نوبیا آلفا؛ اولین گوشی پوشیدنی با صفحه‌نمایش خمیده
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ریزخور_1
سفیر بار ساقدوش_1
اپیلاسیون نانا 1
کلاسینو_1
زمردی_داخلی1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 3
زمردی_داخلی3
ریزخور_3
لاله زار مال_3
کلاسینو_3
سفیر بار ساقدوش_3
سفیر بار ساقدوش_4
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
کلاسینو_4
زمردی_داخلی4
ریزخور_4
زمردی_داخلی2
کلاسینو_2
ریزخور_2
سفیر بار ساقدوش_2
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۸۷۳۲۷۸
۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۲
۱۲۵۴۴
وقتی شرکت چینی ZTE محصول جدید خود را با نام Nubia Alpha معرفی کرد، بیشتر کاربران انتظار یک ساعت هوشمند را داشتند، اما این شرکت تأکید داشت که آلفا، فراتر از یک ساعت است و می‌توان آن را یک گوشی هوشمند دانست.

برترین‌ها: وقتی شرکت چینی ZTE محصول جدید خود را با نام Nubia Alpha معرفی کرد، بیشتر کاربران انتظار یک ساعت هوشمند را داشتند، اما این شرکت تأکید داشت که آلفا، فراتر از یک ساعت است و می‌توان آن را یک گوشی هوشمند دانست.

با در دست گرفتن و بستن آلفا به مچ دست، با یک گجت متفاوت روبرو خواهید شد که پیش‌ازاین نمونه‌اش را تنها در فیلم‌های علمی تخیلی دیده بودیم. این ساعت به یک صفحه‌نمایش خمیده و منعطف چهار اینچی مجهز شده که از نوع OLED است. بند استیلی ساعت نیز نشان از لوکس بودن این محصول دارد.

نوبیا آلفا؛ اولین گوشی پوشیدنی با صفحه‌نمایش خمیده

نوبیا آلفا از فناوری eSIM برای تماس استفاده می‌کند که کم‌کم به استانداردی جدید در گوشی‌های همراه تبدیل خواهد شد. درواقع حذف سیم‌کارت در محصولات جدیدتر، موضوعی قابل پیش‌بینی است، زیرا فضایی اضافه و چند سانتی‌متری را در اختیار طراحان گوشی قرار می‌دهد.

خواندن متون، پیغام‌ها و ایمیل می‌تواند در این صفحه‌نمایش چهار اینچی بسیار جذاب باشد، هرچند ضعف نرم‌افزاری نوبیا آلفا باعث شده تا بسیاری از این فعالیت‌ها در این گوشی متفاوت، غیرممکن باشد. البته شرکت ZTE اعلام کرده که در به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری آینده، بسیاری از مشکلات را رفع و امکانات جدیدی را نیز به آلفا اضافه خواهد کرد.

یکی از مشکلات فیزیکی نوبیا آلفا این است که همیشه بخشی از تصویر از دید کاربر پنهان است. این اشتباه در طراحی باعث شده تا کاربر برای مشاهده کامل صفحه‌نمایش، مجبور به چرخاندن دست خود شود. شاید اگر ZTE، صفحه‌نمایش را کمی بالاتر نصب می‌کرد، می‌توانست تا حدود زیادی از این مشکل جلوگیری کند.

از مشکلات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری که بگذریم، باید به این موضوع اشاره کنیم که از نظر کیفیت ساخت و مقاومت، نوبیا آلفا یک محصول فوق‌العاده است. صفحه‌نمایش خمیده این دستگاه، برخلاف محصولاتی مثل گلکسی سامسونگ که مشکلاتی حاد داشت، یک صفحه‌نمایش با کیفیت و مقاوم است.

نوبیا آلفا؛ اولین گوشی پوشیدنی با صفحه‌نمایش خمیده

علاوه بر صفحه‌نمایش این ساعت، باید به بند استیل و بسیار مقاوم آلفا اشاره کرد. این بند که قابلیت تنظیم اندازه را نیز دارد، باعث می‌شود که صفحه‌نمایش بر روی دست شما جابجا نشود. باتری دستگاه نیز در استفاده روزمره، حدود ۲ روز دوام خواهد آورد که با توجه به اینکه آلفا به‌عنوان یک گوشی معرفی‌شده، مناسب به نظر می‌رسد.

یکی از ایرادات بزرگ آلفا، ضد آب نبودن این گجت است. استاندارد IP۶۵ انتخاب‌شده برای گوشی، شاید برای یک تلفن همراه عادی، کافی باشد، اما برای یک ساعت بسیار ضعیف است. درواقع شما نمی‌توانید نوبیا آلفا را زیر آب بگیرید یا به حمام ببرید. این گوشی تنها مقدار اندکی خیسی را تحمل می‌کند و آب به‌سرعت به زیر صفحه‌نمایش نفوذ می‌کند.

دوربین ۵ مگاپیکسلی نیز بسیار ناامیدکننده است. درواقع اگر به هر نحوی بتوانید زاویه دست را برای گرفتن تصویر، تنظیم کنید، بازهم کیفیت عکس یا ویدیو آن‌قدر پایین است که عملاً بدون استفاده به نظر می‌رسد. کیفیت دوربین در حد محصولاتی است که در سال ۲۰۱۰ به بازار ارائه می‌شد و مشخص نیست ZTE چرا از این لنز بی‌کیفیت در نوبیا آلفا استفاده کرده است.

نوبیا آلفا؛ اولین گوشی پوشیدنی با صفحه‌نمایش خمیده

فیلم‌برداری با این دوربین نیز تنها به زمانی ۱۰ ثانیه‌ای محدودشده که باز هم یک اشتباه بزرگ از شرکت ZTE محسوب می‌شود. با این اوصاف اگر یک گوشی قدیمی هم داشته باشید، می‌تواند گزینه‌ای مناسب‌تر برای عکاسی، ثبت ویدیو و حتی تماس تصویری باشد.

درست مثل صفحه‌نمایش، اگر دوربین هم به بخش داخلی دست در این ساعت منتقل می‌شد، می‌توانست تصاویری بهتر را ثبت کند. البته اگر ZTE خساست را کنار می‌گذاشت و حداقل یک لنز سلفی ۸ مگاپیکسلی را در این گوشی استفاده می‌کرد.

هیچ فرمان صوتی یا دکمه فیزیکی نیز برای ثبت تصاویر در نظر گرفته نشده است. این موضوع باعث شده تا اجرای برنامه دوربین و ثبت عکس، بسیار مشکل شود. استفاده از یک فرمان صوتی ساده می‌توانست حداقل کاری باشد که ZTE برای بهبود این دوربین فاجعه‌بار انجام دهد.

نوبیا آلفا؛ اولین گوشی پوشیدنی با صفحه‌نمایش خمیده

به‌طورکلی نرم‌افزار استفاده‌شده در نوبیا آلفا، آن‌قدر دچار مشکل است که شاید همه کاربران این پرسش را داشته باشند که چرا ZTE از یک نرم‌افزار آماده اندرویدی استفاده نکرده است.

لیست طولانی برنامه‌ها، بسیار کوچک است و انتخاب یک برنامه کار چندان ساده‌ای نیست. بسیاری از برنامه‌ها نیز بی‌دلیل در این ساعت قرار داده شده‌اند. مثلاً چرا باید یک برنامه ثبت نوشته در یک ساعت به این کوچکی قرار داده شود. چه کسی از ساعت خود به‌عنوان یک دستگاه تایپ استفاده می‌کند؟

جابجایی بین برنامه‌های اصلی با حرکات دست انجام می‌شود. در تئوری این سیستم، ساده و قابل‌استفاده است، اما در عمل شما با دستوراتی متفاوت روبرو خواهید شد. در بسیاری از مواقع، ساعت عملی را انجام می‌دهد که شما قصد انجام آن را نداشته‌اید.

هماهنگی نرم‌افزاری با گوشی اصلی کاربر نیز به خوبی انجام‌نشده و بسیاری از اعلانات، دوبار نمایش داده می‌شود. البته در نظر داشته باشید که بسیاری از مشکلات ذکرشده می‌تواند با به‌روزرسانی نرم‌افزاری، حل شود. هرچند مشخص نیست که چه زمانی این به‌روزرسانی‌ها انتشار خواهد یافت.

نوبیا آلفا؛ اولین گوشی پوشیدنی با صفحه‌نمایش خمیده

صفحه‌کلید استفاده‌شده در نوبیا آلفا نیز از نوع عددی است. یعنی درست مثل گوشی‌های اولیه، شما باید برای تایپ یک حرف، چندین بار کلیک کنید. در این بخش نیز نبود فرمان صوتی و استفاده از تایپ صوتی به‌شدت احساس می‌شود. ZTE می‌توانست از تایپ صوتی گوگل که حتی در زبان فارسی نیز کارآمد است، در این گوشی استفاده کند. بااین‌حال باید به این موضوع اشاره‌کنیم که ZTE قول داده تا مشکلات دستیار صوتی در نوبیا آلفا را در کمترین زمان ممکن، مرتفع کند.

در اطراف ساعت چندین دکمه فیزیکی قرار داده شده که یکی از آن‌ها نقش دکه هوم (خانه) را ایفا می‌کند. این دکمه در تمامی وضعیت‌ها شما را به صفحه اصلی گوشی برمی‌گرداند. دکمه دستیار هوشمند نیز تعبیه‌شده، اما این دستیار با ضعف نرم‌افزاری، عملاً غیرقابل استفاده است.

از نکات مثبت این ساعت یا گوشی می‌توان به مسیریابی، پرداخت اندرویدی و تماس‌های صوتی از طریق اسپیکر و بلوتوث اشاره کرد. امکان تماشای ویدیو‌های گوشی اصلی شما روی آلفا وجود دارد، اما می‌توانید تصور کنید که این نمایش چقدر فاجعه‌بار خواهد بود.

تراشه به‌کاربرده شده در این گوشی نیز قدیمی و از نوع Snapdragon Wear ۲۱۰۰ است. هرچند رم یک گیگابایتی و حافظه ۸ گیگی می‌تواند نکته‌ای مثبت محسوب شود. پردازنده نیز از نوع Cotrex-A۷ و چهار هسته‌ای است که سرعتی مناسب را در این ساعت فراهم کرده است.

از دیگر امکانات نوبیا آلفا می‌توان به پخش‌کننده موسیقی، شتاب‌سنج، ژیروسکوپ، سنسور سنجش ضربان قلب، قطب‌نما، GPS و بلوتوث نسخه ۵ اشاره کرد. امکاناتی که استفاده روزمره از این ساعت را، بهبود می‌بخشد.

نوبیا آلفا؛ اولین گوشی پوشیدنی با صفحه‌نمایش خمیده

در پایان و پس از استفاده از این ساعت باید به‌تمامی کاربران علاقه‌مند به این گجت اعلام کنیم که برخلاف ادعای شرکت ZTE، نوبیا آلفا یک گوشی هوشمند نیست. در بهترین وضعیت این گجت را می‌توان یک ساعت هوشمند با امکان تماس گرفتن در نظر گرفت. امکانی که در اپل واچ نیز وجود دارد، اما شرکت اپل نام یک گوشی را روی این محصول نگذاشته است.

صفحه‌نمایش بسیار جذاب است، اما چندان کاربردی نیست. در واقع شما استفاده خاصی از این صفحه‌نمایش گران‌قیمت و خمیده نخواهید داشت. دوربین ضعیف را در کنار مشکلات دستیار صوتی دستگاه بگذارید تا متوجه شوید، خرید این محصول ۴۰۰ دلاری چندان عاقلانه نیست.

با این ۴۰۰ دلار می‌توانید هرکدام از ساعت‌های لوکس بازار را تهیه کنید و به جای آن از امکانات گوشی خود استفاده کنید. پرداخت ۴۰۰ دلار برای امکاناتی که همین‌الان در دست شما قرار دارد، چندان عاقلانه نیست. موضوعی که احتمالاً ZTE آن را در نظر نگرفته است.

سهیل بالینی
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
19:49 - 1398/03/23
همه تخیلات فانتزی که در نوجوانی داشتم داره در دنیای واقعی آفریده میشه؛
تبلت ، موبایل، کوادکوپتر، اتومبیل برقی، و ... حالا هم این!
او له له !!!!!!!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
شیرآلات زمانی_1
دکتر نائبی_1
عارفی_1
سوییچ ایران_1
ادیب_1
خرید باکس 1
ادیب_3
عارفی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
خرید باکس 3
شیرآلات زمانی_3
دکتر نائبی_3
سوییچ ایران_3
دکتر نائبی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
عارفی_4
ادیب_4
شیرآلات زمانی_4
سوییچ ایران_4
خرید باکس 4
خرید باکس 2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
دکتر نائبی_2
شیرآلات زمانی_2
عارفی_2
ادیب_2
سوییچ ایران_2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
کلینیک النا_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
کلینیک النا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
شفا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
تنورستان_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر