ثروتمندترین طراحان مد در جهان
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
سفیر بار ساقدوش_1
کلاسینو_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
ریزخور_1
ریزخور_3
لاله زار مال_3
کلاسینو_3
سفیر بار ساقدوش_3
اپیلاسیون نانا 3
سفیر بار ساقدوش_4
لاله زار مال_4
ریزخور_4
اپیلاسیون نانا 4
کلاسینو_4
لاله زار مال_2
کلاسینو_2
سفیر بار ساقدوش_2
اپیلاسیون نانا 2
ریزخور_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۸۷۲۸۰۷
۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۲
۸۹۸۸
مجله فوربز هر ساله فهرستی از ثروتمندترین افراد جهان را معرفی می‌کند. او این بار به سراغ ثروتمندترین طراحان مد جهان رفته است. اگر شما هم دوست دارید که با ثروتمندترین طراحان جهان و سرمایه آن‌ها آشنا شوید، در ادامه مطلب همراه مان باشید.

برترین‌ها: مجله فوربز هر ساله فهرستی از ثروتمندترین افراد جهان را معرفی می‌کند. او این بار به سراغ ثروتمندترین طراحان مد جهان رفته است. اگر شما هم دوست دارید که با ثروتمندترین طراحان جهان و سرمایه آن‌ها آشنا شوید، در ادامه مطلب همراه مان باشید.

رالف لورن: ۵.۹ میلیارد دلار

ثروتمندترین طراحان مد در جهان

رالف لورن طراح مد و میلیاردر اهل ایالات متحده آمریکا است که به خاطر برند «Polo Ralph Lauren» مشهور شده است. او ابتدا خط تولید پوشاک مردانه را راه اندازی کرد و به دنبال موفقیت‌های بیشتر، پوشاک بانوان را نیز ایجاد نمود. او همچنین خط تولید پولو اسپرت، به منظور تولید پوشاک ورزشی، در سال ۱۹۹۳ را راه‌اندازی کرد. هم اکنون محصولات این شرکت شامل پوشاک غیررسمی آقایان و بانوان، لوازمی، چون کیف و غیره، عطرها، برخی لوازم خانه مانند (حوله و غیره) می‌باشند. فایننشیال تایمز درآمد شرکت او را در سال ۲۰۰۹ بیش از ۵ میلیارد دلار ارزیابی کرد. همچنین سود خالص این شرکت در سال ۲۰۰۹ بالغ بر ۴۰۶ میلیون دلار بود. در سال‌های اخیر به دنبال موفقیت‌های هنگفت پولو، فوربز ثروت شخصی لورن را حدود ۶ میلیارد دلار تخمین زده و او بین ۲۰۰ فرد ثروتمند جهان و دهمین ثروتمند دنیای مد و فشن قرار گرفت.


اندرس هولش پاولسن: ۷.۲ میلیارد دلار

ثروتمندترین طراحان مد در جهان

اندرس هولش پاولسن کارآفرین و سرمایه‌دار اهل دانمارک است که به عنوان مالک و مدیرعامل شرکت بست‌سلر «Bestseller» فعالیت می‌کند. او به همراه پدرش این شرکت را در سال ۱۹۷۵ راه اندازی کردند. در سال ۱۹۹۰، یعنی زمانی که او ۲۸ سال داشت، پدرش او را به عنوان تنها مدیر این شرکت معرفی کرد. او در آن سن کم توانست نام خودش را در میان برترین طراحان مد و فشن جای دهد و به عنوان یکی از ثروتمندترین افراد جهان شناخته شود. ارزش سرمایه خالص او ۷.۲ میلیارد دلار تخمین زده شده است.


جورجو آرمانی: ۸.۶ میلیارد دلار

ثروتمندترین طراحان مد در جهان

جورجو آرمانی طراح لباس سرشناس ایتالیایی است که بیشتر به خاطر طراحی پوشاک مردانه شناخته شده است. او شرکت خود را در سال ۱۹۷۴ بنیان گذاشت و در آستانه قرن بیست و یکم به‌عنوان موفق‌ترین طراح از ایتالیا فراتر رفت. آرمانی پس از فعالیت مختصری در پزشکی و عکاسی، تنها بر حسب اتفاق وارد صنعت مد شد. او پس از خدمت نظام وظیفه، در فروشگاه بزرگ لاریناسکنت در میلان آغاز به کار کرد سپس در سال ۱۹۴۶ به عنوان طراح در شرکت پوشاک مردانه نینو کروتی هیتمن استخدام شد. او در سال ۱۹۷۴ نخستین مارک لباس مردانه و یک سال بعد اولین مجموعه لباس زنانه‌اش را معرفی کرد. در سال ۲۰۰۰ مجله فوربز، جورجو آرمانی را به عنوان موفق‌ترین طراح دنیا معرفی کرد. او با سرمایه ۸.۶ میلیارد دلاری خود، به عنوان یکی از ثروتمندترین طراحان مد جهان شناخته می‌شود.


هاینریش دایشمان: ۱۰.۶ میلیارد دلار

ثروتمندترین طراحان مد در جهان

هاینریش دایشمان یکی از بزرگترین فروشگاه‌های زنجیره‌ای کفش و پوشاک ورزشی در آلمان است که در سال ۱۹۱۳ توسط هاینریش دایشمان در شهر اسن در نوردراین-وستفالن تأسیس شد. در واقع این بیزنس توسط پدربزرگ هاینریش دایشمان آغاز شد. پس از مرگ او در جنگ جهانی دوم، همسرش مدیریت این شرکت را به عهده گرفت و آن را به پسرش یعنی پدر هاینریش سپرد. پدر هاینریش پس از فارغ التحصیلی تمام توان و انرژی اش را روی این شرکت گذاشت. این شرکت پس از جنگ جهانی دوم، برای کمک به جنگ زده ها، کفش‌های تولیدی خود را با کمترین قیمت در اختیار مردم قرار می‌داد. علاوه بر آن، آن‌ها کفش‌های دسته دوم مردم را با کفش‌هایی نو مبادله می‌کردند. هاینریش پس از پدرش مدیریت این شرکت را به عهده گرفت و با تاسیس ۳۷۰۰ فروشگاه در ۳۴ کشور، آن را در کل اروپا گسترش داد. او با ۱۰.۶ میلیارد دلار سرمایه، از ثروتمندترین طراحان مد و فشن در جهان شناخته می‌شود.


آلن و ژرارد ورتیمر: ۱۲.۷ میلیارد دلار

ثروتمندترین طراحان مد در جهان

آلن ورتیمر کارآفرین، سرمایه‌دار، بازرگان و مدیر ارشد اجرایی فرانسوی است، پ که به همراه برادرش ژرارد ورتیمر، مالکین اصلی شرکت شنل بشمار می‌آیند. این دو برادر شرکت شنل را از پدربزرگ شان، پیر ورتیمر، به ارث بردند. در واقع شرکت شنل در سال ۱۹۰۹ میلادی توسط دوزنده‌ای به نام کوکو شانل و شریک اش پیر ورتیمر تأسیس شد. پس از مرگ شنل، پیر این شرکت را اداره کرد و آن را به دست نوه هایش سپرد. این شرکت امروزه به‌عنوان یکی از مهم‌ترین موسسه‌های طراحی مد و پوشاک زنانه شناخته می‌شود. آلن و ژرارد هر کدام با سرمایه‌ای حدود ۱۲.۷ میلیارد دلار، از ثروتمندترین طراحان مد در جهان به حساب می‌آیند.


تاداشی یانائی: ۱۷.۶ میلیارد دلار

ثروتمندترین طراحان مد در جهان

تاداشی یانائی کارآفرین، بازرگان و مدیر ارشد اجرایی ژاپنی است که در سال ۱۹۸۴ شرکت فست ریتیلینگ «Fast Retailing» را تأسیس نمود و در حال حاضر به‌عنوان مدیر عامل اجرایی و رییس هیئت مدیره این شرکت فعالیت می‌کند. او شغل پدر خود، که یک خیاطی داشت، را ادامه داد با گسترش آن توانست کار خود گسترش دهد. یانائی در آخرین رتبه‌بندی انجام شده توسط بلومبرگ، در سال ۲۰۱۹ با دارایی خالص ۱۷٫۶ میلیارد دلار، در رتبه ۳۵ از فهرست ثروتمندترین افراد جهان قرار گرفت.


استفان پیرسون: ۱۹.۷ میلیارد دلار

ثروتمندترین طراحان مد در جهان

استفان پیرسون بازرگان و کارآفرین سوئدی است که به گزارش مجله فوربز، ثروتمندترین فرد سوئد در سال ۲۰۱۲ شناخته شده‌است. پیرسون، رییس هیئت مدیره و سهامدار اصلی شرکت اچ اند ام است که توسط پدر او ارلینگ پیرسون، در سال ۱۹۴۷ تأسیس شد. او در سال ۱۹۸۲ از سوی پدرش، به عنوان مدیر عامل اجرایی شرکت اچ اند ام، منصوب شد و تا سال ۱۹۹۸ در این مقام باقی‌ماند و از آن سال به بعد نیز، به عنوان رئیس هیئت مدیره این شرکت، فعالیت می‌نماید. فوربز، ارزش دارایی‌های پیرسون را، معادل ۱۹.۷ میلیارد دلار برآورد کرده و او را در رتبه ۸ از ثروتمندترین افراد جهان و رتبه ۴ ثروتمندترین طراحان جهان ذکر نموده است. پیرسون همچنین دارای سهام قابل‌توجهی، در شرکت سوئدی هگزاگون می‌باشد. او به عنوان حامی مالی و اسپانسر اصلی باشگاه فوتبال دیورگاردن سوئد نیز، محسوب می‌شود.


فرانسوا پینو: ۲۳.۷ میلیارد دلار

ثروتمندترین طراحان مد در جهان

فرانسوا پینو کارآفرین و بازرگان فرانسوی است که در سال ۱۹۶۳ شرکت کرینگ «Kering» را تأسیس نمود. این شرکت شامل چندین برند لوکس به نام‌های گوچی، الکساندر مک‌کوئین، ایو سن لوران و بالنسیاگا می‌باشد. او با موفقیت‌هایی که در صنعت مد و فشن به دست آورد، توانست سرمایه خود را تا ۲۳.۷ میلیارد دلار افزایش دهد. این بیزنسمن فرانسوی و کلکسیون دار هنری، مدیریت چندین مجله فرانسوی را نیز به عهده دارد. با تمام اینها، او در حال حاضر به عنوان سومین طراح ثروتمند جهان معرفی شده است.


برنار آرنو: ۵۸.۸ میلیارد دلار

ثروتمندترین طراحان مد در جهان

برنار آرنو تاجر، کارآفرین و کلکسیونر آثار هنری فرانسوی است. به گفته مجله فوربز، او با دارایی خالص ۵۸.۸ میلیارد دلار ثروتمندترین فرد در اروپا و چهارمین فرد ثروتمند جهان معرفی شده است. او LVMH را، در سال ۱۹۸۹ خریداری کند تا به این طریق کنترل ۲۴٪ درصد از این گروه را در اختیار گیرد. او با موفقیتی که در کمپانی ال و ام هاش کسب کرده بود، شروع به سر هم کردن تکه‌های سوپرمارکت کالا‌های لوکس خود نمود. آرنو از آن زمان تاکنون شرکت را با برنامه توسعه جاه‌طلبانه‌ای پیش برد و کمپانی ال و ام هاش را تبدیل به بزرگ‌ترین گروه تجاری کالا‌های لوکس در دنیا کرد. برنارد آرنو توانایی ویژه‌ای در کشف استعداد‌های بازار دارد. خوب می‌داند چه محصولی را باید در کجا عرضه کرد و چه محصولی در بازاری با استقبال روبه‌رو نخواهد شد و قطعاً به همین دلیل است که مجموعه تحت مدیریت او بزرگ‌ترین شرکت در عرصه لوازم لوکس است. این شرکت خود دارای ۵۰ زیرمجموعه است که هر کدام از مارک‌های معروفی هستند و در یک یا چند شاخه، بهترین محصولات را تولید می‌کنند. برنار با ۵۸.۸ میلیارد دلار سرمایه به عنوان دومین طراح ثروتمند جهان معرفی شده است.


آمانسیو اورتگا: ۸۲.۵ میلیارد دلار

ثروتمندترین طراحان مد در جهان

آمانسیو اورتگا تاجر اسپانیایی، فعال در صنعت مد و مؤسس شرکت ایندیتکس می‌باشد که در حال حاضر به عنوان ششمین فرد ثروتمند جهان و ثروتمندترین طراح در اسپانیا شناخته می‌شود. او مالک و مؤسس فروشگاه‌های زار، برشکا، ماسیمو دوتی، دولچه گابانا و ده‌ها برند و فروشگاه‌های خرده‌فروشی پوشاک نیز می‌باشد. میزان دقیق دارایی‌های اورتگا نامشخص است، ولی مجله فوربز در رتبه‌بندی سال ۲۰۱۹ رتبه ۱ را در فهرست ثروتمندترین طراحان جهان، با سرمایه ۸۲.۵ میلیارد دلار به او داده است.

منبع: businessinsider

پردیس بختیاری
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:20 - 1398/03/21
جالب بود
برنارآرمو با 58 میلیارد دلار ، نفر چهارم دنیاست
آمانسیو با 82 میلیارد دلار ، نفر ششم دنیاست
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ریاضیات کمرش شکست
پاسخ ها
بدون نام
Netherlands
۱۱:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
اینو از کجات اوردی؟
Iran, Islamic Republic of
01:33 - 1398/03/22
پولدارارین مرد ایرانم بابک زنجانیه دیگه.۱۳.۵میلیارد دلار پول داره
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
ادیب_1
شیرآلات زمانی_1
خرید باکس 1
عارفی_1
دکتر نائبی_1
سوییچ ایران_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
سوییچ ایران_3
ادیب_3
شیرآلات زمانی_3
دکتر نائبی_3
خرید باکس 3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
عارفی_3
ادیب_4
خرید باکس 4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
دکتر نائبی_4
شیرآلات زمانی_4
عارفی_4
سوییچ ایران_4
ادیب_2
شیرآلات زمانی_2
دکتر نائبی_2
سوییچ ایران_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
خرید باکس 2
عارفی_2
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کالازم_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شاخه نبات_ فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
تنورستان_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
انجمن پرستاری ایران_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
کالازم_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
شفا_فوتر
تنورستان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی نوین_فوتر
اورانوس_فوتر2
شاخه نبات_ فوتر
تدبیرکالا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
کلینیک النا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
انجمن پرستاری ایران_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر