استقبال منتقدان کن از فانوس دریایی
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
کلاسینو_1
ریزخور_1
اپیلاسیون نانا 1
سفیر بار ساقدوش_1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 3
ریزخور_3
لاله زار مال_3
سفیر بار ساقدوش_3
کلاسینو_3
ریزخور_4
کلاسینو_4
سفیر بار ساقدوش_4
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
کلاسینو_2
ریزخور_2
لاله زار مال_2
سفیر بار ساقدوش_2
اپیلاسیون نانا 2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۸۶۶۵۲۰
۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰
۷۴۵۵
منتقد ایندی‌وایر فیلم "فانوس دریایی" را "یک فیلم آکوامنی بهتر از آکوامن" توصیف می‌کند.

سی نما: استقبال منتقدین آمریکایی از "فانوس دریایی" (The Lighthouse) تازه‌ترین اثر "رابرت اگرز" پس از "ساحره" (The Witch) غافلگیرککنده نبود. اما روز یکشنبه مخاطبین بین‌المللی نیز برای دیدن فیلمی که مدعی کسب جایزه است چندین ساعت صف بستند.

استقبال منتقدان کن از فانوس دریایی

"رابرت پتینسون" و "ویلم دافو" در فیلمی کلاستروفوبیایی که از آثار "هرمان ملویل" الهام گرفته شده و با دوربین ۳۵ میلی‌متری و ریشیوی آکادمی فیلمبرداری شده، با اگرز گام به گام پیش رفته‌اند. این پروژه که در "نووا اسکوشا"ی کانادا فیلمبرداری شده می‌تواند یکی دیگر از محصولات پرمخطاب استودیوی A24 باشد.

به گزارش سی نما، "فانوس دریایی" را اثری ترکیبی توصیف کره‌اند و به همین علت بخش "دو هفته کاراگردان" کن برای نمایش آن انتخاب شده چرا که این بخش سکوی پرتاب فیلم‌های مستقل دیگری مانند "پروژه‌ی فلوریدا" و بسیاری دیگر بوده است. این فیلم نه یک اثر کامل در ژانر وحشت با عناصر مرسوم است و نه یک درام عمیقاً تأمل‌برانگیز، بلکه تمرکز بر بازی‌های تأثیرگذار و میزانسن تاریخی درخشان در بالاتری سطح است. بنابراین این احتمال وجود دارد که جزئیات تاریخی و نمایش‌های بی‌نقص بازیگران توجه اعضای آکادمی اسکار را جلب کند.

هم پتینسون که عملکردش با هر فیلم به سطح بالاتری ارتقاء پیدا می‌کند و هم "ویلم دافو"ی کهنه‌کار که این روزها کارش روی غلتک افتاده، در فیلمی که دیالوگ‌هایش از "موبی دیک" ملویل الهام گرفته شده، درخشان ظاهر می‌شوند. هر دو بازیگر به همکاری با کارگردانان آثار هنری علاقه‌مندند و به همین دلیل است که اغلب عازم کن می‌شود. دافو امسال فیلم دیگری به نام "توماسو" (Tommaso) به کارگردانی "آبل فرارا" را نیز در کن دارد. او علاوه بر این در فیلم برنده‌ی نخل طلای "از ته دل وحشی" (Wild at Heart) "دیوید لینچ" هم نقش بازی کرده و برای "سایه‌ی یک خون‌آشام" و "پروژه‌ی فلوریدا" نامزد اسکار شده است.

پتینسون امسال برای پنجمین بار به کن آمده. او پیش از این با "کازماپلیس" (Cosmopolis)، "نقشه‌های ستارگان سینما" (Maps to the Stars) به کارگردانی "دیوید کراننبرگ"، "ولگرد" (The Rover) ساخته‌ی "دیوید میشد" و "اوقات خوش" (Good Time) برادران سفدی راهی کن شده بود. او که در "هتل دو کپ" با "کوئنتین تارانتینو" گفتگویی کوتاه کرد در مورد احتمال حضورش در فیلم "بتمن" به کارگردانی "مت ریوز" لبخندزنان گفت: "تنها به سؤالاتی که در مورد "فانوس دریایی" باشند پاسخ می‌دهم."

در فیلم "فانوس دریایی" دو غریبه در جزیره‌ای پرصخره روزگار می‌گذرانند؛ نگهبان سالخورده‌تر فانوس دریایی به همکار جدیدش می‌توپد که تنها دل‌خوشی‌اش در لحظه‌های فراغت از بیل زدن و حمل کمر-شکن ذغال و انباشتن آن، و رهایی از مرغان دریایی مزاحم، خودارضایی با خیال یک پری دریایی فریبنده است. کارفرمای او نیز از طرف دیگر، دلبستگی شدیدی به فانوس دریایی و ارواح سرگردانش دارد. اگرز در جلسه‌ی پرسش و پاسخ فیلم اعتراف می‌کند که تنها راهی که می‌شد این فیلم را به سرانجام رساند برگزاری جلسات تمرین سخت به مدت یک هفته و فراگرفتن لهجه‌های تاریخی و رو در رو شدن بازیگران با یکدیگر برای ادای دیالوگ‌های غیرمصطلح و بازی‌های فیزیکی بوده است.

اگرز می‌گوید: "برنامه‌ریزی زیادی می‌طلبید. حرکت دوربین، برگزاری جلسات تمرین برای برنامه‌ریزی همه چیز، یافتن زبان سینمایی فیلم." پتینسون با این تعداد جلسه‌ی تمرینی عادت نداشت، اما دافو برآمده از تئاتر نیویورک است. او می‌گوید: "برگزاری این جلسات همیشه لازم نیست، اما این فیلم متنی سنگین و زبان سینمایی پیچیده‌ای داشت."

"شخصیت من ساکت و سر به زیر است. بودن در محیط و شرایطی سخت برایم خوشایند بود… با کفش‌های قدیمی روی سنگ‌هایی راه می‌رفتم که مثل تیغ بودند. با وحشت و هراس راه می‌رفتم. هر بار که این کار را می‌کردم احساس می‌کردم زندگی خود را در دستان خود گرفته‌ام." پتینسون به صحنه‌ای اشاره می‌کند که به شوق دیدن یک پری دریایی به سوی امواج دریا می‌رود.

گروه تولید اگرز تمامی ساختمان‌های فیلم از جمله یک فانوس دریایی ۲۱ متری را احداث می‌کنند. او می‌گوید: "نور فانوس از فاصله‌ی ۲۵ کیلومتری دیده می‌شد. جایی دور افتاده بود. از درخت خبری نبود و باد بی‌رحمانه می‌وزید. آنچنان سر و صدایی به پا می‌کرد که ما صدای راب و ویلم را نمی‌شنیدیم. بدون طوفان و آن شرایط محیطی فیلم باورپذیر نمی‌بود."

ایده‌ی اولیه‌ی فیلمی در مورد ارواح یک فانوس دریایی را مکس برادر اگرز مطرح می‌کند و آن‌ها داستان را توسعه می‌دهند و بر تحقیق و پژوهش‌های بسیاری تکیه می‌کنند.

بسیاری از منتقدین از بازی‌های دافو و پتینسون تمجید کرده‌اند. "گرگوری الوود" منتقد "پلی‌لیست" می‌نویسد: "اینکه "فانوس دریایی" به بخش مسابقه‌ی کن راه نیافته خجالت‌آور است. پتینسون از یک جایزه‌ی بازیگری محروم شد." منتقد "تریلیست" به همین ترتیب می‌نویسد: ""فانوس دریایی" وحشتناک، مضحک، و کابوس‌مانند است و "رابرت پتینسون" و "ویلم دافو" با زیرپوش‌های "لانگ‌جان" خود تمام وقت این طرف و آنطرف پرسه می‌زنند و فریادهایی می‌زنند از این دست: "به سر کارت برگرد، می‌گویم!" یا "زوزه بکش ای سگ!""

"آدام وودوارد" منتقد "لیتل وایت لایز" هم از بازیگران ستایش می‌کند: ""فانوس دریایی" اگرز مثل این است که ملویل و پو فیلم "درخشش" را به عنوان یک کمدی بازسازی کرده باشند و هر دو شخصیتش "جک تورنس" باشد."

"اریک کوهن" منتقد "ایندی‌وایر" نیز فیلم "فانوس دریایی" را "یک فیلم آکوامنی بهتر از آکوامن" توصیف می‌کند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
عارفی_1
شیرآلات زمانی_1
خرید باکس 1
سوییچ ایران_1
دکتر نائبی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
ادیب_1
سوییچ ایران_3
شیرآلات زمانی_3
دکتر نائبی_3
عارفی_3
خرید باکس 3
ادیب_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
عارفی_4
شیرآلات زمانی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
دکتر نائبی_4
ادیب_4
خرید باکس 4
سوییچ ایران_4
سوییچ ایران_2
شیرآلات زمانی_2
ادیب_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
دکتر نائبی_2
خرید باکس 2
عارفی_2
کلینیک النا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
کالازم_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
قالیشویی بانو_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شفا_فوترموبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شاخه نبات_ فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
انجمن پرستاری ایران_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
تنورستان_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر
کالازم_فوتر
اورانوس_فوتر2
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
انجمن پرستاری ایران_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
کلینیک النا_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_تزریق چربی