بهترین فیلم‌های اکران‌شده یا در آستانه اکران ۲۰۱۹
۸۷۵۴۲۳
۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۲
۷۹۹۸
به نیمه سال ۲۰۱۹ نزدیک می‌شویم و دو مورد از بزرگ‌ترین و مورد انتظارترین فیلم‌های سال، یعنی «انتقام جویان: پایان بازی» (Avengers: End Game) و «کاپیتان مارول» (Captain Marvel) اکران شده اند.

برترین‌ها: به نیمه سال ۲۰۱۹ نزدیک می‌شویم و دو مورد از بزرگ‌ترین و مورد انتظارترین فیلم‌های سال، یعنی «انتقام جویان: پایان بازی» (Avengers: End Game) و «کاپیتان مارول» (Captain Marvel) اکران شده اند. خوشبختانه هنوز فیلم‌های بزرگ زیادی در صف اکران ۲۰۱۹ قرار دارند که همه آن‌ها در دنیای مارول نخواهند بود. در ادامه این مطلب می‌خواهیم شما را با بهترین فیلم‌های اکران شده ۲۰۱۹ تاکنون و فیلم‌های برتری که به زودی اکران خواهند شد آشنا کنیم.

بهترین فیلم‌های اکران نشده ۲۰۱۹ تاکنون

بدون شک بزرگ‌ترین فیلمی که هنوز انتظار اکران آن را می‌کشیم آخرین فیلم از سه گانه جدید «جنگ ستارگان» با عنوان «طلوع اسکای واکر» (The Rise of Skywalker) است. جی جی آبرامز بار دیگر در نقش کارگردان به این فرانچایز بازگشته و باید دید که آیا «جنگ ستارگان» جدید می‌تواند رکورد فروش «انتقام جویان: پایان بازی» را بشکند. اما فیلم‌های دیگری نیز وجود دارند که هنوز اکران نشده یا تنها چند روز از اکران آن‌ها می‌گذرد.

مردان ایکس: ققنوس سیاه

بهترین فیلم‌های اکران شده یا در آستانه اکران ۲۰۱۹

چیزی به معنای زیاده روی در دنیای مارول وجود ندارد و کسی نیز نمی‌تواند بگوید که دوازدهمین فیلم در فرانچایز مردان ایکس ارزش دیدن ندارد. قسمت جدید این فرانچایز که تنها چند روز از اکران آن می‌گذرد با عنوان «مردان ایکس: ققنوس سیاه» (X-Men: Dark Phoenix) مستقیماً دنباله اتفاقات پس از «مردان ایکس: آخرالزمان» (X-Men: Apocalypse) را روایت می‌کند. این بار، اما یکی از اعضای خود گروه است که می‌خواهد گروه مردان ایکس را منحل کند در حالی که جین گری دارای قدرت بیشتری شده و شروع به فاسد کردن شخصیت ققنوس سیاه می‌کند. از این رو ققنوس سیاه باید تصمیم بگیرد که دوستش را نجات دهد یا کل دنیا را. «مردان ایکس: ققنوس سیاه» روز جمعه ۱۷ خرداد اکران شد.

داستان اسباب بازی ۴

بهترین فیلم‌های اکران شده یا در آستانه اکران ۲۰۱۹

باز لایت یر اولین بار در مجموعه اسباب بازی‌های اندی در سال ۱۹۹۵ ظاهر شد. اکنون، حدود ۲۵ سال پس از آن، چهارمین قسمت از مجموعه انیمیشن «داستان اسباب بازی» (Toy Story) در آستانه اکران قرار دارد. باز، وودی، مستر پوتیتو هد و دیگر اسباب بازی‌ها اکنون در تملک صاحب جدیدشان به نام بانی قرار دارند. وودی با یک اسباب بازی جدید دچار مشکل شده است که فورکی نام دارد و در قسمت جدید شاهد یک سفر ماجراجویانه جدید برای وودی هستیم که بزرگی جهان برای یک اسباب بازی را به نمایش می‌گذارد. در حال حاضر این تنها چیزی است که در مورد قسمت چهارم «داستان اسباب بازی ۴» می‌دانیم که قرار است ۳۱ خرداد اکران شود.

مرد عنکبوتی: دور از خانه

بهترین فیلم‌های اکران شده یا در آستانه اکران ۲۰۱۹

پیتر پارکر تقریباً بازگشته است. این فیلم ابرقهرمانی که قرار است در ماه جولای (تیر ماه) اکران شود دنباله قسمت «بازگشت به خانه» (Homecoming) است که در سال ۲۰۱۷ منتشر شد. «دور از خانه» داستان پیتر پارکر با بازی تام هالند را روایت می‌کند که همراه با دوستانش به یک سفر مدرسه‌ای به اروپا می‌رود. البته در طول سفر او باید با شبه انسان‌هایی از ابعاد دیگر که المنتال نامیده می‌شوند مبارزه کند. فیلم «مرد عنکبوتی: دور از خانه» ۱۴ تیر ماه اکران خواهد شد.

نیمه تابستان

بهترین فیلم‌های اکران شده یا در آستانه اکران ۲۰۱۹

فیلم «موروثی» (Hereditary) ساخته آری آستر که سال گذشته اکران شد یک شاهکار نادر در ژانر وحشت بود که ترس موجود در آن بسیار جدید و خلاقانه بوده و مورد استقبال منتقدان و سینمارو‌ها قرار گرفت. جدیدترین فیلم او با عنوان «نیمه تابستان» (Midsommar) نیز با بازی فلورنس پوگ و جک رینور، داستان زوج جوانی را روایت می‌کند که تعطیلات تابستانی خود را در روستایی در سوئد می‌گذرانند. آن‌ها در این مدت در فستیوالی شرکت می‌کنند که تنها هر ۹۰ سال یک بار برگزار می‌شود که در ابتدا بسیار دیدنی و لذت بخش جلوه می‌کند، اما در ادامه به خشونتی مربوط به فرقه‌های مذهبی شیطانی کشیده می‌شود. فیلم «نیمته تابستان» ۱۶ تیر ماه اکران خواهد شد.

روزی روزگاری در هالیوود

بهترین فیلم‌های اکران شده یا در آستانه اکران ۲۰۱۹

کوئنتین تارانتینو برای جدیدترین فیلم خود دست به جاه طلبی بزرگی زده است اگر چه او را همیشه با کار‌های بزرگ و جاه طلبانه می‌شناسیم. این بار او در فیلمی تحت عنوان «روزی روزگاری در هالیوود» (Once Upon a Time in Hollywood) از لئوناردو دی کاپریو و برد پیت در نقش دو ستاره سریال‌های تلویزیونی استفاده می‌کند که امیدوارند در صنعت فیلمسازی هالیوود و در بحبوحه اتفاقات سال ۱۹۶۹ لس آنجلس به موفقیت گذشته خود دست یابند. داستان فیلم در دورانی رخ می‌دهد که جنایات خانواده مانسون آمریکا را در شوک فرود برد، دار و دسته‌ای قاتل و شبه فرقه‌ای که در کالیفرنیا و به سرکردگی چارلز مانسون شکل گرفته و یکی از فجیع‌ترین قتل‌های تاریخ هالیوود را انجام داد. در پایان دهه ۱۹۶۰، مانسون که یک جنگ آخرالزمانی بر اساس تنش‌های نژادی و قومی را پیش بینی کرده بود گروهی را دور خود جمع کرده و دست به کار‌های مرگباری زد. اکنون تارانتینو با الهام از این داستان واقعی که البته تنها بخشی از فیلم اوست، می‌خواهد شاهکاری دیگر را به مخاطبان خود عرضه کند که تاریخ اکران آن ۴ مردان اعلام شده است.

مردان ایکس: جهش یافته‌های جدید

بهترین فیلم‌های اکران شده یا در آستانه اکران ۲۰۱۹

یک سال و دو «مردان ایکس»؟ بله درست حدس زده اید. استودیو فاکس قرن بیستم امسال سنت شکنی کرده است. قسمتی دیگر از «مردان ایکس» با عنوان «مردان ایکس: جهش یافته‌های جدید» (X-Men: The New Mutants) به کارگردانی جاش بون شخصیت‌هایی را به ما معرفی خواهد کرد که قبلاً در این فرانچایز ندیده ایم. در این قسمت با ۵ جهش یافته جوان جدید آشنا می‌شویم که قابلیت‌های غیرطبیعی خود را در طی مدتی که بر خلاف خواسته خود در یک مکان سری نگهداری می‌شوند کشف می‌کنند. این فیلم تاریک، خشن و پر از جیغ‌های ترسناک یک داستان مارولی کلاسیک از فرار و رستگاری است. این فیلم ۱۱ مرداد اکران خواهد شد.

آن: فصل دوم

بهترین فیلم‌های اکران شده یا در آستانه اکران ۲۰۱۹

دنباله فیلم اول این مجموعه در سال ۲۰۱۷ که باعث شد بسیاری هنگام تماشای آبراه‌های خیابانی وحشت کنند و بسیاری دیگر دیدگاهشان نسبت به دلقک‌ها تغییر کند، با عنوان «آن: فصل دوم» (It: Chapter Two) و بر اساس رمانی از استفن کینگ ساخته شده است. اولین فیلم ماجرا‌های پس از مفقود شدن جرجی هفت ساله و تعقیب و گریز یک نیروی ناشناخته ترسناک با برادر او و دار و دسته اش را روایت می‌کرد. در فصل دوم دار و دسته «باشگاه بازنده ها» ۲۷ ساله هستند و تصمیم می‌گیرند به جنایات این موجود هولناک پایان دهند. فیلم «آن: فصل دوم» ۱۵ شهریور اکران خواهد شد.

جوکر

بهترین فیلم‌های اکران شده یا در آستانه اکران ۲۰۱۹

در فیلم «جوکر» (Joker) به کارگرانی تاد فیلیپس که سه گانه «Hangover» را ساخته داستان یک استند آپ کمدین شکست خورده با بازی خواکین فینیکس را روایت می‌کند که به یک آشوب طلب دیوانه تبدیل می‌شود. هنوز چیز زیادی در مورد داستان این فیلم منتشر نشده، اما انتظار می‌رود که شاهد داستانی تاریک و تکان دهنده باشیم که به عمق شخصیت این چهره نمادین سینمایی می‌رود. «جوکر» اولین قسمت از مجموعه فیلم‌هایی است که شخصیت جوکر نقش اصلی و عمده آن را بازی می‌کند و از دیگر فیلم‌هایی که شخصیت جوکر در آن‌ها بازی کرده متفاوت است. این فیلم قرار است ۱۲ مهر ماه اکران شود.

گلد فینچ

بهترین فیلم‌های اکران شده یا در آستانه اکران ۲۰۱۹

فیلم «سهره» یا «گلد فینچ» (The Goldfinch) بر اساس رمانی به همین نام از دونا تارت که برنده جایزه پولیتزر شده ساخته شده و داستان بزرگ شدن و زندگی تئودور دکر نوجوان پس از جان سالم بدر بردن از حملات تروریستی موزه هنری متروپولیتن که مادرش در آن کشته شد را روایت می‌کند. در جریان این حمله تروریستی او یک نقاشی معروف هلندی به نام «گلد فینچ» را به سرقت می‌برد که به منبع الهام شخصی او تبدیل می‌شود. بعد از این حادثه، تئودور توسط یک خانواده ثروتمند شناخته شده در شرق شهر به فرزند خواندگی پذیرفته شده و وارد دنیای خلافکاری می‌شود که در نهایت او را به سمت خرید و فروش آثار هنری تقلبی در لاس وگاس می‌کشاند. از بازیگران این فیلم می‌توان به نیکول کیدمن و لوک کلینتانک اشاره کرد، فیلمی که قرار است ۱۱ مهر اکران شود.

جنگ ستارگان: طلوع اسکای واکر

بهترین فیلم‌های اکران شده یا در آستانه اکران ۲۰۱۹

همانطور که در ابتدای مطلب گفته شد، جی جی آبرامز با آخرین قسمت از سه گانه جدید «جنگ ستارگان» به این مجموعه سینمایی بازگشته است. مهم‌ترین مسئله در تولید قسمت قبلی این سه گانه این بود که با درگذشت کری فیشر در سال ۲۰۱۶ و شخصیت غیرقابل جایگزین او یعنی پرنسس لیا به شکلی معقول کنار آمد. تیم تولید فیلم نمی‌خواست از بازیگری جید یا یک شخصیت کامپیوتری استفاده کند به همین دلیل انتظار می‌رود که در قسمت جدید تنها شاهد حضوری کوتاه از فیشر باشیم که بهترین راه برای ادای احترام به حضور ۴ دهه‌ای او در این نقش خواهد بود. «جنگ ستارگان: طلوع اسکای واکر» ۲۹ آذر اکران خواهد شد.


بهترین فیلم‌های اکران شده ۲۰۱۹ تاکنون

تاکنون در سال ۲۰۱۹ فیلم‌های دنیای مارول از استودیو دیزنی بر باکس آفیس حکومت کرده و دو فیلم بزرگ این مجموعه توانسته اند بیش از ۳ میلیارد دلار فروش داشته باشند. بزرگ‌ترین فیلم دیگر نیز فیلم چینی و علمی تخیلی «زمین سرگردان» (The Wandering Earth) است که اکنون در سرویس نتفلیکس به نمایش در آمده است. در ادامه با بهترین فیلم‌های اکران شده سال ۲۰۱۹ تاکنون آشنا شوید.

کاپیتان مارول

بهترین فیلم‌های اکران شده یا در آستانه اکران ۲۰۱۹

اگر استودیو مارول می‌دانست که فیلم «کاپیتان مارول» (Captain Marvel) تا به این اندازه مورد استقبال قرار می‌گیرد بدون شک از این شخصیت استفاده بهتری در دیگر فیلم‌های بزرگ امسال خود می‌کرد. بری لارسون به خوبی در نقش خود در این فیلم جا افتاده و ساموئل ال جکسون نیز به شکلی قابل قبول جوان شده بود تا در محیطی در دهه ۱۹۷۰ ایفای نقش کند.

سوگلی

بهترین فیلم‌های اکران شده یا در آستانه اکران ۲۰۱۹

البته در این مورد کمی تقلب کردیم، زیرا فیلم «سوگلی» (The Favourite) در واقع ۲۶ دسامبر ۲۰۱۸ در بریتانیا اکران شد و به دلیل فاصله کمش با سال ۲۰۱۹ آن را در فهرست بهترین فیلم‌های اکران شده امسال قرار دادیم. الیویا کلمن برای بازی در نقش ملکه آن در این فیلم که توسط لیدی سارا چرچیل (راشل ویز) و دختر عموی جوانترش، ابیگیل هیل (اما استون) منزوی و مورد سوء استفاده قرار می‌گیرد برنده جایزه اسکار شد. این فیلم یک درام روانشناسانه کمیک، اما تاریک است که مورد تحسین منتقدان و داوران اسکار قرار گرفت.

جان ویک: فصل سوم-پارابلوم

بهترین فیلم‌های اکران شده یا در آستانه اکران ۲۰۱۹

در سومین قسمت از مجموعه فیلم‌های کالت اکشن «جان ویک» با عنوان «جان ویک: فصل سوم- پارابلوم» (John Wick: Chapter ۳ – Parabellum) شاهد پیوستن هلی بری به کیانور ریوز هستیم که نقش دوست قاتل او را بازی می‌کند و لارنس فیشبرن نیز در نقش یک سردسته خلافکاران زیرزمینی به این دو می‌پیوندد. در این قسمت برای سر جان ویک ۱۴ میلیون دلار جایزه تعیین شده است و دسته‌ای بزرگ از آدمکش‌ها در تلاش برای کشتن او و بدست آوردن جایزه هستند.

انتقام جویان: پایان بازی

بهترین فیلم‌های اکران شده یا در آستانه اکران ۲۰۱۹

آیا «انتقام جویان: پایان بازی» بی نقص بود؟ خیر. آیا این فیلم پایانی بی نظیر بر بیش از یک دهه فیلم‌های مرتبط به هم بود؟ قطعاً. برادران روسو در مقام کارگردانی این فیلم به زیبایی با رشته داستانی بازی کرده و علیرغم زمان طولانی ۳ ساعته فیلم شما را سرگرم می‌سازند. چیز‌های زیادی در این فیلم وجود دارد و چند بار تماشای آن نیز لذت بخش خواهد بود.

هرگز می‌توانی مرا ببخشی؟

بهترین فیلم‌های اکران شده یا در آستانه اکران ۲۰۱۹

ملیسا مک کارتی و ریچارد‌ای گرانت هر دو به خاطر بازی در فیلم «هرگز می‌توانی مرا ببخشی؟» (Can You Ever Forgive Me?) نامزد دریافت جایزه اسکار شدند، فیلمی زندگینامه‌ای در مورد شخصیت لی اسرائیل (ملیسا مک کارتی)، نویسنده‌ای که از روی درماندگی به نوشتن نامه‌هایی جعلی از نویسندگان و نمایشنامه نویسان فوت کرده دست می‌زند. این فیلم در باکس آفیس عملکرد خوبی نداشت و با بودجه ۱۰ میلیون دلاری اش تنها ۱۲ میلیون دلار فروش داشت، اما «هرگز می‌توانی مرا ببخشی؟» یکی از بهترین و تحسین شده‌ترین فیلم‌های سال بود که نشان داد مک کارتی استعداد بازی در نقش‌هایی غیر از نقش‌های کمیک را نیز دارد.

منبع: wired

حسین علی پناهی
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 18
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:56 - 1398/03/29
واقعا این آمریکاییها خسته نمیشن از این مردان ایکس و استاروارز؟ ما ایرانیها فقط اهل فیلمهای واقعی و اونها همش توی تخیل. به همین دلیل اونها اهل رول پلی هستند وقتی ازم درخواست رول پلی میکنند میگم من مهارتی ندارم
پاسخ ها
بدون نام
United Arab Emirates
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۹
تو حقت همون سریالهای مزخرف صداسیماس
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۹
اگه اینا فیلم هاشون تو ایران اکران میشد هیچی فروش نمیکرد
تصور کن با دوست دخترت بری سینما مردان ایکس نگاه کنی خخخخخخ
بدون نام
United Arab Emirates
۱۰:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۹
تو که میگی فیلم های ایرانی واقعیه. یارو با روسری میره حموم چیش واقعیه؟؟
علی رضا خوش صدا
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۹
اون وقت زنه با شال و لباس تو وان واقعیه یا کمدی های آشغال سینما
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۹
ازت درخواست رول پلی میکن؟
۰_۰
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۹
در واقع بیشتر فیلم هاشون علمی تخلیه. و دلیل پیشرفت کشورشون هم همینه
parsa
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۱
به درد خودت میخوره همون فیلم های آشغالی ایرانی حقتونه همون آشغال هارو ببینین به درد شماها تمیخوره این فیلم ها
Iran, Islamic Republic of
10:35 - 1398/03/29
منم با دستمون موافقم این فیلم تخیلی هاشون مفت نمی ارزه
فقط روزی روزگاری هالیوود
Iran, Islamic Republic of
12:54 - 1398/03/29
یا خدا!
ققنوس سیاه رسما اشغال ترین فیلم کل سری ایکس من بود
یعنی هم منتقدها کوبیدنش و هم فروش بسیار پایینی تو گیشه داشت
اونوقت شما گذاشتینش تو لیست بهترین فیلم های ۲۰۱۹؟؟؟؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۹
دقیقا
البته متاسفانه
Iran, Islamic Republic of
13:49 - 1398/03/29
یعنی یه فیلم از بالیوود یا کره یا ... تو این لیست جا نداره؟!
همش چرت و پرت های هالیوود رو تبلیغ میکنید
پاسخ ها
محمد
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۹
میتونی بری فیلم تایلندی نگاه کنی خخ
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۹
!سطح فکرت فاجعست
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۰
تو یا واقعا نمیدونی فیلم چیه یا... فیلمای هالیوود چرت و پرته!!! فیلمای کره و هند خوبه!!!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
22:37 - 1398/03/29
کجاش نقص داشت که گفتی انتقام جویان بی نقص نیست
France
23:30 - 1398/03/29
والا سوگلی که افتضاح بود! مستهجن و بدون یک ذره زیبایی! بدون واقعیت تاریخی و الفاظی که در دوران ویکتوریا وجود نداشتند با موزیک روی مخ. کتاب سبز که امسال اسکار گرفت خیلی بهتر بود. میتوانی مرا ببخشی با وجود موضوع غمگینش بازی خوبی داشت. بقیه لیست را هم ندیدم.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج