نصرالله: ترامپ باید مدت‌ها منتظر تماس ایران بماند
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 1
دکتر نداف کرمانی 3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_ 4
فرش مرتضوی_2
دکتر نداف کرمانی 2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۸۶۹۸۱۸
۱۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۱:۲۵
۷۷۲۱
سید حسن نصرالله در مورد اظهارات اخیر رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر اینکه ایران به دنبال مذاکره با واشنگتن است، اظهارداشت: «ترامپ باید مدت‌ها منتظر بماند تا تماسی از ایران دریافت کند».

خبرگزاری فارس: «سید حسن‌ نصر الله»، دبیر کل جنبش حزب الله لبنان شامگاه جمعه (دهم خرداد) به مناسبت روز جهانی قدس در همایشی تحت عنوان «به‌سوی قدس» سخنرانی کرد.

در ابتدای این همایش، نیروهای نظامی حزب‌الله رژه نظامی نمادینی به مناسبت این روز در ضاحیه جنوبی بیروت، جنوب لبنان به نمایش گذاشتند.

نیروهای نظامی حزب‌الله در پایان این رژه با آرمان‌های امام خمینی (ره) تجدید میثاق کرده و با رهبر معظم انقلاب تجدید بیعت کردند.

نصرالله: ترامپ باید مدت‌ مدیدی منتظر تماس ایران بماند

سید حسن نصرالله با بیان اینکه روز جهانی قدس به ابتکار امام راحل اعلام شد، گفت که طی چهل گذشته از آن تاریخ می‌گذرد و دشمنان قدس طی این مدت روی این حساب کرده بودند که این روز با مرور زمان به فراموشی سپرده شود ولی هر سال می‌بینیم که توجه و اهتمام ملت‌ها به این روز و قدس بیشتر می‌شود.

او ادامه داد تلاش‌ها برای دادن وجهه فرقه‌ای به این مناسبت و اینکه این مناسبت مربوط به ایران است، شکست خورده است.

سید حسن نصرالله به راهپیمایی‌ها در سرتاسر جهان به مناسبت روز قدس اشاره کرد و گفت که مردم ایران به همراه مسئولان ارشد حضور پررنگی در راهپیمایی روز قدس امروز داشتند. وی افزود: «این راهپیمایی‌ها در ایران حاوی پیامی برای واشنگتن و همه دولت‌های منطقه بود».

او ادامه داد: «آنچه در ایران رخ داد (راهپیمایی روز قدس)، پیامی برای کسانی است که بر روی خستگی ملت ایران حساب باز کرده‌اند. ولی آن‌ها با زبان روزه برای ساعت‌ها به خاطر قدس راهپیمایی می‌کنند».

سید حسن نصرالله در مورد اظهارات اخیر رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر اینکه ایران به دنبال مذاکره با واشنگتن است، اظهارداشت: «ترامپ باید مدت‌ها منتظر بماند تا تماسی از ایران دریافت کند».

وی گفت که محور مقاومت در برابر تحقق طرح معامله قرن آمریکا خواهد ایستاد؛ چرا که ما قویا امیدواریم که ملت‌‌های منطقه می‌توانند مانع از تحقق «جنایت معامله قرن» شوند.

دبیر کل جنبش حزب‌الله لبنان گفت که هدف از معامله قرن این است که هر گونه بحث و گفت‌وگو بر سر قدس، نوار غزه و آوارگان فلسطینی در خارج از سرزمین‌های اشغالی برای همیشه مسکوت بماند.

او به حرف‌های «کاندولیزا رایس»، وزیر سابقه اسبق آمریکا در مورد «طرح خاورمیانه جدید» اشاره کرد و گفت که هدف از این طرح تثبیت «کشور اسرائیل» بود که شکست خورد.

سید حسن نصرالله به «بهارهای عربی» بعد از 2011 اشاره کرد و گفت که این انقلاب‌ها به دلیل نبود رهبران بزرگ از مسیر خود منحرف شدند و دولت آمریکا خواست با استفاده از این بهارها، میوه فاسدی بچیدند که این میوه همان «معامله قرن» است.

او به توانایی‌های مقاومت فلسطین در نوار غزه اشاره کرد و گفت که گروه‌های مقاومت در این منطقه می‌توانند در هر جنگ پیش‌رو بر کنترل مساحت‌های گسترده‌ای در فلسطین اشغالی را به دست بگیرند.

سید حسن نصرالله گفت که رژیم صهیونیستی از قدرت مقاومت لبنان می‌ترسد و مقام‌های این رژیم پیوسته از توانایی و بازدارندگی حزب‌الله سخن می‌گویند.

او گفت: «سوریه از آنچه که برای آن طرح ریزی کرده بودند، عبور کرد و کسانی که برای نابودی سوریه به این کشور آورده شده بودند و با همکاری اسرائیل قصد ورود به لبنان، عراق و ایران را داشتند، فرو پاشیدند و الآن آخرین نفس‌های خود را می‌کشند».

سید حسن به حوادث اخیر در شبه جزیره عربستان و حملات یگان پهپادی ارتش یمن به تأسیسات نفتی این کشور اشاره کرد و گفت کسانی که این حملات را محکوم کردند، به آن‌ها می‌گوییم که به اصول اخلاقی خود مراجعه کنید؛ شما چهار سال در برابر ملتی که ذبح می‌شود، سکوت کردید و هنگامی که لوله‌های نفت هدف قرار گرفت، برای چاپلوسی آل سعود آن را محکوم کردید.

وی گفت: «ملک سلمان به اجلاس عربی و اسلامی و کشورهای خلیج فارس دعوت می‌کند و عبارت صحیح برای ان دعوت ان است که "شما عرب‌ها را به خدا قسم میدهم، ما را [از دست یمنی‌ها] خلاص کنید؛ چرا که پهپادهای یمن توانسته‌اند از همه فناوی‌های سعودی عبور کرده و با دقت به اهداف خود برسند و اماکن نفتی سعودی را بزنند و ترامپ هم نتوانست از آن‌ها حمایت کند.»

دبیر کل حزب الله لبنان نشست‌های دیروز امروز مکه را «اجلاس التماس برای کمک‌ به سعودی» خواند که نشان دهنده ناتوانی و شکست آن‌ها در برابر مردم یمن و توانایی‌های آن‌هاست.

ایران

سید حسن نصرالله در بخشی از سخنان خود گفت که ایران قدرت منطقه‌‌ای اول و بزرگ است و کسانی هستند که می‌گویند قدرت منطقه‌ای اول عربستان سعودی است و ترامپ می‌گوید اگر هواپیماهای سعودی بدون حمایت ما بلند شودند، نمی‌توانند بر زمین بنشینند.

او ادامه داد: «عربستان سعودی برای بقا و قدرت خود، به آمریکا، غرب و سرویس‌های اطلاعاتی متکی است و این یک حقیقت است. ولی ایران دولت قوی واقعی است».

دبیر کل حزب‌الله لبنان گفت که رهبران رژیم صهیونیستی می‌گویند که سال هاست که این رژیم در هیچ جنگی نتوانسته آن را به نفع خود فیصله داده و تمام کند و هیبت آن کاهش یافته است. او گفت: «امروز اسرائیل از موشک‌های لبنان، غزه، سوریه می‌ترسد و مدعی است که موشک‌هایی نیز در عراق وجود دارد».

او گفت حتی آمریکا به عنوان رهبر محور دیگر (مقابل محور ایران و مقاومت) دیگر همانند 20 سال پیش نیست.

سید حسن نصرالله به اقدامات ضد ایرانی دولت ترامپ علیه ایران اشاره کرد و گفت که جنگ بین ایران و آمریکا به این معناست که در صورت وقع آن، منطقه [از لحاظ آرایش نیروها] مختلف خواهد بود، و کسانی مانند بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا به دنبال سوق دادن دو طرف به این جنگ هستند.

او ادامه داد: «بولتون دروغگو دیروز می گوید که هدفش اسقاط نظام ایران نیست ولی او پیش از یک ماه پیش در نشست سالانه منافقین گفت که سال نو میلادی 2019 را در تهران جشن خواهد گرفت».

سید حسن نصرالله در ادامه در باره تیم ب و تلاش‌های آن‌ها برای سوق دادن آمریکا به جنگ با ایران هشدار داد و گفت: «بولتون، بن سلمان، نتانیاهو و بن زاید [آمریکا[ را به سمت جنگ با ایران سوق دادند. معتقدم ترامپ در شبکه تلویزیونی العربیه [عربستان سعودی] کار می‌کند».

او با اظهارات اخیر رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه جنگی نخواهد شد، اشاره کرد و گفت که بر حسب تحلیل ما نیز اگر ایران ضعیف بود، سال‌ها پیش آمریکا علیه این کشور جنگ راه می‌انداخت.

سید حسن نصرالله در چرایی عدم وقع جنگ نیز گفت که دولت ترامپ و سرویس‌های اطلاعاتی او به خوبی می‌دانند که در صورت جنگ با ایران، این جنگ محدود به مرزهای ایران نخواهد بود و همه منطقه درگیر آتش آن خواهند بود و همه منافع و نیروهای آمریکا در منطقه از بین خواهد رفت و همه کسانی که با آن‌ها همدستی کرده‌‌اند از جمله آل سعود و اسرئیل هزینه این جنگ را خواهند داد.

ترامپ از تبعات جنگ به خوبی خبر دارد

نصرالله گفت که ترامپ به خوبی می‌داند در صورت وقوع جنک در منطقه، قیمت هر بشکه نفت به 200 یا 300 خواهد رسید و در انتخابات ریاست جمهوری 2020 شکست خواهد خورد. ایران هرگز آغازگر جنگ نخواهد بود و آمریکا باید همه جوانب جنگ را بسنجد.

او درادامه گفت: «به فرض گیریم که آمریکا علیه ایران اعلان جنگ کرد و حتی توانست این کشور را شکست دهد، در این صورت ترامپ چگونه خواهد توانست میلیون ها دلار از کشورهای [عرب] خلیج [فارس] به جیب بزند».

سید حسن نصرالله، اظهارداشت که اولویت ترامپ جنگ اقتصادی با ایران، چین، ونزوئلا و کره شمالی است. او گفته است که جنگ با ایران اقتصادی خواهد بود بنابراین اعزام نیرو به منطقه را تکذیب کرد.

او گفت دلیل دیگر اینکه جنگی با ایران رخ نخواهد داد، همین اجلاس‌های مکه است که عربستان عجولانه برای شکرکت در این احجلاس دعوت کرد. سید حسن گفت: «دو دلیل برای ان کار وجود دارد؛ نخست اینکه عربستان سعودی دید که هیچ راه حلی در برابر موشک ‌های یمن ندارد. سعودی‌ها دیدند که در برابر دستاوردهای یمنی‌ها شکست نصیبشان شده است. از این رو، بیانیه‌های این اجلاس، علیه ایران و [انصارالله] حوثی بود».

سید حسن نصرالله ادامه داد: «دلیل دوم هم این است که رژیم حاکم در عربستان سعودی یقین دارند که جنگ، بین آمریکا و ایران نخواهد بود و ترامپ برای جنگ نیابتی به منطقه نخواهد آمد».

وی گفت که سعودی‌ها روی ترامپ و تحریک او برای جنگ با ایران حساب باز کرده بودند ولی اینگونه نشد و اجلاس‌های سه‌گانه مکه مکرمه فریاد کمک‌خواهی سعودی‌ها از جهان عرب و جهان اسلام بود.

دبیر کل حزب‌الله لبنان از این اقدام سعودی‌ها و اجلاس آن‌ها ابراز تعجب کرد و گفت که آن‌ها از شورای همکاری خلیج فارس طلب استمداد دارند؛ شورایی که به دست خود آن‌ را تکه تکه کرده‌اند.

بیانیه پایانی اجلاس مکه و موضوع فلسطین

سید حسن نصرالله به بیانیه پایانی نشست مکه اشاره کرد و از اینکه این بیانیه در یک سطر و نصف به فلسطین پرداخته، شدیدا انتقاد کرد و گفت: «این همان حجم توجه سران عرب به مسئله فلسطین است».

او گفت که حزب‌الله لبنان به عنوان بخش از دولت این کشور، موضع هیأت رسمی مشارکت کننده در اجلاس مکه را مخالف اصول و بیانیه شورای وزیران لینان می‌داند. سید حسن نصر الله با خطاب قرار دادند این هیأت پرسید: «آن بی‌طرفی [ که می‌گفتید] چه شد؟».

دبیر کل جنبش حزب‌الله، موضع هیأت دولت لبنان در اجلاس مکه را مردود دانست و آن را محکوم کرد. او ادامه داد: «جریان المستقبل [ به رهبری سعد الحریری، نخست‌وزیر لبنان] می‌تواند از این بیانیه حمایت کرده و آن را تأیید کند ولی و این حق طبیعی این حزب است ولی توافق کردیم که دولت لبنان در این مسائل بی‌طرف باشد و آنچه در مکه اتفاق افتاد، مخالف تعهدات بود».

ترسیم مرزها بین لبنان و رژیم صهیونیستی

سید حسن نصر الله در بخش از سخنان خود به موضوع ترسیم مرزهای دریایی بین لبنان و رژیم صهیونیستی اشاره کرد و گفت که حزب‌الله در این قضیه پشت دولت لبنان ایستاده است.

او گفت که آمریکا می‌خواهد از گفت‌وگوهای لبنان و رژیم صهیونیستی بر سر ترسیم مرزها سو استفاده کرده و از آن برای حل پرونده جانبی که همان منافع اسرائیل است، استفاده کند. اسرائیل سال‌ها از حل این مسئله که همان موشک‌های نقطه زن و تولید آن است، عاجز مانده است.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
23:06 - 1398/03/11
الحمدوالله ایران رهبری شجاع ونترس وباسواد ومجتهد دارد که اجازه دخالت هیچ احدی را در تصمیم گیریهایش نمیدهد وهر چه به مصلحت اسلام ونظام وکشور وملت باشد ایشان انجام میدهند واجازه حتی اظهار نظر به هیچکس را نمیدهند پس بهتر است هیچ شخصی یا شخصیتی از هیچ جایی راجب موارد ایران صحبت نکنند وتصمیم نگیرند وبهتر است برای جلوگیری از متشنج شدن وضعیت کشور خبرگزاریها وصدا وسیما فقط بر سخنان وتصمیمات رهبر متمرکز شوند وسخنان افراد دیگر را منتشر نکنند.
Iran, Islamic Republic of
22:33 - 1398/03/12
جناب سید، ترامپ هر تصمیمی که میگیرد هماهنگ با دوستان و یارانش در داخل عمل می کنه! اما رسالت اینوری ها فشار حداکثری به مردم و مجبور کردن نظام به دوباره مذاکرات قهرمانانه زیانبار غیر قابل جبران! خدایا خودت کمکی کن.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش ریحان 1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
فرش تارنگ_1
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
فرش تارنگ_3
فرش ریحان 3
شیرآلات زمانی_4
فرش ریحان 4
فرش تارنگ_4
اپیلاسیون نانا 4
فرش ریحان 2
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
فرش تارنگ_2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
کالابرد_فوترموبایل
دیاکو_فوتر داخلی
رستوران پارسیان_فوتر
کالابرد_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
شفا_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
استیل رگال_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
فنی آتل_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر