فروش تسلیحات انگلیس به عربستان غیرقانونی شد
۸۷۶۷۲۱
۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۱
۱۰۰۰۳
دادگاه استیناف انگلیس فروش تسلیحات از سوی این کشور به عربستان سعودی را غیرقانونی اعلام کرده است.

خبرآنلاین: دادگاه استیناف انگلیس فروش تسلیحات از سوی این کشور به عربستان سعودی را غیرقانونی اعلام کرده است.

در گزارش روزنامه گاردین آمده است :

فروش و صادرات اسلحه توسط بریتانیا به عربستان سعودی که در جریان جنگ یمن استفاده استفاده شده، توسط دادگاه استیناف غیرقانونی اعلام شده است. چرا که این سلاح ها عاملی برای کشتار و تلفات غیرنظامیان قلمداد شده است.

غیرقانونی شدن فروش تسلیحات انگلیس به عربستان

حکم سه قاضی ارشد، چالش جدیدی را برای کمپین تجارت اسلحه به وجود آورده است، که در این راستا دولت بریتانیا متهم به صدور مجوز فروش سلاح در زمانی کرده‌ شده است که یک خطر آشکار در میان بوده که استفاده از آن‌ سلاح ها می‌تواند قانون بشردوستانه بین‌المللی را نقض کند.

دولت بریتانیا از زمان آغاز جنگ داخلی در یمن که از مارس 2015 آغاز شد تاکنون 4.7 میلیارد پوند سلاح به عربستان سعودی صادر کرده است، که نشان دهنده بیشترین رقم فروش ثبت شده تا قبل از سال 2018 است.

فروش این سلاح ها به وسیله وزرای خارجه، دفاع و تجارت بین‌الملل و همچنین وزرای خارجه سابق و کنونی بریتانیا یعنی نامزد رهبری حزب محافظه‌کار، بوریس جانسون و جرمی هانت اتفاق افتاده است که آنها همواره از مدافعان روابط تسلیحاتی بریتانیا با ریاض بوده اند.

آخرین آمارها تخمین می زند که در جنگ پیچیده و داخلی یمن از سال 2016 تعداد کشته ها به 100هزار تن می رسد، اگر چه هم اکنون آتش بسی هم برقرار است- تقریبا 11700 غیرنظامی کشته شده اند که در جریان حملات مستقیما هدف حمله قرار گرفته اند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
20:58 - 1398/03/30
تف به شرف ندشته ی جفتشون .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج