رشیدپور: تیپ جدیدم ربطی به فیلم ساختنم ندارد
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
کلاسینو_1
سفیر بار ساقدوش_1
اپیلاسیون نانا 1
ریزخور_1
کلاسینو_3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
ریزخور_3
سفیر بار ساقدوش_3
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
ریزخور_4
سفیر بار ساقدوش_4
کلاسینو_4
کلاسینو_2
سفیر بار ساقدوش_2
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
ریزخور_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۸۷۱۸۶۸
۱۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۸
۸۵۳۲
مجری برنامه موفق «حالا خورشید» درباره فیلم جدیدش می‌گوید.

خبرآنلاین: «یکی از دوستان دو ماه پیش من را دید و گفت من فکر می‌کردم تو الان ژولیده و افسرده‌ای، موهات بلند شده و فکر نمی‌کردم که اینقدر فعال باشی. من الان در حال تکمیل تحصیلات خلبانی‌ام هستم و قصد دارم در شش ماه آینده این تحصیلاتم رو تکمیل کنم.»

چهار یا پنج سال قبل وقتی رضا رشیدپور جایی در برنامه‌های تلویزیونی نداشت، این جمله را در مصاحبه‌ای به آفتاب گفته بود. او در اواخر دهه ۸۰ و بعد در اوایل دهه ۹۰ احتمالا دوره خلبانی سپری کرده است.

کجا و برای چه نوع از پرواز؟ کمتر درباره‌اش چیزی نوشته یا گفته شده. البته عکس‌هایش با لباس خلبانی را زیاد می‌شود در اینترنت پیدا کرد.

عشق پرواز

اما در یکی دو سال گذشته و در دو حادثه سقوط هواپیما، او با برنامه «حالا خورشید» سعی کرد تخصصی به حوادث بپردازد.

اسناد رو شده در برنامه این مجری و تهیه‌کننده، در ماجرای سقوط دردناک هواپیمای ای تی آر تهران -یاسوج هنوز جدی‌ترین افشاگری درباره آن حادثه شوم بوده است. دزست مثل برنامه‌ای که بعد از سقوط هواپیمای ۷۰۷ ارتش در کرج داشت. آن دوره خلبانی انگار ماجرای پرواز را ماجرای مورد علاقه رشیدپور در دهه پنجم زندگی‌اش کرده است.

این قدر جدی که دوباره وقتی درهای سیما را خیلی بی سروصدا به رویش بستند، مدیوم رسانه‌ای جدیدی را تجربه کند و آن مدیوم پرده سینما باشد و فیلمی با مضمون پرواز. او قرار است تهیه‌کننده «خارج از رادار» باشد . این خبر را خودش در اینستاگرامش منتشر کرده است و با تگ کردن پرویز پرستویی کار را به سویی برده که همه بدانند پس از «شوخی» که یکی از ماندگارهای سینمایی پرویز پرستویی است، او دوباره فیلمی با قصه پرواز را در کارنامه کاری‌اش خواهد داشت.

چرا تلویزیون نه؟

رشیدپور چرا بعد از وداع روز ۲۲اسفند با سیما، دیگر با «حالا خورشید» برنگشته؟ مگر قرار نبود او کمی استراحت کند و برگردد؟ این غیبت چرا طولانی شده؟

پاسخ پرسش به نظر می‌رسد این باشد: «او حالا حالاها قرار نیست برگردد. »

رشیدپور: تیپ جدیدم ربطی به فیلم ساختنم ندارد

انگار نسخه پیچیده شده برای عادل فردوسی‌پور درمورد او هم پیچیده شده است که آنتنش را به گروه برنامه‌ساز دیگری داده‌اند، استودیوی برنامه‌اش را تعطیل کردند و این طور که یاشار سلطانی در پیجش نوشته بود در آنجا مزرعه ارز دیجیتال راه انداخته‌اند.

دعایی که البته رسانه ملی واکنشی به آن نداشت اما فاطمه ذوالقدر نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در مصاحبه‌ای با سایت خانه ملت به آن پرداخت و خواهان شفاف‌سازی رسانه ملی در این زمینه شد.

کسی هم در بین مدیران سیما اصلا اسمی از او نمی‌آورد و در حقیقت آچارفرانسه سیما در سال ۹۷، در لیست مازاد سال ۹۸ رسانه ملی قرار گرفته است تا دیگر نه وزیر جوانی روی آنتن بیاورد و از ناموفق بودن پرتاب ماهواره بگوید. نه علی فروغی روی آنتن باشد تا برنامه‌هایش را تبلیغ کند. نه فرصت به آقا محسن رضایی برسد که اشتباه توئیتری‌اش درباره کربلای ۴ با استفاده از محبوبیت سردار سلیمانی جمع شود!

در همه این روزهای جدایی از آنتن، رشیدپور که برای برنامه‌های اوایل دهه ۹۰ خود برای دولت روحانی زیر حملات سنگین طیف حمید رسایی بود، فقط یک بار پستی با مضمون دلتنگی و تصویری از لوگوی «حالا خورشید» منتشر کرد.

پستی که درست در اولین روز پخش برنامه صبحگاهی جایگزین «حالا خورشید» منتشر شد و یکبار هم با عکس‌های جدیدی که نشان می‌داد ریش گذاشته و چاق شده، هوادارانش را شوک زده کرد. او به عکس عادل انگار روزه سکوت گرفته و کسی هم خیلی چیزی درباره نبودش نمی‌گوید اما انتقاد اصلی به برنامه‌اش که اتفاقا پربیننده هم شده بود، همین طعنه‌های سیاسی تندی بوده که می‌زده و برآیند تصمیم سیما درباره او اقلا مدتی استراحت اجباری برایش بوده است.

هدف جدید پرده سینما

رشیدپور حالا سه ماه پس از این گوشه‌نشینی بیرون از تهران، تصمیم به ساخت پروژه‌ای جدید گرفته که تلفیقی از علایق شخصی‌اش با هم است. او قرار شده پس از اجرا، بازیگری و تهیه‌کنندگی در تلویزیون، تهیه‌کنندگی در سینما را هم تجربه کند و خودش درباره‌اش می‌گوید: «من شغلم تهیه‌کنندگی است و تهیه‌کنندگی پروژه سینمایی هم کاری بوده که به من پیشنهاد شده است.»

او علاقه‌ای به حرف زدن ندارد و درباره ماجراهای نبودن در تلویزیون که اصلا اشاره‌ای نمی کند اما تنها درباره تهیه‌کنندگی فیلم سینمایی آن هم با موضوع سانحه هوایی، به خبرآنلاین می‌گوید: « انتخاب این سناریو قطعا به علاقه خودم ارتباط دارد و اصولا فکر می‌کنم که اتفاق رسانه‌ای و فرهنگی خاصی در حوزه هوانوردی در کشورمان تا حالا نبوده است. من به اندازه توانم تلاش می‌کنم که قدم کوچکی بردارم. البته هنوز به مرحله شروع پیش‌تولید هم نرسیدیم و همه چیز روی کاغذ هست که امیدوارم زودتر عملیاتی بشود. »

سابقه هواپیما روی پرده سینما

دراین سال‌ها سینمای ایران دو ماجرای سینمایی در فضای هواپیما را تجربه کرده است. یک بار «شوخی» همایون اسعدیان با بازی پرویز پرستویی، فاطمه معتمد آریا و جواد یحیوی. یک بار هم فیلم ستایش شده «ارتفاع پست» ابراهیم حاتمی‌کیا با فیلمنامه‌ای از اصغر فرهادی، بازی حمید فرخ‌نژاد و مرحوم اینانلو و لیلا حاتمی.

اولی قصه‌ای کپی شده از فیلمی هالیوودی بود که هواپیمایی جلوی پای یک سارق سقوط می‌کند و سارق به جای دزدی ناچار به نجات جان مسافران می‌شود.

دومی هم بر گرفته از قصه معروف هواپیماربایی دهه ۸۰ است که یک هموطن جنوبی به دلیل مشکلات زندگی قصد داشت با دزدیدن هواپیما، به خارج از کشور مهاجرت کند. اقدامی که با هوشیاری پلیس امنیت پرواز ناکام ماند.
رشیدپور چه می‌سازد؟

فیلم رضا رشیدپور درباره پروازی است که در ارتفاع چندهزارپایی خلبان مجبور می‌شود خبر اتفاق وحشتناکی که روی زمین افتاده را به مسافرانش بدهد. او بیش از این جزئیاتی از فیلمش منتشر نکرده و چیزی هم نمی‌گوید اما محتوای پست اینستاگرامی اش این گمانه را می‌افزاید.

چرا چاق شدی آقای مجری؟

رشیدپور این روزها حسابی وزن اضافه کرده، او این افزایش وزن را به دلیل پروژه جدید سینمایی‌اش داشته یا دوری از کاری که دوستش داشته دلیل این افزایش چشم‌گیر وزن است؟

از او پرسیدیم و جواب‌مان شد: «این استایل جدید خودم (درباره تغییر چهره و گذاشتن ریش) ارتباطی به فیلم ندارد، همینطور اضافه وزن‌.» او شکلک خنده‌ای را هم پیوست پایانی جمله‌اش کرده است تا احتمالا گمانه اول‌مان قوت بگیرد، غم باد است!

این جملات کوتاه از این مجری باسابقه یعنی فعلا پروژه تلویزیونی او تعطیل است. ولی رشیدپور می‌خواهد کاری جدید را تجربه کند. این بار در سینما و با سوژه‌ای اجتماعی در حوزه پرواز که فکر می‌کند تخصصش را دارد. آیا موفق می‌شود؟ تنها زمان است که می‌تواند قاضی منصفی برای پاسخ این سوال باشد.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
France
20:47 - 1398/03/17
تا حداد عادل ها هستند مملکت همینه که هست فامیل بازی
پاسخ ها
شانجانی
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۸
ایا میشه اعلام بفرمایید چرا رشید پور با تیپ جدید طهور نکرده است‌؟
France
20:47 - 1398/03/17
تا حداد عادل ها هستند مملکت همینه که هست فامیل بازی
Iran, Islamic Republic of
19:42 - 1398/04/09
رشید پور از همشون بدتره سر مردم کلاه کذاشت باز میاد ناراحت نباشید دوره خلبانی را جرا من و شما نمیتونیم طی کنیم چه کسانی هستند اینها با رفته دودتابعییتی بشه بیاد ناراحتش نباشید چند سال دیگه که رییس جمهور عوض شد پته اینم میاد رو آب
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سوییچ ایران_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
خرید باکس 1
ادیب_1
شیرآلات زمانی_1
عارفی_1
دکتر نائبی_1
خرید باکس 3
دکتر نائبی_3
سوییچ ایران_3
ادیب_3
شیرآلات زمانی_3
عارفی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
شیرآلات زمانی_4
عارفی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
سوییچ ایران_4
ادیب_4
خرید باکس 4
دکتر نائبی_4
ادیب_2
دکتر نائبی_2
شیرآلات زمانی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
عارفی_2
سوییچ ایران_2
خرید باکس 2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کالازم_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
آیلین_فوتر بلفارو
آیلین_تزریق چربی
کلینیک النا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
رستوران باغ بهشت _فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
کالازم_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
فنی آتل_فوتر
تنورستان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر