کشف پدیده مرموز در ماه
۸۷۳۵۱۸
۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۵
۷۵۴۹
در حوزه قطب جنوب-آیتکن بر روی سطح کره ماه، یک پدیده عجیب دیده می شود.

خبرآنلاین: در حوزه قطب جنوب-آیتکن بر روی سطح کره ماه، یک پدیده عجیب دیده می شود.

به نقل از "ساینس آلرت"، دانشمندان در دانشگاه بیلر در ایالات متحده یک ناحیه گرانشی در بزرگترین بخش دهانه ماه را کشف کردند.

کشف پدیده مرموز در ماه
Sputnik / Anton Denisov

پیش از این، در تجزیه و تحلیل داده های جمع آوری شده توسط مدارهای GRAIL در سال های ۲۰۱۱-۲۰۱۲، وجود شی مرموز در بزرگترین دهانه ماه دیده شده بود. پس از این کشف، محققان نقشه های میدان گرانشی ماه را بار دیگر بررسی کردند. در حوزه قطب جنوبی ماه (قطب جنوب-آیتکن نام یک دهانهٔ برخوردی بر روی سطح کره ماه است.) با نام Aitken، که بزرگترین دهانه قمری است، افزایش تراکم مشاهده می شود، که نشان از مقدار بالای سنگهای آهن بر روی سطح ماه می باشد.

با این حال، داده های به دست آمده از ایستگاه ناسا نشان می دهد که در این ناحیه، برآمدگی به وزن ۲.۱۸ تریلیون کیلوگرم در زیر سطح، به عمق ۳۰۰ کیلومتری از سطح ماه دیده می شود. به گفته ستاره شناسان، ممکن است این تغییر بر روی سطح ماه به علت باقی مانده برخورد سیارکی باشد که هنوز در گوشه ماه قرار دارد. احتمالا، یک شی آسمانی در حدود چهار میلیارد سال پیش در این ناحیه سقوط کرده است.

دهانه ماه، چاله هایی مسطح و دایره‌ای شکل در کرهٔ ماه است که با دیواره‌ای گرد محصور شده‌است. تقریباً تمامی چاه‌های کرهٔ ماه از نوع دهانه‌های برخوردی هستند که در واقع از برخورد شهاب سنگ‌ها به وجود آمده‌ اند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
23:57 - 1398/03/21
حتما این دفعه هم یکی را در ماه دیده شد
Iran, Islamic Republic of
08:23 - 1398/03/22
کار امریکاس چون تحریم هستیم اینجوریه اخه ماه هم از امریکا وارد میشه
خخخخ
Iran, Islamic Republic of
09:45 - 1398/03/22
به نظر شی ء برخورد نکرده و از حرارت ماه در دمای بسیار بالا ، گداخته های مانند کوه آتش فشان در گوشه ای از ماه پس زده است و دارای منابع خالص غنی شده فلزات خواهد بود .
گزارش کارشناسان آمریکایی در ایسنا و بر آورد آنها کاملا˝ اشتباه است .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج