واکنش به انتشار یک فیلم از جلسه فرماندهان سپاه
۸۷۵۱۵۸
۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۹
۱۰۰۸۹ 
حجت الاسلام مجتبی ذوالنور،جانشین نماینده وقت ولی‌فقیه در سپاه پاسداران در واکنش به ویدیوی منتشر شده از سخنان فرماندهان سپاه بعد از انتخابات سال ۸۸، می‌گوید: دغدغه داشتن و رصد تحولات جامعه، دخالت سپاه در سیاست نیست.

خبرگزاری ایرنا: حجت الاسلام مجتبی ذوالنور،جانشین نماینده وقت ولی‌فقیه در سپاه پاسداران در واکنش به ویدیوی منتشر شده از سخنان فرماندهان سپاه بعد از انتخابات سال ۸۸، می‌گوید: دغدغه داشتن و رصد تحولات جامعه، دخالت سپاه در سیاست نیست.

واکنش به انتشار یک ویدئو از جلسه فرماندهان سپاه

سخنرانی‌هایی اخیراً از مسئولان سپاه منتشر شده که مربوط به بعد از انتخابات سال ۸۸ است. در این سخنرانی‌ها که شما هم در آن حضور داشتید، آقای جعفری صراحتاً از لزوم حمایت سپاه از اصولگرایان سخن می‌گویند.

ذوالنور: چه کسی گفته، من بودم؟

 در آن جلسه آقای سعیدی در پایان صحبت‌هایشان اعلام می‌کنند که سخنران بعدی آقای ذوالنور است و به سؤال‌ها پاسخ می‌دهند.

ذوالنور: من یادم نمی‌آید چه بوده والله. همه جلساتی که من می‌روم مهم است. قبل از ورود به مجلس، سالی هزار جلسه سخنرانی در کشور داشتم.

ظاهراً جلسه فرماندهان سپاه با هادیان سپاه بوده که به فاصله چند هفته بعد از انتخابات ریاست‌جمهوری ۸۸ برگزار شده است.

ذوالنور: الان من یادم نمی‌آید چه بوده.

اما جلسه مهمی است.

ذوالنور: همه جلساتی که من می‌روم مهم است. قبل از ورود به مجلس، سالی هزار جلسه سخنرانی در کشور داشتم. من الان درباره این جلسه که شما می‌گویید یادم نمی‌آید. اگر سؤال مشخصی دارید بپرسید.

سپاه وظیفه‌اش حفظ انقلاب و دستاوردهای انقلاب است. در هر عرصه‌ای که انقلاب و دستاوردهای آن به خطر بیفتد سپاه مأموریت حفظ انقلاب و دستاوردهای آن را دارد. اگر منظور از دخالت سپاه در سیاست حفظ انقلاب، دغدغه داشتن و رصد تحولات جامعه و خط و خطوطی که ممکن است انقلاب را کمک کند یا به آن آسیب برساند، باشد این دخالت سپاه در سیاست نیست. اگر منظور از دخالت سپاه در سیاست اینهاست خوب معلوم است که همه باید این دخالت را داشته باشند. اما اگر منظور زیر پرچم این یا آن گروه رفتن و سینه زدن است، باید گفت که خیر! سپاه هیچ‌گاه این‌گونه وارد نشده و نخواهد شد.

این سخنرانی به‌صورت ویدیو منتشر شده است.

ذوالنور: من ندیدم و یادم نمی‌آید.

اما من به یک ویدیو استناد می‌کنم.

اگر منظور از دخالت سپاه در سیاست حفظ انقلاب، دغدغه داشتن و رصد تحولات جامعه و خط و خطوطی که ممکن است انقلاب را کمک کند یا به آن آسیب برساند، باشد، این دخالت سپاه در سیاست نیست‌

ذوالنور: آن سند پشت تلفن، برای شماست. نمی‌توانم درباره چیزی که ندیده‌ام صحبت کنم.

شما بعد از انتخابات سال ۸۸ جلسه توجیهی با فرماندهان و هادیان سپاه داشتید؟

ذوالنور: من مطلقاً چنین جلسه‌ای را یادم نمی‌آید، من جلسات متعددی با بسیج، سپاه، سربازان، ارتش، روحانیون و دانشجویان داشتم، ولی چنین جلسه‌ای که شما می‌فرمایید اصلاً در خاطرم نیست.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
01:26 - 1398/03/27
طبق قانون و وصیت امام خمینی.نیروهای مسلح نباید وارد دسته جات سیاسی وحزبی بشوند.حالا شما هرطوری دلت میخواد تفسیرش کن. حاج اقا خلافه قانونه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج