان احمدی نژادنمیتونستن چون مردم پشتش بودن و
Germany
11:15 - 1398/02/31
خدایا آمریکا رو نابود کن بولتون با ترامپ مشاوره ميده ما با شما مشورت می کنیم دعا می کنم ترامپ واسراییل نابود شود تا صلح در جهان برقرار باشه آمین
United Arab Emirates
11:42 - 1398/02/31
گزینه های روی میز مقابل آمریکا داریم ،
1-به قعر دریای خلیج فارس فرستادن ناوهای آمریکایی و ائتلاف
2-نابودی اسرائیل
3-منهدم نمودن تاسیسات کشورهای خلیج فارس
4-منهدم نمودن تاسیسات عمق خاک عربستان
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
احسنت .....خوب گفتی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
شب غذاي سنگين نخور
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
یک گزینه بیشتر ندارید آن هم سرکوب مردم ایران
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
اونا هم مارو نگاه میکنن فقط
Iran, Islamic Republic of
12:06 - 1398/02/31
فقط مردم کم درآمد ضرر میکنن وگرنه اون مسئولین و مایه دارا غم شون هم نیس
Iran, Islamic Republic of
17:49 - 1398/02/31
فعلا آمریکا تصمیم نداره با ایران وارد جنگ مستقیم بشه ولی با تقویت مجدد داعش میخواد دوباره منطقه را متشنج کنه
ناو آمریکایی هم بخاطر همین آورده در خلیج فارس تا بتونه داعش را پشتیبانی کنه و خیلی زود سرکله داعش پیدا میشه
و عراق دوباره نا امن میشه برای همین آمریکا و اروپا دارند شهروندهاشون را از عراق خارج میکنند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج