اعلام جرم علیه صداوسیما به خاطر تخلف در نحوه پوشش پرونده نجفی
۸۶۹۸۲۷
۱۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۲:۵۵
۱۰۶۷۱
همزمان با اعلام خبر قتل میترا استاد - همسر دوم شهردار اسبق تهران - فضای مجازی و رسانه‌ها دست به کار شدند تا هر یک جزئیات تازه‌ای را در این خصوص منتشر کنند،‌ اما از آنجاکه بخشی از این اطلاعات کذب و بخشی خارج از چارچوب‌های موجود بوده است، دادسرای جنایی اعلام کرد به زودی علیه صدا و سیما،‌ آن هم به دلیل تخلف در نحوه پوشش اخبار اعلام جرم خواهد شد.

شهروند نوشت: همزمان با اعلام خبر قتل میترا استاد - همسر دوم شهردار اسبق تهران - فضای مجازی و رسانه‌ها دست به کار شدند تا هر یک جزئیات تازه‌ای را در این خصوص منتشر کنند،‌ اما از آنجاکه بخشی از این اطلاعات کذب و بخشی خارج از چارچوب‌های موجود بوده است، دادسرای جنایی اعلام کرد به زودی علیه صدا و سیما،‌ آن هم به دلیل تخلف در نحوه پوشش اخبار اعلام جرم خواهد شد.

با قتل میترا استاد در طبقه هفتم برج آرمیتا و اعلام خبر قتل و پیداشدن دست‌نوشته‌هایی فضای مجازی و رسانه‌ها مملو از جزییات جنایت شد.

اعلام جرم علیه صداوسیما به خاطر تخلف در نحوه پوشش پرونده نجفی

فیلم‌ها و عکس‌هایی که حاوی صحنه‌ها و اظهارنظر‌های تکان‌دهنده‌ای بود. هر رسانه‌ای به طریقی سوار این موج بود تا این‌که خبر از دستگیری و اعترافات محمدعلی نجفی رسید. همزمان خبرنگار صداوسیما در پلیس آگاهی حضور داشت و با انتشار ویدیوهایی اعترافات شهردار سابق در فضای مجازی پخش شد.

ویدیو‌هایی که توسط صداوسیما منتشر شده است، نشان می‌دهد که محمدعلی نجفی با ظاهری معمول در حالی ‌که در دفتر آگاهی تهران روی مبلی در برابر رئیس‌پلیس آگاهی نشسته، مشغول نوشیدن چای است.

در فیلم دیگری خبرنگار صداوسیما اسلحه‌ای را مقابل دوربین گرفته و این‌گونه عنوان می‌کند که این اسلحه‌ ارتکاب جرم است و در حالی ‌که گلوله‌های آن را خالی می‌کند و می‌شمرد، درباره تعداد گلوله‌های شلیک‌شده به مقتول را توضیح می‌دهد.

او در برابر دوربین نشان می‌دهد و می‌گوید که در این کلت کمری ١٣ فشنگ باید وجود داشته باشد اما با شلیک ٥ گلوله تنها ٨ تیر در اسلحه به جا مانده است. با انتشار این فیلم‌ها هجمه‌هایی به این ویدیو‌ها شده است که گفته می‌شود چرا آلت قتاله باید در دست خبرنگار صداوسیما باشد یا با آن اسلحه چرا جلوی دوربین آمده است؟

این نقدها در حالی مطرح شده است که داود فتحعلی‌زاده، خبرنگار صداوسیما، در گفت‌وگوی کوتاهی گفت: «این وظیفه یک خبرنگار است که اطلاع‌رسانی کند و مطمئنا روی آلت قتاله کار تحقیقاتی شده و انگشت‌نگاری‌های پلیسی گرفته شده است و بهتر است در این شرایط پاسخگوی سوالات شما نباشم.»

با انتشار این ویدیو‌ها سوالات زیادی به وجود آمد که آیا محمدعلی نجفی نسبت به انتشار فیلم‌هایش در پلیس آگاهی یا عکس‌هایی که در رسانه‌ها منتشر شده است، رضایت دارد؟

صبح دیروز محمدعلی نجفی در دادسرا به این سوالات پاسخ داد گفت: «عکس‌های خود را بدون پوشش و به صورت مجله‌ای در روزنامه‌ها دیدم. من واقعا راضی نیستم چرا که عکس‌های زیادی از من وجود دارد؛ چرا رسانه‌ها به دنبال تصاویری می‌روند که جنجالی است.

اینها همه برنامه‌ریزی‌شده است؛ عکس‌هایی که هیچ وقت دلم نمی‌خواست منتشر شود اما خیلی زود به سوژهای پربازدید فضای مجازی تبدیل شد.» او درباره فیلم منتشرشده‌اش در پلیس آگاهی هم گفت: «پس از اعترافات و معرفی خود به پلیس خبرنگار صداوسیما خواست که فیلم بگیرد اما من نمی‌خواستم در آن شرایط فیلم و عکسی گرفته شود اما با درخواست آنها موافقت کردم.»

محمد شهریاری، سرپرست دادسرای امور جنایی، هم درباره فیلم‌های منتشرشده در پلیس آگاهی پایتخت هم گفت: «هیچ رسانه‌ای حق ندارد چهره متهم را بدون پوشش منتشر کند، چه برسد به صورت فیلم آن هم در صداوسیما و این‌که اسلحه یک آلت قتاله است و نباید به غیر از قضات و تیم جنایی کسی آن را در اختیار داشته باشد.

حتی خبرنگار در تصاویر اعلام می‌کند که ساعت ٧ غروب است در حالی ‌که بعد از اذان مغرب بوده است. اینها همه جرایم جداگانه‌ای دارد که به‌ زودی علیه صداوسیما اعلام جرم می‌شود.»

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 15
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
04:13 - 1398/03/11
وقتی میگن صدا وسیمای میلی دقیقا یعنی همین چیزی که تو این ماجرا دیدیم ، چنان ماجرای به قتل رسیدن یک شهروند تحت پوشش قرار میگیره وبزرگ میشه و با آبرو ی افراد وخانواده این شهر وندان بازی میشه که انگار بجز این اتفاق هیچ اتفاق دیگه ای تو این مملکت نیفتاده. اینقدر که شبکه های مختلف صدا وسیما راجع به این موضوع خبر پخش کردن در مورد سیل شیراز که ۲۷ نفر کشته شدن خبر پخش نکرد.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
اقا همه غلط کردن نجفی ادم نکشته از بیکاری و گرونی حرف بزنید از شکم گرسنه مملکت حرف بزنید میترا خودکشی کرده مریضی اعصاب و روان داشته
فرشید
United Arab Emirates
۱۶:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
پلیس های ما چرا اینقدر شکم دارند ؟

یکم ورزیده باشید
Iran, Islamic Republic of
05:18 - 1398/03/11
نماینده مجلس عصو شورای نظارت صدا وسیما هم توجیهات دیکنه شده را نقل می کرد ...این هم عملکرد نماینده مجلس البته باید گفت متاسفانه
United Arab Emirates
06:21 - 1398/03/11
صدا و سیما گاری کرد بی سابقه و بی شرمانه گویی اولین و آخرین قتل در تاریخ جهان بود اگر می توانست تا صبح آهنگ رقص و پایکوبی می شد معلوم بود همه این کارها برنامه ریزی شده بود تا یک چهره علمی فرهنگی برای انتخابات خراب شود
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۳
چهره علمی و فرهنگی!!!!جمع کن بابا
Iran, Islamic Republic of
07:13 - 1398/03/11
بی شعوری مسئولین صداوسیما خیلی وقته به مردم ثابت شده .
Iran, Islamic Republic of
07:29 - 1398/03/11
خیلی بیجا کنه که اعتراضی داشته باشه وقتی مسئولی که مسئولیت های در سطح بالای مملکتی داشته غلطی بکنه باید لخت سوار خرش کنند دور شهر بچرخونن چه رسه به اینکه تصویرش را نشون بدن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
متاسفم همه شدین قاضی ...
اراذل و اوباش و قاتلین رو میگیره تلوزیون صورتشونو شطرنجی میکنه, انقدر به راحتی اطلاعات نمیدن, وکیل متهم همیشه اخبارو میده به رسانه ولی برای ایشون عدالت رو رعایت نکردن.
Iran, Islamic Republic of
07:34 - 1398/03/11
یعنی خبرنگار در مورد ساعت هم دروغ گفته؟! حالا می خواهن وسط این معرکه چایی دادن به نجفی اونم در ماه رمضون رو هم توجیه کنن
Iran, Islamic Republic of
08:19 - 1398/03/11
کاش صدا سیما همیشه اینجور باصداقت بود به جرات قسم میخورم این کارا داره از یه ارگان خاصی بر علیه‌آقای نجفی صورت میگیره چرا ما آدما اینجوری با آبروی دیگران بازی میکنن شایذ شما هم روزی به این در د مبتلا بشید دردی که آخرش منجر به کشته شدن یکی ختم بشه
United States
12:45 - 1398/03/11
چه عجب قراره یکی کاری در برابر صدا و سیما انجام البته شاید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج