کودکستان‌های ۵ ستاره تهران، مخصوص ژن‌های خوب!
۸۷۰۸۹۰
۱۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۸
۱۳۴۱۸
سینمای اختصاصی برای اکران انیمیشن ویژه کودکان، باغ‌وحش و دریای شبیه‌سازی‌شده، ویزیت‌های مستمر روانشناسان کودک و مربی ورزشی اختصاصی بخشی از امکانات مهد‌های کودک لاکچری در تهران است.

روزنامه شهروند - پریسا اسلام‌زاده: سینمای اختصاصی برای اکران انیمیشن ویژه کودکان، باغ‌وحش و دریای شبیه‌سازی‌شده، ویزیت‌های مستمر روانشناسان کودک و مربی ورزشی اختصاصی بخشی از امکانات مهد‌های کودک لاکچری در تهران است. مهد‌های معروفی که پوستر‌های بزرگی از سلبریتی‌ها و بچه‌هایشان به در و دیوارهایشان چسبانده‌اند و گاهی یک شهر کوچک را تداعی می‌کنند. آن‌ها به جز شهریه‌های ماهانه‌ای که گاه تا دو برابر حقوق کارگران می‌رسد، هزینه‌های جانبی زیادی برای والدین دارند، هزینه‌هایی مثل کلاس‌های زبان، شاهنامه‌خوانی و نقالی، کلاس‌های ورزشی، هزینه جشن‌ها و مراسم ویژه و...

مهد‌های خوب برای ژن‌های خوب!

آموزش صخره‌نوردی و باله

استخر آبگرم سرپوشیده، سالن ورزشی چندمنظوره مجهز به دیواره سنگ‌نوردی، اتاق تکواندو، ژیمناستیک، اسکیت و شطرنج، آموزش باله، زبان انگلیسی و فرانسه و آموزش موسیقی با ساز‌ها و مهارت‌های گوناگون، تنها بخشی از امکانات یک مهدکودک در خیابان فرشته است.

فرقی هم ندارد که فرزند شما چند ساله باشد، حتی اگر تاکید کنید که نمی‌خواهید فرزند ٣ ساله‌تان از این سن آموزش ٢ زبانه ببیند و صخره‌نوردی یاد بگیرد، شما را قانع می‌کنند که صلاح کودک‌تان را بهتر از شما می‌دانند.

مسئولان این مهدکودک که تا چند سال پاتوق سلبریتی‌های سینما و فرزندان‌شان بود، از ٤ ستاره‌بودن مهدشان به شما می‌گویند، این درحالی است که این مهد تحت نظارت سازمان بهزیستی قرار ندارد و به صورت خصوصی فعالیت می‌کند. وقتی از شهریه‌های این مهدکودک سوال می‌کنم، خانم منشی پاسخ می‌دهد: «مهدکودک ما در ابتدای ثبت‌نام برای همه کودکان یک‌میلیون تومان است، اما برنامه فوق‌برنامه و آموزش‌های خاص به این شهریه می‌افزاید و قیمت را بالاتر می‌برد.» در واقع شما برای ثبت‌نام فرزندتان در این مهدکودک دست‌کم باید ماهیانه یک‌میلیون و ٥٠٠‌هزار تومان هزینه کنید، اما خب در مقابل فرزندتان از ٢سالگی شروع به یادگیری انواع زبان‌ها می‌کند و همزمان تکواندو، ژیمناستیک، شطرنج، اسکیت و صخره‌نوردی هم یاد می‌گیرد و همه فن حریف می‌شود!

باغ‌وحش و دریا در مهدکودک!

یکی از مهدکودک‌های معروف در زعفرانیه است. آن‌قدر معروف که حتی خانواده‌هایی که محل سکونت‌شان در زعفرانیه نیست، برای ثبت‌نام فرزندان خود به این مهد مراجعه می‌کنند. اگر بخواهید فرزندتان را در این مهد معروف ثبت‌نام کنید، حتما باید از چند ماه قبل رزرو کنید تا شرایط‌تان بررسی شود، چون هر کودکی و البته هر خانواده‌ای نمی‌توانند به راحتی در این مهد ثبت‌نام کنند. ابتدا باید مشخص شود که شما از چه قشر و طبقه خانوادگی هستید و بعد از آن فرزندتان را برای ثبت‌نام قبول می‌کنند.

آموزش ٢ زبان و انواع ورزش‌ها از معمولی‌ترین امکاناتی است که این مهدکودک برای شاگردانش درنظر گرفته است. در این مهد بچه‌ها هر هفته توسط روانشناسان کودک ویزیت می‌شوند که البته ویزیت روانشناسان هزینه جداگانه دارد. هر نیم ساعت ویزیت کودکان توسط روانشناس‌های مرکز بین ١٥٠ تا ٢٠٠‌هزار تومان هزینه و تایم ویزیت کودکان بستگی به نظر والدین دارد.

مهد‌های خوب برای ژن‌های خوب!

یکی از جالب‌ترین دکور‌هایی که برای بازی‌کردن بچه‌ها درنظر گرفته شده، فضایی است که به قول خود مسئولان این مهد «دریای شبیه‌سازی‌شده» برای بچه‌ها است که البته نمونه‌های این زمین بازی در اغلب شهربازی‌های رو بسته تهران وجود دارد و تنها ویژگی آن این است که بچه‌ها بازی کردن با شن‌های لب دریا را یاد بگیرند.

یکی دیگر از امکانات عجیب این مهدکودک که در تبلیغات آن هم نقش مهمی را بازی می‌کند، داشتن باغ‌وحش است! البته حیوانات این باغ‌وحش کوچک محدود به جانورانی است که بچه‌ها می‌توانند به‌عنوان حیوان خانگی داشته باشند. لاکپشت، همستر، خرگوش و خوکچه هندی ازجمله حیواناتی است که در این مرکز نگهداری می‌شود و بچه‌ها می‌توانند آن‌ها را از نزدیک ببینند و لمس کنند.

مربی اختصاصی برای بچه‌های شما

علاوه بر این، در این مهدکودک جشن‌های مختلفی به بهانه پایان سال، شب یلدا، ولنتاین، چهارشنبه‌سوری، کریسمس و عید نوروز برگزار می‌شود که البته هزینه برگزاری این مهد‌ها برعهده والدین است و جدا از شهریه حساب می‌شود. هزینه برگزاری هر جشن که معمولا در آن لباس‌های ویژه برای بچه‌ها تهیه می‌شود و شامل میوه، کیک، شیرینی، غذا و هدیه است، گاهی تا ٢‌میلیون تومان می‌رسد. این درحالی است که شهریه ماهانه این مهدکودک هم از ٢‌میلیون تا ٣‌میلیون تومان است که براساس امکاناتی که بچه‌ها از آن‌ها استفاده می‌کنند و این‌که در کدام کلاس‌های آموزشی ثبت‌نام می‌شوند، متغیر خواهد بود. به عنوان مثال اگر بخواهید فرزندتان مربی شنای اختصاصی داشته باشد، باید ماهیانه ٦٠٠ تا ٨٠٠‌هزار تومان هم پرداخت کنید، چون آموزش‌های اختصاصی هزینه جداگانه‌ای می‌طلبند. براساس شهریه‌های این مهد، اگر بخواهید فرزندتان را در این مهدکودک لاکچری و خاص ثبت نام کنید، باید دست‌کم برای هر‌سال ٣٠‌میلیون تومان هزینه کنید.

ستاره‌های ورزش و سینما بچه‌هایشان را به ما می‌سپارند!

یکی دیگر از مهدکودک‌های گرانقیمت و به اصصلاح لاکچری تهران، در منطقه سعادت‌آباد قرار دارد. محله‌ای که تعداد زیادی از بازیگران و فوتبالیست‌های مشهور و البته پولدار در این محله زندگی می‌کنند و به همین دلیل این مهدکودک ٥ستاره از معروف‌ترین مهد‌های تهران است و یکی از جمله‌های کلیدی در تبلیغات آن این است که ستاره‌های سینما و ورزش فرزندان خود را برای تربیت و آموزش به این مهد می‌سپارند.

داخل مهد هم که بشوید، عکس‌های زیادی از سلبریتی‌ها با فرزندان‌شان می‌بینید که در این مهد گرفته شده نه به قصد یادگاری بلکه برای تبلیغ.

والدینی که سوءپیشینه دارند، بچه‌هایشان ثبت‌نام نمی‌شوند

یکی از جالب‌ترین کار‌هایی که در این مهد انجام می‌شود این است که حتما باید درباره والدین تحقیق شده تا مشخص شود که آن‌ها سوءپیشینه ندارند و افراد موجهی هستند تا بتوانند فرزندشان را در این مهد ثبت‌نام کنند. این مهد مجهز به دوربین مداربسته است که خانواده‌ها می‌توانند فرزندان‌شان را از طریق همین دوربین‌ها در منزل یا محل کار خود ببینند. براساس ادعای مسئولان این مهد، متد‌های تربیتی آن‌ها براساس آخرین متد‌های پرورش کودکان در اروپاست که فلسفه آن رشد همزمان هوش و سلامت هیجانی و اجتماعى کودک است.

مهد‌های خوب برای ژن‌های خوب!

سینمای اختصاصی در مهدکودک

در این مهد آموزش‌های خاص سفالگری و مجسمه‌سازی به بچه‌ها داده می‌شود و از کودکان تست هوش گرفته می‌شود تا طبقه‌بندی شوند. یکی دیگر از امکانات جالب این مهد برای بچه‌ها مجهزبودن آن به سیستم سینمایى مولتى مدیا است که برای استفاده از آن از والدین هزینه جداگانه گرفته می‌شود. اکران فیلم‌ها و انیمیشن‌های روز دنیا برای گروه سنی بچه‌ها در این سینمای ویژه انجام می‌شود و هزینه بلیت آن بین ٧٠ تا ١٠٠‌هزار تومان است. در این مهد برای بچه‌ها شاهنامه‌خوانی و حافظ‌خوانی هم انجام می‌شود که طبق ادعای مسئولان آن، برای اولین‌بار در مهدکودک‌های تهران این اتفاق رخ می‌دهد. شهریه‌های این مهد ماهانه ٢میلیون تومان است و هزینه‌های جانبی مثل اردورفتن و استفاده از امکانات ورزشی به‌طور جداگانه محاسبه می‌شود و گاهی نرخ شهریه‌ها به ماهی ٣میلیون تومان هم می‌رسد.

نرخ مصوب شهریه مهد‌های کودک چقدر است؟

مهد‌های کودک درحالی اقدام به گرفتن شهریه‌های چند‌میلیون تومانی از خانواده‌ها می‌کنند که چندی پیش سازمان بهزیستی شهریه مصوب سال‌جاری مهد‌های کودک به تفکیک محل (مرکز استان و مناطق/ شهرستان) و نوع فعالیت را اعلام کرد. بر این اساس، بیشترین شهریه‌ها را مهدکودک‌های منطقه شمیرانات برای نگهداری نوزادان تا کودکان ٢ساله به صورت تمام‌وقت می‌توانند دریافت کنند که مبلغ این شهریه ٦١٨‌هزار تومان است.

شهریه بقیه مهدکودک‌های سطح استان تهران بین ١٨٣ تا ٤٤٠‌هزار تومان است که براساس مناطق و سن کودکان لحاظ می‌شود، ضمن این‌که در ابلاغیه‌های سازمان بهزیستی به مهدکودک‌ها، آن‌ها مجاز هستند در طول هرماه درصورت داشتن برنامه‌های فوق برنامه فقط ١٠‌درصد به شهریه اضافه کنند. با این حال ظاهرا برخی مهدکودک‌ها در شمال شهر از این میزان شهریه‌ها و قوانینی که برای آن‌ها درنظر گرفته شده تبعیت نمی‌کنند و البته کسی هم نیست که خواستار پاسخگویی مهد‌های قانون‌شکن باشد.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 68
در انتظار بررسی:0
France
00:16 - 1398/03/14
خدایا اگه ریشه اینا رو نمیتونی بکنی ،دست بدامن ترامپ بشیم
پاسخ ها
الوند
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
الهی‌امین
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
دست به دامن خدا شو تا شاید اصلاحت کنه و عقل درست عطا کنه بهت
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
wat??
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
دست به دامن غیرت خودت و مردم شو
بدون نام
Germany
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
برای کودک اصطلاح ژن خوب قشنگ نیست
بعد هم همه جای دنیا هر کسی بر حسب بودجش فرزندشو مهد میزاره ، چه اصراری دارید توی ایران همه رو از همه لحاظ مثل هم کنید
شما باید حداقل رفاه رو برای همه ایجاد کنید نه اینکه نفرت از ثروتمندان را در دل مردم بکارید، چون بهرحال بسیاریشون از راههای صحیح پولدار شدن و حقشونه خوب زندگی کنند
من خودم ترجیح میدم توی خیابونهای شهرم پر از ماشین های برند باشه تا لگن ، هم شهرم زیباتره هم امنیت من بالاتره!!!
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
اصولی کار کردن و به روز بودن جرم نیست...
امیدوارم همه پول درست و حلال دربیارن و در جهت رشد خودشون و خانوادشون خرج کنن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
دعا کن خودتم پولدار بشی، چه اشکالی داره؟ همه پولدارا که بد نیستن
ترسو
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
دوست عزيز ! دست بكار شو .......
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
اره به همین خیال باش که یه خارجی نگران تو و مملکتت باشه و بیاد ابادش کنه. اخه ادم تا کجا نفهم
بدون نام
United Arab Emirates
۲۰:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
کاش ثروت در مردم یکسان بود
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۵
خدا همه کارس
اما سرنوشت به عهده فرده
امین
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۵
به جای این خواسته دعا کن هممون در یک سطح اجتماعی و اقتصادی در رفاه زندگی کنیم تا فاصله طبقاتی از بین بره
عع
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۷
خدایااگه نمیتونی؟؟؟؟؟!!!!یعنی بشراگرفکرکنه که پناه برخدا،ازخدابالاترکسی هست که اون کارهاروبتونه انجام بده بسیارنفهمه
Iran, Islamic Republic of
00:27 - 1398/03/14
خدا لعنت کنه هر کی این آموزش و پرورش غیر انتفاعی رو آورد. قدیما که فقط یه نوع مدرسه بود و آموزش و پرورش رایگان بود چه افراد نخبه ای رشد کردن. الان با این مدارس غیر انتفاعی یه مشت آدم خود بزرگ بین، بی ادب و بیسواد تحویل جامعه میدن. خدا لعنت کنه مسببینشو
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۵
آمین
کیم سویفت
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
من خودم کلاس هشتمم مدرسه دولتی میرم معلما بداخلاق و امکانات اموزشی هم هیچی
فقط اونایی که غیر انتفاعی میرن الان خوشبحالشونه چون همه چیز از اردو تا امکانات و وسایل بگیر واسشون به راهه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۹
متاسفانه من بخاطر اوضاع داغوم مدارس دولتي مجبور شدم بچه ام رو ببرم مدرسه غيرانتفاعي . والا هزينه اش واقعا زياده
Iran, Islamic Republic of
00:42 - 1398/03/14
بعد میگن پول خوشبختی نمیاره! حالا بچه های معصوم سیستان بلوچستان از آب بارون برای شستشو و .... استفاده می کنن و با نهایت بغض اینو می نویسم که آخرشم می افتن تو اون گودالهای آب و جان می بازن....
در حالیکه اینایی که اینا میگن لاکچری سطح استاندارد کشورهای اروپایی و آمریکای شمالیه...اینجا حتی تو مقطع دبستان هم یادگیری زبان رو برداشتن...از ما که گذشت ولی برای کوچولوهای آینده سازمون عمیقا آرزوی عدالت دارم...
Iran, Islamic Republic of
00:57 - 1398/03/14
دو میلیون تومن واسه یه اردو یا مراسممم؟؟؟؟حاجی بچتو بده خودم میبرم میگردونمش
Iran, Islamic Republic of
01:21 - 1398/03/14
چرا
به این خوبی
اونی که عرضه داشته باشه دستش به دهنش برسه بچشو میبره اینجا
پاسخ ها
بدون نام
-
۲۱:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
مفهوم این مقاله اگه کمی فکر کنی تضاد طبقاتیه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
تو این مملکت نون دزدی رو راحت می شه خورد نه نو بازو رو
کیم سویفت
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
پس بچه هایی که باباشون کارگری میکنه روزی پنجاه تومن درمیاره چیکار کنن؟
بفهم حرفتو
Iran, Islamic Republic of
01:59 - 1398/03/14
به نظرم خیلی هم خوبه چه اشکالی داره بچه هامون به اندازه بچه هایی که در خارج از کشور هستن امکانات داشته باشن حتما باید مثل ما و نسل های قبلمون زندگی کنن؟؟؟ حالا اینکه این جور مدارس باید دولتی هم وجود داشته باشه یه بحث دیگه است. اما قبول کنیم یه بخشی از عقب موندگی ما مربوط به سیاست نیست مربوط به ذهن فقیر ماست. اینکه اگه نون نداریم بخوریم دیگه هنر و دانش و تربیت پیشرفته بچه ها چیه؟ در صورتکیه حتی اگه از نونت میزنی باید برای علم و هنر فرزندانت خرج کن
پاسخ ها
بدون نام
-
۲۱:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
ما که سالی ۳۰ میلیون نداریم فقط واسه مهد کودک بچمون خرج کنیم...حالابماند لباسشو و خیلی خرج های دیگه
حالا شما داری چرا ناراحتی خرج کن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
حرف شما بر پایه سیاست نظام سرمایه داری هستش، که همین آقایون و ژن های خوب هر روز دارن نهیش می کنند
بدون نام
Russian Federation
۰۹:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۵
مهد کودک زدی شما؟؟؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۵
کاشکی این امکانات برای همه بود همه لذت میبردن
Finland
03:18 - 1398/03/14
از گلوتون پایین نره ایشالله درحال دریدن یقه
Iran, Islamic Republic of
04:35 - 1398/03/14
ژنهای خوب نه دزدهای خوب
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
آفرین. دزدزاده ها
Iran, Islamic Republic of
06:05 - 1398/03/14
همه چی یادشون میدن جز انسانیت.
همین بچه ها که اونجا درس خوندن در آینده به پدر مادر میگن ما میخوایم مستقل بشیم برو خانه سالمندان وقت نگهداری از تو را ندارم.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۵۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
چه اشکالی داره کسی کا بضاعت داره بره و بچه ش رو اینطور جاها ثبت نام کنه هم هوش هیجانی و هم هوش ریاضی بچه رشد میکنه و با کلی رفتارهای استاندارد ..
درد ما این فاصله طبقاتی بین مردمه و
حقوی ناچیزی که میگیریمه و الا رشد و پیشرفت باعث افتخاره نه باعث ایجاد تنفر.
Iran, Islamic Republic of
06:08 - 1398/03/14
مثلا انقلاب کردیم ریشه شاهزاده ها کنده بشه و اشراف گری و تبعیض طبقاتی از بین بره ماشششاالله برکت الله . صدرحمت به دوره شاه !!!!!: خدایا خودت ظهور کن !!یکی به نان شب محتاج و یکی غرق در ثروت
Iran, Islamic Republic of
08:05 - 1398/03/14
کاش این امکانات واسه همه یکی بود
Iran, Islamic Republic of
09:34 - 1398/03/14
خودمونیم که این تحفه ها رو گنده می کنیم. هیچ کجای دنیا ژن خوب و بد تعریف نشده. دیدتونو عوض کنید.
Iran, Islamic Republic of
09:38 - 1398/03/14
وقتی می گین خیلیا از بقیه نقاط شهر میان ثبت نام می کنن یعنی فقط گندزاده ها نیستن. بدبختشونم منم حتما. والا همه فقط غر می زنن، بعد یه جور دیگه زندگی می کنن
پاسخ ها
کیم سویفت
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
کلمه گند زاده در کتاب هری پاتر استفاده میشه
واسم جالب بود
Iran, Islamic Republic of
09:52 - 1398/03/14
چ شيک و لوکس.والا من‌ 3 بار تو آزمون مدارس نمونه دولتی قبول شدم ولی‌ خانوادم نزاشتن برم اون‌وقت وآسه ی فسقلی بچه بببین چیکار میکنن..
Canada
12:13 - 1398/03/14
خب طرف پول داره دوست داره برای بچش خرج کنه، به کسی ربطی نداره، خوبه باز هم جاهایی هست که در ازای پول بیشتر آموزش بهتری هم میدن، فکر نکنم از حق بقیه هم زده باشن.
پاسخ ها
بدون نام
Netherlands
۲۱:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
فقط خفه شو خودت هم حتما يكي از اونايي كه اينطوري سينه چاك ميكني نسلتون محو شه انشالله
بدون نام
France
۰۹:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
به جای حسادت زحمت بکش به آرزوهات برس
Iran, Islamic Republic of
13:52 - 1398/03/14
خوب به ما ژن بدبختا چي ميرسه ؟سهم ما كو ؟
Iran, Islamic Republic of
14:32 - 1398/03/14
منم قبلا ک میرفتم مهد کودک شپش میزدم و برمیگشتم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
خوابگاه ما رو ساس زده، واقعا ترجیح میدم به جای رفتن به خوابگاه شب تو خیابون بخوابم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۵
الهی
بدون نام
France
۱۷:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
از اسپری درمین برای کشتن ساس استفاده کنین، برای انسان هم بی ضرره
Iran, Islamic Republic of
15:10 - 1398/03/14
خدا بيشتر بهشون بده خدا كنه همه بچه ها دور از فقر و آزار و بيماري با فراغ بال كودكي كنن
Iran, Islamic Republic of
15:27 - 1398/03/14
خیلی خوبه روش هاشون که
مشکل شما چیه
دارندگی و برازندگی
پاسخ ها
بدون نام
Netherlands
۲۱:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
اره ديگه دعا طلب ميكني براي بركت بيشتر براي دزدي هاتون نسلتون محو شه انشالله
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۵
ضر نزن اونایی که طرفداری میکنن خودشونم همینجورین مطمعنن اگه توام ندار بودی اینقد ضر نمیزدی
کیم سویفت
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
چی میگی اینا ژنشون عالیه مثلا که ازین پولا دارن وگرنه ما با این که دستمون به دهنمون میرسع بازم نداریم بریم اینجاها
Iran, Islamic Republic of
17:57 - 1398/03/14
نرخی که نوشتین دروغه،تومهدکودک های عادی حداقل ماهی هشتصد تایک میلیون گرفته میشه،شمیرانات و کل هفته صبح تاغروب که حداقلش یک و نیم میفته،این مهدکودک هاهم خیلی بیشتراز این حرفها پول میگیرن
Iran, Islamic Republic of
01:54 - 1398/03/15
کسی ک میخواد اینقدر پول بده بچشو ببره خارج
حداقل تو این اموزش پرورش درس نمیخونه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۷
دوست من عقده تو و امثال تو اینجور فضاها رو به وجود میاره
Russian Federation
10:00 - 1398/03/15
اصلا نرخ مهد کودک این نیست. من چند جا پسرمو بردم همه قبل از عید هشتصد و خورده ای می گرفتن.همه هم کاملا معمولی بودن. الان گرون تر شده. هر مهد کودکی هم میری بلااستثنا یه خونه دوطبقه کلنگی رو گرفتن تبدیل کردن به مهد کودک داخلش خیلی مسخره ست و اصلا با کاری که انجام میدن متناسب نیست
Iran, Islamic Republic of
11:43 - 1398/03/15
مرده شور این کلمه ژن خوب رو ببرن
به خدا قسم این افراد جز ضعیف ترین افرادند در شرایط سنجش
مثلش هم فرناز جون و برخوردش با پلیس
Iran, Islamic Republic of
10:04 - 1398/03/16
بچه ای که تو کانادا و المان بدنیا بیاد بایدم همچین مهدهای رو بره اون نره کی میخواد بره
Iran, Islamic Republic of
10:04 - 1398/03/16
بچه ای که تو کانادا و المان بدنیا بیاد بایدم همچین مهدهای رو بره اون نره کی میخواد بره
Iran, Islamic Republic of
10:04 - 1398/03/16
بچه ای که تو کانادا و المان بدنیا بیاد بایدم همچین مهدهای رو بره اون نره کی میخواد بره
Netherlands
08:32 - 1398/03/19
در شرايط فعلي ايران هر زن حامله اي ميبينم به حماقتش پي ميبرم
پاسخ ها
باران
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۵
ای کاش همه به سطح فهم و درک شما برسن . کسی که با این اوضاع بچه دار میشه حتما از لحاظ روانی مشکل داره و باید اول بره پیش روانپزشک بعد اون بچه بی گناه رو بیاره به این دنیا..
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج