حمله عضو کنگره آمریکا به عربستان و امارات
۸۷۴۵۵۹
۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۴:۰۲
۹۶۳۳
عضو مسلمان مجلس نمایندگان آمریکا، رژیم‌های سعودی و امارات را تأمین کنندگان تروریسم نامید و گفت: هرگونه حمایت از اینها به منزله حمایت از جنایات جنگی و جنایت علیه بشریت است.

ایرنا: عضو مسلمان مجلس نمایندگان آمریکا، رژیم‌های سعودی و امارات را تأمین کنندگان تروریسم نامید و گفت: هرگونه حمایت از اینها به منزله حمایت از جنایات جنگی و جنایت علیه بشریت است.

«‌ایلهان عمر» در صفحه صفحه اینستاگرام با انتشار قطعه‌ای از اظهارات خود در مجلس نمایندگان علیه فروش تسلیحات آمریکایی به سعودی‌ها و اماراتی‌ها، افزود: هیچ چیز محرمانه‌ای وجود ندارد. عربستان سعودی و امارات متحده عربی، رژیم‌های وحشی هستند که از توحش حمایت می‌کنند.

حمله عضو کنگره آمریکا به عربستان و امارات

وی ادامه داد: آنها جنبش‌های دموکراتیک را به صورت مستقیم و غیر مستقیم سرکوب می‌کنند. همچنین معتقدم که آنها منابع مالی تروریسم را تأمین کرده اند. ما شنیده ایم که آنها سلاح‌های آمریکایی را برای القاعده می‌فرستند. من معتقدم که روابط ما با آنها در شرایط فعلی، کاملاً غیراخلاقی است. نه تنها غیر اخلاقی بلکه برخلاف امنیت ملی ما است.

عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا اضافه کرد: معتقدم که اعتماد به آنها برای حفاظت از نیازهایمان و حفاظت از ما در برابر تهدیدهای تروریستی، همانند اعتماد به یک دزد برای حفاظت از فروشگاهتان است. فروش میلیاردها دلار سلاح به آنها از سوی این دولت (ترامپ)، خطرناک و عجیب است. از نظر کنگره و مردم آمریکا این اقدام همچون سیلی زدن به صورت دموکراسی و ارزش‌های ما است.

عمر تاکید کرد: در ۲۵ سال گذشته، عربستان سعودی و امارات دو بار به بحرین برای سرکوب قیام دموکراتیک حمله کرده اند. سعودی‌ها به طور فعالانه از کودتای سال ۲۰۱۳ مصر حمایت کردند و در نهایت، سازمان ملل باور کرد آنها آماده مذاکره برای صلح در لیبی هستند اما آنها در عوض به سمت یک جنگ داخلی حرکت کردند و شهر را با عملیات‌های خونین مورد حمایت سلاح‌های امارات و سعودی تا حد سقوط بردند.

وی یادآور شد: اخیراً هم در سودان، «محمد حمدان دقلو» (حمیدتی) در جده با» «محمد بن سلمان» دیدار کرد و در مدت کوتاهی پس از آن، او و شبه نظامیان «جنجوید» به سرعت صدها مخالف دموکراتیک را قتل عام کردند.

این نماینده مجلس آمریکا اظهار کرد: روشن است که وزارت خارجه دست سعودی را در این سرکوب می بیند زمانی که «دیوید هیلز» از «خالد بن سلمان» برادر محمد بن سلمان خواست تا از نفوذ سعودی برای توقف این کشتار استفاده کند.

عمر تصریح کرد: این یک الگوی نگران کننده از بی ثبات سازی و خودکامگی است. از این رو، حمایت از سعودی و امارات حمایت از جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت است و فراهم کردن سلاح برای آنها، مشارکت در این جرایم است.

وی تاکید کرد: چگونه می‌توان مطمئن شد که سلاح‌های آمریکا در نهایت در دستان ستیزه گران جنجوید نخواهد بود؟ چگونه می‌توان اطمینان یافت که سلاح‌های آمریکایی در کشتار مخالفان دموکراتیک سودان استفاده نمی‌شود؟ ما پیش از این هم دیده ایم که سلاح‌ها ما در تخریب مدارس، پل‌ها و بیمارستان‌ها همچون یمن رخ داده است.

عضو مسلمان مجلس نمایندگان آمریکا خاطرنشان کرد: ما دخالت سعودی‌ها و رد پای آنها را در لیبی دیده ایم. ما همچنین رد پای آنها را در سومالی و حمایت از الشباب دیده ایم.

انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
05:23 - 1398/03/25
آقامگه میشه کسی اژپول بگذره،اگه خاطرتان باشه ترامپ وقتیکه
کاندیدریاست جمهوری شدوبارقیب خودش خانم کاینتون مبارزه
انتخاباتی داشتندیکی ازصحبتهای ترامپ این بودکه اگه من رئیس
جمهوربشوم عربستان رابخاطر۱۱سپتامبرتوبیخ خواهم کردوغیره
وحالامیبینیم بخاطراین عمل سعودیهاتاوان شدیدی بابت ۱۱سپتامبرسعودیهابه آنهاتوسط ترامپ تحمیل شدازجمله فروش اسلحه وگاوشیرده نامیدنشان وغیره
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۵
من مطمئن هستم درنهایت عربستان آمریکا را هم نابود میکند.
Iran, Islamic Republic of
06:33 - 1398/03/25
یک حلال زاده ای پیدا شده در مجلس نمایندگان آمریکا واقعیت را گفته، احسنت
Iran, Islamic Republic of
09:05 - 1398/03/25
درود برشرف شیر زن آمریکائی آزاده مسلمان درود درود
Iran, Islamic Republic of
10:03 - 1398/03/25
درود هنوز هم وجدانهای بیدار در گوشه هایی از جهان وجود دارد.احسنت به این شیرزن
Iran, Islamic Republic of
10:21 - 1398/03/25
احتمالا عربستانی‌ها دمش رو ندیدن و حق وحسابش پرداخت نشده است بقول قدیمی ها می گفتند پول سر امام حسین علیه السلام رو برید
Iran, Islamic Republic of
10:57 - 1398/03/25
باید ایشون را نامزد ریاست جمهوری آمریکا میکردن در 2020
واقعا شایسته این مقام را دارد. احسنت به توو که همیشه با شجاعت حقیقت را میگویی
Iran, Islamic Republic of
12:16 - 1398/03/25
سلام و درود بر سرکار خانم ایلهان عمر
موضوعات افشاگرانه شما مایه افتخار تمام ملتهای آزادیخواه جهان است . امیدواریم نمایندگان آمریکا حقایق درک کنند ، خداوند متعال حافظ و نگهدارت باشد .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج