بطحائی: نظرم درباره کلیپ جنجالی ناقص پخش شد
۸۶۸۹۰۹
۰۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۷
۲۹۵۲
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به تجربیات سایر کشورهای دنیا، طبقه بندی مدارس را یکی از آسیب‌های نظام تعلیم و تربیت دانست و بر رفع آن تاکید کرد.

خبرگزاری ایسنا: وزیر آموزش و پرورش با اشاره به تجربیات سایر کشورهای دنیا، طبقه بندی مدارس را یکی از آسیب‌های نظام تعلیم و تربیت دانست و بر رفع آن تاکید کرد.

سید محمد بطحایی در نشست با مدیران رسانه که در مدرسه دارالفنون تهران برگزار شد با تسلیت ایام سوگواری امیرمومنان حضرت علی علیه السلام و گرامیداشت ایام لیالی قدر و با تقدیر از حضور مدیران رسانه اظهار کرد: دفاع از سرمایه و پایگاه اجتماعی آموزش و پرورش از اولویتهایم است لذا طبیعی است در برابر هر تهدیدی به کیان نظام تعلیم و تربیت عکس العمل نشان دهم.

وی افزود: انتشار اخبار ناقص از مصاحبه‌ام درخصوص پخش کلیپ‌های منتشر شده در فضای مجازی، برداشت های اشتباهی از سخنانم را به همراه داشت ، برای همین انتظار می‌رفت رسانه ها بدون حذف ابتدا و انتهای عرایضم، آن را به طور کامل اطلاع رسانی می‌کردند.

وی ادامه داد: در آن مصاحبه عنوان کردم اینکه پنهانی از مدرسه‌ دخترانه فیلم می‌گیرند و در فضای مجازی پخش می‌کنند، نوعی تخلف است که در تهیه و پخش کلیپ صورت گرفته لذا باید موضوع توسط پلیس فتا پیگیری شود؛ اما متاسفانه برخی رسانه ‌ها سهوا یا عمدا موضوع را طور دیگری انعکاس دادند.

بطحایی گفت: بخشی از مشکلات موجود ناشی از عملکرد برخی رسانه‌ها است و بخش دیگر نیز به خود آموزش و پرورش باز می گردد.

وی در بخشی دیگر از مراسم، گفت: آموزش و پرورش نیازمند دو نوع تحول است، یکی تحول در بطن تعلیم و تربیت و دیگری تحول در سیستم مدیریتی؛ امروزه یادگیری در مدارس توام با لذت نیست و یادگیری بدون لذت، یادگیری محسوب نمی شود و این مشکلی است که نیازمند تحول است.

عضو کابینه تدبیر وامید اظهار کرد: مدرسه ای که دانش آموزان از تعطیلی آن خوشحال می‌شوند مدرسه مطلوب نیست و اگر این رویه ادامه دارد به این معنی است که هنوز تحولی در مدارس صورت نگرفته است.

وی خاطرنشان کرد: پله اول تحول، تغییر در محتوا است، در مدرسه به بچه ها چیزهایی را یاد داده و بابتش به دانش آموز امتیاز می دهیم که نقشی در زندگی آینده آنها ندارند.

وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: بچه ها در مدرسه باید صبوری کردن، تعامل، کمک به نیازمند و سایر اخلاقیات را بیاموزند نه که صرفا فرمول های فیزیک را یاد بگیرند، زیرا این فرمول ها را می تواند در دانشگاه بیاموزد لذا ابتدا باید شخصیت او در مدرسه ساخته شود.

وی افزود: دانش آموزان باید در مدرسه، زندگی کردن را یاد بگیرند اما تغییر وضعیت فعلی بسیار مشکل است و با مقاومت بسیار بالا همراه است، بنابراین ابتدا باید محتوای کتاب ها تغییر کند.

بطحایی در ادامه تصریح کرد: دانش‌آموز قبل از ورود به مدرسه کاملا آزاد بوده و در بدو ورود به مدرسه آزادی عمل او به شدت محدود می شود و باید طبق قوانین مدرسه رفتار کند.

وی افزود: دومین پله تحول، تغییر در سیستم مدیریت آموزش وپرورش است لذا اگر مدیر مدرسه، توانمند باشد خیلی از مشکلات قابل حل است.

عضو کابینه تدبیر و امید سپس بر نقش مثبت و موثر رسانه ها در آموزش وپرورش تاکید و اظهار کرد: ارتباط آموزش وپرورش با رسانه ها بسیار ضعیف است، رسانه چشم بیرونی آموزش و پرورش در جامعه است و می تواند نقش مهمی در تشخیص و اصلاح نقایص تعلیم و تربیت داشته باشند.

به گزارش معاونت رسانه و ارتباطات آموزش وپرورش، وی با اشاره بر ضرورت تقویت مدارس دولتی گفت: آموزش و پرورش نباید در آموزش عمومی بچه‌ها را طبقه بندی کند زیرا این موضوع خروجی خوبی نخواهد داشت.

بطحایی افزود: برای ایجاد تحول در نظام تعلیم وتربیت به همراهی همه مردم و رسانه ها را نیاز داریم چرا که جامعه باید خواهان تحول باشد. بسیاری از مشکلات را خود ما به وجود آوردیم و به عنوان مثال نباید کتاب‌ها به گونه‌ای تالیف شود که به کتب کمک درسی نیاز پیدا کند.

انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:52 - 1398/03/09
لطفا باقیمانده کلیپ و بطور کامل اجرا کن.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج